Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Vai domi par nepļauto parku sodīs? (12)

– Pirms Līgo svētkiem gāju garām Pilsētas parkam un paliku muti vaļā – zāle līdz jostai izaugusi. Kā tas sanāk – pašvaldības policija privātos soda, ja tie nav nopļāvuši zāli; paši avīzē rakstījāt termiņus, līdz kuram visi zālieni jānopļauj, bet vai tad uz pašvaldības zemēm tas neattiecas? Gribētos zināt, vai pašvaldības policija ir uzlikusi domei […]

Neskaidrība ar Rīgas ielas bruģi (11)

– Gribētos zināt, kāpēc Rīgas ielas bruģim pa vidu ielikta tāda nelīdzena bruģa josla. Stāstīja, ka tā esot domāta neredzīgiem cilvēkiem, vai tā ir taisnība? Ja tas ir tā, tad man nav saprotams, kāpēc šāds celiņš tiek ierīkots tik tālu no paša centra, turklāt nekur citur taču šādas joslas celiņos nav; tās nav ne pie […]

Jumpravas ezera peldvietu pašvaldība nepārņems (1)

Uz jautājumu par to, vai peldvietu Jumpravas ezera krastā varētu apsaimniekot pašvaldība, atbildēja Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs: proti, mainīt statusu īpašumam, kas jau ierakstīts Zemesgrāmatā, pašvaldība nav tiesīga – pretējā gadījumā draud tiesu darbi; vienīgā iespēja ir vienoties ar zemes īpašnieku un slēgt līgumu, taču tas nozīmē finansiālas saistības, ko pašvaldība […]

Kā lai glābjas no atkritumiem? (1)

– Es biju aizgājusi uz mazdārziņu rajonu Laustiķu pļavās un ievēroju, ka grāvis pie ceļa, kas no mazdārziņiem iet uz Melnezeru, ir piegāzts ar atkritumiem. Redzēju tur pat automašīnas sēdekļus, kas gan pēc dažām dienām pazuda – laikam kāds aiznesa uz savu dārza mājiņu.

Zāle jāpļauj arī privātīpašumos (9)

– Labdien, šeit zvana no Pasta ielas 21. Vispirms gribu pateikt paldies Fjodorovas kundzei par to rakstu par zāles pļaušanu. Tas ir šausmīgi kāds tagad izskatās pagalms – zāle nemaz nebija liela, bet tagad viss izdedzis. Mans jautājums – kas maksā par to pļaušanu?

Pie Jumpravas ezera piknikošana – par maksu (8)

Šīs nedēļas sākumā redakcijā ieradās kāda kundze, kas ar sašutumu pastāstīja par pazemojumu, kādu piedzīvojusi svētdien pie Jumpravas ezera. 

Par vasaras kafejnīcu Brīvības laukumā (37)

Pagājušajā nedēļā Brīvības laukumā sāka darboties ielu kafejnīca, un man radās daži jautājumi. Pirmkārt, kāpēc dome deva atļauju nosprostot brauktuvi un ietvi? Otrkārt, kā tad tagad būs – ar alus pudeli pie strūklakas sēdēt nevar, jo tad policija vai nu brīdina vai soda, bet ar alus glāzi kafejnīcā sēdēt būs atļauts?! Manā skatījumā nav atšķirības – dzeršana vienalga.

Kur palicis bērnudārzs? (1)

– Dzirdēju, ka Lauktehnikā bērnudārzs jau drīzumā būšot uzcelts, bet – cik tad tālu ir ar bērnudārzu Smilšu ielā? Kaut ko rakstīja par projektēšanu, bija konkurss… Tad atrada to projektētāju vai neatrada?

Kāpēc slēpj parakstu vākšanu? 

– Es gribētu noskaidrot, kāpēc jūsu avīzē netiek publicētas parakstu vākšanas iecirkņu atrašanās vietas? Kad bija vēlēšanas, tad šos sarakstus avīzē ielika, bet tagad ne. Kāpēc tā? Tā jau, cik zināms, tikai divās vietās Tukumā var parakstīties, it kā telpu trūktu… Jūs droši vien gribat izdarīt tā, lai tauta neko vairāk neuzzina, gribat to visu noslēpt.

Kāpēc neviens nerūpējas par Pilsētas parku? (4)

– Man sirds visu laiku sāp par mūsu Pilsētas parku Lielajā ielā. Atceros padomju laikus, kad šis parks bija skaista atpūtas vieta ar grantētiem celiņiem, puķu dobēm, soliņiem. Ar to lepojāmies un uz turieni gājām atpūsties. Aizejiet un paskatieties uz parku tagad! Kauns – veca zāle, pērnās un aizpērnās lapas, sakritušo koku zari, dažas ļaužu […]

Uztrauc tirdzniecības kultūra 

– Esmu pastāvīga tirgus apmeklētāja, un man nekad nebija radies jautājums par tirgus darbību. Taču tā kā pati strādāju lielveikalā pie svaigas pārtikas produktiem, zinu, ka jāievēro visas higiēnas normas līdz pēdējam sīkumam. Bet šoreiz mani satrauca elementāra higiēna – kad tirgū pirku svaigu aknu, pārdevējs to iedeva ar plikām netīrām rokām, ielika maisiņā un pasniedza man; ar tām pašām rokām paņēma naudu, izdeva atlikumu un tā arī turpināja tirgoties. Tāpēc gribētos zināt, vai tad tirgū nav jāievēro elementāra tīrība un kārtība?

Kāpēc Tukuma novads pārcēlis savu robežu? (4)

– Pagājušajā nedēļā bija patīkams jaunums – uz Ventspils šosejas tika uzstādīta zīme "Tukuma novads". Tā bija tā labā ziņa. Taču tik labi vis nebija. Pūres pagasts vienmēr ir lepojies ar saviem uzņēmējiem, tai skaitā kafejnīcām – Ventspils šosejas malā astoņu kilometru posmā mūsu pagastā vienmēr bijušas četras kafejnīcas «Pie Jāņa», «Laipas», «Apšukrogs» un «Sumbrs». […]

Kad beidzot mums būs pirts? 

– Labdien, zvanu jums visu to cilvēku vārdā, kuri regulāri gāja uz pirti Jāņa ielā un kam citur patiesībā nav iespēju nomazgāties. Daudzi no mums dzīvo vecajā dzīvojamajā fondā un citu iespēju nemaz nav. Esam palikuši pilnīgi tukšā. Varbūt jūs varētu noskaidrot, kad atkal varēsim Harmonijā Jāņa ielā nomazgāties? Bijām aizgājuši uz pirti Rīgas ielā un mēģināsim zondēt Ledus halli, bet bija jau tik pierasts vecajā vietā.

Kas par bērniem domā? 

– Man tāds interesants jautājums. Ko valdība vispār domā un dara? Pirms gadiem paaugstināja piemaksas par bērniem un tiešām bērni dzima, skolās parādījās vairāk skolēnu. Bet tagad atkal plāno to visu ņemt nost! Arī man ir mazbērniņš, un dēls spiests doties prom strādāt uz Norvēģiju, jo savādāk nav iespējams ģimeni uzturēt! Bija pat plānots otrs bērnus, bet nu vairs – nekā, jo visu ņem nost.

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool