Asja, Asnate, Dāgs

Tiesai nodota krimināllieta par organizētu sutenerismu Rīgā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 30. maijs 10:58

27. maijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par organizētu grupu, kas iedzīvošanās nolūkā izmantoja personas, kuras nodarbojās ar prostitūciju.

Kopumā apsūdzības uzrādītas piecām personām pēc Krimināllikuma 165. panta 3. daļas, vienai personai apsūdzības uzrādītas pēc Krimināllikuma 165. panta 3. daļas (sutenerisms – par darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas attiecībā uz mazgadīgām personām, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem) un 165¹. panta 2. daļas (personas nosūtīšana seksuālai izmantošanai – par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas iedzīvošanās nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas ilgākā laika periodā, īrētos dzīvokļos Rīgā, iedzīvošanās nolūkā organizēja personu nodarbināšanu ar prostitūciju.

Apsūdzētie, internetā ievietoja reklāmas sludinājumus, kuros tika piedāvāts darbs seksuālo pakalpojumu sniegšanas jomā, kā arī iepazinās ar jaunām sievietēm Rīgā un vervēja arī sievietes no citām Latvijas pilsētām darbam par prostitūtām Rīgas pilsētā. Izmantojot šo personu grūtos materiālos apstākļus, apsūdzētie piedāvāja labi apmaksātu prostitūtu darbu un paskaidroja, ka viņām būs jāsniedz seksuālie pakalpojumi par naudu un 50% no par seksuālo pakalpojumu sniegšanas saņemtās naudas būs jāatdod organizētās grupas dalībniekiem.

Visi apsūdzētie savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzīst un nodarīto nožēlo.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool