Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Vai ar apkuri nebūs problēmas? 

– Tā kā katlu mājā joprojām notiek būvniecības darbi, es interesējos, vai domi neuztrauc tas, ka apkures sezona tūlīt klāt, bet katlu māja vēl nav gatava? Ja nu pēkšņi paliek auksts, ko tad mēs darīsim? Ar silto ūdeni visu vasaru cietāmies, vai arī ar apkuri būs jāpaciešas?

Vajag atcerēties! 

Ceturtdienas sarunu laikā savu viedokli par gaidāmajām vēlēšanām izteica kāds laikraksta lasītājs.

Tautai nodarīto vajag atcerēties (7)

Ceturtdienas sarunu laikā savu viedokli par gaidāmajām vēlēšanām izteica kāds laikraksta lasītājs.

Nevienu no vecajiem (6)

Ceturtdienas sarunu laikā savu viedokli par gaidāmajām vēlēšanām izteica kāda laikraksta lasītāja.

Tautai nodarîto vajag atcerçties 

– Man ir viedoklis par vçlçðanâm. Tas, kas tagad notiek, vairs nav izturams. Tâ vçsture atkârtojas, tikai mûsu lçtticîgâ tauta to neatceras. Vai tad jûs neatceraties notikumus ar «Parex banku»? Treknajos gados Kalvîða laikâ ðî banka bija tâ, kas bagâtos uzturçja, un tad, kad pienâca krîzes laiks, tad valsts ar Godmani priekðgalâ glâba banku, lai […]

Kāpēc Harmonijas ielā aizliegts apstāties? 

Ceturtdien pamanījām, ka uzņēmīgi vīri Harmonijas ielā (no Brīvības laukuma līdz Jaunajai ielai) uzlika divas zīmes «Apstāties aizliegts» – vienā ielas galā un otrā. Tādējādi nu šajā ielā automašīnu nolikt vairs nevar. Parasti tā notiks ziemā, lai izvestu sniegu, bet šobrīd no sniega vēl ne miņas.

Rosina novietot soliņu 

Pie mums redakcijā atnāca Jauntukuma puses iedzīvotāja Ilze Stautmane. Viņa pastāstīja, ka pirms Jelgavas ielas rekonstrukcijas ielas malā pienotavas pusē, netālu no Slocenes, bijis soliņš. Ļaudis (un ne viens vien) pirms gājiena kalnā uz soliņa pasēdējuši un spēkus uzkrājuši. Pēc ielas pārbūves ietve ir paplašināta un soliņam, kā izrādījies, vietas vairs nav. Ilze pastāstīja, ka, […]

Bija vai nebija Slampē sporta svētki? (14)

Zvanu jums no Slampes. Lai arī ir kāds laiciņš pagājis, mani tomēr neliek mierā atgadījums pagasta sporta svētkos. Kā man zināms, – vietējām komandām nekad nav bijis jāmaksā kaut kāda dalības maksa, bet te pēkšņi – futbola sacensībās komandai «Celtnieki» prasīti 10 lati. Tā kā komanda atteikusies maksāt, tā arī neesot piedalījusies futbola mačos. Volejbolā […]

Vai degvielas uzpildes stacijās nekrāpjas? (1)

Kādreiz raidījumā «Bez tabu» bija runa par menzūrām, kurām jābūt degvielas uzpildes stacijās, lai katrs šoferis pats varētu pārbaudīt, cik tiek ieliets bākā. Tagad man šķiet sūkņi noregulēti tā, ka ielietais neatbilst samaksātajam. Pat pārbaudīju, lejot degvielu kanniņā. Tā nebija ne uzpūtusies, ne kā, bet līdz attiecīgai iedaļai tā arī man neizdevās kanniņu pieliet. Tādēļ […]

Kāpēc nav grupu bērniem no pusotra gada vecuma? (8)

– Mēs gribētu savu bērnu palaist bērnudārzā jau no 1,5 gadu vecuma, taču Tukumā nav šādu iespēju. Esmu dzirdējusi, ka citās pašvaldības jau pieņem šādus bērnus, jo to paredz likums, dažviet pat no gada vecuma. Kāpēc pie mums tā nenotiek? Labprāt gribētu sākt strādāt, ir arī darba vieta, taču nav kur atstāt bērnu.

Par ilgstoši caurajām atkritumu urnām un citām problēmām (2)

– Jūs traucē no Raudas ielas 28. Mums ir tik daudz jāmaksā par dzīvokli, bet nezinām, kur mūsu nauda paliek. Pagājušā nedēļā vajadzēja mainīt durvīm atslēgu sētas pusē. Nedēļa pagāja, bet nekas nav izdarīts. Apkārtne arī nav sakopta: kā māju nodeva ekspluatācijā 1986. gadā, tā arī te nekas nav darīts. Bērnu rotaļu laukums aizaudzis. Visas atkritumu urnas cauriem dibeniem; ja ko iemet, viss krīt laukā. No jumta uz lodžijām tek ūdens jau 10 gadus, bet neviens neko nedara, lai to novērstu. Vakaros no ielas puses piebrauc pilna sēta ar mašīnām tā. ka paiet nevar.

Pastā pietrūkst naudas pensiju izmaksai! (1)

– Labdien, zvana jums pensionāre, kurai šodien, 11. augustā, bija pensijas diena, tāpēc mēroju kājām ceļu no Durbes uz pasta nodaļu Tukumā, Pasta ielā, lai izņemtu pensiju. Taču tur man vienkārši atbildēja, ka naudas nav un ka man jānāk rīt. Kā tas tā var būt? Kur tad tā nauda palika? Varbūt man pie dvēseles vairs nav neviena santīma, un es tik ļoti gaidu savu pensiju, bet atbilde pastā skanēja – "Naudas nav!" Ko lai es daru?

Kā apkarot čūskas? (7)

Zvanu no Kandavas laukiem, Cēres pagasta. Vai kādam nav kāds labs padoms, kā apkarot to nenormālo čūsku daudzumu? Tas ir vājprāts, kas notiek! Visas malas pilnas gan zalkšiem, gan odzēm. Nevar ne uz siltumnīcu aiziet, nekā – uz garāžas durvīm sēž un sildās saulē. Gribu noķert un nosist, bet nevar – mūk prom.

Kurš nokrāsos Tukuma policijas fasādi? (8)

Vai jaunais policijas šefs Ints Ķuzis, kas nāk no Tukuma novada, nevarētu vietējam policijas iecirknim uzsaukt trīs, nu labi – četras krāsu bundžas, lai nokrāso to fasādi, citādi ēka izskatās baigi. Ja tik drūms skats no ārpuses, tad kas vēl darās iekšā un sētas pusē?! Domāju, ka cilvēkiem, kas tur katru dienu strādā, arī ir bišķiņ piegriezies uz tādu fasādi skatīties – tīri psiholoģiski. Vai varbūt policijai varētu izlīdzēt kāds no Tukuma uzņēmējiem – jaunais prezidents taču uzsauca savu villu Jūrmalā. Lai ņem piemēru!

Vai Salas ielā būs ūdensvads? 

Lūdzam jūs noskaidrot, vai Salas ielā arī ierīkos ūdensvadu un kanalizāciju? Kad iepriekš interesējāmies, mums teica, ka esot problēmas mūsu pusē šos darbus veikt, taču arī mēs dzīvojam Tukumā un mūsu pilsētai maksājam nodokļus.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool