Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
Tenis, Dravis

Tukuma pilskalns – vien savējiem atrodams (6)

Saņēmām šādu tukumnieces D. Bērziņas vēstuli: “Labdien, Rožu svētku laikā gadījās paciemoties Tukuma pilskalna tuvumā. Atkal – nekā. Vēstures piemineklis netiek apkopts (zāle nepļauta) jau vairāku gadu garumā. Tūrisma norādes ir, bet vairāk nekā. No Domes puses uzpasēts tiek Pavārkalns, Durbes pils apkārtne, bet Veļķu pilskalns gaida? Domāju, ka tas ir ievērības cienīgs objekts, kas ir pelnījis kaut nelielu uzmanību – trīs reizes gadā vasarā nopļaut zāli.”

Latvāņu pļauja sāksies šonedēļ 

Esam uzklausījuši vairākus Tukuma iedzīvotājus, kas satraukušies par latvāņu audzēm daudzviet pilsētā – tika pieminēti gan Slocenes krasti pie bijušās naftas bāzes, gan pļava iepretim mēbeļu fabrikai Raudas ielā, taču visvairāk kāda kundze satraucās par audzi pie Laustiķu pļavu dārziņiem:

Tiltam Lauktehnikā nobrukusi daļa margu 

– Lauktehnikā tiltam, kas ved pār Sloceni vienā galā margas nolūzušas. Pabrīdiniet cilvēkus, lai kāds neiegāžas!

Uz Šenevjeru brauca Tukuma novada pašdarbnieki (9)

– Es gribētu, ka kaut kur vairāk parādītos informācija par to, par kādiem līdzekļiem Tukuma dome brauca uz Franciju.

Valsts augu aizsardzības dienesta inspektore: Jaunpļavās kāpuru bija tik daudz, ka izskatījās kā šausmu filmā (3)

No kādas Zentenes pagasta Jaunpļavu iedzīvotājas saņēmām satraucošu informāciju par melniem tārpiem, kas uzbrukuši Jaunpļavām. Tie esot savairojušies kokos, augļu kokos, ogulājos un visur citur. Iedzīvotāji vēlas zināt, kā ar šīm radībām varētu tikt galā.

Banku Kandavā neslēgs, bet darbību sašaurinās (6)

– Dzirdēju runājam, ka Kandavā vairs nebūšot bankas? Vai tiešām tā ir taisnība? Varbūt ar jūsu starpniecību to varētu noskaidrot? Ja tiešām tā, vai tā vienkārši var banku aizslēgt un viss, vai mēs – iedzīvotāji, arī varam ko darīt, lai tā nenotiktu? – jautā kandavniece Aija.

Kāpēc piesārņo Sloceni? (4)

– Esam Jauntukuma iedzīvotāji. Ejot garām «Tukuma pienam», nereti var sajust šķebinošu smaku. Karstā laikā tā ir nepanesami pretīga. Nesen piefiksējām, ka no uzņēmuma caurules Slocenē iztek balts šķidrums un bija smirdoņa. Vai tiešām «Baltais» baro ne tikai kaķīšus, bet arī zivtiņas? Pielīdzināt upi notekgrāvim un novadīt "lieko" upē tik lielam un respektablam uzņēmumam ir apkaunojoši! Vai Tukuma iedzīvotājiem jālepojas ar uzņēmumu, kas ražo "piena upi bez ķīseļa krastiem?"

Kāpēc aku vietās palikušas bedres? (1)

– Sakiet lūdzu, kas notiks ar tām akām Tīles ielā, kas atrodas dziļāk par brauktuvi un kur tagad izveidojušās pamatīgas bedres? Mēs taču šo ielu izmantojam, taču, braucot ar riteni vai ar automašīnu, var notikt nelaime, ja šādu bedri laikus nepamanīs.

Kurš glābs ceļu? (1)

– Vēlos pastāstīt jums par ceļu, kuru pagājušajā gadā ierīkoja Grenčos. Šī ceļa abās puses pirms Grenču skolas ir palielas nogāzes un tās visas ir nobrukušas, jo visdrīzāk ceļu remonta laikā nav kārtīgi nostiprinātas. Vietām tas draud arī ar paša ceļa izskalošanu, jo uzbērums iebrucis vietā, kur ierīkots ceļa norobežojums. Lūdzu noskaidrojiet, vai visu to ir paredzēts labot un kad tas notiks.

Kad beidzot Tukumā sakārtos ielas? (22)

– Visi jau esam pieraduši, ka Tukumā notiek ūdens projekts un ka tāpēc pārrok ielas. Tādu sabeigtu ielu kļūst arvien vairāk un vairāk, taču nemana, ka vismaz kādā vieta darbs sāktu virzīties uz noslēgumu. Ir taču ielas, kurās jau ziemā visas komunikācijas ielika – Lauktehnikā, Veļķos, taču joprojām tur kārtīgu segumu neredz. Mēs, iedzīvotāji, sākam bažīties, vai Tukumā nenotiks tāpat kā Talsos, kur ielas pēc projekta palika briesmīgā stāvoklī?

Vai automašīnām jābraukā pa bērnudārzu? (38)

Uz laikraksta e-pastu ntz@ntz.lv saņēmām vēstuli: "Ar avīzes starpniecību velējos noskaidrot, vai manis stāstītā situācija ir normāla? Katru rītu vedu bērnu uz dārziņu «Vālodzīte» Spartaka ielā. Esmu novērojusi, ka visi bērniņi līdz dārziņa vārtiņiem iet vecākiem pie rokas. Ieejot pa vārtiņiem, bērniņš jūtas teritorijā, kur var paskriet, spēlēties un kur NEBRAUKĀ automašīnas, tāpēc, ieejot pa vārtiņiem, atlaiž roku no vecākiem un paskraida.

Uzliks papildu nožogojumu (6)

Vai nav iespējams pagarināt margas tiltiņam pāri Sloceni uz Tukuma pusi? Līdzas pienotavai nožogojums ir, bet uz Tukuma pusi nogāze ir stāva, bērni no skolas nāk, viens otru pagrūž. Šī vieta ir bīstama. Turklat tūlīt aiz tilta ir upes paplatinājums un var iznakt tā, ka cilvēks ieveļas upē.

Arī Tukumā uzzied bedres (21)

Vēlā nakts stundā pamanīju uz Raudas ielas kādu vēl neredzētu veidojumu – ceļa zīmi, kas brīdina par bedrēm, un bedrē vēl sastādītus ziedus, kaut patiesībā vēl nebūtu sezona stādīt ārā puķes. Patiesām bedre šajā vietā ir diezgan nejauka, vēl nesen iegadījās ar riteni iebraukt. Iespējams, tas ir kāds jauns veids, kā Tukumā iecerēts lāpīt negantās bedres?!

Vai autobusu pietura būs smiltīs un dubļos? (3)

Saņēmām kādas laikraksta lasītājas zvanu par to, ka šonedēļ tika pārcelta autobusu pietura no dzelzceļa stacijas Tukums I uz priekšu – iepretim vietai, kur kādreiz bija tualete. Tā, kā šajā vietā nesen tika veikti rakšanas darbi un izraktā tranšeja tikai piebērta ar granti un smiltīm, tad piekļūšana autobusiem un gājējiem šajā vietā ir apgrūtinoša.

Kāpēc aizbildņus neatbalsta? 

Kāda iedzīvotāja, kura ir aizbildne, vērsās redakcijā ar jautājumu kāpēc aizbildņi tiek šķiroti no audžuvecākiem?

Pasākumu kalendārs

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

2019.01.18 | 15:00

«Zaļā pēcpusdiena» Kandavā 

2019.01.18 | 17:00

Interešu klubiņa pasākums Irlavā 

2019.01.18 | 17:00

Leļļu teātris Lestenē 

2019.01.18 | 18:00

Florbols Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool