Oļegs, Vineta

Šlokenbekas ezerā vāc beigtās zivis. Uzsākts kriminālprocess /FOTO/ papildināts/

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 9. jūlijs 15:28

Šodien Tukuma un Engures pašvaldību pārstāvji organizē Šlokenbekas ezerā mirušo zivju savākšanu. Krastā ir novietots 20 tonnu ietilpības konteiners, bet zivju daudzums, kas gājis bojā iespējams tur nemaz nesatilps. Bojā gājušās zivis steidz savākt pēc iespējas ātrāk, jo sadalīšanās procesā drīz tās nogrims ezera dibenā.

Šodien noskaidrojās, ka jātnieku sporta kluba «Tīle» teritorijā esošajā dīķi arī nobeigušās zivis. Šim dīķim ūdens pieplūst no Tīles strauta, kurš arī ietek Slocenē. Arī šeit Tukuma pašvaldības pārstāvji paņēma ūdens paraugus analīzēm.

Tukuma rajona prokuratūrā uzsākts kriminālprocess par to, ka pēc masu medijos izskanējušās informācijas un vizuāli konstatētās zivju resursu masveida bojāejas Smārdes pagasta Dzirnavu ezerā un Slocenes upē, iespējams noticis iekšējo virszemes ūdeņu piesārņojums. Kriminālprocess nodots Valsts policijas Tukuma iecirknim izmeklēšanas veikšanai.

Kā šodien, 10. jūlijā, mūs informēja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina, līdz 9. jūlija vakaram no Šlokenbekas ūdenskrātuves izvilktas aptuveni 4 tonnas bojā gājušo zivju. BIOR uzsāks zaudējumu aprēķināšanu. VVD Ventspils RVP inspektori vakar vakarā apsekoja Valguma ezeru un Slocenes upi – bojā gājušas zivis tur konstatētas netika.

Šodien 16.00 Tukuma novada dome sasauc preses konferenci par Tukuma attīrīšanas iekārtu darbību un vides katastrofu Šlokenbekas ezerā. Par tur runāto informēsim.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Savējais. teica:

  Tur kādu konkrēti vajadzētu sodīt.

  • mjā.. teica:

   Tici man-nevienu…Bet ja tu cilvēciņ aiziesi ar savu badapātagu uz to dīķi, un noķersi vienu zivteli bez makšķernieka kartes-tad gan tevi nosodīs pēc pilnas programmas! Tāda nu ir šī valstele..

 2. Nese teica:

  Skumji…Un vainīgo tāpat neatradīs.

 3. Nese teica:

  Vai tad šis te piesārņojums uz Valguma ezeru neaizies? Cik tonnas beigtu zivju tur tad būs?

  • Vilis teica:

   100% ir jau aizgājis. Pie mums preventīvi neviens neko nedara, tikai cīnās ar sekām, jo kamēr ar aci neredz – nekas jau taču nav noticis. Nožēlojami!

 4. Ko te runāt... teica:

  Jāatbild ir tam, kas nerīkojās tajā brīdī, kad signāli nāca no iedzīvotājiem. Lukmans tikai noplāta rokas un prasa ka jāveic padziļināta izpēte. Kā vienmēr. Galu galā kamēr pēta, tikmēr zivis pagalam, vide piesārņota. Tagad VP uzsākts bezjēdzīgs kriminālprocess, kas kā parasti ar neko nosodošu nebeigsies.

  • Sams teica:

   Krimināllieta bija jānodod citā policijā. Jēga būtu lielāku. Tukums – pilsēta maza. Visi visus pazīst un ir draugi.

   • Jā! teica:

    Jā, Lukmans taču teica, ka nekas traks pagaidām nav noticis, beigta tikai 1 zivs. Jāveic padziļināta izpēte. Arī tagad raksta ka,jāveic padziļināta izpēte. Cik ilgi tad “dziļināsies”?

 5. Marks teica:

  tur jau tukuma kungi ari pie visa vainigi ,,un vini jau gadiem zinaja ka piesarnotais udens iet taja diki ,,un tur visa spele nauda ,ar kuru tiek dazam dirsa aizbasta ,kauns par tukuma meriem gan bijusajiem gan esosajiem ,tas jau bija gaidams ka tik talu nonaks ,,,ceru ka pasi tie naudigie tukuma ta saucamie biznesmeni pasi ar to udeni aizrisies,,pii..

 6. Kristine teica:

  Doma tik viena-tukuma piena kombinats!!!

 7. naivais teica:

  Šodien pa radio teica ka tiekot ņemtas analīzes vairākās vietās upē!!!
  Vai tas nav vājprāts ka tikai tad kad notiek faktiski katastrofa visa Tukuma novada līmenī….attiecīgie dienestu speciālisti uzsāk rosīties!!!
  Vai tad uzraudzības un kontroles darbiem nav jābūt atbilstošo dienestu prioritātei ikdienas darbos?
  Kāpēc vides jautājumus risina(ne)Pētersons un viņam līdzīgas atalgotas amatpersonas ja TĀS neveic savus pamatpienākumus-SAAUDZĒT DABU UN NEPIEĻAUT VIDES PIESĀRŅOŠANU VISOS IESPĒJAMOS VEIDOS?
  Ja tagad visi atbildīgie sāk impulsīvi darboties….mēģinā nedot sabiedrībai pilnu informāciju…cenšas atrast kādu vainīgo lai no sevis noveltu atbildību vai tad šādi “darboņi” nav uzreiz jāliek aiz “restēm” lai nepaspēj veikt visas tās darbības ,kuras nevar noslēpt no sabiedrības acīm??????????????
  Ko dara dome bez faktu konstatācijas?
  Vai ir apturēta upītes piesārņošana jebšu gaida uz lietu,kurš izdzēsīs visas galvenās pēdas????
  Vai tik netiek veidotas kārtējās komisijas kuras dienām ilgi pētīs…analizēs..gaidīs analīžu rezultātus un tad gudri novelkot laiku garumā iznesīs pieņēmumu formā slēdzienus?
  Vai tas nebūs par vēlu jo daba pati sakārtos un iespējamie piesārņotāji būs jau pārtraukuši visādu “draņķu” iepludināšanu….

 8. Fricis teica:

  ESMU ŠOKĀ!!! TAS IR VĀKS!!!!!!
  Bendes tagad ir jāsoda pēc pilnas programmas!!!

 9. xx teica:

  nedomāju ka tik daudz zivju ir tai mazajā dīķītī…

 10. pensionārs teica:

  Kādam tomēr vajadzēja griesties ministrijā un televīzijā ,lai tauta redz pie mums to zaļo vidi.

 11. gita teica:

  Dzeršu Dundagas mazā veikaliņa pienu. Viņiem vismaz ir attīrīšanas iekārtas.

 12. skoba teica:

  Tas ir pisec

 13. A. teica:

  Kā vienmēr vainīgo nebūs…! Te jāsoda gan Tukuma piens kas pieļauj ka Slocenē nonāk ķīmiskas vielas, kā arī jāpaseko ko nopludina ķīmiskā tīrītava Irve.Un protams Tukuma Ūdens kuri nesekoja ka atīrīšanas iekārtas nespēj ūdeni attīrīt.

 14. :) teica:

  Avotiņa ūdens dzētrāji vēl nejūt sekas?

 15. Saiva teica:

  Šlokenbekas dīķa glābšanas darbus organizēja Engures novads. Ko darīja Tukuma dome? Kur cienījamie deputāti ‘- “uzņēmēju atbalstītāji” Volfs, Zariņš un citi? Atbildībai vajadzētu būt arī no Šulca. Kā var pieļaut, ka lieliem pārstrādes uzņēmumiem nav savas notekūdeņu priekšattīrīšanas? tas taču ir neprāts. vadzim bija jālūst.

  • Dūda teica:

   Vai Tukuma dome vispār spēj kaut ko izdarīt šajā jomā? Tukuma domei, galvenais, lai ārvalstu investori ir laimīgi un viniem nekas par to nebūtu. Iedzīvotāji šeit ir nekas! Sodus liek tikai iedzīvotājiem, uznēmēji var darīt ko grib. Vini taču ir musu sponsori un lepnums…. Nieks, ka tiek piesārnotājam vide un nomirst vesals ezers.

 16. Jurka teica:

  Kriminālprocess nodots Valsts policijas Tukuma iecirknim izmeklēšanas veikšanai. 😀 😀 😀 😀 😀

 17. Karpa teica:

  Kaut kā neiet Tukumā, kur griežas, tur neviens neko nezina, neko nemāk pateikt, kur nu vēl taisnību panākt.

 18. Prezidents teica:

  Tukuma Domei vajadzētu atkāpties par nolaidību! Tā ir bezatbildības paraugstunda. Šīs nolaidības sekas mēs vēl gadiem gremosim… ŠĪ IR MILZĪGA VIDES TRAĢĒDIJA!

 19. Cukurs-Zukerman teica:

  Visi mēs esam ievērojuši tās mini meteo stacijas ceļu malās.
  Tad kāpēc nevar līdzīgas mini ”kīmiskās un bio” stacijas ierīkot arī pie upītēm aiz pilsētu robežas.
  Tā būtu nepārtraukts 24/7 ūdeņu monitorings un momentā varētu sākt meklēt piesārņotājus, ja ir sliktas analīzes.

  Kaut kas taču ir jādara ,lai līdzīgas situācijas neatkārtotos!
  Jeb izķeksēsim beigtās zivis , pagaidīsim līdz viss nomierināsies un tādā pat garā turpināsim dzīvot tālāk?

 20. zz teica:

  Agri vai vēlu Šulca komandas nolaidība un/vai ieinteresētība aizdomīgu lēmumu pieņemšanā ir radījusi katastrofālas sekas.

 21. Nav šaubu - teica:

  piesārņojums aizies arī uz Valguma ezeru. Kā var gulēt Vides pārvalde?! Pēc cik dienām vispār šī katastrofa sākta apzināt?????

 22. Lai turpmāk nekas tāds nenotiktu teica:

  Lai tagad Tukuma Piens beidzot uzstāda jaunas attīrīšanas iekārtas savu mēslu likvidēšanai un salaiž iekšā Šlokenbekas ezeā zivju mazuļus nobendēto zivju vietā nevis šķiež naudu savu trulo ikgadējo piena svētku rīkošanai pilsētas svētkos.

 23. Attīrīšanas teica:

  iekārtās baktērijas mirušas un…. visi neattīrītie ūdeņi ar beigtajām baktērijām iepludināts ezerā.

 24. vecs buks teica:

  Vispār jau Valsts Vides dienesta un vides inspektoru tiešais darbs ir regulāri apsekot tamlīdzīgas vietas, arī preventīvi, pirms nelaimes. Cik tad novadā ir lielu uzņēmumu ar daudziem notekūdeņiem. Tagad pat pēc katastrofas no Pētersona nav komentāru… Viņš vispār vēl strādā?
  Pašvaldības (Tukuma un Engures) jau tikai spiestas cīnīties ar sekām. Valsts uztur milzu iestādi (vides dienestu), kas, es pat nezinu, ko ikdienā dara?! Tiešām laikam makšķerniekus tikai tvarsta un mēra ar lineālu noķertās līdaciņas garumu.

 25. špions teica:

  Šodien Tukuma piena teritorijā rosījās lielā asenizācijas mašīna vairākas reizes nezin vai tik tas nav saistīts ar tām nabaga zivtelēm un ar to “padziļināto” meklēšanu

 26. Jurka teica:

  Drīz vajadzētu būt zināmiem rezultātiem. Vai tik tas Puratos nebūs pie vainas.

 27. gerdmis teica:

  rādās gaidam tagad tiekai kad tirgū un veikalos parādīsies pievedums svaigas zivis daudzi …

 28. O,jā teica:

  Nu tik Tukumnieki sagatavojaties , tuvākā laikā ” ūdens utt.”pakalpojuma cenas,kāps astronomiski !!!!!!!

 29. beko teica:

  Tukuma virsprokurors galvenais krimināluzraugs atvaļinājumā lidz augusta beigām.

  • beko klaču tante teica:

   Pirmām kārtām, viņam atvaļinājums ilga nedēļu. Otrām kārtām, kriminālprocesa uzraudzība nodota LR Ģenerālprokuratūrai, bet izmeklēšanai pārsūtīta Rīgai.Ja nezini, nepļurksti kā tirgus tante.

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool