Boļeslavs, Bērtulis

Kad spuldze ir bīstama un kad – nav? (3)

Jautā lasītājs: – Man ir jautājums par ekonomiskajām spuldzēm. Avīzē rakstīts, ka tās jānodod Dienvidu ielā 1, bet gribēju vaicāt – lai nepiesārņotu dabu, kam ir jāgādā par šo spuldžu savākšanu – izplatītājam, tirgotājam vai atkritumu savācējiem?

Kāpēc Tukumā ir tik liels nekustamā īpašuma nodoklis? (29)

Jautā lasītājs: – Esam saņēmuši nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu, kas pārsniedz 200 eiro. Esam šī dzīvokļa īrnieki Tukumā, Pasta ielā 11, dzīvoklis mums nepieder, tad kāpēc mums jāmaksā tik daudz? Pagājušajā gadā tie bija 37 lati…

Tukuma Meža kapos pie kāpnēm vajag rokturi 

Pagājušajā nedēļā redakcijā vērsās kāda kundze un lūdza palīdzēt – ieinteresēt domes komunālo nodaļu, lai tā uzliek rokturi kāpnēm Meža kapos Tukumā.

Stacijas ielā Tukumā iedzīvotāji lauž savus transportlīdzekļus (55)

Jautā lasītājs: – Atbrauciet un paskatieties, kāda izskatās Stacijas iela Tukumā. Bedre pie bedres, dubļu jūra, izbraukt nevar, tikai salauzt automašīnu. Vai tiešām to neviens neredz?

Salas ielā Tukumā plīsusi elektrolīnija (3)

– Lūdzu palīdziet panākt, lai Salas ielā Tukumā atkal degtu ielu apgaismojums. Pirms divām nedēļām apgaismojums, sākot no Upes ielas, pilnībā pazuda, un staigāšanas tagad notiek pilnīgā tumsā.

Vai dzīvokļu pārbūve Tukumā ir legāla? (4)

Jautā lasītājs: – Esmu uztraucies par modē nākušo praksi, ka daudzos dzīvokļos lauž sienas, lai izveidotu lielākas telpas. Vai ir kāds projekts, vai kāds pārbauda, vai tās nav nesošās sienas?

Tukumā beidzot vajag pirti, ne dušas! (90)

Tukumnieks Vitauts regulāri atgādina, cik ļoti pilsētniekiem nepieciešama sabiedriskā pirts, taču Tukumā tās nekad nav ilgi kalpojušas. No bērnības atceroties pirti, kas atradusies netālu no Tukuma slimnīcas. Vīrieši un sievietes varējuši pērties maiņās.

Īssavienojuma dēļ Tukumā 14 dzīvokļos bojātas elektroierīces (26)

Jautā lasītājs: – Esam nonākuši neapskaužamā situācijā elektrības dēļ. Svētdien, 12. janvārī, 20.15 Tukumā, Kurzemes ielā 10 (kāpņu telpā, kurā ir dzīvokļi no 15. līdz 28. numuram) notika elektrības īssavienojums vai kas tamlīdzīgs, kura dēļ visos dzīvokļos šajā kāpņu telpā tika bojātas elektroierīces

Tukumā uzdarbojas dzīvokļu aplaupītāji (11)

Lasītājs: – Es izlēmu brīdināt cilvēkus par zagļiem, kas iemanījušies apzagt iedzīvotājus savdabīgā veidā. Tādi bija arī Dārza ielā Tukumā. Viņi rīkojas tā: visdrīzāk, vēlā vakarā vai naktī, durvju atslēgā no ārpuses tiek iebāztas pakulas vai kas cits, kas neļauj durvis aizslēgt.

Tukumā joprojām nedienas ar vecajiem malkas šķūnīšiem (3)

Pagājušajā nedēļā uz redakciju zvanīja mājas Pils iela 15 un Pasta iela 22 iedzīvotāji un aicināja žurnālistus apskatīt un iemēģināt viņu malkas šķūni. Tā teikt – pašiem pārliecināties, cik “viegli” ir pa lietus saslapinātiem un sapuvušiem pakāpieniem uzkāpt pēc malkas.

Kāpēc pie skolas Spartaka ielā Tukumā nevar apstāties? (27)

Jautā lasītājs:– Kurš izdomāja, ka pie skolas Spartaka ielā vairs nevar apstāties? Šajā rajonā nav tādu vietu, kur bērnus var droši izlaist. Lai dome ierīko stāvlaukumu, ja nevar citādāk; ir viegli uzlikt zīmes, bet vai kāds ir izdomājis alternatīvu?!

Nebrīdinot iedzīvotājus, Kandavas dome pārdevusi «Aizrūmenes» zemi (2)

Jautā lasītājs: dažas no ģimenēm Draudzības ielā Kandavas novada Rūmenē dzīvo kopš 1956. gada: ”Vai pašvaldība zemi pārdevusi Rūmenes muižas īpašniekam izsolē vai bez tās? Vai tā drīkstēja darīt, iedzīvotājus nebrīdinot? Cik aizsargāti tagad varam justies un vai nepaliksim bez mājām?

Lapmežciemā vilki sakož pie ķēdes piesietus suņus (4)

Lasītājs jautā: – Dzirdējām, ka Lapmežciemā divās mājās vilki saplosījuši suņus, kas bijuši piesieti pie ķēdes. Gribētu par to uzzināt kaut ko vairāk. Cik droši varam pārvietoties pa Lapmežciemu? Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Dace Galandere notikušo apstiprināja.

Tukuma Dzimtsarakstu nodaļa meklē jaunas telpas (4)

Lai arī publiskas lemšanas par to, ka Tukuma Dzimtsarakstu nodaļai nepieciešamas jaunas telpas, nav bijis, jau ilgāku laiku dzirdam, ka šāds fakts vai, pareizāk, šāda darbība no domes puses notiek. Pirms kāda laika par vienu no variantiem tika minēta Tukuma bibliotēka, kur ir gan lifts, gan paliela zāle, bet šonedēļ potenciālo telpu saraksts papildinājies ar Brīvības laukumu 10.

Represētie valsts svētkos paliek bez naudas balvām (10)

Jautā lasītājs: – Esmu represēta pensionāre. Tuvojas Latvijas valsts svētki – 95. gadadiena. Izlasīju avīzē, ka Rīgas mērs savus represētos apsveic svētkos ar 50 latiem un arī citā ziņā gādā par iedzīvotājiem – gādā biļetes lētāk u. tml. Kā būs Tukumā?

Pasākumu kalendārs

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Volejbols Tukumā 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

2019.08.24 | 10:30

Sporta svētki Ķesterciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool