Asja, Asnate, Dāgs

Kas par melniem dūmiem?

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 6. septembris 16:42

Redakcijā uzklausījām kādas Durbes iedzīvotājas jautājumu: Pagājušā svētdienā (1. septembrī) strādāju dārzā, kad pār Durbi ap astoņiem vakarā zemu pārlaidās sešas lidmašīnas – tā sauktās bites. Drīz pēc tam tās laidās atpakaļ uz nosēšanos un īsi pirms tam izlaida tādus kā melnus dūmus. Ņemot vērā, ka pēc tam vēl ilgi viss mikrorajons smirdēja pēc degvielas, pieņemu, ka lidmašīnas nosēžoties no tās atbrīvojās. Vai tas ir normāli un pieņemami, ka tas tiek darīts apdzīvotā vietā, tādējādi piesārņojot apkārtni? Nofotografēt nepaspēju, jo, kā minēju, tobrīd strādāju dārzā, bet mani interesē, kur šādos gadījumos lai vēršas?”  

Redakcija: lūdzām situāciju skaidrot valsts aģentūras «Civilās aviācijas aģentūrai», un komentāru sniedza komunikāciju nodaļas vadītājs Aivis Vincevs: ”Reaģējot uz saņemto sūdzību, Valsts aģentūra «Civilās aviācijas aģentūra» (turpmāk – CAA) sazinājās ar «Baltic Bees Jet Team», lai pārliecinātos, vai minēto manevru veikšanā tika ievērotas aviācijas nozarē noteiktās lidojuma drošības un drošuma prasības. CAA apstiprina, ka 1. septembra vakarā «Baltic Bees Jet Team» gaisa kuģi atgriezās no aviācijas šova «MAKS2019», kas norisinājās Maskavā, Krievijas Federācijā. Atgriežoties Tukuma lidlaukā, kas ir «Baltic Bees Jet Team» pastāvīgā uzturēšanās vieta, īsi pirms nosēšanās piloti ar dūmu izlaišanu sveicinājuši iedzīvotājus ar veiksmīgi aizvadītu aviācijas šovu ārpus Latvijas un atgriešanos dzimtenē. Līdzīgus sveicienus apkārtējo pilsētu iedzīvotājiem lidmašīnu piloti demonstrējuši arī agrāk. Taču, ievērojot saņemto sūdzību, «Baltic Bees Jet Team» turpmāk izvērtēs, vai un kādā attālumā no apdzīvotām vietām tiks rādīts dūmu šovs, pilotiem atgriežoties lidlaukā. Jāpiemin, ka dūmu izlaišana atsevišķos gadījumos pilotiem ir papildu vizuālais orientieris gaisa telpā akrobātisko lidojumu vai gaisa kuģu lidojumiem grupā drošības nodrošināšanai.

Bažām, ka «Baltic Bees Jet Team» gaisa kuģi pirms nosēšanās būtu “nolējuši” degvielu, nav pamata. Šāda veida lidmašīnas tehniski nevar veikt degvielas “noliešanu”, turklāt aviācijas nozarē ir strikti noteikts, kādos gadījumos un kādās vietās gaisa kuģiem atļauts atbrīvoties no degvielas. Iedzīvotājas sajustā smaka, kas atgādinājusi degvielu, visdrīzākais, radās laikapstākļu un dūmu izlaišanas  apstākļu kopuma rezultātā – bija nepietiekams vējš, kas šos dūmus ātri izkliedētu, vai vēja virziens uz to pusi, kur atradās iedzīvotājs. Turklāt dūmu radīšanā netiek izmantota degviela, bet šim nolūkam paredzēta eļļa.

Jānorāda, ka tas, ka «Baltic Bees Jet Team» nosēšanās manevra laikā divreiz pārlidoja vienu apdzīvoto vietu, atbilst aviācijas drošības un drošuma prasībām. Veicot lidojumus saskaņā ar vizuālo lidojumu procedūru, lidmašīnas piloti pārlido lidlauku, lai pārliecinātos par tā gatavību uzņemt gaisa kuģus. Pēc tam lidmašīnas veic pieejas manevru un pa kursu iet uz nosēšanos.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. pilots Tims teica:

  Nu,re,bites tevi laipni sveicināja,bet tu,stulbā(kas neko nejēdz no aviācijas),kašķīgā tukumniece,ņēmi un ar savu sūdzēšanos iekakāji viņām dvēselē! Fui!

 2. Fff teica:

  Sen neviens nebij kunkstējis…īsti aviācijas speciālisti

 3. Es teica:

  Kārtējie kunkstekļi

 4. tuk tuk teica:

  Durbē dzīvoja tāds saldais pārītis, kuri organizēja protestus pret lidlauku. Tie būs to melno dūmu redzētāji.

 5. ss teica:

  Mēs tak runājām,ka es tev uzsaukšu slāpekli dārzam!

 6. Arī no Durbes... teica:

  Es arī tajā dienā biju dārzā, kad manai un kaimiņienes mājai pāri laidās šīs 6 dūmojošās bites. Nebija nekādas smakas!!! Abas ar kaimiņieni nopriecājāmies par atkalredzēšanos ar ,,bitītēm”. Neapmierināto vienmēr ir bijis. Atceros ,,krievu laikus”, kad pāri mājai lidoja oi, oi kādā troksnī lielās lidmašīnas. Arī ar tām sadzīvojām. Tad jau tagad ir tīrā izprieca vērot ,,bitītes”.

 7. Vārds teica:

  Es ar savu veco audi ari laidīšu dūmu mutuļus un “sveicināšu” šos avio smerdeļus viņiem gar degunu! Lai osta un jūsmo:)

 8. nu ja teica:

  Visi cīnās pret kaitīgajiem izmešiem,par ozona slāni u.t.t.nu beidzamie jefiņi!Nesaprot,ka tas ir sveiciens!Mani par tādu sveicienu CSDD izjātu kā lielāko noziedznieku!

 9. Vaidētājiem teica:

  Kad slavenajos padomju laikos katru rītu, vakaru un nakti lidoja reaktīvās lidmašīnas, visi klusēja. Vienkārši pieraduši bija. Tagad dažas “bites” pārlaidās – šausmas! Man katru dienu gar logiem “smirdīgas”, vecas mašīnas brauc,logu nevar atvērt. Durbes tante, esiet mierīga! Saudzējiet nervus!

 10. ?? teica:

  Laikam esi aizsēdējusies tajos “labajos padomju laikos” , kad reaktīvās lidmašīnas dārdēja, ko logi vien vibrēja un neviens okupantu armijai nevarēja iebilst. Padomu laikos dīzeli no traktoriem lēja grāvī lai norakstītu nobruktos kilometrus un arī uzskatīja , ka tas ir normāli.. Varbūt pacel dibenu ,pieej pie kalendāra un apskaties kurš tagad ir gads..

 11. Vietējais teica:

  ?? Kalendārā skatoties palaidis garām,ka jau labu laiku citu okupantu armijas netīrie zābaki mūsu zemi bradā un stāv augstāk par mūsu likumiem

 12. arī no Durbes, bet citi teica:

  mēs gan nesamierinājāmies ne toreiz, ne tagad

 13. smerdeļu cienītājiem teica:

  jums vajadzētu pārcelties dzīvot tuvāk kādai vircas bedrei, cūku vai vistu fermai!

 14. opis teica:

  latvietis ir ,,rējēju tauta” bet kad jāiet ielās protestēt tad 10 vai20

 15. nu teica:

  ko vai tad man jāčakarē LDZ jo dzīvoju netālu no tā,sastāviem ripojot garām vibrē visa māja.esmu pieradis un nekas,bet jūs te ņaudat par dažām ļotenēm

 16. ?? teica:

  Dīzeli lēji grāvī? Muļķis biji! Manīgākie izmantoja lietderīgi- apkurināja mājas un siltumnīcas, audzēja rozes, cēla mājas skaistajā Durbē. Dzīvoja labi “tajos laikos”, dzīvo labi “tagadējos laikos”, un nevaimanā par lidmašīnām ne tad, ne tagad!

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool