Pirmdiena, 2019. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs

Atgriežoties pie sarunas par zobārstiem

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 13. augusts 16:27

Es gribu izteikt savas domas par "zobārstu" rakstu avīzē, jo iznāk tā, ka šajā rakstā visi zobārsti mesti pār vienu kārti, taču tā nav.
Jā, Tukumā patiešām ir kādi 19 zobārsti, un viņu vidū ir atsaucīgi mediķi, kuri labprāt strādā ar bērniem. Arī es pieņemu pacientus ar sāpošiem zobiem – gan bērnus, gan pieaugušos. Jā, reizēm ir jāpagaida rindā, jo ārsts jau nesēž klēpī saliktām rokām, bet atraidīts neviens netiek. Turklāt arī es esmu noslēgusi līgumu ar valsti par bērnu apkalpošanu. Ja kādam zobārstam ir līgums ar valsti, bet viņš bērnus nepieņem, patiesībā līgums ir jālauž, jo viņam nav cita iemesla šādu līgumu slēgt. Par to vispār nav nekādu šaubu vai diskusiju.
Bet ir arī otra lieta. Mīļie vecāki, nu nenogaidiet tiktāl, kamēr bērnam zobs sāk sāpēt. Te nevar atrunāties ar to, ka par zobārstu jāmaksā un naudas nav. Ieskatīties bērnam mutē daudz laika no vecāka neprasa vai aizvest pie ārsta uz pārbaudi. Vēršoties pie zobārsta, kam ir līgums, bērniem līdz 18 gadiem zobu ārstēšana ir bez maksas. Konflikti jau rodas tāpēc, ka bērnam tik ļoti sāp zobs, ka viņš neļauj vispār neko darīt – kliedz, raud, sper. Un ko tad? Es nevaru viņu turēt un vienlaikus vēl arī ārstēt, es nevaru rāt bērnu, un man nav anesteziologa, lai zobus ārstētu narkozē. Tas nozīmē, ka es patiešām nevaru viņam palīdzēt. Tāpēc nevajag tik tālu nonākt – tiklīdz ir caurumiņš, ejiet pie ārsta!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anonīms teica:

  bet kā Jūs sauc, dakter?

 2. Iveta teica:

  Tiešām nezinu kā sauc šo atsaucīgo zobārsti no 19, bet manas ģimenes un draugu pieredze runā ko citu.
  Zobārsts Tukum;ā ir gatavs Tev novilkt ādu.Kādas nesamērojamas summas pieprasa.
  Par 15 minūšu darbu Tev paprasa divdesmit latus. Tas ir ārprāts! Neadekvāti
  Turklāt ļoti negribīgi,pst ļoti,ļoti negribīgi raksta ieņēmuma kvīti.
  Pasakiet,kā lai neielaiž zobus,jo reāli vidusmēra cilvēks,kas saņem mēnesī minimālo darba samaksu nevar apmeklēt zobārstu.
  Vai nevar darīt tā,ka pacients no savas darba vietas pa’nem isziņu kāda ir viņa darba alga
  unto uzrāda zxobārstam un viņš nosaka kādu summu var “novilkt“ no algas. Ir taču Tukumā tādi cilvēki kas saņem mēnesī septiņus un astoņus simtus.Protams ka viņš var maksāt.

 3. Raksta autore teica:

  Radās tāds iespaids, ka Jūs rakstu avīzē izlasījāt pa diagonāli vai, labākajā gadījumā, 2-3 rindiņas izlaižot. Jāņem vērā katrs teikums!
  Tur nav rakstīts, ka visi ir tādi, kādi ir rakstā, tie ir tikai daži! Runa ir par to, ka pēc pirmās reizes, kad bērns iet ar prieku pie zobārsta, otrreiz ne ar kādu varu un solījumiem nevar piespiest ieiet zobārsta kabinetā.
  Ja Jūs east BĒRNU zobārsts, Jums JĀnodrošina MŪSdienīgas metodes, strādājot ar bērniem. Bērni ir dažādi, ar dažādiem sāpju sliekšņiem. Tas mūsdienās visās jomās jāņem vērā, ka bērni ir citādāki, līdz ar to jāstrādā ar viņiem citādāk, nevis ar padomju laiku metodēm.
  Cenām tiešām jābūt samērīgām, pārdomātām, piekrītu Ivetai.
  Ja godīgi, tad viss Jūsu teksts pēc taisnošanās izklausās, kaut ko tam līdzīgu gaidīju, taču vairs neticu zobārstu žēlsirdībai, tas manā pieredzē ir trešais gadījums, domāju, ka atradīsies vēl, kam bija līdzīgi.
  Vajadzētu izdarīt tā, kā dara dažos uzņēmumos – sūta slepenos klientus ar diktofoniem, ieraksta, kā apkalpo, ko runā, kā runā utt. un atsūta izvērtējumu. Atklātos da-a-audz "interesantu faktu" varbūt pat anekdošu!

 4. Anonīms teica:

  Arī es saskāros ar līdzīgu situāciju, manai meitiņai 5gadi un vienu nakti viņa pamodās no tā ka sāp zobiņš, protams nākamā dienā noskaidroju Tukumā kuri dakteri pieņem bērnus bez maksas, un mēģināju sazvanīt. Dienas laikā vienu jau pēc vairākām reizēm izdevās gan sazvanīt, godīgi sakot neatceros arī vairs uzvārdu, bet daktere laipni paskaidroja ka viņa kā jau visi strādā uz pierakstu, kad mēģināju paskaidrot situāciju ka bērnam zobs sāp šobrīd un nevis pēc divām nedēļām, viņa man pateica lai meklēju privāto ārsti, kas mani pieņems. Biju protams vīlusies. Nekas neatlika kā zvanīt savai zobārstei, pie kuras eju jau vairākus gadus un palūgt vai viņa manu meitu nevar pieņemt ārpus rindas.Un kārtējo reizi pārliecinājos ka esmu savai ģimenei izvēlējusies pareizo dakteri kura neatteica arī šoreiz, un manu bērnu arī pieņēma,prom ejot vēl tika maza pārsteiguma dāvaniņa un tagad mana meita pat negrib dzirdēt par citu dakteri. Lai gan no valsts viņai pienākas bezmaksas zobārste,šoreiz laikam jau es palikšu pie maksas pakalpojuma, un manam bērnam nav jāpārvar bailes no zobārstes.

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool