Pirmdiena, 2019. gada 24. jūnijs
Jānis

Salas ielā Tukumā plīsusi elektrolīnija (3)

– Lūdzu palīdziet panākt, lai Salas ielā Tukumā atkal degtu ielu apgaismojums. Pirms divām nedēļām apgaismojums, sākot no Upes ielas, pilnībā pazuda, un staigāšanas tagad notiek pilnīgā tumsā.

Vai dzīvokļu pārbūve Tukumā ir legāla? (4)

Jautā lasītājs: – Esmu uztraucies par modē nākušo praksi, ka daudzos dzīvokļos lauž sienas, lai izveidotu lielākas telpas. Vai ir kāds projekts, vai kāds pārbauda, vai tās nav nesošās sienas?

Tukumā beidzot vajag pirti, ne dušas! (90)

Tukumnieks Vitauts regulāri atgādina, cik ļoti pilsētniekiem nepieciešama sabiedriskā pirts, taču Tukumā tās nekad nav ilgi kalpojušas. No bērnības atceroties pirti, kas atradusies netālu no Tukuma slimnīcas. Vīrieši un sievietes varējuši pērties maiņās.

Īssavienojuma dēļ Tukumā 14 dzīvokļos bojātas elektroierīces (26)

Jautā lasītājs: – Esam nonākuši neapskaužamā situācijā elektrības dēļ. Svētdien, 12. janvārī, 20.15 Tukumā, Kurzemes ielā 10 (kāpņu telpā, kurā ir dzīvokļi no 15. līdz 28. numuram) notika elektrības īssavienojums vai kas tamlīdzīgs, kura dēļ visos dzīvokļos šajā kāpņu telpā tika bojātas elektroierīces

Tukumā uzdarbojas dzīvokļu aplaupītāji (11)

Lasītājs: – Es izlēmu brīdināt cilvēkus par zagļiem, kas iemanījušies apzagt iedzīvotājus savdabīgā veidā. Tādi bija arī Dārza ielā Tukumā. Viņi rīkojas tā: visdrīzāk, vēlā vakarā vai naktī, durvju atslēgā no ārpuses tiek iebāztas pakulas vai kas cits, kas neļauj durvis aizslēgt.

Tukumā joprojām nedienas ar vecajiem malkas šķūnīšiem (3)

Pagājušajā nedēļā uz redakciju zvanīja mājas Pils iela 15 un Pasta iela 22 iedzīvotāji un aicināja žurnālistus apskatīt un iemēģināt viņu malkas šķūni. Tā teikt – pašiem pārliecināties, cik “viegli” ir pa lietus saslapinātiem un sapuvušiem pakāpieniem uzkāpt pēc malkas.

Kāpēc pie skolas Spartaka ielā Tukumā nevar apstāties? (27)

Jautā lasītājs:– Kurš izdomāja, ka pie skolas Spartaka ielā vairs nevar apstāties? Šajā rajonā nav tādu vietu, kur bērnus var droši izlaist. Lai dome ierīko stāvlaukumu, ja nevar citādāk; ir viegli uzlikt zīmes, bet vai kāds ir izdomājis alternatīvu?!

Nebrīdinot iedzīvotājus, Kandavas dome pārdevusi «Aizrūmenes» zemi (2)

Jautā lasītājs: dažas no ģimenēm Draudzības ielā Kandavas novada Rūmenē dzīvo kopš 1956. gada: ”Vai pašvaldība zemi pārdevusi Rūmenes muižas īpašniekam izsolē vai bez tās? Vai tā drīkstēja darīt, iedzīvotājus nebrīdinot? Cik aizsargāti tagad varam justies un vai nepaliksim bez mājām?

Lapmežciemā vilki sakož pie ķēdes piesietus suņus (4)

Lasītājs jautā: – Dzirdējām, ka Lapmežciemā divās mājās vilki saplosījuši suņus, kas bijuši piesieti pie ķēdes. Gribētu par to uzzināt kaut ko vairāk. Cik droši varam pārvietoties pa Lapmežciemu? Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Dace Galandere notikušo apstiprināja.

Tukuma Dzimtsarakstu nodaļa meklē jaunas telpas (4)

Lai arī publiskas lemšanas par to, ka Tukuma Dzimtsarakstu nodaļai nepieciešamas jaunas telpas, nav bijis, jau ilgāku laiku dzirdam, ka šāds fakts vai, pareizāk, šāda darbība no domes puses notiek. Pirms kāda laika par vienu no variantiem tika minēta Tukuma bibliotēka, kur ir gan lifts, gan paliela zāle, bet šonedēļ potenciālo telpu saraksts papildinājies ar Brīvības laukumu 10.

Represētie valsts svētkos paliek bez naudas balvām (10)

Jautā lasītājs: – Esmu represēta pensionāre. Tuvojas Latvijas valsts svētki – 95. gadadiena. Izlasīju avīzē, ka Rīgas mērs savus represētos apsveic svētkos ar 50 latiem un arī citā ziņā gādā par iedzīvotājiem – gādā biļetes lētāk u. tml. Kā būs Tukumā?

Lauktehnikā izzāģētas dzelzceļa aizsargbarjeras uz veloceliņa (11)

Vakar, 11. novembrī, redakcijā vērsās kāds tukumnieks un pastāstīja, ka kāds “labvēlis” ar domu izveidot ērtāku ceļu pāri sliedēm, nozāģējis daļu dzeltenā koka nožogojuma pie sliedēm. Tas izdarīts uz abām dzelzceļa līnijām, kuras šķērso Kuldīgas ielas veloceliņš.

Publiskā pirts Tukumā vēl nebūs (9)

Jautā lasītājs: – Kad beidzot Tukumā būs pirts!? Skatot budžetā, pirts tur nav ne ar vienu vārdu pieminēta. Protams, labi, ka stāda kociņus, bērnu laukumiņus iekārto, bet pirti arī vajag. Vai tad tagad utainiem jāstaigā? Derētu painteresēties, kā tad tā Jāņa ielas pirts kļuva par privātu

Dzelzceļa staciju «Tukums I» bezpajumtnieku dēļ naktīs neslēgs (14)

Lasītājs jautā: – Tukums I dzelzceļa stacijā bomži nakšņo un stūrus piečurā, jo stacija vaļā augu diennakti. Stacijas vadība skaidro, ka nevar nevienu ārā dzīt, jo varbūt cilvēks pēdējo vilcienu nokavējis… Tagad stacija skaista kā izstāžu zāle – izkrāsota, bildes pie sienām un jauni soli, bet atkal vecā dziesma.

Par trokšņotājiem dzīvokļos jāsūdzas (23)

Lasītājs jautā: – Vai Tukumā pastāv kādi kārtības noteikumi par trokšņošanu dzīvoklī – cik skaļi var skatīties televizoru u. tml.? Zinu, ka Rīgā pat dienā nedrīkst trokšņot tik skaļi, lai kaimiņam traucētu. Pats dzīvoju Kurzemes ielā 4, bet kaimiņos – pensionāru pāris. Kā jau pensionāri, viņi pa dienu izguļas, bet vakarā ap 22.00 sākas īstā televizora skatīšanās.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool