Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Uz Šenevjeru brauca Tukuma novada pašdarbnieki (9)

– Es gribētu, ka kaut kur vairāk parādītos informācija par to, par kādiem līdzekļiem Tukuma dome brauca uz Franciju.

Valsts augu aizsardzības dienesta inspektore: Jaunpļavās kāpuru bija tik daudz, ka izskatījās kā šausmu filmā (3)

No kādas Zentenes pagasta Jaunpļavu iedzīvotājas saņēmām satraucošu informāciju par melniem tārpiem, kas uzbrukuši Jaunpļavām. Tie esot savairojušies kokos, augļu kokos, ogulājos un visur citur. Iedzīvotāji vēlas zināt, kā ar šīm radībām varētu tikt galā.

Banku Kandavā neslēgs, bet darbību sašaurinās (6)

– Dzirdēju runājam, ka Kandavā vairs nebūšot bankas? Vai tiešām tā ir taisnība? Varbūt ar jūsu starpniecību to varētu noskaidrot? Ja tiešām tā, vai tā vienkārši var banku aizslēgt un viss, vai mēs – iedzīvotāji, arī varam ko darīt, lai tā nenotiktu? – jautā kandavniece Aija.

Kāpēc piesārņo Sloceni? (4)

– Esam Jauntukuma iedzīvotāji. Ejot garām «Tukuma pienam», nereti var sajust šķebinošu smaku. Karstā laikā tā ir nepanesami pretīga. Nesen piefiksējām, ka no uzņēmuma caurules Slocenē iztek balts šķidrums un bija smirdoņa. Vai tiešām «Baltais» baro ne tikai kaķīšus, bet arī zivtiņas? Pielīdzināt upi notekgrāvim un novadīt "lieko" upē tik lielam un respektablam uzņēmumam ir apkaunojoši! Vai Tukuma iedzīvotājiem jālepojas ar uzņēmumu, kas ražo "piena upi bez ķīseļa krastiem?"

Kāpēc aku vietās palikušas bedres? (1)

– Sakiet lūdzu, kas notiks ar tām akām Tīles ielā, kas atrodas dziļāk par brauktuvi un kur tagad izveidojušās pamatīgas bedres? Mēs taču šo ielu izmantojam, taču, braucot ar riteni vai ar automašīnu, var notikt nelaime, ja šādu bedri laikus nepamanīs.

Kurš glābs ceļu? (1)

– Vēlos pastāstīt jums par ceļu, kuru pagājušajā gadā ierīkoja Grenčos. Šī ceļa abās puses pirms Grenču skolas ir palielas nogāzes un tās visas ir nobrukušas, jo visdrīzāk ceļu remonta laikā nav kārtīgi nostiprinātas. Vietām tas draud arī ar paša ceļa izskalošanu, jo uzbērums iebrucis vietā, kur ierīkots ceļa norobežojums. Lūdzu noskaidrojiet, vai visu to ir paredzēts labot un kad tas notiks.

Kad beidzot Tukumā sakārtos ielas? (22)

– Visi jau esam pieraduši, ka Tukumā notiek ūdens projekts un ka tāpēc pārrok ielas. Tādu sabeigtu ielu kļūst arvien vairāk un vairāk, taču nemana, ka vismaz kādā vieta darbs sāktu virzīties uz noslēgumu. Ir taču ielas, kurās jau ziemā visas komunikācijas ielika – Lauktehnikā, Veļķos, taču joprojām tur kārtīgu segumu neredz. Mēs, iedzīvotāji, sākam bažīties, vai Tukumā nenotiks tāpat kā Talsos, kur ielas pēc projekta palika briesmīgā stāvoklī?

Vai automašīnām jābraukā pa bērnudārzu? (38)

Uz laikraksta e-pastu ntz@ntz.lv saņēmām vēstuli: "Ar avīzes starpniecību velējos noskaidrot, vai manis stāstītā situācija ir normāla? Katru rītu vedu bērnu uz dārziņu «Vālodzīte» Spartaka ielā. Esmu novērojusi, ka visi bērniņi līdz dārziņa vārtiņiem iet vecākiem pie rokas. Ieejot pa vārtiņiem, bērniņš jūtas teritorijā, kur var paskriet, spēlēties un kur NEBRAUKĀ automašīnas, tāpēc, ieejot pa vārtiņiem, atlaiž roku no vecākiem un paskraida.

Uzliks papildu nožogojumu (6)

Vai nav iespējams pagarināt margas tiltiņam pāri Sloceni uz Tukuma pusi? Līdzas pienotavai nožogojums ir, bet uz Tukuma pusi nogāze ir stāva, bērni no skolas nāk, viens otru pagrūž. Šī vieta ir bīstama. Turklat tūlīt aiz tilta ir upes paplatinājums un var iznakt tā, ka cilvēks ieveļas upē.

Arī Tukumā uzzied bedres (21)

Vēlā nakts stundā pamanīju uz Raudas ielas kādu vēl neredzētu veidojumu – ceļa zīmi, kas brīdina par bedrēm, un bedrē vēl sastādītus ziedus, kaut patiesībā vēl nebūtu sezona stādīt ārā puķes. Patiesām bedre šajā vietā ir diezgan nejauka, vēl nesen iegadījās ar riteni iebraukt. Iespējams, tas ir kāds jauns veids, kā Tukumā iecerēts lāpīt negantās bedres?!

Vai autobusu pietura būs smiltīs un dubļos? (3)

Saņēmām kādas laikraksta lasītājas zvanu par to, ka šonedēļ tika pārcelta autobusu pietura no dzelzceļa stacijas Tukums I uz priekšu – iepretim vietai, kur kādreiz bija tualete. Tā, kā šajā vietā nesen tika veikti rakšanas darbi un izraktā tranšeja tikai piebērta ar granti un smiltīm, tad piekļūšana autobusiem un gājējiem šajā vietā ir apgrūtinoša.

Kāpēc aizbildņus neatbalsta? 

Kāda iedzīvotāja, kura ir aizbildne, vērsās redakcijā ar jautājumu kāpēc aizbildņi tiek šķiroti no audžuvecākiem?

Ko domā darīt ar graustu Krasta ielā? (1)

Kāds iedzīvotājs ceturtdienas sarunu laikā pauda satraukumu par graustu Krasta ielā, kurā pēdējā laikā splēlējoties bērni, tā kā ēka knapi turoties kopā, iespējams kāds nelaimes gadījums.

Ja iekodis kaimiņa suns (5)

20. februārī Durbes ielā kādu tukumnieci sakoda kaimiņienes suns – par šo gadījumu policija ierosināja kriminālprocesu, taču, cietušāsprāt, situācija nav atrisināta, jo suns joprojām tiek turēts viņas pagalmā un sieviete jūtas apdraudēta.

Varbūt tas ir referenduma jautājums? 

– Izlasīju avīzē par to, ka lidlaukam vajadzīga papildus izpēte, lai īsti zinātu, būt tam vai nebūt. Tieši tai pat laikā televīzijā runāja, ka pašvaldības varēs taisīt savus referendumus par tiem jautājumiem, piemēram, par Eiropas projektu izmantošanu, kas iedzīvotājus visvairāk uztrauc. Varbūt šis jautājums par lidlauku tieši arī būtu tas, par ko rīkot pašvaldības referendumu, lai uzzinātu iedzīvotāju viedokli, jo tas ir tāds projekts, kas tiek veidots ne jau uz gadu vai diviem, bet uz daudz ilgāku laiku un var visu to, kas pie mums notiek, sagriezt ar kājām gaisā.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool