Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Kāpēc muļķojas ar ledus kalšanu? (5)

– Braucot uz Jauntukumu gar pieminekli Mātei, kreisajā pusē labi redzams, ka simtlatu projektā iesaistītie cilvēki sākuši tīrīt celiņus. Un dara to jau trešo dienu. Pasakiet, kam tas ir vajadzīgs?

Par ieroču atļaujām (4)

Ņemot vērā, ka diezgan bieži šogad Latvijā konfliktus risināta ar ieroču palīdzību, kāds mūsu avīzes lasītājs vēlējās gūt atbildi uz šādiem jautājumiem: "Cik Tukuma rajonā ir reģistrētu ieroču? Cik no tiem drīkst glabāt un cik – nēsāt? Kāda ir ieroču atļaujas iegūšanas kārtība dažādu veidu ieročiem – medību u.c?"

Par ūdnensskaitītājiem (1)

– Dzīvoju Irlavā, daudzdzīvokļu mājā. «Tukuma ūdens» mūsu kāpņu telpā uzstādīja ūdens skaitītāju – vienu uz sešiem dzīvokļiem. Es saprotu un atbalstu, ka par ūdeni jāmaksā, bet mums tagad deviņus mēnešus būs jāmaksā arī par skaitītāju – katru mēnesi Ls 1,70. Parēķinājām, ka uz visiem šis skaitītājs izmaksā vairāk nekā 90 latu. Vai nav par dārgu? Un mēs jau to skaitītāju nemaz nelūdzām, kāpēc mums par to jāmaksā?

Satiksme ir nožēlojama (2)

– Labvakar, zvanu no Lauktehnikas un gribēju par mūsu satiksmi pažēloties. Nu šausmīgi maz autobusu brauc! Darbadienās vēl tā nekas, bet sestdienās – svētdienās uz pilsētu var aizbraukt tikai trīs reizes dienā! Mēs taču esam pilsētas robežās.

Kam izdevīga pastkastīte kupenā? 

– Sveicināti. Gribēju vaicāt, kāpēc pastkastīte no bijušās PMK kopmītnes mājas Tukumā, Kurzemes ielā, tika pārvietota uz stāvlaukumu pie «Maximas» veikala – tur tagad pieiet nevar! No vienas puses ir kupena, no otras – mašīnas stāv. Vispār nezinu, vai vēstules tiek izņemtas, jo sniegā pēdu neredz! Kam tas bija vajadzīgs, tiešām nesaprotu!? Pārcēla apmēram pirms […]

Kurš nosaka – iet vai neiet skolā? (6)

– Tagad, kad ārā ir auksts laiks, nekur vietējā presē nevaru izlasīt, kā jārīkojas vecākiem. It kā bērnu līdz 12 gadiem var uz skolu nelaist, bet ko lai izdara, ja tieši šajā nedēļā skolotājs noteicis pārbaudes darbu?! Arī klases audzinātājs neviena vārda bērniem par to nav teicis – ir uz skolu jānāk vai nav? Vai tad nav visā valstī vienota kārtība?

Situāciju bērnudārzos analizē (6)

– Varbūt jūs varat noskaidrot, vai tā ir taisnība, ka vasarā Tukuma bērnudārzi divus mēnešus nestrādās. Ja tas tiešām tā būs, tad taču vecāki tiks nostādīti neapskaužamā situācijā, jo kur tad atstās bērnus? Pērn teica, ka bērnudārzu brīvlaiku samazinās līdz minimumam, bet tagad audzinātāji saka, ka domei neesot naudas, tāpēc radusies iespēja ietaupīt tieši uz bērnudārzu rēķina. Bet vai tiešām dome nesaprot, ka daudzi cilvēki šobrīd vispār neiet atvaļinājumā, jo baidās zaudēt darbu? Nevar taču dzīvot tik atrauti no reālās dzīves!

Kur palika alumīnija logi? (6)

– Gribētu zināt, kur palika Zemgales kultūras pils alumīnija logi un vai kāds izlabos ēkas fasādi, kurai apmetums jau nolupis.

Mazās skolas jāsaglabā… (1)

– Esmu par to, ka mazās skolas ir jāsaglabā. Mana meita kādu laiku mācījās Tumes pamatskolā. Viņa nevarēja iejusties klases kolektīvā, viņu nepieņēma, darīja meitenei pāri, skolotāja uz to nereaģēja. Tad atgriezāmies Praviņu pamatskolā un tagad problēmu ne ar mācībām, nedz arī uzvedību nav. Mums klasē ir vēl skolēni, kas kādu laiku mācījās Slampē. Arī viņi stāsta līdzīgus piedzīvojumus. Skolēniem jau tā ir jāmēro tāls ceļš uz skolu un šī skolas maiņa savukārt saistīta ar dažādiem pārdzīvojumiem: bērni nespēj iejusties jaunā vidē, patiesībā viņus nepieņem vienkārši jau izveidojušies klašu kolektīvi. Ja vēl to neredz klases audzinātājs un neko lietas labā nedara, tad bērni dabū ciest ne pa jokam.

Kamēr aizbrauc līdz slimnīcai – vesels (2)

– Esmu ar medicīnisko izglītību un ļoti labi zinu saslimšanas, bet tāpat nezinu, kuros gadījumos drīkst saukt Ātro palīdzību… Smagus slimniekus viņi netransportē (tādus, kam nāve deguna galā); agrāk bija tā – agrāk Ātrajiem bija līdzi injicējamie medikamenti; ja cilvēkam bija kāda akūta sāpe, kuras iemeslus nezināja, tad sauca Ātros. Nereti iztika ar špricīti un Ātrie brauca projām, bet tagad visa saziņa caur Rīgu. Kad atbrauc Ātrie un redz, ka cilvēkam slikti, tad ved uz Tukumu – pat, ja jābrauc 60 km. Kad cilvēks mašīnā ir izkratījies, viņš ir tā uztraucies un nobēdājies, ka neko vairs nevajag – viņam ir labi! Ieliek slimnīcā, bet otrā rītā viņam ar savu ģikti jābrauc atpakaļ uz mājām saviem spēkiem! Tas tā – piemēra pēc, ne skaidrošanai…

Kāpēc atkal vajadzīga programma? (3)

– Varbūt jūs varat sabiedrībai izskaidrot, kāpēc pilsētai un visam novadam vajadzīga tāda attīstības programma un cik tā pašvaldībai izmaksā?

Nekādu kompensāciju! (3)

– Labdien, man ir samilzis jautājums par «Latvenergo» – visu laiku tik paaugstina cenas; par citiem sasniegumiem nezinām. Es esmu zemes īpašniece, kas katru gadu maksā zemes nodokli – arī par to daļu, ko šķērso elektrolīnijas.

Par pilnu darba dienu, pilnu samaksu! (32)

Izrādās, mūsu Latvijas valsts sāk atgriezties pie feodālās iekārtas, kur cilvēki tika pakļauti verdzībai. Ar to domājam tā saucamos simtlatniekus. Mēs saprotam, ka nav naudas un nevar vairāk maksāt kā Ls 100. Lai tā būtu! Bet, ja cilvēks strādā pilnu darba dienu, tad likums nosaka, ka viņam jāsaņem minimālo algu. Ja nav iespējams to izmaksāt, tad darba laiku var pieskaņot saņemtajam atalgojumam. Tad šie nelaimīgie cilvēki strādātu nevis 8 stundas šo smago neapmaksāto darbu, bet gan 5 vai 6 stundas. Tas arī mūsu pašvaldībai būtu labs ieguvums. Tagad iznāk, ka pārkāpts Darba likums, kas pieņemts mūsu valstī, pārkāptas cilvēktiesības, Eiropas konvencijas likums. Tiek prasīts arī, lai strādātu brīvdienās, kuras netiek apmaksātas pēc likuma. Ar to tiek pārkāpta Latvijas Satversme.
Vairāku simtlatnieču vārdā – Inga un Maruta

Ja vēlas centralizēto eksāmenu likt atkārtoti (1)

– Pirms diviem gadiem beidzu vidusskolu un tagad esmu izdomājis, ka vajadzētu mācīties tālāk, taču centralizēto eksāmenu vērtējumi nav tik labi, lai to darītu. Vai ir iespējams šos eksāmenus pārlikt un kur to var izdarīt? Vai lai to izdarītu, obligāti jābrauc uz Rīgu?

Uztraucos par kabeļtelevīziju (9)

– Zvanīja no «Lattelecom» un piedāvāja virszemes televīziju. Atteicāmies, jo ir kabeļtelevīzija. Operatore, lai pārliecinātu par savu piedāvājumu, izteica pieļāvumu, ka līdz gada beigām Latvijā kabeļtelevīzija būs likvidēta. Vai SIA «Kopideja» direktoram ir kas zināms šai sakarā?

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool