Meldra, Meldris, Melisa
24 gadus vecā Druvja pēdējā dzīvesvieta Viesatu vecajā pienotavā pēc traģiskā ugunsgrēka

Sadegušais jaunietis Viesatās bijis nevienam nevajadzīgs…

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 27. janvāris 10:06

Pirms dažām dienām rīts pienāca ar baisu ziņu – Jaunpils novada Viesatu pagastā nodegusi bijusī pienotavas ēka, bojā gājis 24 gadus vecs jaunietis un viņa suns… Dzīvojis puisis viens kā mācēdams. Ikdienu cīnījies, lai nenomirtu badā vai nenosaltu. Palīdzot apkārtējiem dažādos darbos, šo to nopelnījis – viens iedevis malku, cits drēbes, vēl cits ēdamo… Nevienam cilvēks nav bijis vajadzīgs, neviens neko nespējis vai negribējis līdzēt…

Un mums – vietējā laikraksta, «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» žurnālistiem – šis stāsts šķietās divtik traģisks. Vispirms jau tāpēc, ka izrādījies – nav taisnība Latvijas šodienas sauklim: ”Lielākā vērtība – cilvēks, katrs cilvēks…” Un otrs – šī traģiskā notikuma aizsākumu jau aprakstījām pirms 10 gadiem. Likās, pa šo laiku tik ļoti dzīve ir mainījusies, tik daudz uzlabojumu, sociālā sistēma uzlabojusies, iespējas, līdzekļi, bet, izrādās… Kaut arī mūsu paliek mazāk un mazāk, tik un tā ir gana daudz mazo un joprojām ”lieko” cilvēku…

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 27. janvāra, numurā ŠEIT!

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tukumnieks teica:

  Tā mums saucas tā ekonomiskā attīstība,uz priekšu uz saulaino tāli.

 2. Vilhelma V teica:

  Kamēr mūsu valsts viedokļu līderi būs joprojām padomju laika
  (sistēmas) līderi,tikmēr šie bezjēdzīgie lozngi tā arī tiks vicināti.
  Paklausaties kā L.Straujuma katru dienu piesauc šo saukli “Cilvēks ir vērtība“.No viņas intonācijas vien ir skaidrs ka tas ir kaŗtējais sauklis,lozungs kuru skandināt un kuram noteikti nesekos nekāda praktiska rīcība.Viņa ir slikta aktrise,jo nespēj savu patieso attieksmi noslēpt.
  Daudz ir tādu clvēku ,kuri aiz kauna par savu stāvokli nespēj klauvēt pie sociālā dienesta durvīm.Daudz ir tādu.
  Te momentāli vajadzētu sekot reakcijai,-nomest no amata atbildīgos sociālos darbiniekus.

 3. ārprāts teica:

  Tas tiešām ir ārprāts.Te vajadzētu skandināt trauksmes sirēnu!

 4. Māte teica:

  Nav nekāds ārprāts! Tās ir sekas tam,ka sievietes-alkānes netiek sterilizētas! Tad nu laiž pasaulē uz dzeršanu tendētus un ar prātu apdalītus cilvēciņus!Kā tādi dzīvnieki tikai vairojas ,nedomājot par sekām!

  • Nebija teica:

   Puisis nebija ar prātu apdalīts… Un – starp citu – viņam bija un joprojām ir arī tēvs… Varbūt tomēr būtu jārunā par bezatbildīgiem tēviņiem? Un, iespējams, arī sociālā sistēma, kas neparedz atbalstu cilvēkam, ja viņš neko neprasa… ???

   • Māte teica:

    Citāts :”Druvis strādājis tad,kad pats to gribējis,bet,ja bijusi nauda,tad neesot strādājis,līdz iepriekš nopelnītā notērēta….paticis aprebināties ar alkoholu.Atbildības sajūta par to,kāda būs rītdiena un ko pats tās labā varētu darīt,nekāda.”
    Kur te redzat prātu?
    Būtu interesanti dzirdēt arī puiša tēva viedokli,bet gan jau ,ka viņš ir tās pašas vides,kur mirusī māte un pats nelaiķis …

    • marfa teica:

     Bija ,jā, rakstīts, ka dažs iedeva drēbes, dažs malku, dažs uzturu.Arī darbu deva, bet …kad saņem algu, tad dzer un nestrādā…No Kuldīgas, kur bija darbs, atmuka atpakaļ…Kāpēc te vaino citus ?????Kāpēc sociālo dienestu ???Viņš taču nebija bērns vai invalīds.

  • Zann teica:

   Piekrītu par to sterilizāciju. It sevišķi tās, kurām jau ntie bērni, bet dzimst un dzimst. Nepiekrītu par to, ka tikai alkāniem nepilnvērtīgi dzimst. Un treškārt, ja jau nācis pasaulē tur vairs neko..kaut kāda palīdzība jau jāsaņem būtu. Tādai vismaz vajadzētu tai valsts kārtībai būt…

 5. Cukurs-Zukerman teica:

  Liekuļi, ko nu lejat krokodīla asaras!
  Kāpēc tad neņēmāt pie sevis un nebarojāt to nelaimīgo dzīves pabērnu?
  Liekuļi, jūs esat naski tikai norādīt uz citiem,lai tie palīdz,bet paši liekulīgā svētulībā visu laiku šausmināties par neiejūtīgiem apkārtējiem.

 6. Cukurs-Zukerman teica:

  Māte alkaholiķe, mātes brāļi cietumnieki,tēvs nezināms….
  Kādu citu rezultātu gribējāt sagaidīt?

 7. kk teica:

  Trula dirsana.
  Mate Druvim bija,viena stradiga sieviete un ari ar pratinu vinai viss bija kartiba.To ka cilvekiem tik izmantot leto darba speku…tas ir pa 100% lidz ar to nodarot pari otram.Ari Druvim nebija nevainas,mates klusa daba un raksturs.Saja gadijuma Viesatu ciems ir vainojams….ka var vispar sados apstaklos dzivot,vai tiesam zinot so situaciju,nebija jaiet paligos?Rads,radu gala salidusi ciema par deputatiem,bez attiecigas izglitibas un nu tagad iedzivojas uz sadu lauzu rekina.Visa atbildiba tikai un vienigi jauznemas ir Viesatu ciemam.

 8. prātvēders. teica:

  Atļaujiet vispirms,saeimas burakiem piebāzt kabatas un tad viņi parūpēsies par kapu plāksnītēm uz mūsu kapiem.

 9. Dana teica:

  Parak daudzi ir nevajadzigi vai vajadzigi,ka tas saprotams..
  Tukuma ir dzeraji rokerisi banditi sadarbojas ar Dobeles policistiem Safranoviciem un Hanbolistu Edgaru Svanku…Siem neliesiem ar steigu jadodas izsudzet grekus visas iestades(dopingu un narkotikas barojot sievieti ar berniem)loti daudzus gadus

 10. pp teica:

  Viņš ko, invalīds bija? Ja nē, tad nevajag pataisīt 24gadīgu vīrieti par 84gadīgu. Pilni sludinājumi ar vakancēm gateros, celtniecībā utt. Gan jau kārtējais sliņķis, kurš neies jau pa 300 euro strādāt. Bet to, ka palīdzēja apkārtējiem, gan jau, lai nenomirtu badā. Skarbi rakstu, bet tādi LV ir tūkstošiem!

 11. vienaldzīgumān NĒ teica:

  Aiz cieņas pret šo cilvēku, ntz vajadzēja tomēr liegt iespēju komentēt. Tiešām riebīgi lasīt tos naida pilnos, pārgudros un augstprātīgos komentētājus.

  Būtu jāizsaka līdjūtība tuvieniekiem, bet tādu laikam viņam nebija. Lai puiša dvēselei sokas labāk aizsaulē.:(

 12. Es pats teica:

  Vakar izlasīju rakstu, un tiešam asaras saskrēja acīs…Bet, diemžēl, pie šāda gala, vainīgs tomēr bija viņš pats. Pazīstu tādus cilvēkus, tu vari censties cik gribēdams, sniedzot padomu, palīdzot,rādot, ka var dzīvot citādāk, bet viņiem to nemaz nevajag, jo viņi negrib dzīvot citādāk, viņiem ir pašiem sava patiesība un dzīves uzskati, un ar varu, nevienu nevar piespiest mainīties!

 13. kaimiņi teica:

  Mēs,iedzīvotāji pieprasam atbildīgo amatpersonu ( sociālo darbinieku,pagasta pārvaldnieku)atkāpšanos.
  Visi zināja ka šim cilvēkam nebija no kā dzīvot.
  To zināja visas amatpersonas,bet neviena neko nedarija.

  • arī kaimiņi teica:

   aha,dzīvot nebija no kā,bet dzeršanai nauda vienmēr atradās!

  • pp teica:

   Kā vispār nav kauna vainot dienestus par dzērājiem spēka gados? Jūs ko saspiedušies esat. Pilnas sādžas ar tādiem nevarīgajiem, kuri sēž pie bodēm un diņģē 2 litrīgajam. Viņi kaut pirkstu pakustina, lai labāk dzīvotu??? Domāju, ka jebkurš no mums pazīst vismaz 10 tādus badā cietējus.

 14. Jenna teica:

  Vairāk ,ka 20 gadi neatkarības…Baismi…vairāk neka 300 000,0 nav vajadzīgi valstij,bēt laukos-kā pēc atomkaras…

 15. fudgmis teica:

  riebīgi jau gadā ka nevienam nav vajadzīgs tomēr nenozīmē ka tāpēc jau uzreiz jāķeras klātienē dedzināt …

 16. fudgmis teica:

  riebīgi jau gadā ka nevienam nav vajadzīgs tomēr nenozīmē ka tāpēc jau uzreiz jāķeras klātienē dedzināt …

 17. zita '- pp teica:

  Varētu vairāk pastāstīt par savu veiksmes stāstu ‘- kas esi, kur strādā, cik pelni? Ja esi uzņēmējs, tad par cik strādniekus un valsti apčakarēji nodokļus nemaksādams?,

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool