Pirmdiena, 2019. gada 18. februāris
Kintija, Kora

Tukumā rakšanas darbi vēl turpinās (6)

Kāpēc Raudas ielā rakšanas darbus tā arī nevar un nevar pabeigt un kāpēc visu nedēļas nogali ar lentu nožogotas vien tukšas bruģakmeņu paletes? Vai tiešām vajag tik daudz laika, lai šo vietu sakārtotu? Visa pilsēta sarakta, bet neviens neskatās, kā un ko dara.

Kāpēc Tukuma dome neko nedara ar bezpajumtniekiem? (14)

– Jau labu laiku Tirgus ielā var redzēt, ka būdās dzīvo cilvēki, kuriem visdrīzāk nav noteiktas dzīvesvietas. Viņi kaut ko dedzina, žāvē drēbes, vāra ēst. Tagad ārā jau ir auksts, vai tiešām dome nevar šiem cilvēkiem piedāvāt vietu pilsētas patversmē, lai nav jādzīvo uz ielas?

Vai Tukuma dome nevar iegādāties pirti? (39)

Lasīju avīzē, ka Zatleram par pusmiljonu pirks dzīvokli no privātpersonas. Kāpēc mūsu dome nevar no privātuzņēmēja pārņemt pirti?

Solu lielveikalos nav, bet sola (5)

Kad no Smilšu ielas aizstaigāju līdz lielveikalam «Rimi», man telpās nav kur piesēst; vienkārši vajadzētu vienu pagarāku solu vestibilā ielikt.

Kad sakārtos Baložu ielu? 

– Es gribu pastāstīt, ka Baložu iela regulārajiem gājējiem uz dzelzceļa staciju kļuvusi grūti izbrienama. Nav nekāda prieka netīrām kājām tālāk doties ar vilcienu uz Rīgu, bet reāli citas iespējas nav. Varbūt varat noskaidrot, kad beidzot šo ielu sakārtos tā, lai var iziet normāli?

Kā no Durbes lai tiek uz dzelzceļa staciju? /papildināts ar video/ (13)

Vai esat mēģinājuši no rīta tumsā aiziet no Durbes pa Rīgas ielu uz Tukuma dzelzceļa staciju? Iesaku to izdarīt – un ar kājām, lai redzētu, kā tas ir. Un to īpaši iesaku izdarīt Tukuma domes atbildīgajiem Jurim Šulcam un Ģirtam Ruģelim, un pēc tam gribētu ar viņiem aprunāties, kā viņiem veicās? Tukuma novada domes komunālās […]

Kur var nodot lupatas? (1)

Pirms kāda laika jūsu avīzītē bija rakstīts, ka iedzīvotāji var nodot dažādas lupatas, turklāt – bez maksas, taču vairs neatceros, kurā vietā to varēja izdarīt. Vai jūs, lūdzu, nevarētu noskaidrot, kur to var izdarīt?

Kāpēc neviens netīra notekas? (1)

– Jau pirms kāda gada zvanīju uz redakciju un interesējos, kad beidzot kāds pieķersies un iztīrīs ietve ierīkotās notekas Lielajā ielā. Tās ir pilnas ar smiltīm un vietām pat aizaugušas ar zāli. Vai tad nevienam neienāk prātā, ka tās būtu jāiztīra, lai lietus ūdens aiztek un nebojā mājām sienas?! Tuvojas taču rudens, lietus līst vai katru […]

Kāpēc Pasta iela un Dzelzceļa iela ir tumsā? 

Šonedēļ, ierīkojot Rīgas, Dzelzceļa un Meža un ielā apli, kādā vietā ticis pārrauts apgaismojuma kabelis, tāpēc arī gaismas nav. Visi mēģinājumi nodrošināt elektrības padevi pa citu līniju beigušies neveiksmīgi. SIA «Telms» ir uzdots bojāto vietu sameklēt, taču līdz trešdienas pusdienlaikam tas viņiem vēl nebija izdevies.

Kāpēc pretī Kandavas poliklīnikai auto stāvlaukumā parādījies akmens? 

Kāds kandavnieks ieinteresējās, kāpēc stāvlaukumā iepretī Kandavas poliklīnikai parādījies iespaidīga izmēra akmens? Sazinājāmies ar SIA «Kandavas namsaimnieks» pārvaldnieku Jāni Čupriku, kurš apstiprināja, ka šāds akmens stāvlaukumā tiešām ir un tas tur uzradies pēc rakšanas darbiem ūdenssaimniecības un kanalizācijas projekta ietvaros. Pārvaldnieks nemācējā teikt (jo par projektu nav atbildīgs), kādēļ akmens te atstāts, bet solīja jautājumu, […]

Vecākiem jāpieskata bērni, katlumāja – jānoslēdz (2)

– Zvanu no Jauntukuma. Mums te, Jauntukumā, ir tāds bīstams objekts – katlumāja, kuru neviens neizmanto. Pa to lodā bērni, te mēdz uzturēties bezpajumtnieki un narkomāni. Vai šo objektu kaut kā nevarētu sakārtot, vai vismaz noslēgt, lai tur neviens nelodā?

Vai Tukuma dome neplāno ierīkot gājēju celiņus uz Veļķiem (2)

– Gribētu uzzināt, vai Tukuma dome neplāno ierīkot gājēju celiņus uz Veļķiem. Vakaros daudziem cilvēkiem jāiet kājām no Tukuma uz Veļķiem, un tas ir diezgan bīstami. Ziemā, kad ir kupenas, tad, kad nāk mašīnas, ir jālec sniegā.

Varbūt var autobusu atiešanu pielāgot skolēnu stundu sarakstam? 

– Vai jūs nevarētu painteresēties, vai nevarētu pārkārtot autobusu satiksmi atbilstoši tam, kā bērniem beidzas mācību stundas. Tagad iznāk tā, ka bērniem stundas beidzas 13.25 vai 13.30, bet autobuss uz Lauktehniku aiziet 13.20. Kamēr ir silts laiks, tikmēr nav problēmu, bet, ja būs auksts, pienāks ziema, viņiem jānīkst uz ielas vairāk nekā stunda līdz nākamajam autobusam. Esam par to runājuši, taču rezultātu nav.

Kad beidzot sakārtos ietves? 

– Es gribētu zināt, kad beidzot domāts sakārtot ietvi Jāņa ielā, kas ir pavisam sabrukusi. Pa šo ielu taču tik daudz cilvēku iet uz «Maximu», bet tā vien šķiet, ka pašvaldības darbiniekiem par to ne silts, ne auksts. Tagad iznāk, ka pa ielu iet ir drošāk nekā pa ietvi. Arī Aleksandra ielā nav ietves, tur cilvēki iet pa brauktuvi. Avīzē izlasīju, ka Tukuma domei nav naudas Talsu ielas ietves remontam. Un tā jau gadus 20 šai ietvei naudas nav, taču izlasīju arī, ka iecerēts remontēt Brīvības laukumu. Bet šo laukumu taču nevar salīdzināt ar sabrukušo ietvi Talsu ielā! Ierosinu Šulca kungam un citiem domes deputātiem vienu darba dienu sākt ar nelielu ekskursiju – no domes ar kājām aiziet līdz Kurzemes ielai. Tas prasīs stundu laika, bet tad varbūt Šulca kungs kaut ko sapratīs.

Par naudas izsaimniekošanu vajag saukt lietas īstajos vārdos 

– Otrdienas laikrakstā jūs uzrakstījāt lielu rakstu par to, kāda nauda izsaimniekota Tukuma rajona padomē, kādi zaudējumi tagad nodarīti un cik lieli atlaišanas pabalsti izmaksāti. Varbūt var uzrakstīt, kam tad tā nauda izmaksāta, jo, cik man zināms, ne visi rajona padomes darbinieki metami pār vienu kārti. Varbūt, ja raksta, tad vajag vairāk precizitātes, kurš tad to naudu saņēma?!

Pasākumu kalendārs

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool