Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Negals ar peļķi Jauntukumā (5)

Jautā lasītājs: – Pie mājas Jauntukumā, Mazajā ielā 3, kur dzīvoju pašvaldībai piederošā dzīvoklī, visu laiku ir ūdens peļķe. Tagad, kad jātiek uz šķūnīti pēc malkas, nevar tikt, jo ūdens ir tieši piebraucamajam ceļam pa vidu.

Uzmanību – indīgo goltjeru pārdod kā brūklenes! (21)

21. septembrī Bulduros notika Rudens stādu parāde. Staigājot pa ejām, ieraugām podiņus, ko stādu pārdevējs ņem no speciālas paletes un piedāvā kā lielaugļu brūkleni. Atceramies, ka lielogu dzērveni dažkārt sauc par dižbrūkleni… Augs ir skaists, ziedi kā brūklenei, ogas arī, tikai izmēra ziņā līdzīgas dzērvenei.

Slampē skolēnu autobusa šoferis nobraucis gulbi neuzmanības dēļ (122)

Jautā lasītājs: – Autobusa šoferis, kurš ved skolniekus Slampes pagastā, tīši sabrauca gulbi – gulbja tēvu, un palika gulbju māte ar diviem jaunajiem gulbjiem. Gulbji dzīvo Slampes dīķos. Tas viss ir uzņemts bildēs, un tās uzņēma cilvēks, kurš bija klāt tajā brīdī. Komunālā dienesta cilvēki mirušo gulbi aizveda un apraka.

Celtnieku ielā Tukumā var lauzt kaklu (7)

– Jautājums no Celtnieku ielas 6. mājas iedzīvotājiem. Jau vairākus gadus neviens nespēj kaut ko darīt lietas labā ar izveidojušos bedri uz asfaltētā celiņa, kas būtībā paredzēts operatīvajam transportam. Caur šo bedri izbraukt nav iespējams – nē, protams, atrodas daži drosmīgie, kas nesaudzē savu autiņu un tomēr mēģina izbraukt…

Tukuma domnieku atalgojums augustā (19)

Mūsu laikraksta interneta mājas lapas komentāros izlasījām, ka jau pāris mēnešus Tukuma novada domes mājas lapā neesot apskatāmas domes amatpersonu algas. Otrdien, 17. septembrī, pārliecinājāmies, ka tiešām atalgojuma lapu atvērt nebija iespējams – tās vietās bija lasāms paziņojums par kļūdu.

Brāķi uz ceļa Grenčos salabošot (3)

Jautā lasītājs: – Zvana no Kandavas novada Grenčiem. Mūsu mājai 10 gadus bija normāls iebraucamais ceļš, bet pirms 3 gadiem lielceļam uzlika asfaltu, mainīja caurteku, un šis ceļš vairs nav lietojams. Tas atrodas iepretī bijušajam kolhoza ābeļdārzam.

Vai nenonesīs jumtu «Centra» ēkai Jaunpilī? 

Kāds mūsu lasītājs interesējās par to, kas tiek darīts ar avārijas stāvoklī esošo būvi pašā Jaunpils centrā? “Zinu, ka to gatavojās nojaukt. Bet šobrīd tuvojas rudens, būs vētras, un baidos, ka tie dakstiņi uz ēkas jumta vairs neturēsies un var trāpīt kādam, kas iet turpat pa ielu vai uz veikalu.

Kas noticis ar liepām Lestenē? 

Jautā lasītājs: – Es jūs aicinu atbraukt uz Lesteni un apskatīties, kas notiek ar liepām uz Dobeles ceļa aiz Lestenes baznīcas. Jaunās liepiņas, kas sastādītas divās rindās gar ceļa malu un visu laikā tās smuki auga, tagad pa vienai vien sākušas nokalst. Lesteniekus tas satrauc.

Tukumā vajadzētu audzināt nevis mājdzīvniekus, bet to īpašniekus (25)

Jautā lasītājs: – Gribu vērsties pie suņu īpašniekiem Celtnieku ielas mikrorajonā Tukumā. Kāpēc suņu īpašnieki neņem līdzi maisiņus, kuros savākt savu suņu izkārnījumus? Vai nebūtu iespējams, ka pašvaldības policija šo lietu kontrolē un uzraksta dažus protokolus?

Jaunietis ar fekālijām aplej Bāriņtiesas telpas Jaunsātos (18)

Pagājušajā nedēļā 2 reizes uzbrukts Tukuma novada bāriņtiesas darbiniecēm. Vispirms kāda sieviete, kam Tukuma tiesā atņēma bērnus, piekāva tiesnesi, vairākas reizes iesitot ar somiņu pa galvu.

Kam jārūpējas Velnakmens apkārtnē par kārtību? (10)

Kāda lasītāja piezvanīja un ieteica aizbraukt palūkot, kāda izskatās Velnakmens apkārtne: ”Zāle neappļauta, usnes, ko mēs nereti par Latvijas kokvilnu nievājoši dēvējam, izziedējušas un to sēklas lidinās vējā.

Vai Tukumā uz balkoniem drīkst smēķēt? (40)

Jautā lasītājs: – Man tāds jautājums par smēķēšanu. Dzīvojam Tukumā daudzdzīvokļu mājas 5. stāvā, un nevaram atvērt logu, jo apakšējie kaimiņi uz sava balkona smēķē. Kā tur palika ar tiem noteikumiem par smēķēšanu – tā ir vai nav atļauta uz balkoniem?

Kā sver un vērtē labību «Straumē»? (3)

Labība šobrīd pilnbriedā – lauksaimnieki steidz nokult laukus, pie nodošanas punktiem veidojas rindas, tai skaitā pie AS «Straume» svariem un graudu glabātavām Tukumā.

«Milzkalnieki», «Valsis» un «Romantika» pārstāv Latviju Slovākijā 

13. jūlijā «Milzkalnieki», «Valsis» un «Romantika» ar kopēju programmu pārstāvēja savu valsti, novadu un pilsētu starptautiskā folkloras festivālā Slovākijas pilsētiņā Kežmarokā.

Tiesas process apturēts, nozīmēta ekspertīze (2)

– Ar avīzes starpniecību gribētu noskaidrot, cik tālu pavirzījies tiesas process, kurā par krāpšanos apsūdz Lāžes?

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool