Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Ko lai izdara ar smakām?

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 4. jūnijs 07:00

– Aicinu avīzi palīdzēt, lai mēs tiktu galā ar smakām, kas nedēļas nogalē pārsteidza mūs pie mājām Lestenes pagastā. Mūsu mājai blakus, desmit metrus no loga, ir liels lauks, kas tagad ir iznomāts biogāzes stacijai. Brīvdienās tur ar mucām atveda un izlēja to smirdīgo šķidrumu, no kura elpa sitas ciet. Pasakiet, kā lai šādā vietā dzīvo – tādā smirdoņā!? – tā sestdienas vakarā redakcijas darbiniekiem ziņoja kāda lasītāja no Lestenes.

Redakcija: sazinoties ar uzņēmuma SIA «Agro Lestene» valdes locekli Gati Vītoli, noskaidrojām, ka šobrīd jau digestāts ir iestrādāts zemē:

– Mums bija iespēja iznomāt zemi 20 ha platībā, un mēs šo iespēju izmantojām. Lai šo zemes platību varētu sagatavot sējai, mēslojuma vietā uzvedām uz tās digestātu no biogāzes stacijas. Tiklīdz viss lauks bija ar to apliets, to iestrādājām zemē un šobrīd tur jau ir iesēta kukurūza.”

– Vai tika ievērots B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā ierakstītais noteikums, ka digestāts zemē jāiestrādā 12 stundu laikā?

– To es nevaru konkrēti pateikt, cik stundās tas tika izdarīts, taču, manuprāt, atļaujā minētais tika ievērots. Tomēr, lai to pateiktu precīzi, man būtu jāsazinās ar lauku darbu vadītāju.

– Vai nav iespējams brīdināt māju iedzīvotājus, ka kaut kas tāds uz lauka tiks uzliets?

– Normatīvie akti šādu brīdināšanu neparedz. Mēs zinām, ka nevaram digestātu uz lauka izliet ziemā un ka ir arī citi nosacījumi, taču par brīdināšanu, cik man zināms, normatīvajos aktos nekas nav teikts. Šī ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme, kas tiek mēslota un apstrādāta tā, kā tas būtu jādara.

– Arī no Lestenes centra iedzīvotājiem esam dzirdējuši, ka centrā ļoti bieži smird. Vai esat mēģinājuši biogāzes stacijas darbā kaut ko uzlabot, lai smakas mazinātu?

– Vispirms būtu jātiek skaidrībā, kas smird – vai smakas nāk no kūts, vai no biogāzes stacijas; vai smird mēsli, vai skābsiens… Zinām, ka tas, vai ir smaka, ir atkarīgs no vēja virziena, taču to uzņēmējs nevar ietekmēt. Mēs esam staciju ierīkojuši atbilstoši normatīvajiem aktiem, esam tai saņēmuši visas atļaujas, tas viss ir vairākkārt pārbaudīts.

 

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. aija33 teica:

  kandava pie tilta ar smird,un neviens neliekas ne zinis,vakaros kad silts laiks nevar atvērt logu jo smird.es vērsos ar pie avizes tas vēl joprojām nav atspoguļots

 2. agris teica:

  ne tikai pie tilta, bet visa jaunkandava, ja “pareizais” vējš uzpūš, apvemties var, cik atminos agrāk tā nebija

 3. kurmis teica:

  Tiešām jaukandavā smaka ir neizturama, it kā no attīrīšnām tā nāk, bet agrāk tāda smaka nebija!

 4. Smarža teica:

  Nu,nu Jaunkandavā jau vairākus gadus nav ko elpot! Ļautiņi dzīvo tualetes aromātā,bet domniekiem mājas tur vēl nav uzceltas,kājām viņi nestaigā,kā tad lai sajūt viņu nāāss šo svaigo Kandavas parfīmu???? Iedzīvotāji,kuri vēl nelasa zemenes Īrijā,lai padomā,tā kā laiks būtu posties,jo Kandavā Jūs nevienam neesat vajadzīgi.Tāpēc ari gadiem elpojat to sū….. aromātu,maksājat nodokļus ,lai domnieki var braukt džipos…..

 5. pp teica:

  Vai tad jaunā paaudze maz zin atšķirt kūts smaku no skābsiena smakas(daudzi pat nezina, kas ir skābsiens).

 6. dīķis teica:

  pp; tad jau tu pats nezini skābsiena smaku! Te jau smird pēc vecas, daudzgadīgas purva rāvas vai kanalizācijas.

 7. arī Iecavā smird teica:

  Nezinu, ko tur pārbauda.Kāpēc smird maija beigās? Visi lauki jau nomēsloti.Būtu zinājuši, ka šeit cels biogāzes ražotni, nebūtu cēluši māju.Nerēķinās ar iedzīvotājiem. Krāj tik kaut kādus papīrus, regulas, bet par iedzīvotāju dzīves kvalitāti nedomā.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool