Otrdiena, 2016. gada 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola
LZ: -5, D-DA, 1.8 m/s

Tukumniekam izdevies izaudzēt ananasu (8)

Rūta Fjodorova

Tukumnieks Eduards Ūdris, kurš Latvijā pazīstams kā žeņšeņa audzētājs un dažādu dziedniecības metožu lietpratējs, pamanījies ananasus izaudzēt savā ziemas dārzā, kur viņam aug vīnkoki, mandarīnkociņi, dažādas puķes u. c. augi.

Engures mākslas studijas jubilejas izstāde Tukumā 

Rūta Fjodorova

Izstāde «Ceļojums» veidojas no 26 darbiņiem. Izstādes atklāšanas svinībās Tukuma kultūras namā uz galda bija salikti akmeņi ar kaijām no Engures piekrastes. Tos bija darinājusi Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotāja, māksliniece keramiķe Velga Melne.

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē – Jakovs Rafalsons, Jolanta Gulbe un Aisha (4)

Tukuma TIC

Šādā krāsainajā rudens nedēļas nogalē apvienojiet dabas baudīšanu ar kādu krāšņu un emocionāli piesātinātu koncertu, kuru mūspusē piedāvā gan Jaunmoku pils, gan Šlokenbekas muiža! Un iegriezieties arī Tukumā, lai apbrīnotu smukumu rudenī un izsmietos, skatoties teātra izrādi – komēdiju Tukuma pilsētas kultūras namā!

Uz Degoli nogriezties tomēr varēs (10)

Agris Jansons

Cilvēki vērsuši uzmanību ceļa Rīga-Ventspils rekonstrukcijas darbiem, konkrēti – pagriezienam uz Ozolnieku ciemu un Smārdes karjeriem. Kā redzams pēc uzbūvētās brauktuves aprisēm, šajā krustojumā nav paredzētas nobrauktuves, līdz ar to virzienā no Rīgas nevarēs nogriezties pa kreisi ne uz šo ciematu, ne arī uz tālāk esošo Degoles ceļu

Smārdes skolas sporta skolotājai Andai Germovai – IZM Atzinības raksts (2)

Rūta Fjodorova

Smārdes pamatskolas skolotāja Anda Germova Skolotāju dienā tika apbalvota ar Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu. Kā apliecinājums tam, ka apbalvojums pelnīts, ir saņemtie ziedi un bijušo skolēnu – absolventu ielenkums salidojumos.

Durbes pils sētu – sakops (7)

Ivonna Plaude

Jautā lasītājs: – Cik neglīti izskatās Durbes pils sētas puse! Ziņoju arī dispečerdienestam, ka tur tiek dedzināta plastmasa. Dedzināšana ir pierimusies, bet atkritumu kaudze aug. Dzīvojam Durbē, un parks, pils apkārtne ir mūsu ģimenes iemīļota pastaigu vieta.

Jaunpils novadā notikusi traģiska laupīšana (14)

14587945

Naktī uz otrdienu, 11. oktobri, Jaunpils novadā kādās mājās, kur dzīvo 81 gadu vecs vīrietis un 84 gadus veca sieviete, ienācis uzbrucējs un iesitis vīrietim, pēc kā viņš zaudējis samaņu. Pēc tam uzbrucējs sitis un sasējis sievieti, kura uzbrukuma rezultāta mira.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktajam korim «Savējie» – 25 /FOTO/ (1)

Jānis Vītols

8. oktobrī Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» skolotājas, diriģentes Rasmas Valdmanes vadībā Tukuma evaņģēliski luterāņu dievnamā izdziedāja kora 25. vārda dienu. Koris nosaukumu ieguva 1991. gada augustā.

Senioru teātra festivāls Tukumā (1)

TeatrFests-0001

9. oktobra agrā pēcpusdienā uz Tukuma ledus halli steidza ļaudis, kam patīk atrasties skatuves priekškara abās pusēs – gan kā skatītājiem, gan kā aktieriem amatieriem. Šis bija pirmais Tukuma Pensionāru biedrības teātra pulciņa «Kaprīze» organizētais senioru teātru festivāls ar devīzi «Sniedz roku rudenim!»

Slampē sākusies 39. pašdarbnieku sezona /FOTO/ (3)

Baiba Reinsone

5. oktobris Slampes amatiermākslas kolektīviem šis bija īpašs vakars, jo tika atklāta pašdarbnieku 39. sezona. Bet pirms tam kultūras darba organizatore Madara Ozoliņa iepazīstināja ar spilgtākajiem katra kolektīvu notikumiem aizvadītajā sezonā.

Kandavas novadā no uzņēmuma noliktavas nozagtas 52 ekskavatora ķēžu plātnes (1)

excavators-crawler-658355.800

7. oktobrī Kandavas novadā konstatēts, ka uzlauzta uzņēmuma noliktava, kur nozagtas 52 ekskavatora ķēžu plātnes. Uzsākts kriminālprocess.

Izdota Viestura Valda Dreimaņa otrā medniekstāstu grāmata (176)

Dreimanis

Pirmā sajūta pēc sarunas… Šīs vīrs grūti no “meža izvilināms”, jo visa Viestura Valda Dreimaņa ikdiena tiešām riņķo par, ap un iekšā mežā. Arī viņa grāmata, kas pēc skaita jau otrā, saucas ne vairāk ne mazāk kā «Brīnišķīgais mežs. Medniekstāsti II». Grāmatas atklāšanas svētkos klāt nebijām, tad nu ķērāmies šai lietai pie ragiem, autoru paši aicinot uz sarunu.

Tukuma novada jauniešu forums – šoreiz par brīvprātīgo darbu (8)

Agita Puķīte

4. oktobrī Tukuma ledus hallē norisinājās IV Tukuma novada jauniešu forums, kurā jaunieši gan klausījās, gan paši mēģināja radīt savas vīzijas par brīvprātīgo darbu. Šī tikšanās sākās ar iedvesmas stāstiem, kurus stāstīja brīvprātīgo kustības aktīvi atbalstītāji: diriģents, biedrības «Rīga 2014» brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.

Noslēdzies projekts «Radošs prieks un rokdarbi Jaunpilī» /FOTO/ (3)

Baiba Reinsone

Izstādi biedrība «7 balles» realizējusi ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīto projektu – «Radošs prieks un rokdarbi Jaunpilī». 4. oktobrī Jaunpils mazā izstāžu zālīte sabira pilna ar maziem un enerģijas pilniem Jaunpils vidusskolas 2. klases skolēniem.

Māksliniekiem Jurim un Andrejam Ģērmaņiem – 75 

Agita Puķīte

Sestdien, 1. oktobrī, Tukuma mākslas muzejā atklāta abu mākslinieku kopīgā izstāde. Izstādi veidoja māksliniece un pedagoģe Gunta Čivle. Juris: “Man šī izstāde bija pārsteigums; gadu vai divus gadus atpakaļ tā bija pieteikta, bet es biju visu aizmirsis.

Redakcijas sleja
  • Ivonna Plaude Jaunie tiešām vieš cerības! (1)

    Skatoties aizvakar (30. novembrī) Latvijas televīzijā diskusiju «Lielais jautājums», pārņēma ļoti da ...

  • Liena Trēde Ačgārnais paldies (1)

    Paralēli pamācībām no sērijas «Anniņai nekost!» un «Pēterītim sāp, kad sit ar vilcieniņu pa galvu”, ...

  • Inese Beigate Es – tev, tu – man (2)

    Lai nu kā, bet attapības un izdomas mūsu eiroparlamentāriešiem Ivetai Grigulei (ZZS) un Andrejam Mam ...

Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai Tukumā būtu vajadzīga publiskā pirts?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs

2016.12.06 | 9:30

Basketbola sacensības Lauktehnikā 

2016.12.06 | 10:00

Sporta diena pašiem mazākajiem Irlavā 

2016.12.06 | 10:45

Tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani Slampē 

2016.12.06 | 13:00

Jubilejā sveiks pūrenieci Zentu Poli 

2016.12.06 | 17:00

Egles iedegšana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Guntars Vilmanis Liena Trēde Daina Vilmane
Mēness kalendārs
No 1. decembra 9.54 līdz 1. janvāra 10.26
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators