Svētdiena, 2019. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

Aculiecinieka video: Autobraukšanas kultūra Tukumā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 14. marts 11:03

Saņēmām lasītāja Ulda iesūtīto video ar komentāru: “Sestdien, 11. martā, ap 12.10 braucu no Tukuma centra uz Tīles ielas rajonu. Nogriežoties uz Melnezera ielu, pietuvojos automašīnai «Nissan Qashqai» ar valsts reģistrācijas numura zīmi KL 943, kura pa Melnezera ielu pārvietojās ļoti lēni. Ceļa segums Melnezera ielā nav no labākajiem, taču arī ne tāds, lai pārvietotos ar 5 līdz 20 km/h, tāpēc nolēmu iepriekšminēto automašīnu apdzīt, ko pamanījis, tās vadītājs izlēma to nepieļaut. Brītiņu vēlāk «Nissan» vadītājs strauji nobremzēja, iespējams, cerot izraisīt sadursmi.

Minētajā posmā ceļa segums nav ideāls, taču uz braucamās daļas nebija nekā tāda, kas apdzenot būtu apdraudējis «Nissan» automašīnu it īpaši pie tik neliela ātruma. Notikušo uzskatu par huligānismu, kurš potenciāli varēja apdraudēt manu un līdzbraucēju veselību, apsveru iespēju vērsties policijā. Pie automašīnas stūres sēdēja gados jauns vīrietis, bet blakussēdētāja bija sieviete aptuveni 40 līdz 50 gadus veca.

Rīcību nevar vērtēt kā adekvātu, jo, kā visiem zināms, automašīna ir paaugstinātas bīstamības objekts, kuru jālieto atbildīgi, neradot kaitējumu citiem.”

Video nosūtījām un lūdzām komentāru Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde Tukuma iecirkņa priekšniekam Janekam Baham: “Šajā video ir redzams, ka filmējošās automašīnas vadītājs uzsāk apdzīšanas manevru neregulējamā krustojumā, braucot pa galveno ceļu, kas ir atļauts (CSN 109.p.2.p.), bet apdzenamā transportlīdzekļa vadītājs vairākkārt traucē apdzīšanu (CSN 108.p.), kā arī nerāda pagrieziena rādītājus, mainot kustības virzienu. Šāda rīcība ir vērtējama kā agresīva braukšana – “vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kas saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu” paredzēts naudas sods no 70 līdz 280 € un 6 soda uzskaites punkti.

Notikuma lieciniekam ir iespēja vērsties ar iesniegumu Valsts policijā, ko var darīt arī elektroniski, sūtot iesniegumu, uz e-pasta adresi: kanc.tukums@zemgale.vp.gov.lv.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Tukumnieks. teica:

  Āksts, bet labi,ka ir videoreğistrātors un redzam pamuļķus pa ielām braucot.

 2. aaa teica:

  Skaidri rezams, ka pretī nāk cita mašīna. Kāpēc tur vispār jāapdzen un jārada bīstama situācija Nisanam, kuram būtu jāsabremzē, lai tikai apdzenošais tiktu atpakaļ savā joslā.

 3. Soferis teica:

  To kropli atslaanit vajag!

 4. vvv teica:

  Vai Uldis ir samaksājis,reģistrējis savu iekārtu, lai filmētu?Nissan paglāba Losīti no bīstamas situācijas līkumā apdzenot, jā abiem nav taisnības,bet Uldim dubultā!Esmu Norgē redzējis kā vecas tantiņas pārmāca šos, tieši šādā veidā kā Nissans to darīja!Ceru, ka Uldis dabūs sodu par savu video!

 5. Operators teica:

  Filmētājs arī pārkāpa vairākus csn un tik pat agresīvs sanāk. Varētu padomāt, ka pats kinorežisors neapdraudēja savus līdzbraucējus ar saviem manevriem – lēkā kā puņķis pa drāti! Kur tu būtu aizskrējis, skaidrs, ka tā vietā lai tev logus aizdi.stu tu to gribēji izdarīt viņam – viņu apdzenot! Šitādus apdzinējus vajadzētu vēl bargāk sodīt!

  • Abc teica:

   Rakstu vispār izlasīji? Filmējošās automašīnas vadītājs uzsāk apdzīšanas manevru neregulējamā krustojumā, braucot pa galveno ceļu, kas ir atļauts (CSN 109.p.2.p.)

 6. Renate teica:

  Eu,cilveeks izvairās no bedrēm un kanalizaciju aku vakiem,kuri tur ir piepacelti,liec vinam miera,vismaz atskiribaa no tevim negrib nojaat masinu maucot atri pa taam bedrem..
  Kur garantija ka tevi vins pamanija,ka brauc aizmuguree..Liec cilveekam mieru,takā kkads stuka4s tgd braukas yn visu filmes,gan jau tu ar patrapisies,ka tevi kkur nopublicess!!

  • lsnc teica:

   vai tad nissanos nav atpakaļskata spoguļu?

  • LV teica:

   Video vairāk liecina, ka Nisan vadītājs cieš ar kādiem mazvērtības kompleksiem, jo savādāk nevar izskaidrot viņa veikto manevrus.

   P.S.
   Šādus eksemplārus ir nācies satikt arī uz šosejas, kuri pēkšņi atrod gāzes pedāli, kad tos mēģina apdzīt.

 7. Opis teica:

  Par Uldi varētu teikt tā – kāds, kompleksu nomocīts, jauneklis!!!

 8. Jautajums teica:

  Vai apdzenošā tr.līdz. vadītājs pagrieziena signālu parādīja – gan jau ka nē un tad sanāk tāda pati agresīva braukšana

 9. V8 teica:

  Var jau saprast to Nissan vadītāju, kolhoznieks par pēdējiem centiem nopircis Nissan brīnumu, atbraucis uz pilsētu un čunčina kā pa savu meža ceļu knapi uz 15km/st.

 10. Pa galvu teica:

  Nisana vadītājam pa galvu iedot vajadzētu, mudaks.

 11. andris teica:

  Atsaldētos dzīve izmāca. Ko lai dara, ja tajā komplektācijā vienīgās smadzenes ir autiņam…

 12. Edvards teica:

  Visiem nisanista aizstāvjiem, kā Jums šķiet ar kadu nolūku Nissan autovadītājs tik strauji bremzēja?

 13. Tukumniece teica:

  Katru dienu braucu pa šo ceļu, visas bedres ir labi zināmas, ceļš tur tiešām ir ne tas labākais un noteikti nepārvietojos ar 50km/h.
  Nez uz kurieni video autoram tik ļoti bija jāsteidzas-uz avotiņu pēc ūdens?:):)
  Tas noteikti nav īstais posms, kur apdzīt vai braukt ar 30-50 km/h

 14. Leopolds teica:

  draugi,ievērosim kārtību un problēmu nebūs!

 15. Ha teica:

  Aizbraukt līdzi nissanam un atrisināt situāciju čuriņa par īsu:)
  Pasūdzies mammītei ari vēl!…mīslis ar VIDEOREĢISTRĀTORU

 16. Kašels teica:

  Pareizi darīja ka nelaida, citādi dievs pasarg kas tur sanāktu. Bet nu tas ka nobremzēja nu tur gan, bikses nost un pa seju…

 17. XX teica:

  Filmētājam sodu un vadītāja tiesības nost ar obligātu pārlikšanu. Nissan – malacis, ir smadzenes galvā. Tā tik mācīt.

 18. Agris teica:

  Nissans bija nomazgatstas arii viss izskaidrojums

 19. Pissan teica:

  Pissan vadītājs tagad lepns: man tik jaudīga mašīna un braucu tik labi , ka neviens nevar apdzīt.

 20. Cukurs-Zuckerman teica:

  Vai tiešām tik grūti ievērot elementāru pieklājību- ja brauc lēni , tad palaid garām to ,kurš brauc ātrāk , nevis traucē apdzīšanu.

  Kaut gan izskatās , ka Nissan šoferītis ir galīgā pālī vai apnarkojies.

 21. CP teica:

  Cienījamais šī video īpašniek-lai varētu izvērtēt Jūsu iespējamo atbildību par videoreģistratora lietošanas noteikumu pārkāpumu,lūdzam Jūs pieteikties Valsts policijas Tukuma iecirknī

 22. Aivis teica:

  Nissan vadītājs – Auns!!! Ja kāds grib braukt ātrāk par tevi, tad palaid – lai jau skrien. Kas tad šim Nissan vadītājam devis tiesības mācīt (čakarēt) citus?
  Gan jau šis Nissan ir viens no tiem, kas arī pār Tukums-I pārbrauktuvi brauc uz 1 km/h.

 23. Sandis teica:

  Tas filmētājs jau arī normāls ģīmis-redz ka līkumā nāk pretī mašīna,bet par katru cenu vienalga jāapdzen.Nisana vadītāja rīcība arī protams dīvaina,bet pats arī mazliet izcēlās.

 24. Axe teica:

  Normāli piebramzēja pirms bedrēm kāpēc uzreiz jāapdzen tai vietā? – tur staigā mammas ar ratņiem un bērniem, cilvēki ved suņus staidzināt – citi ar ričukiem brauc peldēties – vietas uz asfalta ir reāli tikai 1 auto … tur nav ko skriet!

  • Exa teica:

   Kādu video tu esi skatījies? Mammas, rati, bērni, suņi, riteņbraucēji 😀 Ja tur var samainīties divi sniega tīrītāji, kas brauc uz angāru, tad var arī divi vieglie.

   • Axe teica:

    Izteicu savu viedokli par potenciālo noslogotību ceļa posmā… nav jēgas apdzīt vārdu sakot, ja vēl netici nākamreiz ieslēdz Waze un redzēsi kad apdzenot tādu auto galā nenonāksi ne par minūti ātrāk…

   • ha teica:

    tad jau tas mammas ar ratiniem un berniem gaaja atrak kaa nisans. kka nepamaniju vinus tur 😀

 25. Axe teica:

  vai apbraucot ar līkumu bedres arī ir jārāda pagrieziena rādītājs?

 26. noname teica:

  a iedomājaties situāciju, kurā šādi idioti, kuri neļauj apdzīt uz šosejas izraisa speciāli frontālo ar kādu?
  Atslānīt.
  1. Velkās un speciāli kacina aizmugurē esošo
  2. Pārkāpj CSN

  Iesaku video reģistratora īpašniekam izdarīt ko Janeks Bahs ieteicis.
  Šādiem potenciālajiem slepkavām uz ceļa nav ko darīt.
  Iedomājaties situāciju kurā šis brauc pa Rīgas šoseju ar 70km/h un speciāli bloķē ceļu kādam apdzīt.

  Tiesības nost!!!!

  • Ko tu irs arvienvārd sakot teica:

   Tas dzinējs arī potencials slepkava kur pierādījums ka apdzenot pagriezienu rādīja

   • Ko tu fantaze arvienvārd sakot teica:

    Vai pagriezienu parādīja, vai riepām bija protektors, vai apskate bija izieta? Turpini fantazēt, bet tas ka nissan pārkapa noteikumus un centās izraisīt sadursmi ir skaidri redzams.

  • ezis teica:

   Pilnigi piekritu, tadiem kropliem uz cela nav ko dariit. Tiesibas nost un lai staigaa kajaam. Nissan vaditajam paveicaas. Butu patrauceejis iistajam dzekam paliktu bez zobiem un bez Nissan.Nevienam nav tiesibas trauceet apdzisanu vienalga ar kaadu atrumu brauc.

 27. Autists teica:

  Pats pamuļķis , nu tagad lielā bēda

 28. Miesnieks teica:

  Dalbajobi

 29. KL teica:

  Daudzie Nissan aizstāvji ir padomju laiku pensionāri, jo tajos laikos auto ātrāk par 60 nevilka un arī tikai no kalna uz leju.

 30. Es teica:

  Šajā ceļa posmā notiek remontdarbi, attiecīgi ir zīmes, kas nosaka, ja CSN 100. Ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi vai citas briesmas, kuras transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam jāsamazina braukšanas ātrums vai pilnīgi jāaptur transportlīdzeklis, vai, neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, šķērslis jāapbrauc.
  109. Aizliegts apdzīt šādās vietās un utt.

  Pilnībā piekrītu Nissan braucējam, un vēl varētu virkni CSN noteikumiem piemetināt. Tā kā Uldi būs vien pašam jāatbild, ko sastrādājis.

  • Tu teica:

   CSN 100 nēesi laikam līdz galam izlasījis:”neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, šķērslis jāapbrauc”, CSN 109 vispār nēesi laikam lasījis:”109. Aizliegts apdzīt šādās vietās:
   109.2. neregulējamos krustojumos, izņemot gadījumus, ja apdzen uz galvenā ceļa attiecībā pret šķērsojamo ceļu;” Piemini likumus, bet uzslavē to pārkāpšanu piekrītot nissan braukšanas stilam.

 31. Es teica:

  Un vispār pārlasiet CSN būs skaidrs, kas atļauts un kas aizliegts.

 32. Gunārs teica:

  Jo Latvijā būtu mazāk šitādu sūdzambībeļu, jo labāk mums klātos.Ja kautkas neapmierināja, varēja aizbraukt līdz Nissan vadītājām un izstāstīt savu viedokli.Ne jau uzreiz asti kājstarpē jāskrien pie miličiem un jāraud.

 33. Banāni teica:

  Palosat saproti kādēļ Tukumu sauc par banānu pilsētu.
  Lv jajadzētu iztīrīt no tādiem nissanistiem un sovjet paliekām.

 34. Tiles Ceļš teica:

  Filmētajs riktigs apsis, nissan vaditajs malacis uz šadiem ceļiem apdzenot viss biežak tiek izsisti stilki ar uzrautajiem akmeņiem, otrs ir ļoti iemiļots ceļš pastaigam , ir visspar jadoma ar galvu pirms apdzīt kadu auto pie šada seguma un kad nav skaidri redzams kas notiek aiz likuma, butu labak paldies pateicis , nevis šādi sevi pa muļķi pataisijis.

 35. renaaC teica:

  vajadzeja iedot jebalaa
  abiem

 36. Es teica:

  Gan jau ka filmētājs bija nissanu pirms tam ar kaut ko izbesījis..

 37. janka teica:

  Ielikts video uz ko vietējiem žulti izmest !!! )) Kā var pa kaut kādiem sūdiem šitā cepties !! Toč banānu pilsēta!!

 38. Pěteris teica:

  Īstens debīliķis..

 39. Rolis teica:

  Tukuma gailēns!!!jādod pa galvu!

 40. Rupeklis teica:

  Nu gan tirliņi saradušies kas māk tikai filmēt un sūdzēties mammai.
  Lēno gliemezi vajadzēja kārtīgi noslānīt nevis filmēt.

 41. ilze teica:

  Kur šis unikums ir nolicis tiesības??? Vai tiešām Tukumā???

 42. Ano teica:

  Jus tak esat amuri, vis ko nisan vaditajs gribej izdarit ir izraisit avatijas situaciju

 43. ss teica:

  Nisanam naudiņa priekš mašīnas sanāca,bet prātiņam ne.

 44. Ivo teica:

  Ar galvu kaut Kas nav kartiba.

 45. izskatās, ka teica:

  šādi melnezera trases dzīvojošie kārto savas kaimiņu nebūšanas. ka tik ieriebt un kacināt 😀
  stulbeņi

  Bet hujaškai vadītājam FUI!
  Tu esi morāls kroplis uz ceļa

 46. Aristions teica:

  Daži sliktu ceļu nav redzējuši, tik izslavēts Nisan modelis un nevar šādu sarežģītu ceļu izbraukt, tad nu gan… Pārdod Nisanu, nopērc riteni, vai aizmirsti par braukšanu.

 47. Edgars teica:

  Kā lai saka pilnīgs idiots.

 48. No malas... teica:

  Tu jau pats arī,kā lohs,taisies krustojumā sākt apdzīt. Pats arī dabūsi,par agresīvu braugšanu! Tur cilvēki arī bieži staigā+riteņbraucēji! Kur Tev skriet?! Uz kapiņiem? Gribi trakot-ieliec trasē! Uz ceļa Tu neesi viens. Un savas stulbības dēļ,neliec ciest citiem.

  • malā ari paliec.. teica:

   apdzīt kādu kas brauc ar 15km/h ir nereālākā trakošana!

  • Nekā teica:

   Pirms sauc citus par lohiem padomā vai pats tāds nēesi, jo neregulējamos krustojumos atļauts apdzīt, ja apdzen uz galvenā ceļa attiecībā pret šķērsojamo ceļu un ja tu nosktītos video, neredzētu nevienu kājāmgājēju vai riteņbraucēju ko tu piemini.

 49. Lenak brauksi, talak tiksi teica:

  Pa lielam tajā ceļa posmā vēl vajadzetu atrasties ceļa zīmei uz “ceļa strāda”, kuras tur laikam vairs nav vai kā?
  Nesaprotu kur jālien garam …

 50. GO teica:

  Nepārmetiet nissan vadītājam, viņu draugs pameta.

 51. CP teica:

  Video autoram labi ka pa muti vēl neiedeva, varonis atradies . Vispirms grib apdzīt pa sliktu ceļu brīdī kad pretī brauc auto . Pēc tam pa grantētu bedrainu ceļu grib apdzīt un otram stiklus izsist ar akmeņiem. Vēl te sūdzās un ārdās uz ceļa. Par tādu agresīvu braukšanu un distances neievērošanu vajadzētu sodu un 8 soda punktus

 52. Kombulis teica:

  Tas ir normāli, čalis negribēja, lai apmētā ar akmeņiem mašīnu, kaut gan Nissan jau nav mašīna, bet gan slotas kāts

 53. Tukumnieks007 teica:

  Iedot tam pamuļķim pa galvu . Kroplis uz ceļa sūdus taisa.

 54. To komentētājiem. teica:

  90% šeit komentējošie par labu nissan vadītājam ir tādi paši pidari,kā viņš. Tādus sūkātājus vajag ar sūdainu mietu slānīt. Nolādētais zilo bars.

 55. Rupeklis teica:

  Nissan vadītājs par savu uzvedību ir pelnījis beisboleni.

 56. filmētājam teica:

  Ja filmētājs nav operators, steidzīgi jāmaina profesija un pa zemes ceļu gar Meža kapiem ar 100 km/st. jānesas uz mājām!
  Iegaumējiet – tur ir kapi,mirušie ir pelnījuši cieņu.

  • zombijs teica:

   Pamēģini pavilkties tādam kretīnam aiz muguras ar ātrumu 10km/h…Izskatās, ka lielākā daļa vispār navpa pētījuši video un nav lasījuši rakstu.

 57. Ha! teica:

  Tukumā nu gan dzīvo āpši! Rīgā Nisan vadītājs par tādiem jokiem remontētu gan savu galvu gan savu dranduļecu.

 58. Janka.. teica:

  Pajolins tas pa prieksu kas brauca..
  Doma ka brauc ar tau autinju velkas mikstais..

 59. ss teica:

  Mes nezinam, kas bija pirms video, varbut konflikts sākas jau agrāk, un tas filmētājs provoceja to Nisanu. Bet izlika pašas beigas, kur izskatās Nisan vadītājs agresors

 60. krutais teica:

  Tāda situācija var būt katram ja džeks sēž pie kloķiem pilnā un liekas ka ar blatu pie tiem,kuri var sodīt.
  VISATĻAUTĪBA…..gaidīsim kā būs ar tiesībām?

 61. Matiss teica:

  To reģistrātoru var iebazt vienā vieta.Un inspektoram jaaizbrauc novertet ceļa stāvokli un tad godatais inspektors var sakt runat par noteikumiem un naudas sodiem,vai ari likumi japamacas!!!

 62. HAI teica:

  VIENNOZIMIGI VAINIGS NISSANISTS.VINAM PALAIMEJAS TALAK PAR MELNEZERU VINS NEVARETU TELOT UZVARETAJU…

 63. Matiss teica:

  Jūs daiļdirsēju bars ari varesiet atbildet par saviem vardiem kad būtu jasatiekas dzīvē?Sikie niecīgie mēsli.Ja kāds ir tik drosmīgs un spēj nest atbildibu par savu rakstīto,tad ludzu sazināties ar mani un aprunāsimies dzīvē 26430789

 64. Izmeklētājs. teica:

  Principā draugiem humors, kuru nesaprast.

 65. tukumnieks teica:

  lasu komentarus un brinos par tukuma iedzivotaju gudribu :))))) bet policistiem vairak japieversh uzmanibu vakaros pa pilsetu daudzi tirlinji brauka bez tiesibam ar glaunam senchu mashinam

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool