Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Par bankomātiem (8)

Redakcijā saņēmām kādas iedzīvotājas sūdzību par to, ka «Hipotēku bankas» bankomātos izvietotais «Swedbank» logo maldinājis viņu par iespēju izņemt naudu bez papildus maksas. 

Uzņēmumi sola palīdzēt (1)

– Kāds tukumnieks vēlējās noskaidrot, kāpēc netiek tīrīta Mednieku iela? Ielas galā esot transformatoru apakšstacija, bet elektriķi tai netiekot klāt; arī ne ugunsdzēsēji, ne citi dienesti nevar iebraukt. Atkritumu vācēji atteikušies savākt atkritumus, bet, kad prasīts «Kurzemes ainavai», kā rīkoties, ieteikts iznest tos līdz ielas galam, taču vai tas tiešām būtu jādara cilvēkam, kam jau 72 gadi?…

Kāpēc nekaisa ielas? (11)

Piektdien, 3. februārī, redakcijā uzklausījām vairākus tālruņa zvanus, kuros autovadītāji interesējās, kāpēc Tukumā nekaisa ielas?

Kā lai izbrauc, ja iela par šauru? (8)

– Vai jūs nevarētu noskaidrot, kam ienāca prātā Pauzera ielu atkal pārvērst par divvirziena ielu, lai gan reāli tur divas automašīnas samainīties nevar, vismaz pirms Talsu ielas krustojuma noteikti ne?

Vai nevarētu uzstādīt barjeru pie dīķiem aiz Vecmokām? (6)

– Jau kādu laiku mani uztrauc viens jautājums, ko gribētu ar jūsu avīzītes starpniecību noskaidrot. Mani, un, kā esmu dzirdējusi vēl arī citus cilvēkus, dara uzmanīgu ceļa posms Tukums-Bieļas (vecā Kandavas šoseja). 2011. gada rudenī uz šī ceļa ir bijušas teju desmit avārijas (pārsvarā tas bija melnais ledus, kas pārsteidza šoferus). Bet 17. decembrī Mednieku mežā bija jau smaga avārija ar cietušajiem.

Kāds tad ir sods par neatbilstošu protektoru – Ls 5 vai Ls 20? (3)

– Kad Valsts policija paziņoja, ka tā sāks mērīt automašīnu protektoru dziļumu, lai redzētu, vai tie atbilst noteiktajiem 4 mm ziemā (un 1,6 mm vasarā), Valsts policijas priekšnieks Zivtiņa kungs teica, ka par neatbilstošu protektoru pienāksies brīdinājums vai sods Ls 5. Taču šodien no rīta (Ceturtdien, 19. janvārī. – Red.) saņēmu jūsu avīzi un tajā izlasīju to, ko teicis Tukuma policijas iecirkņa vecākais inspektors Jānis Vancāns – ka par neatbilstošām riepām pienākas sods Ls 20, bet komerctransportam vispār – līdz Ls 40. Sakiet lūdzu, kuram ir taisnība – Zivtiņam vai Vancānam?

Kāda ir mūsu pilsētas vizītkarte? (6)

Pašlaik populārs ir sauklis, kas pat tiek rakstīts arī uz automašīnām: «Uz Tukumu pēc smukuma!» Taču diez vai par smukumu Tukumā runās tie, kuri ik dienas mēro ceļu ar vilcienu uz Rīgu, vai tie, kuri atbrauks ar vilcienu un ieies Tukuma stacijas uzgaidāmajās telpās.

Vai patiesām esam potenciāli noziedznieki vai likumpārkāpēji? (5)

Redakcijā vērsās nu jau izbijis Valts Meža dienesta (VMD) darbinieks. Viņš mums atnesa kāda dokumenta kopiju, ko Valsts Meža dienesta Finanšu un grāmatvedības daļas vadītāja Ingūna Zemture bija sūtījusi uz virsmežniecībām. Tajā pieprasīts, lai VMD darbu pārtraukušie jeb, pareizāk sakot, no dienesta aizraidītie mežsargi nodod inventāru – instrumenti, pirms pusgada izsniegtos apavus, darba apģērbus u.c. lietas.

Kāpēc Jelgavas ielā jau lāpa bedres? (12)

– Pagājušajā nedēļā redzējām, ka Jelgavas ielā jau tiek lāpīta pirmā bedre. Interesanti, vai pusgads maz pagājis no dienas, kad tur asfaltu ierīkoja? Nav taču! Atceros, ka uz jūsu uzdoto jautājumu Šulca kungam, kāpēc ir jāuzplēš labs asfalts, viņš teica: tā kā iepriekš liktās kārtas esot tikai remonts, tās īstās tikšot uzliktas tagad. Un tā to arī izdarīja – šo ielu šovasar "kapitāli" rekonstruēja. Varbūt šīs joprojām nav tās īstās asfalta kārtas, ja jau tagad bedres jāremontē? Aizejiet apskatieties, tūlīt bedres būs arī citās vietās!…

Negals ar ūdeni Talsu ielā (2)

Ar savu problēmu par to, ka mājā Talsu ielā 32 nav pieejams ūdens, vērsās kāda šīs mājas iedzīvotāja.

Ekspresis noderētu arī vakarā (1)

Tas ir skaisti, ka no rīta mums ir ekspresvilciens. Bet tāds varētu būt arī vakarā, kad no Rīgas, no darba visi brauc māja. Būtu patīkami arī vakarā laicīgi atgriezties no darba. Augustā, kad runāja par rīta ekspresi, tika runāts arī par šādu iespēju. Būšu pateicīgs, ja noskaidrosiet situāciju šajā jomā.

Vai tiešām pārraks skvēriņu? (3)

Trešdienas, 14. decembra, rīts atnāca ar ziņu, ka skvēriņā Cēsu un Durbes ielas krustojumā novietota smagā tehnika, uzsākti rakšanas darbi un jau redzamas izraktas zemes kaudzes. Iedzīvotāji vaicā, vai tiešām arī šo skvēru pārraks?

Ja nezina, var iekrist 

– Zvana jums no Pārupes ielas. Pēc Jelgavas ielas rekonstrukcijas mūsu ielā izveidoja grāvīti, kurā ielika lielu gofrētu cauruli, lai aizplūst ūdeņi uz Sloceni.

Kāpēc Jaunpils novada dome “ciet” un, kāpēc “obligāti”? (13)

Saņēmām vairākus ar Jaunpils novada domes darbu saistītus jautājumus, cita starpā arī par to, ka domes priekšsēdētāja ļoti bieži ir prombūtnē, bet pēdējā laikā jau vairākkārt nav bijis iespējams satikt nevienu darbinieku, jo novada domes durvis bijušas slēgtas. Kā apliecinājums, ka neviens tiešām nebūs sastopams, bijusi vien lapiņa uz domes ieejas durvīm.

Vai ūdensvadam un kanalizācijai būs jāpieslēdzas obligāti? (2)

– Vai arī tad, ja jau tagad ierīkots dziļurbums ūdens iegūšanai, būs jāpieslēdzas ūdensvadam, ko tagad Tukumā ierīko, un kanalizācijai? Kad ierīkojām dziļurbuma spici, samaksājām lielu naudu, jo cita varianta nebija, bet ko darīt tagad?

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool