Ceturtdiena, 2017. gada 30. marts
Nanija, Ilgmārs,
LZ: -1, Z-ZR, 3.2 m/s

Jaunpilī aizvadīti XV Grāmatu svētki /FOTO/ 

9. septembrī Novadu Grāmatu svētku svinētāji pulcējās Jaunpils pils mūros. Īpaši bija padomāts par visjaunākajiem grāmatu lasītājiem. Lai nenotiktu tikai statiska jaunizdoto grāmatu pētīšanu, visapkārt pilij un arī tās iekšpusē tika organizētas visdažādākās aktivitātes.

Traģisks nelaimes gadījums Jaunpils pienotavā 

Pirmdien, 12. septembrī, 14.10 Jaunpils pienotavas ražošanas telpās, sūkalu tvertnē, atrasts pienotavas darbinieka, 1968. gadā dzimuša vīrieša līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm. Kā ziņo Valsts policija, ir uzsākts kriminālprocess un nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu vīrieša nāves cēloni.

Dzejas pēcpusdiena «Manam tēvam bija zirgs» Tukumā (1)

10. septembra neierasti karstā pēcpusdiena bija liels pārbaudījums Tukuma literātu apvienības autoriem Marijai Anmanei, Rolandai Bulai, Baibai Talcei, Gvido Dragem, Aivim Briesmam, Elmāram Augustam Rumbam un Ilgai Bindrei, kas par godu Dzejas dienām bija atnākuši runāt dzeju un viens otru atbalstīt.

Traģiska autoavārija pie Jauntukuma /PAPILDINĀTS/ (42)

Pirmdien, 12. septembrī, 18.15 pie Tukuma zīmes, netālu no Jauntukuma, sadūrušās divas vieglās automašīnas, ir cietušie. Kā ziņo aculiecinieks, notikuma vietā strādā ugunsdzēsēji, policija un mediķi.

Tukumā apcietināta sieviete, kura šogad krimināli sodīta jau četras reizes (3)

8. septembrī Tukumā, Kurzemes ielā, kāda 1971. gadā dzimusi sieviete no veikala nozaga 0,5 l tilpuma degvīnu «Nastojašķaja». Uzsākts kriminālprocess, sieviete aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Kas jādara vecākiem, lai saņemtu Tukuma pašvaldības atbalstu skolēnam? (4)

Skolēniem, kas izglītību iegūst Tukuma novada pagastu skolās un kam uz skolu jābrauc ar autobusu, šis brauciens uz izglītības iestādi ir bez maksas, neatkarīgi no tā, vai pārvadājumus veic skolas vai pašvaldības organizēts transports, vai arī pārvadātājs ir SIA «Tukuma auto».

Tukumā novērtējami 11 meti Meierovica piemineklim (3)

8. septembrī Tukuma novada domē atklāta izstāde, kurā apskatāmi Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa metu konkursā iesniegtie 11 darbi. Ikvienam iespējams balsot par metiem, kas domē būs apskatāmi līdz 15. septembrim.

Jaunpilnieki skolotāju Artūru Zarembu piesaka konkursam (2)

Jaunpils vidusskolas 12. klases meitenes «ZZ» konkursam par iedvesmojošāko Latvijas skolotāju pieteikušas savu audzinātāju Artūru Zarembu. Lūk, kā meitenes viņu prezentē: “Viņš mūs audzina un ar visu savu skolotāja mīlestību lolo jau kopš 2009. gada septembra. Kopā esam daudz cīnījušies, strīdējušies un smējušies.”

Bērnu uzraudzības grupiņai Degolē – pieci gadi 

8. septembrī bērnu uzraudzības grupa «Bitīte» Degoles pagasta Vienībā atzīmēja piecu gadu jubileju un aicināja ciemos arī tos bērnus, kas piecu gadu laikā tieši te ieguvuši pirmās prasmes un zināšanas.

Kandavas jauniešu centrā atklāta Betijas Čākures gleznu izstāde 

No 7. septembra līdz pat Ziemassvētkiem Kandavas jauniešu centrā «Nagla» būs aplūkojami pašu jaunietes – Betijas Čākures – gleznas. Betiju kandavnieki plašāk pazinuši akordeona spēles dēļ.

Diriģents Tālivaldis Gulbis: “Dziedāšana palīdz harmonizēt ķermeni un garu” (1)

Pērn pavasarī, īsi pirms ikgadējā koristu eksāmena jeb skates, bez sava virsvadītāja palika viens no kuplākajiem Tukuma novada kolektīviem – skolotāju koris «Vanema». Līdzšinējā mākslinieciskā vadītāja Jāņa Ozola darbu pārņēma Tālivaldis Gulbis.

Tukuma centrā beidzot paplašina stāvlaukumu (5)

Teju rīs gadus diskutē par to, kur likt automašīnas Tukumā, Brīvības laukumā, lai nodrošinātu pieejamību pilsētas centram. Diskusiju laikā tika pieminēts pašvaldībai piederošais zemes gabals Brīvības laukumā 18, ko nereti sauc par ielu…

Celtnieku ielas iedzīvotājiem Tukumā – skats pa logu – kā pēc kara (12)

Tukumā, Celtnieku ielā 6, 8 un 10, pa logu uz sētas pusi veras skats kā pēc kara – pagalmā zem logiem betona kvadrāti un apdrupušas plāksnes, kas palikušas pēc katlumājas nomaiņas, apdrupušu sarkano ķieģeļu žodziņi

Tukumā notiek Baltijas jūras reģiona piļu un muzeju asociācijas Ģenerālā asamblejas sanāksme (6)

No 7. līdz 10. septembrim Durbes pilī pirmoreiz notiek Baltijas jūras reģiona piļu un muzeju asociācijas Ģenerālā asamblejas sanāksme, kurā piedalīsies asociācijas biedri no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Somijas un, protams, arī Latvijas.

Rosina likvidēt luksoforu pie Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas (26)

Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Tukuma iecirknis un tā priekšnieks Janeks Bahs vērsies Tukuma novada domē, rosinot noņemt luksoforu pie gājēju pārejas Lielajā ielā, iepretī kafejnīcai «Miķelītis» un E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolai.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai jūs piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs

2017.03.29 | 14:00

Lekcija par mediķa profesiju Tukumā 

2017.03.29 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Sēmē 

2017.03.30 | 14:00

Iedzīvotāju sapulces Jaunpils novadā 

2017.03.30 | 15:45

Jaunatnes basketbols Kandavā 

2017.03.30 | 16:00

Iedzīvotāju sapulce Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. marta 8.38 līdz 1. aprīļa 9.33
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators