Ramona, Ritma

Kā taupa apsaimniekotāji?

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 22. marts 18:27

Vēlējos arī es izteikties par māju siltināšana un par šiem "trīs brāļiem" – «Tukuma siltums», «Tukuma nami» un Tukuma dome. Jājautā, kādēļ tad uzradās šī firma, par kuru rakstījāt un kas piedāvā kopā ar iedzīvotājiem siltināt ēkas? Neuzradās šī firma tukšā vietā! Kāpēc pati dome, uzņēmumi neaicināja cilvēkus kopā un neinformēja par savu redzējumu, neizsaka kādu piedāvājumu? Varētu kaut vienreiz ceturknī vai vismaz gadā aicināt cilvēkus kopā un pastātī par esošos situāciju, par nākotnes plāniem, izteikt priekšlikumus.

Un jājautā arī, kā tad, piemēram, «Tukuma nami» taupa? Viņi ir iegādājušies vairākus «Reno» busiņus un, ja vajag kur tikai spuldzīti ieskrūvēr, ta nu brauc gan pats elektriķis, gan šoferis. Šādus nelielus darbiņus taču varētu uzticēt arī katras mājas vecākajam, citādāk, manuprāt, tā ir lieka resursu tērēšana. Tāpat esmu novērojusi, ka darbinieki nereti braukā arī savās peroniskajās darīšanās – brauc pusdienās, vadā savus radiniekus, un cilvēki taču to visu redz!
Komentāru lūdzām Uldim Eglītim, SIA «Tukuma nami» vadītājam: "Ja jautā par to, vai gatavojamies rīkot sapulci iedzīvotājiem par siltināšanas iespējām, atbilde ir – jā. Tomēr sapulces tiek rīkotas katrā mājā atsevišķi, kur radusies interese par siltināšanu. Piemēram, pašlaik runājam ar Kurzemes ielas 6., Spartaka ielas 26. mājas iedzīvotājiem. Savukārt vispārīgo informāciju cenšamies publicēt presē, un arī Tukuma dome sola sagatavot preses relīzi par to, kas būtu jāzina tiem, kuri vēlas iesaistīties šajā programmā. Tomēr jāatceras, ka galvenie lēmēji ir paši iedzīvotāji, jo tas tomēr būs arī kredītmaksājums, kaut daļu attiecināmo izmaksu segs valsts un tā kopumā ir laba iespēja piesasitī Eiropas Savienības naudu.
Savukārt par taupību, pirmkārt, pat, ja tādi darbi, kā lampiņu ieskrūvēšana tiktu uzticēta namu energopārvaldniekiem, tas tomēr nekādu būtisku ietaupījumu diez vai dotu, jo šie darbi – energoinstalāciju apkope – ir jau iekļauti kopējā apsaimniekošanas tāmē. Otrkārt, par braukšanu pusdienās – principā tā nedrīskt būt, ka kāds izmanto dienesta auto privātām vajadzībām, it īpaši, ja tagad, kā zinām, par to jāmaksā nodoklis. Tomēr jāsaka, ka pie mums strādā, piemēram, dežūrējošie santehniķi, kuriem jābūt pieejamiem jebkurā diennakts laikā, un viņi arī izmanto dienesta auto.
Trešakāt, «Tukuma nami», taupa, kur iespējams, kaut vai, piemēram, iegādājoties lētākus materiālus. Un, neskatoties uz to, ka iedzīvotāju parādi pieaug, mēs turpinam strādāt ar esošo naudas plūsmu un veicam to pašu darbu apjomu, ko iepriekš, kaut vai, piemēram, turpinām likt logus kāpņutelpās, tās renovēt u.tml. Tāpat arī neesam atlaiduši darbiniekus un tādējādi pašu pilsētniekiem nodrošinām darba vietas. Bet, ja nu kāds to visu var izdarīt vēl taupīgāk, jādomā, ko viņš dara savādāk – nemaksā nodokļus?
Cilvēkiem vispār vajadzētu būt uzmanīgākiem un vērtēt dažādos piedāvājumus, jo īpaši šobrīd, jo neviens jau par velti nestrādā…"Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. t1 teica:

    Eglītis lepojas ar to, ka nav atlaidis darbiniekus. Arī dzērājus un sliņķus paturējis, kas tiek uzturēti par mūsu maksāto naudu. Pašlaik ir visas iespējas celt darba ražīgumu un nomainīt esošos pret labākiem. Bet nu privāts monopols pilsētā dara kā grib…. Uzdodiet sev jautājumu vai ar Tukuma namiem, Tukuma siltumu un Tukuma domi viss ir ok? Vai nav pienācis pārmaiņu laiks? Kur ir pārrēķini par nesaņemto siltumu un salšanu? Visiem trijiem kantoriem viss ir po… Galvenais, ka nauda nāk.

  2. Anonīms teica:

    To vai nauda nāk ir liels jautājums, jo iedzīvotāju maksātspēja ir ļoti kritusies ,bet viss slēpjas augstajos tarifos un godīgajos maksātājos, bet to nosaka dome ,neviss apsaimniekotājs ,ja runājam par siltumu tad tas arī turas uz godīgo maksātāju rēķina ,kur tarifos ir ierēķināti šie neprognozējamie trases zudumi ,kas sastāda no15-20% tā ir nauda kuru būtu nepieciešams izlietot trašu uzturēšanai ,bet mēs ar to uzturam tos ,kas nemaksā, ja runājam par māju siltināšanu,nezinot kāds rīt būs tarifs ir uzlikt papildu slogu savam jau tā mazajam budžetam, ir šie 75 miljoni neizlietotā nauda māju siltināšanai un to tagad līdz vēlēšanām ekonomikas ministrijai ir jāpierāda ,ka pamatoti ir iedalīta un griesties pie SPRK komisijas lai samazinātu un pamatotu tarifus ,kas arī ir ekonomikas ministrijas pakļautībā ir skriet ar galvu sienā Jūs ziniet ministru ,kā pāraudzībā ir ministrija un kāpēc Tukumā tik bieži ir šie ministrijas ierēdņi.vēlēšanas un vainīgs kas apsaimniekotājs.tas nezinīšiem,zinu ko rakstu

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool