Meldra, Meldris, Melisa

Kāpēc bruģē sniegā un salā?

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 26. novembris 19:00

Vakar uz redakciju zvanīja vairāki Tukuma iedzīvotāji, kuri pauda savu izbrīnu un arī sašutumu, ka tik sliktos laika apstākļos turpinās bruģēšanas darbi Kurzemes ielā!

– Visu rudeni, kad laiks bija labs, šajā posmā strādāja vien pāris cilvēki. Tagad, kad nedēļām līst un tagad arī snieg un salst, visi strādā, tikai šķiet, ka nu vairs nevienam nav svarīga darba kvalitāte, bet gan laikā pabeigt šo objektu. Vai domes būvvaldei nav par šo lietu kaut kas sakāms, vai tā vispār šo objektu ir redzējusi? Un vai tagad kāds var būt pārliecināts par to, kā ir sagatavota bruģa pamatne? Kurš atbildēs, ja darbs tiks veikts nekvalitatīvi? Var jau paredzēt, ka pavasarī firma prasīs papildus naudu, lai slikto darbu izlabotu.

Tukuma novada domes komunālinženiere Leonarda Koršunova stāstīja, ka šajā laikā bruģēt var, to pieļauj bruģēšanas tehniskās specifikācijas. Arī bruģa pamatnei šāds laiks nekaitē, jo tā jau bijusi sagatavota iepriekš, tagad atliek vien uzlikt bruģakmeņus. To apstiprināja arī SIA «Šlokenbeka» darbu vadītājs Normunds Kroņkalns. Viņš skaidroja, ka šādos laika apstākļos bruģēt var, jo grunts nav sasalusi, tikai tas jādara ļoti uzmanīgi un to vīri arī ievērojot. Turklāt citas iespējas tagad nemaz nav – iesāktais darbs jāturpina. Vaicāts, vai nav bijis tā, ka dažbrīd "trasē" bijis pārāk maz cilvēku, tāpēc arī darbi nav ritējuši tik raiti, darbu vadītājs skaidroja, no malas jau vienmēr viss izskatoties citādāk un visi esot gana gudri, lai kritizētu, taču reāli nācies strādāt visā objektā, sākot no Tulpju ielas līdz pat Rīgas ielai. Turklāt darbus nācies saskaņot arī ar komunikāciju ierīkošanu, kas nupat jau esot pabeigta. Bijuši vēl sarežģītāki posmi, piemēram, Kurzemes un Raudas ielas krustojuma pārbūve.

Vaicāts, cik ilgs laiks vēl būtu nepieciešams, lai objektu pabeigtu, N. Kroņkalns skaidroja, ka pāris nedēļas būtu vajadzīgas, tomēr sinoptiķu prognozes neesot iepriecinošas – sals vēl kādu laiku pieturēšoties. Ja tā notiks, bruģēšanu nākšoties pārtraukt.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. dd teica:

    tāpēc ka prāta nav….

  2. mmk teica:

    Tagad pie mums visu var – mācību laikā skolas un bērnudārzus remontēt, lietū un sniegā asfaltēt un bruģēt.. Brīnumzeme!

  3. ak teica:

    Jā. Tukumā ne to vien var. Pirms pāris gadiem redzēju, ka ar ekskavatoru izgrābj bruģi. Tas nekas, ka pēc tam 1/3 daļa no ķieģelīšiem beigta. Bet Tukums jau bagāts, var nopirkt jaunu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool