Hermīne, Estere
Rīga-Ventspils un Jelgava-Tukums apļveida krustojums
Foto: Andris Jermuts

Jaunajā aplī pirmo avāriju izraisa šoferis no Lietuvas

Autors: Zane Vimbule
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 16. janvāris 18:40

Kā ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde, no 12. līdz 15. janvārim Tukuma iecirknī reģistrēti 47 notikumi, noformēts 81 administratīvo pārkāpumu protokols, tai skaitā 34 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 3 par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, 1 par emocionālu vardarbību pret bērnu un 1 protokols par cigarešu bez akcīzes markas glabāšanu. Reģistrēti 9 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietis viens cilvēks.

13. janvārī tika rīkots Kārtības policijas reids, kura laikā noformēti 24 administratīvo pārkāpumu protokoli, pārbaudīti 33 ieroču īpašnieki un 11 uzraudzībā esošas personas.

12. janvāris

11.00 Tukuma novada Slampes pagastā, ceļa Jelgava (Tušķi)-Tukums 37. km, apgāzusies automašīna «Škoda Fabia», pēc tam, kad apdzenot citu automašīnu, ar tās vadāmību netika galā 1990. gadā dzimusī šofere, kura arī pati cietusi negadījumā. Šajā pašā ceļa posmā 13.15 notikusi divu automašīnu – 1946. gadā dzimušas sievietes vadītās «Opel Astra» un 1982. gadā dzimušas sievietes stūrētās «Audi A4» – sadursme pēc tam, kad «Opel» vadītāja neizvēlējusies drošu braukšanas ātrumu, ņemot vērā laikapstākļus. Vadītājai bremzējot, auto saslīdēja un iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, tur saduroties ar pretimbraucošo «Audi».

13. janvāris

17.50 Tukumā, Talsu ielā, 1974. gadā dzimis «Toyota Celica» vadītājs automašīnā glabāja 560 cigaretes bez LR akcīzes markām, par ko viņam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

18.00 Tukumā, Lielajā ielā, nozagts televizors 150 € vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

23.03 Engures novadā, ceļa Rīga-Ventspils 63. km, 1965. gadā dzimis Lietuvas pilsonis, vadot transportlīdzekli «MAN» sakabē ar piekabi «Krone», neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu attiecībā pret ceļa segumu un laikapstākļiem, kā rezultātā apļveida krustojumā ar ceļu Jelgava-Tukums, nobrauca no ceļa braucamās daļas grāvī. Cietušo nav.

14. janvārī

18.35 Tukuma novada Pūrē 1985. gadā dzimis vīrietis pārkāpa Tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību – uzturējās pie dzīvokļa, kuram nedrīkstēja tuvoties. Uzsākts kriminālprocess, vīrietis aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

15. janvārī
11.25 Pūres pagastā, ceļa Viljeta-Pūres stacija-Kļaviņi 3. km, 1966. gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā (0,67 promiles) vadīja velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde informē, ka laikā no 9. līdz 15. janvārim Tukuma daļā saņemti 8 izsaukumi – 3 uz ugunsgrēku dzēšanu un 4 uz glābšanas darbiem.

9. janvārī

8.23 Tukumā, Smilšu ielā, divstāvu dzīvojamās ēkas pagrabstāva katlumājā dega malka 9 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts 8.58.

11. janvārī

11.45 Pūrē, Zelmeņu ielā, divstāvu dzīvojamās mājas 2. stāva dzīvokļa siltummūrī dega sodrēji 2 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts 14.55.

14. janvārī

1.00 Tukumā, Progresa ielā, divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts 2.52.

16.38 Tukumā, Telegrāfa ielā, daudzdzīvokļu mājā konstatēta neliela gāzes noplūde no gāzes pievada ēkas ārpusē. Uz notikuma vietu izsaukts «Latvijas propāna gāzes» dienests.

16.57 Engures novada Smārdes pagastā, Lielajā Ķemeru tīreļpurvā, apmaldījusies 1983. gadā dzimusi sieviete un 1984. gadā dzimis vīrietis. Uzturot ar cilvēkiem telefonsakarus un izmantojot skaņas un gaismas signālus, divu stundu laikā glābēji cilvēkus atrada un izveda laukā no meža.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ss teica:

  Nav, Nav pirmais. Esmu redzējis kā viens BMW ir aizbraucis taisni. Godīgi man tas aplis arī nepatīk, visu laiku sanāk bremzēt itkā pēdējā brīdī, pārāk asi iebraukt tajā aplī, vajadzēja nedaudz lēzenākas iebrauktuves

 2. Mareks teica:

  Jā, pirmais bija BMW, smagais tikai šajā nedēļas nogalē! Godīgi sakot jā, kaut kas nav ar to apli labi, pat katru dienu braucot, viņš šķiet savāds, un tie līkumi arī ir mulsinoši! Bet, iespējams, sajūtas tādas, jo vēl jau nav pabeigts un beigu beigās būs ok! Taču no Rīgas un Ventspils virzieniem derēja vairāk zīmju, lai laikus brīdinātu par nepabbeigtu objektu un apli!

 3. eiropa teica:

  Tādus novadgrāvjus izrok apmēram kā purva nosusināšanai,vai tad lēzenākus nevarēja.Tagad negadījuma rezultātā mašīna ir norakstāma.Cik avārijas nav bijušas Lauktehnikas aplī,dažam labam vispār nav ne vainas,nobrauc no ceļa,iebrauc apļa vidū,izvelk un brauc tālāk.Dotajā aplī šajos novadgrāvjos,mašīnai nekādu izredžu palikt veselai.Tā ir būvnieku tuvredzība.

 4. fff teica:

  Man izskatās, ka tur būs visapkārt būs laternas, tad jau ok… Bet nu jā, iebraukšana, nobraukšana tiešām ļoti “asa”.

 5. sdd teica:

  Es domāju, ka tas aplis ir pārāk mazs diametrā, tapēc arī tik neerts.

 6. ... teica:

  Nesaprotu,prieks kam tadus gravjus rakt cela malas… Tadi gravja cela mala pat visa Eiropa nav… Mums nemak celus buvet,tikai naudu izskerde..

 7. sss teica:

  Absolūti nesaprotams uz Jelgavas pusi tas 90 grādu līkums. Braucu katru dienu un nevaru vien nobrīnīties par tādu ,,izgudrojumu”, kaut kā slīpāk tur gan varēja veidot, lai nav tik ass līkums. Un norādes – kur Tukums, kur Jelgava? Vietējie jau zina, bet brauc citi un riņķo un brīnās… Tāpēc jau bez avārijām neiztiksim….

 8. Aivis teica:

  Vismaz zimes vajag uzlikt,ka tur ir apļveida kustība.Tur nekas nenorāda ka ir aplis.

 9. ss teica:

  Strabags vismaz lukturīšus var
  ēja sadedzināt,tie jau ar knapi spīd

 10. Velobraucēja teica:

  Vai vienā pusē aplim būs veloceliņš? Tādu gan vajadzētu visapkārt!

  • !!! teica:

   Varētu padomāt, ka tos veloceliņus kāds izmanto … tie, kuriem vajadzētu “audzināt,” paši vnk apbrauc pa ceļu braucošu velopēdistu, kaut arī blakus ir veloceliņš.

 11. Opis teica:

  Cik daudz neapmierināto, tas ka leitis nepamanīja kur aizbrauc ir tikai un vienīgi viņa vaina… bet nu viss kaut kā tur ir ļoti apmuļāts,labu laiku tās salaiduma vietas kā sliekšņi stāvēja kur normāli varēja hadeni un riteņus dauzīt, tad vēl nav nekādu brīdinājuma zīmju par satiksmes kustības izmaiņām, no ventiņu puses vispār karalauks atstāts- tādas bedres, saprotams ka nav jēga lāpīt – lieki izdevumi u.t.t. bet labāk pagaidīsim kad kāds nolauzīs riteni vai arī uzliksim zīmi dzīvojamā zona…laikam jau cerēja, ka ziema nebūs!

  • Opi! teica:

   Ja Tu būtu izbāzis savu degunu ārpus LV un pabraukājis kaut vai pa Skandināvijas ceļiem,tad gan neteiktu,ka leitis pats ir vainīgs! Tāda mēroga ceļam kāda ir Ventspils šoseja ir jābūt tā noformētai/izgaismotai,lai pat pēdējais ambīlis saprastu ,kur un kā ir jābrauc! Bet šis aplis – ja cilvēks 1. reizi brauc pa šo ceļu un vēl tumsā,nu sorry,neko tur nevar saprast un vēl tās asās nobrauktuves no apļa! Es saprotu,ka aplis vēl nav pabeigts un janvārī ziema atnāca negaidot,bet …

   • Opis teica:

    Vnk nesās virs atļautā ātruma tur tak ātruma ierobež. Zīmes stāv, bet nu piekrītu, ka daudzi brauc aiz pieraduma un vajag kādas papildzīmes- labi pamanāmas…

   • A teica:

    Mēs arī tajā vakarā braucām no Rīgas puses uz Tukuma pusi! Sniga sniegs, brīžiem vispār nevarēja saprast, kur ceļa vidus un kur mala! Zīmes aizsnigušas! Un pats labākais – kamēr braucām, neredzēju, ka kāds pūlētos notīrīt ceļu! Nevienu neredzēju!

    • B teica:

     Pats raksti, ka sniga un putināja. Tad ko, kādam sniegu no gaisa ķert vajadzēja? Aklajiem vispār braukt nevajadzētu. Zīmes neredz, ceļu neredz, neko neredz, pajoļi

  • Rasmuss teica:

   Leitis droši vien brauca pēc vecās GPS, nebija izmaiņas par apli, tapēc brauca taisni… Pēdēja brīdī pamanīja un mēģināja izraut, bet uz sāniem gan.

 12. Dačele teica:

  Leitim gan jau GPS nebij izmaiņas, rādīja, ka jālaiž taisni.

  • piekrītu teica:

   Tieši tā.Paskatieties kādi leišiem ceļi,pirms krustojuma zīme,redele,brīdinājums,ka jāsamazina ātrums,gar mežmalām žogi,lai meža zvēri neskrien,barjeras…jūs esat redzējuši Lietuvā tik bedrainus ceļus?Viss kā pēc ES regulas un direktīvām.Tā kā mums ir daudz ko mācīties no lietuviešiem.Tur nav tik daudz zagļu kā latviešiem,tāpēc iznāk nauda normāliem ceļiem.Te kā Latvijā.Ejiet un ievēliet tos pašus zagļus,drīz būs vēlēšanas,līdz tam laikam aplis jānodod.Apsveicu,visiem jauku dienu!

 13. Biete teica:

  Nav ko bļau – kad aplis tiks pabeigts, tad varēsim vērtēt.

  • burkāns teica:

   atkal jau bietei, kas sakāms?:)

   • Tomāts teica:

    Un līdz tam mums jābrauc kā Botsvānā??!! Tas nekas ka projekts izmaksāja entos ļimakus un gudrie pauri nepaskaitīja drošai satiksmes organizēšanai līdz objekta nodošanai, starpcitu atbildīgs ir būvnieks par satiksmes drošuma nodrošināšanu būvobjektā, domāju, ka konkrētā gadījumā būs tiesu darbi… un vēl Ļoti interesanti, kur visi tie lielie aizstāvji ir?? Laikam sākuši saprast cik neadekvāta summa ir paprasīta!!!

 14. Mm teica:

  Bmw no Rīgas puses bija pirmais ko vismaz es pamanīju. No Rīgas puses vispār viņa ir grūti iebraukt, gandrīz kā T veida krustojumā, huina, ne aplis.

 15. Šoferis teica:

  Esmu tukumnieks un neesmu ar lielu braukšanas pieredzi. Varu droši teikt, ka diennakts gaišajā laikā aplis risina sastrēgumu problēmu, bet braucot pats pa šo konkrēto Rīga – Ventspils šosejas apli esmu sakrāries ar ne vienu vien problēmu! Aplis ir ļoti mulsinoš ar savām asajām nobrauktuvēm, dziļajiem grāvjiem un neapzīmētību. Strabag varēja vismaz mazliet pakustināt savus dupšus un uzlikt kādu ceļa zīmi vai pacensties uzlikt kādu apgaismes stabu. Es kā šoferis varu teikt, ka avārijas ir radušās tikai un vienīgi atbildīgo vainas dēļ, jo pat braucot atbildīgi un prātīgi var rasties kāda ekstrēmā situācija !

 16. Tajā vakarā tajā laikā teica:

  Braucu no Rīgas, visas zīmes bija aizputinātas un tikai likumsakarīgi, ka pēdējā brīdī fūres šoferis neko vairs nespēja izdarīt!

 17. ir taisnība teica:

  par zīmēm!!!
  no Rīgas braucot stāv vēl vecā liela zilā zīme kas norāda ka ir parasts krustojums!!!

 18. Ai aija aja. teica:

  Ahhh ta musu tauta, nekad nekas nav labi. Ta tik turpiniet.

 19. valdis teica:

  nuuu, ja tas ir normāls ceļš…!!!!! Latvijai ideāls braukšanas segums šim ceļam????

 20. xcx teica:

  Pavasarī varēs visu jauno asfaltu pārtaisīt jau tagad ir kā veļasdēlis brauc un trīc visa mašina par apli nemaz nerunājot par tiem 2 trampalīniem kas ir aplī. kas projektējis laikam ir 5 klašu izglītība bez mazvai 90 grādu pagriezieni no apļa nost lai nobrauktu.

 21. Artūrs teica:

  Aplim nav nekādas vainas, viegli braucams. Sūdigam dejotājam pauti maisa mīļie cilvēki

  • T. teica:

   Piekrītu Artūram. Aplim nav ne vainas, braucu katru dienu. Tie braucēji gan laikam dranķīgi 😀

   • Caca teica:

    Braucēji ir gan draņķīgi. Braucu katru dienu un vienmēr ir kāds, kurš nezina kā ir jāpārvietojas aplī – braucot no Tukuma uz Rīgu, visu apli brauc pa ārmalu, nejēdzot pārvietoties uz iekšmalu.

    • Opis teica:

     Tas lai visādas tādas cacas kā tu nelīstu aplī kamēr pa to brauc kāds, savādāk sanāk ka tu ielien aplī a tas kuram priekšroka ja grib nogriezties no apļa jāpalaiž tevi…

     • eh teica:

      tu tiešām esi stulbs

     • Caca teica:

      Opis labāk sēdi mājās un netuvojies auto!

      • Opis teica:

       Ok ja tu pēc tam mani palaid nogriezties no apļa, bet cik tādu variantu jau ir bijis – tu smuki izbrauc pa otru joslu a tas kas vēlas iebraukt aplī – nebremzējot arī to izdara un tālāk tas kas palaidis maina joslu, jo vēlas nogriezties no apļa un nevar saprast vai tu laid vai nē un ievelk tev sānos!!! Kurš vainīgs??? Protams, ka tas kurš pārvietojās pa kreiso joslu un mainīja to… tātad sanāk, ka gribēdams labu saņem sodu ta ka stāvi vien un pagaidi – nav jau tur tāda satiksme, lai tu paspētu novecot gaidot, labāk tā nekā avārijas situācija… un nav neviena likuma kas man aizliegtu braukt pa labo joslu- tieši otrādi darbojas noteikumi kas saistoši parastajiem krustojumiem tā ir vienīgi pieklājības norma, kura var novest pie csn… ceru ka tagad tava blondā smadzene to sagremoja!

       • Caca teica:

        50/50
        Es vienmēr braucu pa iekšmalu, jo tā ir braukšanas kultūra, kuru netaisos mainīt.
        Bet, kad pienāk mana kārta izbraukt no apļa, tad nevaru, jo, lai neiebrauktu sānos opjiem, kas brauc pa ārmalu, man viņi jālaiž. Un sanāk, ka es esmu blondīne, kas neļauj pa iekšmalu pārvietoties tiem, kas brauc no Ventspils vai Slampes….

 22. Uģis Fogels teica:

  Nu man liekas ka tur vis ok laikam lohs esmu BMW un leitis ar fūri tiešām nebūs rādītājs un pirmstam ir krietnu gabalu jābrauc uz 70 ja tur papildus būtu fotoradars domāju šādi gadījumi nebūtu

 23. fff teica:

  Aplis nav tik labs, kā vecais, kurā ir lēzena uzbraukšana, nobraukšana. Tomēr, pa lielam es īsti nevienu nevainoju, jo gan jau tur bija dafiga problēmas ar zemes īpašniekiem un aplis ir tāds, kā ir tieši šī iemesla dēl. Sametīs laternas un kārtīgas zīmes un būs ļoti ok. Jau tagad ir stipri labāk, nav jāstāv pie tā krusta ilgstoši…

 24. Raivis teica:

  1 bija bmw e39 sudrabots, kurs aizgaja taisni

 25. L39 teica:

  tur kur valsts mezhi taisa celjus tur vispaar ja nobrausi no celja tad aizriposi kautkur aizaa.nu tas cits staasts.
  pie aplja graavjiem vasaras laikaa slocenei vieta pietiktu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool