Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Kad beidzot mums būs pirts? 

– Labdien, zvanu jums visu to cilvēku vārdā, kuri regulāri gāja uz pirti Jāņa ielā un kam citur patiesībā nav iespēju nomazgāties. Daudzi no mums dzīvo vecajā dzīvojamajā fondā un citu iespēju nemaz nav. Esam palikuši pilnīgi tukšā. Varbūt jūs varētu noskaidrot, kad atkal varēsim Harmonijā Jāņa ielā nomazgāties? Bijām aizgājuši uz pirti Rīgas ielā un mēģināsim zondēt Ledus halli, bet bija jau tik pierasts vecajā vietā.

Kas par bērniem domā? 

– Man tāds interesants jautājums. Ko valdība vispār domā un dara? Pirms gadiem paaugstināja piemaksas par bērniem un tiešām bērni dzima, skolās parādījās vairāk skolēnu. Bet tagad atkal plāno to visu ņemt nost! Arī man ir mazbērniņš, un dēls spiests doties prom strādāt uz Norvēģiju, jo savādāk nav iespējams ģimeni uzturēt! Bija pat plānots otrs bērnus, bet nu vairs – nekā, jo visu ņem nost.

Kad izvedīs lielgabarīta atkritumus? 

– Katru gadu Tukuma dome palīdzēja iedzīvotājiem aizgādāt uz izgāztuvi lielos atkritumus. Šis tas tā kā pa gadu būtu savācies… Vai jūs nevarētu noskaidrot, vai šogad tos savāks un cik par to būs jāmaksā? Un vēl gribētu zināt, vai tagad tos vedīs arī pagastos – domes priekšsēdētājs Šulcs allaž saka, ka esam taču vienā novadā… […]

Ko dome darīs ar elektrības kāpumu? (4)

– Nupat ir pieaugusi maksa par elektrību. Vai jūs nevarat noskaidrot, vai tādēļ pieaugs komunālo maksājumu tarifi un kad tas notiks? Un vai pašvaldība domā kaut kādā veidā palīdzēt iedzīvotājiem un ietekmēt uzņēmumus. Dzirdēts, ka citās pilsētās jau par to runā. Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis skaidroja, ka ir izrēķināts, kādu ietekmi uz uzņēmumiem […]

Kāpēc padara cilvēkus par izsmieklu? (3)

– Lai arī nu jau viss sniegs gandrīz nokusis, vēl pirms neilga laiks redzēju, kā vīri un sievas dauza mazākos gabalos ielu malās sastumtos sniega kalnus. Man tas šķita dīvaini – var taču kopt pilsētu pēc garās ziemas, kāpēc jādauza sniegs? Cilvēki gāja garām un gandrīz visi izteica pa piezīmei. Saprotu, ka tie, kas norīkoti […]

Kāpēc dome piespiež atteikties no pajām? 

– Mūsu pagastā pagājušajā nedēļā bija iedzīvotāju sapulce, kurā bija uzaicināti pagasta iedzīvotāji, lai runātu par māju «Madaras». Tā ir nepabeigtā māja Lestenes centrā, kuru iedzīvotāji pirms daudziem gadiem izpirka par pajām. Bija atbraukuši uz sapulci domes pārstāvji no Tukuma un lika iedzīvotājiem no šīm pajām atteikties, lai dome šo māju varētu dabūt sev. Man šajā mājā paju nav, bet citi iedzīvotāji tā arī īsti nesaprata, kāpēc viņiem šis pajas atņem. Lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā! Vai tiešām novada dome tagad grasās atņemt mūsu īpašumus?

Vai pilsētai ir koku stādīšanas programma? 

– Televīzijā teica, ka vairākās Latvijas pilsētās ir izstrādāta koku stādīšanas programma. Vai arī Tukumā tāda ir izveidota un vai kokus paredzēts arī stādīt, nevis tikai nozāģēt?

Par «Latvenergo» tarifiem (1)

– Zvana no Slampes. Gribēju parunāt par jaunajiem «Latvenergo» tarifiem, kurus arī jūsu laikrakstā aizstāv atbildīgais uzņēmuma darbinieks. Kampaņas sākumā taču apgalvoja, ka tikai 20% klientu patērē vairāk nekā 100 kWh, līdz ar to, uz pārējiem 80% jaunie tarifi neattiekšoties. Pēc tam, kad sabiedrībā un arī masu medijos sāka protestēt, «Latvenergo» apgalvoja – tie būšot […]

Ko darīt, ja nav deklarētas dzīvesvietas? (2)

Redakcijā vērsās kāda ģimene ar bērniem, kura Tukumā dzīvo bez deklarētas dzīves vietas. To viņi zaudējuši uzreiz pēc tam, kad izlikti no dzīvokļa. Citu dzīvesvietu gan atraduši, taču oficiāli viņus tajā deklarēt neviens negrasās. Tomēr tieši tāpēc, ka viņiem nav deklarētas dzīvesvietas, viņi nevar saņemt pabalstu, reģistrēties nodarbinātības dienestā, reģistrēt bērnu bērnudārzā un kārtot citus jautājumus, kur jānorāda oficiāla dzīves vieta.

Atkritumu laukums vai izgāztuve? (1)

– Atbrauciet un apskaties, kā izskatās šķiroto konteineru laukums Ziedoņa ielā! Ārprāts, pie sašķirotajiem atkritumiem samesti parastie sadzīves atkritumi, drēbes, apavi un viss kas cits. Pasakiet, ko lai dara? Kā lai mēs ar to cīnāmies?! Viena daļa cilvēku sašķiro gandrīz pilnīgi visu, mēs pat piena pakas skalojam, bet citiem ir pilnīgi vienalga, kā šajā vietā izskatās.

Konteiners stiklam – iesalis un pilns (3)

– Es dzīvoju Smilšu ielā un gribētu jums pastāstīt par šķiroto atkritumu konteineriem, ar kuriem nav nekādas kārtības. Konteiners stiklam ir galīgi pilns un nav kustināts, kopš decembra. Ja reiz tas ir iesalis, kā visdrīzāk ir, un to nevar aizvest, kāpēc nevarēja atvest citu konteineru vieta? Kuram par šiem konteineriem tad īsti ir jāatbild?

Ir laiks zināt parādus un parādniekus (4)

– Gribētos zināt, cik lieli parādi ir mūsu pilsētā par komunālajiem maksājumiem, t. i. siltumu un citiem maksājumiem. Kādreiz mūsu avīzītē tika atspoguļoti pilsētas parādi un nemaksātāji, bet tagad neko nedzird.

Kas raksta laika ziņas? 

– Gribētos uzzināt, kāds joku Pēteris raksta jūsu avīzē laika ziņas? Nav taču 1. aprīlis! Nu, piemēram, šodienas [24. februārī] laikrakstā – "Naktī būs siltāks nekā dienā". Kas tās par muļķībām! Un nav jau pirmā reize.

Kāpēc muļķojas ar ledus kalšanu? (5)

– Braucot uz Jauntukumu gar pieminekli Mātei, kreisajā pusē labi redzams, ka simtlatu projektā iesaistītie cilvēki sākuši tīrīt celiņus. Un dara to jau trešo dienu. Pasakiet, kam tas ir vajadzīgs?

Par ieroču atļaujām (4)

Ņemot vērā, ka diezgan bieži šogad Latvijā konfliktus risināta ar ieroču palīdzību, kāds mūsu avīzes lasītājs vēlējās gūt atbildi uz šādiem jautājumiem: "Cik Tukuma rajonā ir reģistrētu ieroču? Cik no tiem drīkst glabāt un cik – nēsāt? Kāda ir ieroču atļaujas iegūšanas kārtība dažādu veidu ieročiem – medību u.c?"

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool