Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kāpēc pretī Kandavas poliklīnikai auto stāvlaukumā parādījies akmens? 

Kāds kandavnieks ieinteresējās, kāpēc stāvlaukumā iepretī Kandavas poliklīnikai parādījies iespaidīga izmēra akmens? Sazinājāmies ar SIA «Kandavas namsaimnieks» pārvaldnieku Jāni Čupriku, kurš apstiprināja, ka šāds akmens stāvlaukumā tiešām ir un tas tur uzradies pēc rakšanas darbiem ūdenssaimniecības un kanalizācijas projekta ietvaros. Pārvaldnieks nemācējā teikt (jo par projektu nav atbildīgs), kādēļ akmens te atstāts, bet solīja jautājumu, […]

Vecākiem jāpieskata bērni, katlumāja – jānoslēdz (2)

– Zvanu no Jauntukuma. Mums te, Jauntukumā, ir tāds bīstams objekts – katlumāja, kuru neviens neizmanto. Pa to lodā bērni, te mēdz uzturēties bezpajumtnieki un narkomāni. Vai šo objektu kaut kā nevarētu sakārtot, vai vismaz noslēgt, lai tur neviens nelodā?

Vai Tukuma dome neplāno ierīkot gājēju celiņus uz Veļķiem (2)

– Gribētu uzzināt, vai Tukuma dome neplāno ierīkot gājēju celiņus uz Veļķiem. Vakaros daudziem cilvēkiem jāiet kājām no Tukuma uz Veļķiem, un tas ir diezgan bīstami. Ziemā, kad ir kupenas, tad, kad nāk mašīnas, ir jālec sniegā.

Varbūt var autobusu atiešanu pielāgot skolēnu stundu sarakstam? 

– Vai jūs nevarētu painteresēties, vai nevarētu pārkārtot autobusu satiksmi atbilstoši tam, kā bērniem beidzas mācību stundas. Tagad iznāk tā, ka bērniem stundas beidzas 13.25 vai 13.30, bet autobuss uz Lauktehniku aiziet 13.20. Kamēr ir silts laiks, tikmēr nav problēmu, bet, ja būs auksts, pienāks ziema, viņiem jānīkst uz ielas vairāk nekā stunda līdz nākamajam autobusam. Esam par to runājuši, taču rezultātu nav.

Kad beidzot sakārtos ietves? 

– Es gribētu zināt, kad beidzot domāts sakārtot ietvi Jāņa ielā, kas ir pavisam sabrukusi. Pa šo ielu taču tik daudz cilvēku iet uz «Maximu», bet tā vien šķiet, ka pašvaldības darbiniekiem par to ne silts, ne auksts. Tagad iznāk, ka pa ielu iet ir drošāk nekā pa ietvi. Arī Aleksandra ielā nav ietves, tur cilvēki iet pa brauktuvi. Avīzē izlasīju, ka Tukuma domei nav naudas Talsu ielas ietves remontam. Un tā jau gadus 20 šai ietvei naudas nav, taču izlasīju arī, ka iecerēts remontēt Brīvības laukumu. Bet šo laukumu taču nevar salīdzināt ar sabrukušo ietvi Talsu ielā! Ierosinu Šulca kungam un citiem domes deputātiem vienu darba dienu sākt ar nelielu ekskursiju – no domes ar kājām aiziet līdz Kurzemes ielai. Tas prasīs stundu laika, bet tad varbūt Šulca kungs kaut ko sapratīs.

Par naudas izsaimniekošanu vajag saukt lietas īstajos vārdos 

– Otrdienas laikrakstā jūs uzrakstījāt lielu rakstu par to, kāda nauda izsaimniekota Tukuma rajona padomē, kādi zaudējumi tagad nodarīti un cik lieli atlaišanas pabalsti izmaksāti. Varbūt var uzrakstīt, kam tad tā nauda izmaksāta, jo, cik man zināms, ne visi rajona padomes darbinieki metami pār vienu kārti. Varbūt, ja raksta, tad vajag vairāk precizitātes, kurš tad to naudu saņēma?!

Neticam, ka rajona padomē notikušās tādas šmuces 

– Labdien. Zvana jums Astrīda Veisa, un es runāju daudzu cilvēku (tādi varētu 40 vai 50) vārdā un gribētu pateikt, – mēs neticam, ka tādas lietas, tādas šmuces būtu varējušas notikt Tukuma rajona padomē un neticam arī, ka Agris Jaunkļaviņš pie visa tā ir vainīgs.

Kā var salikt akmeņus? (3)

Kāds jūrmalnieks, braucot sēnēs, Klapkalnciemā ievērojis, ka gar šosejas malu netālu esošās mājas saimnieks salicis akmeņus, savukārt tie rada bīstamas situācijas autovadītājiem.

 

Kāpēc tāda nekārtība? 

Gribētu, lai jūs aizbraucat apskatīties, kā izskatās elektrolīnijas apkārtne pie Slocenes, pie Tīles. Tas ir ārprāts – koki, krūmi nocirsti, un tas viss tagad tur zemē guļ un kalst. Neviens neko nav aizvācis. Pasakiet, kur vēl tāds bardaks iespējams, ja vien ne pie mums?! Bet kādam taču par to ir jāatbild, jo kāds taču to visu tur nozāģēja un atstāja. Noskaidrojiet, lūdzu, kura cilvēka atbildība tā ir.

Uzņēmējs uzklausījis iedzīvotāju lūgumu – veikaliņš Strēlnieku ielā turpinās darbu (2)

– Strēlnieku ielā ir veikals, kas pieder «top!» veikalu grupai. Esmu dzirdējusi, ka šo veikalu ar 1. augustu grasās slēgt. Man ir 80 gadi un es nevaru uz veikalu, kurš atrodas kaut kur citur, tālāk aiziet. Ja grūti šo veikalu uzturēt, lai saimnieks palielina cenas, tikai lai neslēdz, jo man tad nebūs nekādu iespēju nokļūt veikalā.

Tukuma pilskalns – vien savējiem atrodams (6)

Saņēmām šādu tukumnieces D. Bērziņas vēstuli: “Labdien, Rožu svētku laikā gadījās paciemoties Tukuma pilskalna tuvumā. Atkal – nekā. Vēstures piemineklis netiek apkopts (zāle nepļauta) jau vairāku gadu garumā. Tūrisma norādes ir, bet vairāk nekā. No Domes puses uzpasēts tiek Pavārkalns, Durbes pils apkārtne, bet Veļķu pilskalns gaida? Domāju, ka tas ir ievērības cienīgs objekts, kas ir pelnījis kaut nelielu uzmanību – trīs reizes gadā vasarā nopļaut zāli.”

Latvāņu pļauja sāksies šonedēļ 

Esam uzklausījuši vairākus Tukuma iedzīvotājus, kas satraukušies par latvāņu audzēm daudzviet pilsētā – tika pieminēti gan Slocenes krasti pie bijušās naftas bāzes, gan pļava iepretim mēbeļu fabrikai Raudas ielā, taču visvairāk kāda kundze satraucās par audzi pie Laustiķu pļavu dārziņiem:

Tiltam Lauktehnikā nobrukusi daļa margu 

– Lauktehnikā tiltam, kas ved pār Sloceni vienā galā margas nolūzušas. Pabrīdiniet cilvēkus, lai kāds neiegāžas!

Uz Šenevjeru brauca Tukuma novada pašdarbnieki (9)

– Es gribētu, ka kaut kur vairāk parādītos informācija par to, par kādiem līdzekļiem Tukuma dome brauca uz Franciju.

Valsts augu aizsardzības dienesta inspektore: Jaunpļavās kāpuru bija tik daudz, ka izskatījās kā šausmu filmā (3)

No kādas Zentenes pagasta Jaunpļavu iedzīvotājas saņēmām satraucošu informāciju par melniem tārpiem, kas uzbrukuši Jaunpļavām. Tie esot savairojušies kokos, augļu kokos, ogulājos un visur citur. Iedzīvotāji vēlas zināt, kā ar šīm radībām varētu tikt galā.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool