Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Kāpēc ārā izmanto flīzes?

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 8. decembris 18:39

– Mani interesē tāds jautājums – pēc kāda principa pilsēta atļauj ierīkot ietvju segumus un tos flīzēt? Pils ielā, piemēram, pie vienas mājas bruģa vietā saliktas flīzes, un tur ir ļoti slidens. Arī pie vairākiem veikaliem bruģa vietā ieeja noklāta ar flīzēm un allaž jābaidās nenokrist. Saprotu, ka būvnieki vai īpašnieki gribējuši, lai iznāk skaistāk, bet nav padomājuši, ka tas nekādā ziņā nenozīmē drošāk. Vai tad nav nekādi nosacījumi, kādas flīzes kurā vietā var likt?

Tukuma novada domes arhitekte Līga Saulespurēna skaidroja, ka flīzēm ir dažādas klases – no ļoti slīdošām līdz neslīdošām. Un atbilstoši tam tās arī jāizmanto: "Tātad ārā liekamas īpašas neslīdošas flīzes, taču tās ir dārgākas. Kad izstrādā kādas ēkas projektu, parasti norāda, kādas flīzes kurā vietā jāiebūvē un būvuzraugam jākontrolē, vai tas tiek izdarīts. Tirdzniecības centriem, savukārt, izstrādāti īpaši standarti, grāmata, kurā līdz sīkumam atrunāti izmantojamie materiāli." L. Saulespurēna iesaka, ka vietās, kur tiešam ir slidens, uzlikt norādes vai brīdinājumus.
Tukuma novada domes būvinspektors Jānis Rundāns stāstīja, ka, piemēram, Pils ielā tiešām bijušas slidīgas flīzes, taču tad uzdots tām uztaisīt speciālas rievas, kas arī izdarīts. Nupat kādā lielveikalā, kurš gan jau pieņemts ekspluatācijā, lūgts uzlīmēt lentas uz flīzētajām kāpnēm, lai tās neslīdētu. Lai arī attālums no ārdurvīm līdz kāpnēm bijis tik liels, lai sniegs nobirtu, iedzīvotāji tomēr sūdzējušies, ka slīd. Nu, neesot tā, ka domei vienalga – slīd vai neslīd; iespēju robežās risinājumi tiekot meklēti.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. vecāks teica:

  tās šausmas jau ir saliktas pie visām skolām!!!! bērni nevar paiet – kājas iet katra uz savu pusi – mazie pirmklasnieki nevar atvērt smagās plastmasas durvis, jo nav atbalst kājās. nezin, kas notiks, ja kāds – nejauši kritīs un kritīs ar smagās sekām…. nekādas lentas nevienā vietā nav salīmētas. varbūt, ka vajadzētu ieviest kaut kādu kontroli, kas to skolās pārbauda, jo izskatās, ka skolu direktori līdz tam nav aizdomājušies. man pat bail iedomāties, kas notiktu, ja kāds sāktu stumdīties pa tādām trepēm. ĻOTI BĪSTAMI!!! kāpēc vispār tāds apdares materiāls jāizmanto, ja tas rada cilvēkiem bīstamību?

 2. vēl vecāks teica:

  PII "Vālodzīte" ieejām arī ļoti slidenas flīzes, nav iespējams tagad – ziemā – ne iekšā, ne ārā tikt. Dārgie būvinspektori – Help!!! Mazuļiem slīd ne pa jokam.

 3. Dace. teica:

  Mēs arī savas flīzes pie baseina un pagalma esam apstrādājusī ar pretslīdēšanas līdzekli.
  Tagad nujau gadu kā nekas neslīd.
  Un mums apstrādāja ja nemaldos Paklāju ātrā palīdzība

Pasākumu kalendārs

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

2019.07.25 | 18:30

Volejbols Smārdē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool