Ceturtdiena, 2015. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs
LZ: +15, D, 3.5 m/s

Latvāņi Tukumā (7)

Agita Puķīte

“Tā sērga nav izskaužama,” tā par latvāņu skartajām platībām Tukuma pilsētā saka Tukuma novada domes komunālas nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis, piebilstot, ka precīzi pateikt, cik lielas tās ir, nav iespējams, taču katru gadu šo bīstamo augu apkarošana tiek sākta, tiklīdz nokūst sniegs un sāk spīdēt saulīte, jo tieši tad arī latvāņi sāk augt un plaukt.

Pludmales volejbols Irlavā 

pludmalesVolejs-irlava_004

10. jūnijā Irlavas sporta nama atpūtas teritorijā notika 2. kārtas sacensības pludmales volejbolā. Arī šoreiz dalībnieku skaits sasniedza maksimālo 30 komandu robežu.

Velokross «Mammadaba» Irlavā /FOTO/ 

velo-irlava_017

Irlavā notika velokrosa «Mammadabas takās» 1. kārta. Velokrosā piedalījās 68 dalībnieki, kur jaunākais dalībnieks Ralfs Orbidāns (Nr.58) bija tika vienu gadu un septiņus mēnešus vecais.

Vēstures izzināšana – kauju ainās (7)

Jānis Vītols

Tukumnieks Sergejs Jakutenko pirms pieciem gadiem pievērsies iemīļotai bērnības nodarbei – kara tehnikas modelīšu līmēšanai, un pamazām nonācis līdz kauju ainu – diaramu – veidošanai.

Labdarība nebeidzas Ziemassvētkos… 

Jānis Vītols

Jau otro gadu Heleva fonds sadarbībā ar «Mūzikas menedžmenta aģentūru» (izpilddirektors Andris Ivančiks) un Rīgas gospeļkori (dirģents Jānis Maslovskis) rīko labdarības koncertus trūkumā nonākušu ģimeņu atbalstam, kā arī, lai atbalstītu grūtnieces, kas spiestas bērniņus sagaidīt vienas, bez bērnu tēva atbalsta.

Tukumā uz kāda vīrieša vārda paņemti ātrie kredīti 1300 eiro apmērā 

Shutterstock

Pirmdien, 15. jūnijā, policija saņēmusi iesniegumu par to, ka Tukumā, Lielajā ielā, 1956. gadā dzimis vīrietis konstatējis, ka viņa vārdā paņemti vairāki ātrie kredīti EUR 1300 apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Dabas koncertzāle Rūšu pļavās gūst ievērojamu atsaucību /FOTO/ 

Rūta Fjodorova

Sestdienas, 13. jūnija, vakarā uz Cērkstes šosejas mašīnas veidoja kilometriem garas rindas no Milzkalna ceļa gala uz abām pusēm. Piepildīti bija arī uz nopļautajiem laukiem ierīkotie automašīnu stāvlaukumi.

Diženajam džūksteniekam Kārlim Straubergam – 125 

Agita Puķīte

Svētdien, 14. jūnijā, Džūkstes pasaku muzejā pagasta ļaudis kopā ar tuviniekiem atcerējās vienu no slavenajiem džūksteniekiem Kārli Straubergu (1890 – 1962), izglītības ministru, skolotāju, pasniedzēju, Latvijas Universitātes filoloģijas un filozofijas fakultātes dekānu, Folkloras krātuves vadītāju, kurš pasaulē nācis pirms 125 gadiem.

Tukumā pilnībā tiek siltināta arī māja Lauku ielā (7)

Agita Puķīte

Māja Lauku ielā 2 Tukumā bija viena no tām, kuras iedzīvotāji savulaik vēlējās piedalīties Eiropas finansētajā daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmā, taču, ņemot vērā plānotās izmaksas, kas nelielai mājai uz vienu kvadrātmetru sanāca ļoti lielas, iedzīvotāji lēma māju sakārtot pakāpeniski – ar apsaimniekotāja, pašu un pašvaldības līdzdalību.

Tukuma Audēju darbnīcā atvērta portretu izstāde (3)

Agita Puķīte

Sestdien, 13. jūnijā, Tukuma Audēju darbnīcā atvēra portretu izstādi. Atšķirībā no glezniecībā vai tēlniecībā ierastiem portretiem, šie tapuši dažādās tekstiltehnikās – uz auduma, no auduma vai audumā – ieausti, iekausēti vai ar datoru iedzīvināti.

Kandavas tehnikumam – 70 /FOTO/ (5)

Jānis Vītols

Pagājušās nedēļas sestdienā Kandavā, Jaunkandavā, tehnikuma apkaimē, bija vērojama ļaužu piepildīta leja gluži kā bišu spietā. Ceļa malas no stadiona uz visām pusēm, arī Teteriņu priedes vieglo automašīnu piepildītas.

Kā skolēniem pavadīt vasaru? 

Agita Puķīte

Šādu jautājumu noteikti vai ikdienas uzdod skolēnu vecāki, kam jādomā, kā nodarbināt savu bērnu, pusaudzi vai jaunieti trijos vasaras mēnešos. Ja nav vecmāmiņu, lauku māju un naudiņas nometnei, jāmeklē tās iespējas, kādas ir visapkārt.

Slampē atklāj pieminekli «Zelta josta» /FOTO/ (5)

Agris Jansons

Svētdien, visas tautas sēru dienā – 14. jūnijā, Slampes ciemata centrā pulcējās ļaudis, lai piedalītos piemiņas vietas un pieminekļa «Zelta josta» atklāšanā. Tepat no Slampes nākušais, 12 tonnas smagais akmens ir apjozts ar nerūsējoša tērauda zeltā tonētu jostu jeb gredzenu, kurā, izmantojot lāzergriezuma tehniku, ierakstīti visu simts Slampes represēto iedzīvotāju vārdi.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena pie dzelzceļa stacijas «Tukums-II» (1)

Jānis Vītols

Pagājušo svētdien, 14. jūnijā, represēto piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas «Tukums II» notika atceres brīdis, kurā pieminējām komunistiskā genocīda upurus. 1941. gada 14. jūnijā, 1953. gadā 23. martā un vēl citās neskaitāmās reizēs svešumā aizvestus.

Lauku sētā darbs un turība 

Rūta Fjodorova

Jaunpils pagasta «Auziņās» saimnieko Strautnieku ģimene. Gaida un Gunārs ar dēliem Māri un Jāni šeit iekopuši savu saimniecību, kurā ir 35 govis, pašiem pieder 10 ha zemes, pārējas platības – apmēram 70 ha – nomā, jo ganāmpulka uzturēšanai ir nepieciešami gan graudi, gan zāles lopbarība.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai esat apmierināts ar aizvadītajiem Tukuma pilsētas svētkiem?

Skatīt rezultātus

Loading ... Loading ...
Jaunākais blogos
Eirokalkulators
Jaunākās galerijas
Agita Puķīte Agris Jansons SvetkiSestdiena_001
Mēness kalendārs
No 1. jūlija 21.19 līdz 1. augusta 21.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv