Ceturtdiena, 2019. gada 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija

Ekspresis noderētu arī vakarā (1)

Tas ir skaisti, ka no rīta mums ir ekspresvilciens. Bet tāds varētu būt arī vakarā, kad no Rīgas, no darba visi brauc māja. Būtu patīkami arī vakarā laicīgi atgriezties no darba. Augustā, kad runāja par rīta ekspresi, tika runāts arī par šādu iespēju. Būšu pateicīgs, ja noskaidrosiet situāciju šajā jomā.

Vai tiešām pārraks skvēriņu? (3)

Trešdienas, 14. decembra, rīts atnāca ar ziņu, ka skvēriņā Cēsu un Durbes ielas krustojumā novietota smagā tehnika, uzsākti rakšanas darbi un jau redzamas izraktas zemes kaudzes. Iedzīvotāji vaicā, vai tiešām arī šo skvēru pārraks?

Ja nezina, var iekrist 

– Zvana jums no Pārupes ielas. Pēc Jelgavas ielas rekonstrukcijas mūsu ielā izveidoja grāvīti, kurā ielika lielu gofrētu cauruli, lai aizplūst ūdeņi uz Sloceni.

Kāpēc Jaunpils novada dome “ciet” un, kāpēc “obligāti”? (13)

Saņēmām vairākus ar Jaunpils novada domes darbu saistītus jautājumus, cita starpā arī par to, ka domes priekšsēdētāja ļoti bieži ir prombūtnē, bet pēdējā laikā jau vairākkārt nav bijis iespējams satikt nevienu darbinieku, jo novada domes durvis bijušas slēgtas. Kā apliecinājums, ka neviens tiešām nebūs sastopams, bijusi vien lapiņa uz domes ieejas durvīm.

Vai ūdensvadam un kanalizācijai būs jāpieslēdzas obligāti? (2)

– Vai arī tad, ja jau tagad ierīkots dziļurbums ūdens iegūšanai, būs jāpieslēdzas ūdensvadam, ko tagad Tukumā ierīko, un kanalizācijai? Kad ierīkojām dziļurbuma spici, samaksājām lielu naudu, jo cita varianta nebija, bet ko darīt tagad?

Vai aukstuma dēļ – pagarinātais mācību gads? 

Ceturtdien, 1. decembrī, līdz redakcijai atnāca ziņa, ka Tukuma Raiņa ģimnāzijā radušās problēmas ar siltumu, bērni salstot, mācības būšot jāpārtrauc un draudot pagarinātais mācību gads.

Vai ūdensvada un kanalizācijas tīklus Tukumā raks ziemā? (2)

– Kad iepriekš interesējāmies, vai ūdensvadu un kanalizāciju mikrorajonos ierīkos arī ziemā, mums teica, ka ziemā darbus neveiks, jo nevar nodrošināt pienācīgu kvalitāti. Bet tagad, kad notiek iedzīvotāju sanāksmes par šiem darbiem, tajās būvnieki saka, ka darbi notiks ar ziemā, citādi nevarot ievērot darbu termiņus un ka citādi tiks pārsūdzēts kaut kāds konkurss vai kas tamlīdzīgs. Kas īsti notiek? Ir taču pieredzēts, ka ziemā darītais pavasarī vienalga jādara vēlreiz.

Kā lai tiek uz domi? (9)

– Kopš pie Tukuma domes izveidots laukums, šī vieta patiešām ir skaista un sakārtota, taču par vienu lietu gan nav padomāts – par tiem, kas ratiņos vai ar ratiņiem.

Kāpēc esmu parādā? (4)

Saņēmu apsaimniekotāja SIA «Kandavas namsaimnieks» rēķinu par apkuri un esmu nepatīkami pārsteigta, ka esmu pielīdzināta parādniekiem par to, ka vasarā neveicu avansa maksājumus par apkuri. Kā to saprast? Pakalpojumu vēl saņēmusi tad nebiju, tāpēc uzskatu, ka parādā neesmu. Kāpēc avansa maksājumus par apkuri vasarā pielīdzina parādam?" – jautā lasītāja, Kūrortu ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja.

Balsošanas vietas nav noslēpums (4)

– Vēlējos jautāt par balsojumu referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu. Sakiet, kā vispār zināt, kur var nobalsot? Vai tas kāds noslēpums ir vai? Tāpat gribētos zināt, cik tad jau ir nobalsots?

Vai tiešām pie mums būvēs krematoriju? (10)

Pagājušajā nedēļā no Tumes pagasta Vecmoku puses redakcijai zvanīja vairāki iedzīvotāji un lūdza tikt skaidrībā – vai tiešām viņu pagastā blakus mājām būvēs krematoriju, kapsētu, kolumbāriju un dzīvnieku kapsētu?

Kad aizvāks tualetes un apindēs prusakus? 

Nedēļas sākumā redakcijā vērsās Lielās ielas 12. mājas iedzīvotāji un lūdza palīdzēt aizvākt sausās tualetes, kas atrodas ēkas pagalmā, smird un neestētiski izskatās.

Kāpēc policijas ziņās neraksta vainīgo uzvārdus (6)

Gribēju jums ar humoru izteikt neapmierinātību par to, ka policijas ziņās nerakstāt vainīgo vārdus un uzvārdus. Tad kāda jēga no šādas informācijas? Iznāk tā kā čigānam anekdotē, kad viņš saka, ka nezina, kā mājas sauc, esot kā dūmi, kā migla… Izrādās, ka mājas nosaukums patiesībā ir «Kūpētāji». Vēl īsti nepatīk, ka policijas ziņās vienreiz saka, ka braucamrīks ir velosipēds, citreiz ka divritenis un vēl citreiz, ka ritenis. Vai tad velosipēds ir ritenis?

Kad Milzkalnē un Engurē būs Kapu svētki? (2)

– Gribētu noskaidrot, kāpēc par Kapu svētkiem – Svecīšu vakariem, jūsu laikrakstā ir ziņas par Tukuma kapsētām, bet par Milzkalnes un Engures kapsētām nav?

Konkurss izpalika (2)

– Labvakar. Es esmu Lauktehnikas iedzīvotāja. Kad sāka pie mums celt to jauno bērnudārzu «Karlsons», gribēju pieteikties darbā par medmāsu. Pati ikdienā braukāju no Tukuma uz Jūrmalu (strādāju Bulduru Dzemdību nodaļā) un cerēju, ka varbūt atradīšu darbu tuvāk mājām. Aizgāju interesēties uz Tukuma novada domi un mani tur iesūtīja vienā kabinetā (nepateikšu vairs – kurā), […]

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool