Ceturtdiena, 2019. gada 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija

Pastā pietrūkst naudas pensiju izmaksai! (1)

– Labdien, zvana jums pensionāre, kurai šodien, 11. augustā, bija pensijas diena, tāpēc mēroju kājām ceļu no Durbes uz pasta nodaļu Tukumā, Pasta ielā, lai izņemtu pensiju. Taču tur man vienkārši atbildēja, ka naudas nav un ka man jānāk rīt. Kā tas tā var būt? Kur tad tā nauda palika? Varbūt man pie dvēseles vairs nav neviena santīma, un es tik ļoti gaidu savu pensiju, bet atbilde pastā skanēja – "Naudas nav!" Ko lai es daru?

Kā apkarot čūskas? (7)

Zvanu no Kandavas laukiem, Cēres pagasta. Vai kādam nav kāds labs padoms, kā apkarot to nenormālo čūsku daudzumu? Tas ir vājprāts, kas notiek! Visas malas pilnas gan zalkšiem, gan odzēm. Nevar ne uz siltumnīcu aiziet, nekā – uz garāžas durvīm sēž un sildās saulē. Gribu noķert un nosist, bet nevar – mūk prom.

Kurš nokrāsos Tukuma policijas fasādi? (8)

Vai jaunais policijas šefs Ints Ķuzis, kas nāk no Tukuma novada, nevarētu vietējam policijas iecirknim uzsaukt trīs, nu labi – četras krāsu bundžas, lai nokrāso to fasādi, citādi ēka izskatās baigi. Ja tik drūms skats no ārpuses, tad kas vēl darās iekšā un sētas pusē?! Domāju, ka cilvēkiem, kas tur katru dienu strādā, arī ir bišķiņ piegriezies uz tādu fasādi skatīties – tīri psiholoģiski. Vai varbūt policijai varētu izlīdzēt kāds no Tukuma uzņēmējiem – jaunais prezidents taču uzsauca savu villu Jūrmalā. Lai ņem piemēru!

Vai Salas ielā būs ūdensvads? 

Lūdzam jūs noskaidrot, vai Salas ielā arī ierīkos ūdensvadu un kanalizāciju? Kad iepriekš interesējāmies, mums teica, ka esot problēmas mūsu pusē šos darbus veikt, taču arī mēs dzīvojam Tukumā un mūsu pilsētai maksājam nodokļus.

Ko darīt, ja neredz TV kanālus? (10)

– Es esmu neapmierināts ar to, kā strādā «Kopideja». Šonedēļ mēs nespējām skatīties vairākus televīzijas kanālus, lai gan nebija ne vērtas, nekādas citas stihijas. Zvanīju uz «Kopidejas» bezmaksas numuru, bet nevarēju sazvanīt. Zvanīju nākamajā dienā dispečeram, bet arī pēc tam nekas nemainījās, vēlāk tikai atnāca meistars un tad kaut kas uzlabojās. Vai tad uzņēmumam nav jāuzņemas atbildība par to, lai cilvēki redzētu visus tos kanālus, par kuriem maksā. Es neredzēju «NTV Mir» un «1 Baltijas kanālu».

Vai tiešām tāds asfalts paliks? 

– Gadījās braukt pa diviem ceļiem, kur šobrīd tiek ierīkots asfalts – pa tā saukto Zemītes ceļu cauri Grenčiem un Ventspils šoseju – no Jaunmokām līdz vecā Kandavas ceļa pagriezienam. Īsti nezinu, vai šajās vietās asfaltēšana ir pabeigta, bet tā kā nereti šajos objektos darba laikā ir klusums, spriežu, ka viss ir gatavs. Ja tas […]

Vai domi par nepļauto parku sodīs? (12)

– Pirms Līgo svētkiem gāju garām Pilsētas parkam un paliku muti vaļā – zāle līdz jostai izaugusi. Kā tas sanāk – pašvaldības policija privātos soda, ja tie nav nopļāvuši zāli; paši avīzē rakstījāt termiņus, līdz kuram visi zālieni jānopļauj, bet vai tad uz pašvaldības zemēm tas neattiecas? Gribētos zināt, vai pašvaldības policija ir uzlikusi domei […]

Neskaidrība ar Rīgas ielas bruģi (11)

– Gribētos zināt, kāpēc Rīgas ielas bruģim pa vidu ielikta tāda nelīdzena bruģa josla. Stāstīja, ka tā esot domāta neredzīgiem cilvēkiem, vai tā ir taisnība? Ja tas ir tā, tad man nav saprotams, kāpēc šāds celiņš tiek ierīkots tik tālu no paša centra, turklāt nekur citur taču šādas joslas celiņos nav; tās nav ne pie […]

Jumpravas ezera peldvietu pašvaldība nepārņems (1)

Uz jautājumu par to, vai peldvietu Jumpravas ezera krastā varētu apsaimniekot pašvaldība, atbildēja Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs: proti, mainīt statusu īpašumam, kas jau ierakstīts Zemesgrāmatā, pašvaldība nav tiesīga – pretējā gadījumā draud tiesu darbi; vienīgā iespēja ir vienoties ar zemes īpašnieku un slēgt līgumu, taču tas nozīmē finansiālas saistības, ko pašvaldība […]

Kā lai glābjas no atkritumiem? (1)

– Es biju aizgājusi uz mazdārziņu rajonu Laustiķu pļavās un ievēroju, ka grāvis pie ceļa, kas no mazdārziņiem iet uz Melnezeru, ir piegāzts ar atkritumiem. Redzēju tur pat automašīnas sēdekļus, kas gan pēc dažām dienām pazuda – laikam kāds aiznesa uz savu dārza mājiņu.

Zāle jāpļauj arī privātīpašumos (9)

– Labdien, šeit zvana no Pasta ielas 21. Vispirms gribu pateikt paldies Fjodorovas kundzei par to rakstu par zāles pļaušanu. Tas ir šausmīgi kāds tagad izskatās pagalms – zāle nemaz nebija liela, bet tagad viss izdedzis. Mans jautājums – kas maksā par to pļaušanu?

Pie Jumpravas ezera piknikošana – par maksu (8)

Šīs nedēļas sākumā redakcijā ieradās kāda kundze, kas ar sašutumu pastāstīja par pazemojumu, kādu piedzīvojusi svētdien pie Jumpravas ezera. 

Par vasaras kafejnīcu Brīvības laukumā (37)

Pagājušajā nedēļā Brīvības laukumā sāka darboties ielu kafejnīca, un man radās daži jautājumi. Pirmkārt, kāpēc dome deva atļauju nosprostot brauktuvi un ietvi? Otrkārt, kā tad tagad būs – ar alus pudeli pie strūklakas sēdēt nevar, jo tad policija vai nu brīdina vai soda, bet ar alus glāzi kafejnīcā sēdēt būs atļauts?! Manā skatījumā nav atšķirības – dzeršana vienalga.

Kur palicis bērnudārzs? (1)

– Dzirdēju, ka Lauktehnikā bērnudārzs jau drīzumā būšot uzcelts, bet – cik tad tālu ir ar bērnudārzu Smilšu ielā? Kaut ko rakstīja par projektēšanu, bija konkurss… Tad atrada to projektētāju vai neatrada?

Pasākumu kalendārs

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

2019.01.24 | 17:30

Radošā nodarbība Vānē 

2019.01.24 | 19:00

Izrāde Kandavā 

2019.01.24 | 19:30

Basketbols Smārdē 

2019.01.25 | 12:00

Zinātniski pētniecisko darbu skate Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool