Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Vai ūdensvada un kanalizācijas tīklus Tukumā raks ziemā? (2)

– Kad iepriekš interesējāmies, vai ūdensvadu un kanalizāciju mikrorajonos ierīkos arī ziemā, mums teica, ka ziemā darbus neveiks, jo nevar nodrošināt pienācīgu kvalitāti. Bet tagad, kad notiek iedzīvotāju sanāksmes par šiem darbiem, tajās būvnieki saka, ka darbi notiks ar ziemā, citādi nevarot ievērot darbu termiņus un ka citādi tiks pārsūdzēts kaut kāds konkurss vai kas tamlīdzīgs. Kas īsti notiek? Ir taču pieredzēts, ka ziemā darītais pavasarī vienalga jādara vēlreiz.

Kā lai tiek uz domi? (9)

– Kopš pie Tukuma domes izveidots laukums, šī vieta patiešām ir skaista un sakārtota, taču par vienu lietu gan nav padomāts – par tiem, kas ratiņos vai ar ratiņiem.

Kāpēc esmu parādā? (4)

Saņēmu apsaimniekotāja SIA «Kandavas namsaimnieks» rēķinu par apkuri un esmu nepatīkami pārsteigta, ka esmu pielīdzināta parādniekiem par to, ka vasarā neveicu avansa maksājumus par apkuri. Kā to saprast? Pakalpojumu vēl saņēmusi tad nebiju, tāpēc uzskatu, ka parādā neesmu. Kāpēc avansa maksājumus par apkuri vasarā pielīdzina parādam?" – jautā lasītāja, Kūrortu ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja.

Balsošanas vietas nav noslēpums (4)

– Vēlējos jautāt par balsojumu referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu. Sakiet, kā vispār zināt, kur var nobalsot? Vai tas kāds noslēpums ir vai? Tāpat gribētos zināt, cik tad jau ir nobalsots?

Vai tiešām pie mums būvēs krematoriju? (10)

Pagājušajā nedēļā no Tumes pagasta Vecmoku puses redakcijai zvanīja vairāki iedzīvotāji un lūdza tikt skaidrībā – vai tiešām viņu pagastā blakus mājām būvēs krematoriju, kapsētu, kolumbāriju un dzīvnieku kapsētu?

Kad aizvāks tualetes un apindēs prusakus? 

Nedēļas sākumā redakcijā vērsās Lielās ielas 12. mājas iedzīvotāji un lūdza palīdzēt aizvākt sausās tualetes, kas atrodas ēkas pagalmā, smird un neestētiski izskatās.

Kāpēc policijas ziņās neraksta vainīgo uzvārdus (6)

Gribēju jums ar humoru izteikt neapmierinātību par to, ka policijas ziņās nerakstāt vainīgo vārdus un uzvārdus. Tad kāda jēga no šādas informācijas? Iznāk tā kā čigānam anekdotē, kad viņš saka, ka nezina, kā mājas sauc, esot kā dūmi, kā migla… Izrādās, ka mājas nosaukums patiesībā ir «Kūpētāji». Vēl īsti nepatīk, ka policijas ziņās vienreiz saka, ka braucamrīks ir velosipēds, citreiz ka divritenis un vēl citreiz, ka ritenis. Vai tad velosipēds ir ritenis?

Kad Milzkalnē un Engurē būs Kapu svētki? (2)

– Gribētu noskaidrot, kāpēc par Kapu svētkiem – Svecīšu vakariem, jūsu laikrakstā ir ziņas par Tukuma kapsētām, bet par Milzkalnes un Engures kapsētām nav?

Konkurss izpalika (2)

– Labvakar. Es esmu Lauktehnikas iedzīvotāja. Kad sāka pie mums celt to jauno bērnudārzu «Karlsons», gribēju pieteikties darbā par medmāsu. Pati ikdienā braukāju no Tukuma uz Jūrmalu (strādāju Bulduru Dzemdību nodaļā) un cerēju, ka varbūt atradīšu darbu tuvāk mājām. Aizgāju interesēties uz Tukuma novada domi un mani tur iesūtīja vienā kabinetā (nepateikšu vairs – kurā), […]

Kad beidzot sakārtos Tulpju ielu? (2)

– Vienudien, no Tulpju ielas nogriežoties uz Asteru ielu, iebraucu palielās bedrēs. Tad arī ievēroju, ka gar visu Tulpju ielas malu ir izrakts grāvis, kas tagad ir aizbērts un pamatīgi izbraukāts. Uzzināju, ka šajā vietā ierīkots ūdensvads, tāpēc arī tas grāvis tur rakts un tāpēc visa tā grants iesēdusies. Man tikai gribētos zināt, vai tad […]

Beigto mežacūku no pludmales aizvāks 

– Iepretī Klapkalnciemam no jūras krastā ir izskalota meža cūka. Kas beigto dzīvnieku no pludmales aizvāks? Kuram par to ir jāuzņemas atbildība?

Kāpēc neizved atkritumus? (9)

Redakcijā saņēmām lūgumu vairāku Kandavas iedzīvotāju vārdā, noskaidrot, kādēļ šķiroto atkritumu urnas jeb, tā sauktie, zvani, kas atrodas Sabiles ielas 8. un 10. ēkas sētās, nav izvest jau vairāk nekā mēnesi. Kaut tuvējo māju iedzīvotāji, kuri savus atkritumus nogādā tieši šajā adresē, arī paši bija mēģinājuši skaidrot lietas būtību pie atkritumu apsaimniekotāja SIA «Piejūra», kā pārliecinājāmies, vismaz šīs nedēļas vidū vēl nekas būtiski nebija mainījies un maisiņi ar šķirotajiem atkritumiem te turpināja krāties.

Kur tukumnieki var nomazgāties? (20)

Vai kāds kaut ko domā arī par Tukuma pirti? Sporta hallē dušas ir aukstas, nomazgāties nav iespējams. Kur lai mazgājas, ja dzīvoklis nav labiekārtots?

Vai ar apkuri nebūs problēmas? 

– Tā kā katlu mājā joprojām notiek būvniecības darbi, es interesējos, vai domi neuztrauc tas, ka apkures sezona tūlīt klāt, bet katlu māja vēl nav gatava? Ja nu pēkšņi paliek auksts, ko tad mēs darīsim? Ar silto ūdeni visu vasaru cietāmies, vai arī ar apkuri būs jāpaciešas?

Vajag atcerēties! 

Ceturtdienas sarunu laikā savu viedokli par gaidāmajām vēlēšanām izteica kāds laikraksta lasītājs.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool