Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Tukuma Dzimtsarakstu nodaļa meklē jaunas telpas (4)

Lai arī publiskas lemšanas par to, ka Tukuma Dzimtsarakstu nodaļai nepieciešamas jaunas telpas, nav bijis, jau ilgāku laiku dzirdam, ka šāds fakts vai, pareizāk, šāda darbība no domes puses notiek. Pirms kāda laika par vienu no variantiem tika minēta Tukuma bibliotēka, kur ir gan lifts, gan paliela zāle, bet šonedēļ potenciālo telpu saraksts papildinājies ar Brīvības laukumu 10.

Represētie valsts svētkos paliek bez naudas balvām (10)

Jautā lasītājs: – Esmu represēta pensionāre. Tuvojas Latvijas valsts svētki – 95. gadadiena. Izlasīju avīzē, ka Rīgas mērs savus represētos apsveic svētkos ar 50 latiem un arī citā ziņā gādā par iedzīvotājiem – gādā biļetes lētāk u. tml. Kā būs Tukumā?

Lauktehnikā izzāģētas dzelzceļa aizsargbarjeras uz veloceliņa (11)

Vakar, 11. novembrī, redakcijā vērsās kāds tukumnieks un pastāstīja, ka kāds “labvēlis” ar domu izveidot ērtāku ceļu pāri sliedēm, nozāģējis daļu dzeltenā koka nožogojuma pie sliedēm. Tas izdarīts uz abām dzelzceļa līnijām, kuras šķērso Kuldīgas ielas veloceliņš.

Publiskā pirts Tukumā vēl nebūs (9)

Jautā lasītājs: – Kad beidzot Tukumā būs pirts!? Skatot budžetā, pirts tur nav ne ar vienu vārdu pieminēta. Protams, labi, ka stāda kociņus, bērnu laukumiņus iekārto, bet pirti arī vajag. Vai tad tagad utainiem jāstaigā? Derētu painteresēties, kā tad tā Jāņa ielas pirts kļuva par privātu

Dzelzceļa staciju «Tukums I» bezpajumtnieku dēļ naktīs neslēgs (14)

Lasītājs jautā: – Tukums I dzelzceļa stacijā bomži nakšņo un stūrus piečurā, jo stacija vaļā augu diennakti. Stacijas vadība skaidro, ka nevar nevienu ārā dzīt, jo varbūt cilvēks pēdējo vilcienu nokavējis… Tagad stacija skaista kā izstāžu zāle – izkrāsota, bildes pie sienām un jauni soli, bet atkal vecā dziesma.

Par trokšņotājiem dzīvokļos jāsūdzas (23)

Lasītājs jautā: – Vai Tukumā pastāv kādi kārtības noteikumi par trokšņošanu dzīvoklī – cik skaļi var skatīties televizoru u. tml.? Zinu, ka Rīgā pat dienā nedrīkst trokšņot tik skaļi, lai kaimiņam traucētu. Pats dzīvoju Kurzemes ielā 4, bet kaimiņos – pensionāru pāris. Kā jau pensionāri, viņi pa dienu izguļas, bet vakarā ap 22.00 sākas īstā televizora skatīšanās.

Kāpēc Veļķos atkal nolaida Čigānu ezeru? (8)

Jautā lasītājs: – Mūs satrauc tas, kas tiek darīts ar Čigānu ezeru Veļķos. Mēs, Mazās Pilskalna ielas iedzīvotāji, domājam, ka tas, kas ar šo ezeru pēdējā laikā notiek, ir apliecinājums pašvaldības darbinieku neprofesionalitātei, ne vien organizējot darbus, bet arī izkontrolējot, lai tie tiktu paveikti kvalitatīvi.

Kas sakārtos rakumus Lauktehnikā, Birztalas ielā? (1)

Jautā lasītājs: – Jums zvana no Birztalas ielas. Mūsu ielā raka ūdensvadu un kanalizāciju. Darba veicēji pēc tam ielu sakārtoja. Zaļajā zonā uzbēra melnzemi, iesēja zālīti, kas jau sazēla. Tad pēkšņi raka atkal. Šoreiz racēji bija SIA »Telms» darbinieki.

Negals ar peļķi Jauntukumā (5)

Jautā lasītājs: – Pie mājas Jauntukumā, Mazajā ielā 3, kur dzīvoju pašvaldībai piederošā dzīvoklī, visu laiku ir ūdens peļķe. Tagad, kad jātiek uz šķūnīti pēc malkas, nevar tikt, jo ūdens ir tieši piebraucamajam ceļam pa vidu.

Uzmanību – indīgo goltjeru pārdod kā brūklenes! (21)

21. septembrī Bulduros notika Rudens stādu parāde. Staigājot pa ejām, ieraugām podiņus, ko stādu pārdevējs ņem no speciālas paletes un piedāvā kā lielaugļu brūkleni. Atceramies, ka lielogu dzērveni dažkārt sauc par dižbrūkleni… Augs ir skaists, ziedi kā brūklenei, ogas arī, tikai izmēra ziņā līdzīgas dzērvenei.

Slampē skolēnu autobusa šoferis nobraucis gulbi neuzmanības dēļ (122)

Jautā lasītājs: – Autobusa šoferis, kurš ved skolniekus Slampes pagastā, tīši sabrauca gulbi – gulbja tēvu, un palika gulbju māte ar diviem jaunajiem gulbjiem. Gulbji dzīvo Slampes dīķos. Tas viss ir uzņemts bildēs, un tās uzņēma cilvēks, kurš bija klāt tajā brīdī. Komunālā dienesta cilvēki mirušo gulbi aizveda un apraka.

Celtnieku ielā Tukumā var lauzt kaklu (7)

– Jautājums no Celtnieku ielas 6. mājas iedzīvotājiem. Jau vairākus gadus neviens nespēj kaut ko darīt lietas labā ar izveidojušos bedri uz asfaltētā celiņa, kas būtībā paredzēts operatīvajam transportam. Caur šo bedri izbraukt nav iespējams – nē, protams, atrodas daži drosmīgie, kas nesaudzē savu autiņu un tomēr mēģina izbraukt…

Tukuma domnieku atalgojums augustā (19)

Mūsu laikraksta interneta mājas lapas komentāros izlasījām, ka jau pāris mēnešus Tukuma novada domes mājas lapā neesot apskatāmas domes amatpersonu algas. Otrdien, 17. septembrī, pārliecinājāmies, ka tiešām atalgojuma lapu atvērt nebija iespējams – tās vietās bija lasāms paziņojums par kļūdu.

Brāķi uz ceļa Grenčos salabošot (3)

Jautā lasītājs: – Zvana no Kandavas novada Grenčiem. Mūsu mājai 10 gadus bija normāls iebraucamais ceļš, bet pirms 3 gadiem lielceļam uzlika asfaltu, mainīja caurteku, un šis ceļš vairs nav lietojams. Tas atrodas iepretī bijušajam kolhoza ābeļdārzam.

Vai nenonesīs jumtu «Centra» ēkai Jaunpilī? 

Kāds mūsu lasītājs interesējās par to, kas tiek darīts ar avārijas stāvoklī esošo būvi pašā Jaunpils centrā? “Zinu, ka to gatavojās nojaukt. Bet šobrīd tuvojas rudens, būs vētras, un baidos, ka tie dakstiņi uz ēkas jumta vairs neturēsies un var trāpīt kādam, kas iet turpat pa ielu vai uz veikalu.

Pasākumu kalendārs

2019.02.24 | 12:00

Meteņu diena Pūrē 

2019.02.24 | 16:00

Basketbols Tukumā 

2019.02.24 | 16:15

Hokejs Tukumā 

2019.02.25 | 16:00

Spēļu pēcpusdiena Zantē 

2019.02.26 | 14:30

Lasītāju klubiņa tikšanās Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool