Valgudis, Ralfs, Vitālijs

jauns apsaimniekotājs!!! Kādi viedokļi?

Autors: edgars ņefs
Twitter
print
2010. gada 7. marts

Šodien apmeklēju iedzīvotāju sapulci, kuru bija sasaucis kāds uzņēmums, kurš piedāvā renovēt daudzdzīvokļu namus energoefektivitātes ziņā. Uzņēmums tādējādi piesaistīs Eiropas līdzekļus,bet Eiropa šāda veida projektiem piešķir tikai 50%, kas notiek pēc pilnīgas darbu pabeigšanas, lai to visu uzsāktu nepieciešams 51% konkrētā nama iedzīvotāju ‘jā’ vārds un bankas aizdevums, tādējādi kļūstot par nama apsaimniekotāju. Rodas vesela virkne jautājumu: kā 51% var uzspiest savu gribu pārējiem – vai tas nepārkāpj cilvēka tiesības uz mantas neaizskaramību… Uzņēmumam arī nav pieredze namu apsaimniekošanā – tātad nav arī tehnikas pat elementārākās – traktors. Pamatkapitāls ir apaļa nulle… uz kāda pamata banka izsniegs aizdevumu – par skaistām acīm vai??? Negribētos, ka situācija, kura pašlaik valda valstī tiek izmantota savā labā – cilvēki šobrīd meklē iespējas, kā uzlabot savu dzīvi, bet vai piekrītot šādam priekšlikumam nasanāk otrādi… šo jautājumu vajadzētu izpētīt sīkāk masu medijiem!

Atbilžu secība: augoši

 1. edgarsn teica:

  Domāju, ka tomēr šim vajadzētu būt stimulam, lai Tukuma nami beidzot arī sasauktu, piemēram, iedzīvotāju sapulci… kapēc slēpjas no iedzīvotājiem… ir taču tik daudz neatrisinātu jautājumu – patiešām negribētos, ka izveidojas situācija – no vilka muku – vilkam rīklē ieskrēju, ar to es domāju parakstot to papīreli par jauno apsaimniekotāju…

 2. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Var visu noliegt, kritizēt un palikt uz vietas, tur kur esam, pat vēl sliktāk. Derētu vēl pasalt un paskatīties Tukuma nami māžošanās, izniekojot naudu un materiālu.
  Uzlieciet sev uz muguras metālu vai nolaižiet bikses pusmastā un redžesiet kā sildīs. Tā apmēram ir ar patreizējo gala sienu siltināšanu.
  Bet citiem vispārīgi nekas nenotiek, tikai komunālo maksājumu iebāšana kabatā.
  Tādēļ nav ko runāt par pieredzes vai kapitāla trūkumu.
  Man vienalga kurš, bet galvenais lai sāktu. Ja jau tik drausmīgi bagāti jaunie kļūs, ko Jūs naudas gribētāji neliet tajā zelta bedrē, laikam bail ka apraks, vai dziedat konkurenta dziesmu?
  Tukumā jāievieš siltumapgādes kārtība gan katlu mājā, gan īres maksu slaukšanā.
  Es tikai par – lai nāk kaut divi konkurenti uzreiz.
  Bet papriekš parēķiniet, ko prasa projekta doma, meklēšana, papīriņš, kārtridži, sanāksmju noorganizēšana, laika tēriņš utt izmaksas. Bet viekāršāk izlikties gudram un burkšķēt, vēl labāk būt Tukuma nami darbonim, tad jau gan neko nevag.
  PAR!

 3. Z teica:

  Nu tu mani kaitini ar savu bremzi.
  20 gadus mēs kaut ko pētam un gaidām. Kur esam, tāpat kā jūsu darba grupa sēžat un prasāt pilnvaras.
  Vispirms sertifikātus un tad gāžiet Tukumu ar Visu siltumu otrādi.
  Kad Tukumniekiem piedziedāja pilnas ausis par lēto šķeldu, tad domāja, ka zelta laiki klāt, bet čiks un apmāns vien redzams. Salstam un maksājam par ziepja burbuli
  Auditus, apsaimniekošanas bilanci, projektus, inventarizāciju jātaisa Tukuma namiem. Bet nekā. Pat pie Kasilovas, ne komunālajos, ne Tukuma namos ne citur neko neuzrāda – neesot. Tātad bardaks vai kādi āpši sēž, ka neko nejēdz, tik māk paprasīt kas Tu tāds – kā modžahedu vai talibu ieraudzījuši.
  Pieņemšanas laikā laika nav, uz kaut kādām sapulcēm jāskrien.Ierēdnīši ar ssvu slepenības grifu sviestā sagājuši, bet precīzāk – stulbeņi dormajedi!
  Tikai tīrīšana var ieviest kārtību.

 4. edgars1 teica:

  Nu tad ievies to kārtību – vajag kaut ko darīt jau esošajā situācijā, nevis skriet ar galvu sienā – tā jau domāju, ka atradīsies cilvēciņi, kuriem smadzenes cāļa lielumā – vēl nav pielecis, ka neviens neko nedos… katrs meklē savu labumu – tā lūk!!!!

 5. iedzīvotāja teica:

  Ideja par apsaimniekošanu jau pati par sevi nav nekas jauns un arī neiespējams. Tikai – tas jāveic tiešām pašiem iedzīvotājiem, t.i., mājā nepieciešams pārvaldieks – clvēks, kam pietiek laika un enerģijas ar to nodaboties un vēl par minimālu atlīdzību. Šāda tipa apsaimniekošana jau pasen darbojas Kuldīgā dažās mājās, kur ir gan kredīti ņemti un mājas renovētas, gan daudz strīdu, cīņu un kašķu bijis ar pašvaldības iestādēm, īpaši siltumtīkliem. Sapulcē nebiju, bet pēc nostātiem šis modelis ar apsaimniekotāju no malas izskatās pēc avantūras, diemžēl. Nodibinot apsaimniekošanas biedrību jārēķinās, ka par pakalpojumiem – apkuri, iespējams arī ūdeni jānorēķinās būs apsaimniekotājam, kurš savukārt iekasēs šo maksu no īrniekiem, tātad vispirms jāizzin kāds ir reālais stāvoklis ar parādiem konkrētajam namam.

 6. edgarsn teica:

  Tieši tā – es jau nebūt neesmu pret – tieši otrādi – par izmaiņām, bet šaubos, ka šis nu ir tas gadījums, kad tādas būs, ja nu vienīgi rezultātā iespēja palikt vispār bez dzīvokļa…
  Un ne jau visiem ir tas starta kapitāls, lai varētu kaut ko uzsākt – ja man būtu tāda iespēja – sen to jau būtu izdarījis – tā lūk…
  Vēl ko gribu teikt – ja cilvēkiem ir sūdzības, tad dispečerim nav ko zvanīt – jāzvana pa tiešo direktoram – tā bija manā gadījumā – gadiem cīnos par to, lai atgriežot karstā ūdens krānu tecētu patiešām karsts nevis auksts… un otrs : kādu mēnesi praktiski nebija izbraucams kāds Celtnieku ielas pagalms – zvanīju, lai kaut ko dara – nekas nenotika, tad kādu rītu mērs bija pilns un zvanīju direktoram, ar to arī atrisinājās jautājums par karsto ūdeni un sēta jau tajā pašā dienā tika izstumta kā galds… Ar šo tikai vēlos pateikt, ka vajag darīt kaut ko esošajā situācijā nevis skriet uz "nezināmo" nedzīvojam taču vienai dienai!!!!

 7. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Dabas kļūda. Fakts, ka ne jau smadzeņu lielums ir rādītājs, bet pelēko šūniņu un rievu daudzums. Var jau sēdēt mājās un baidīties no vilka, vai ka no ērces jāmirst, tā arī ne pie sēnēm , ne ogām tikt ar to pašu mazo iztikšanu. Jāmirst.
  Taisnība, pietiekoši esam krāpti, ka ticības nav ne valstij, ne darītājam. Vajag rēķināt un juridiski pareizi noformulēt. Kurš darīs? Ne jau Amerikas onkulis, bet paši – paskaties pa labi, paskaties pa kreisi un meklē palīgu. Vai tikai esi viens nīdētājs?
  Par kapitālu? Var jau arī puķu Mārtiņu vai Buldozeru palūgt, kas zin, būs jauns Dienvidu vai Ziemeļu tilts, bet var arī Lambergam norakstīt testamentu un otrā rītā viss atrisināsies.
  Ja skolā gāji, tad izliec ar soļiem un skaiti uz pirkstiem cik kas ir, tai pašai mājai.
  Salīdzinošā tāme ir? 1 mēnesis, 12 mēneši un reiz gadi, būs tev stabi. Bet galvenais deķis mājai uzreiz, ko nevari sakasīt līdz zārka malai, bet atdot vari 0.25, 033, 0,35 s/m2, katru mēnesi ietaupot līdz 20 Ls x 120 mēneši.
  Tikai patiešām arī sažuvušas smadzenes jāatsvaidzina.
  Starp citu prezentācijas tāmei ir maksimālais skaitlis, tādēļ arī regulējams, tikai par velti nekas nenotiek.
  Lielākie pretinieki ir bļāvēji kā provokatori tirgū vai panikas cēlāji. Bet pamēģiniet paši ko darīt un redzēsiet cik viegli un kas par velti nāk.
  Man ir interese, lai būtu silti un mazāk būtu rīkles grauzēju – monopolistu.

 8. Fēlikss teica:

  Lien, Šmit, no krūmiem un nāc cilvēkos. 20 gadus Tu nevarēji kaitināt, jo citi bija un ir tie vainīgie.
  Tu drīzāk esi kā ezis pie ierēdņu pakaļas un tas der – labi pielec. Arī ar to pašu kļaviņa slimnīcas 60 000 bezkonkursa lietu! Cilvēku slimu esi pataisījis, ka nevar ne roku ne prātu pakustināt paraksta uzlikšanai par paša nedarbiem. Arī labi – ļa feņita teatralos.
  Lūk, kur vajag tavu palīdzību un speciālista padomu – dod koordinātes. Un aizsūtīsim cilvēku ar visiem papīriem.

 9. edgarsn teica:

  Kas tad ir tas maksimālais skaitlis – 57 000 Ls vai??? Man pašam, kā celtniekam, tas liekas tīri smieklīgi – par tādu naudu nu gan nevar izdarīt to visu, ko viņi sola – puse no tās summas darbaspēks viens izmaksās… Rodas tāda sajūta, ka vai tik pats neesi no tā kantora, ja tik aktīvi atbalsti šo afēras līmeņa piedāvājumu???!!! Manis pēc lai nāk tas siltinātājs, bet tikai tad, kad sapratīsi, ka tomēr ziepes sanākušas – ko tad teiksi sev par attaisnojumu citiem. Man, personīgi, liekas, ka šis nomaina nekustamo īpašumu "burbuli" – un šāda veida saistības pielīdzinu kredītam, kuru ņems paši iedzīvotāji… Vēlāk jau būs par vēlu – paši zinam cik grūti pierādīt savu taisnību caur mūsu humāno tiesu… Uzskrūvēs tev īres maksu ar koeficiantu X 2 vai pat X 3 un ko tad pasāksi??? atteikties jau vairs nevarēsi, kamēr nebūs nomaksāta visa tāmes summa!!!

 10. Ģirts teica:

  Edgar- kāda ir tava pieredze, ja neskaita, ka proti tikai kritizēt un musināt tautu???

 11. Gita teica:

  Iedzīvotāji nevar savakties uz nieka sapulci, kur nu vēl paši savu māju apsaimniekot. Bez tam ļoti daudzos dzīvokļos ir apakšīrnieki, kuriem vispār neko nevajag. un tā mēs skatamies, kā mūsu mājas grūst. un kamēr mēs netiksim šai demokrātu barjerai, nekas Tukumā īsti nemainīsies.

 12. Ģirts teica:

  Bez tam, ko sakarīgu var prasīt no "celtnieka", kurš šobrīd ir bez darba!!? Tas liecina ka esi extra apķērīgs un savā amatā māki tikai naudu cita makā skaitīt.
  p.s. ne kā personīga edgarsn- tikai tautā ir teciens nelec augstāk par savu līmeni un ja ar lasīšanu un saprašanu ir problēmas pamēģini vismaz vakara skolu pabeigt un vakaros kādu grāmatu izlasi- palīdzēs!!!

 13. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Kurš pie kura kantora. par kādiem 57 000 runā un par kādu kvadratūru un kādiem darbiem – vai 3 stāvu mājai un tā kā Tukuma nami strādā? Tad skaidrs.
  Var jau maksāt 3 x dārgāk priekš 5 stāvu mājas un ja ar logiem un vēl šo to, tad esi uz mieru pirkt? Tagad jau bļausi – par daudz!
  Tad nāc un parēķināsim kopā, nevis kā anonīmiķis slapsties.
  To namu jau var arī paši ņemt apsaimniekošanā, bet vajag kustēt nevis burkšķēt – salā auksti, siltināt dārgi, kad tad labi? Bezdarbniekos un nedarīt neko?

 14. iedzīvotāja teica:

  Es nezināju neko par šādu sapulci, runāju ar dažiem kaimiņiem, tikai viena bija redzējusi paziņojumu:( Tā kā man ir zināma pieredze māju apsaimniekošanas jautājumā, tad ļoti interesanti būtu bijis paklausīties piedāvāto apsaimniekošanas un māju renovācijas ideju.

 15. z teica:

  Nezināšana neatbrīvo no atbildības.
  Bet par to ko zini, nav jātur sveci zem pūra, vismaz varētu dot kādas norādes kā citiem savu pieredzi atdot, lai aiztaupītu citu kļūdas.

 16. edgarsn teica:

  Vecīt man darbs ir pilnas rokas – pavisam nopietni!!!!! ta ka ej vien lasi pats savas grāmatas – augstkolā savu esmu atsēdējis!!!!

 17. edgarsn teica:

  57 tūkst. ir aptuvenā summa kura nepieciešama vienai vidusmēra 5 stāvu ēkai!!! Tā vismaz tur skaisti bija uzrakstīts… Man nav jāslapstās pirmkārt, otrkārt katram ir tiesības izteikt savu viedokli, treškārt – varam rēķināt – man nav nekas pret! Jautājums – kad esi kaut vienu sūdzību izteicis tiem pašiem Tukuma namiem – rodas sajūta, ka tik te gudrs, bet lūdzu – ir iespēja darīt – es līdz šim tā visas neskaidrības esmu atrisinājis – tad lūdzu ja jau tik apņēmīgs esi – vāc kopā iedzīvotājus – parakstus, un uz Tukuma domi, lai maina Tukuma siltuma vadību ar visiem tās tarifiem, jeb otrs variants par Tukuma namiem!!! Kā nevar saprast, ka ideja nav par to, ka būt pret siltināšanu un jaunu apsaimniekotāju, bet lūdzu lai man parāda reālu līgumu uz normālu laika pariodu, kurā iekļauta maksa par apsaimniekošanu, bet ne jau tā, ka es nezinu, vai tas cipars mainīsies un kad mainīsies… REĀLU LĪGUMU lai iedod!!!!!

 18. andžiņš teica:

  dzīvoju Tukumā Baznīcas ielā(jaunajā mājā)!! par apkuri maksāju 0,83 ls/m2. Kolēģis no Kurzemes ielas par akures m2 maksā 1.60 ls rodas jautājums – kā tā!!!
  Mūsu mājai ar siltumzudumiem nav jācīnas, bet kolēģim lielās lietus brāzmās pat virtuves siena no iekšpuses paliek slapja!! Par apsaimniekošanu vispār nav ko runāt!! maksāju tikai 0,14ls vairāk kā kolēģis, bet mums ir lifts, šlakbaumis ar pulti un vienmēr tīrs pagalms!! gaismas kāpņu telpā uz

 19. anonīms teica:

  Protams, ka mums visiem labāk ir uz doto brīdi maksāt par siltuma zudumiem, nekā kaut ko mainīt. Vai kāds bija atnācis piektdien uz Ledus Halli uz semināru par siltināšanu? Tur kundzīte pastāstīja par reālu piemēru Rīgā, kura bija pilnībā nosiltināta māja un visi iedzīvotāji priecājās par skaisti nosiltinātu māju un samazinātām apkures izmaksām. Neskatoties uz to, ka mājas kooperatīvs paši bija ņēmuši kredītu mājas siltināšanai, ar visu kredītu viņi tagad maksā mazāk par apkuri, nekā pirms tam. Cilvēki mīļie, šī ir vienreizēja iespēja ar projekta palīdzību tikt pie silta un skaista dzīvokļa un nedomāju, ka pēc siltināšanas apkures izmaksas būs augstākas par līdzšinējām izmaksām.

 20. anonīms teica:

  Protams, ka mums visiem labāk ir uz doto brīdi maksāt par siltuma zudumiem, nekā kaut ko mainīt. Vai kāds bija atnācis piektdien uz Ledus Halli uz semināru par siltināšanu? Tur kundzīte pastāstīja par reālu piemēru Rīgā, kura bija pilnībā nosiltināta māja un visi iedzīvotāji priecājās par skaisti nosiltinātu māju un samazinātām apkures izmaksām. Neskatoties uz to, ka mājas kooperatīvs paši bija ņēmuši kredītu mājas siltināšanai, ar visu kredītu viņi tagad maksā mazāk par apkuri, nekā pirms tam. Cilvēki mīļie, šī ir vienreizēja iespēja ar projekta palīdzību tikt pie silta un skaista dzīvokļa un nedomāju, ka pēc siltināšanas apkures izmaksas būs augstākas par līdzšinējām izmaksām.

 21. Kristaps! teica:

  Pārstāvu uzņēmumu kurš visticamāk turpmāk apsaimniekos lielu daļu Tukuma mājas!
  nesaprotu kur ir problēma: nāciet ar saviem jautājumiem pie mums – risināsim!
  – kad cilvēki sapratīs, ka viņus "čakarē" esošie pakalpojumu sniedzēji!!

 22. Ģirts teica:

  Tieši tā edgar-san, augstskolā esi atsēdējis, daži tur arī ko apgūst. Tāpēc jau esi celtnieks, nevis inženieris vai veiksmīgs uzņēmējs.
  Ne kā personīga- tikai, ja ar skaitļiem esi uz jūs tad neveido putru, ko pats strebt netaisies- dari to ko māki darīt, pārējo atstāj tiem, kuri augstskolā ir ko apguvuši.

 23. Ģirts teica:

  Agronomam ir savi darbi darāmi, Tukumā dārzniecība nolikvidēta, bet agronoms par energo jautājumiem spriež- savukārt ja kāds cits ar piemēriem dzīvē var parādīt, ka var dzīvot labāk un maksāt mazāk- liekas utopija. No 1 kartupeļa var izaudzēt pusmaisu, ja esi agronoms, zināsi man pateikt kā?? vai arī šo tēzi apstrīdēsi!???

 24. Kristaps! teica:

  agronoms nesaprot ko runā!!!
  namu apsaimniekotājs nekā nav saistīts ar ārējajām komunikācijām – ja to Tu gribēji dzirdēt!!

 25. Kristaps! teica:

  – super, ka sapratāmies!!

 26. ooo teica:

  tas jau nav nekāds jaunums – arī Žizņevska mājā tāda pat cena, tas tapēc, ka jaunas komunikācijas saliktas! Un iespējams Kancāns iet roku rokā ar šo namu īpašniekiem. Tarifiem vajadzētu būt vienlīdzīgiem!

 27. džihads teica:

  Nu jūtat cik karsti rēķini! Vai vecā apsaimniekotāju banda nav jāizdzenā ar sūdainu koku par SAUDA ARĀBIJAS rēķiniem?!

 28. Ziedonis teica:

  Līdz mājas ievadam atbild Tukuma Siltums.
  Par mājas komunikācijām jāatbild Tukuma namiem. Abi monopolisti un to iedzīvotāji izjūt ar totālu maciņu uztukšošanu.
  Nav vairs šaubu, ka nepieciešami konkurenti un vairāki.
  Ja nē jārosina valdība mainīt normatīvos aktus ar mazo katlu māju atjaunošanu, apsaimniekotājiem izmantojot konteinera tipa apkures sistēmas.
  Tad centrālo katlu māju ar vecajām trasēm un administratīvā aparāta algu no no 770-1200 Lsvar pievienot Domei.

 29. edgarsn teica:

  Šim tiešām nevaru nepiekrist – tikai konkurentus siltumenerģijas ražošanā, tikai tā kaut kas notiks… ideja nav slikta! Būtu vēl labi ja būtu iespēja panākt to, ka konkrētajā dzīvoklī ļauj atslēgt apkuri un ievietot savu, piemēram, jonu katlu – aizņem maz vietas, nav indīgo gāzu izmešu un lētāk uz pusi būs par Tukuma siltuma sniegtajiem pakalpojumiem, tikai uzstādīšanas izmaksas ir padārgas,bet tas ir to vērts! Varbūt Agronomam kaut kas piebilstams, varbūt var palabot, ja kaut kur kļūdos – jo tas tik tāds pieņēmums – varbūt, ka nemaz nav slikta ideja… Vienīgi ar strāvu var būt problēmas- laikam

 30. Kristaps! teica:

  jonu katls nav tas labākais!! Viņš sev līdzi nes dažādas problēmas – ir arī citi alternatīvi veidi kā pašam ražot siltumu, bet jebkurā gadijumā būtu lētāk kā tagad, tikai uzstādīšana kā jau minēji sadārdzina!!!

 31. termometrs teica:

  Varētu jau noticēt piedāvātajan siltināšanas efektam, bet redzot, kādām metodēm sāka uzbāzties Jauntukumā Parādes 3 mājas iedzīvotājiem kaut kāda it kā pilnvarota persona, lika būt piesardzīgam. Liek parakstīt jau iepriekš sagatavotus kredīta līgumus ar apšaubāmiem aprēķiniem.Mājas iedzīvotāju sapulce nemaz nav bijusi un nevienu nav pilnvarojusi pārstāvēt kārtot dokumentus projekta virzīšanai. Kāpēc SIA "Jauntukums" klusē par šo projektu? Viņus tas neinteresē, jo tāpat ir labi? Vai nebaidās, ka uzradīsies konkurenti un pārņems namu apsaimniekošanu ar visu nosiltināšanu? Interesanti būtu zināt, kur paliek apsaimniekošanas nauda un nauda par interneta antenas uzstādīšanu (mājas jumta izmantošanu). Vai namu pārvaldei – apsaimniekotājam nebūtu jāatskaitās iedzīvotājiem par naudas izlietojumu? Varbūt, pieaicināt "NEO" palīgā? Neatceros arī, kad ir noslēgts līgums ar apsaimniekotāju un kas tur rakstīts. Vai monopolistam tas nav vajadzīgs? Varbūt ar iekasēto naudu par jumta izmantošanu antenai var nosegt mājas apsaimniekošanu, kā jums liekas dāmas un kungi?

 32. Jelgavnieks teica:

  Redzu,ka arī pie Jums šis siltumapgādes jautājums ir ļoti aktuāls. Gribētu uzzināt,vai var daudzīvokļu namā atsevišķs dzīv. atslēgties no centralizētās apkures sistēmas,ja var, tad kādi nosacījumi jāievēro. Jelgavā pašvaldība liek visdažādākos šķēršļus lai to nepieļautu(gaida kukuli),pat individuālos siltumskaitītājus atsakās noplombēt,jo tad taču cilvēks pēc to rādījuma gribēs arī norēķināties un nemaksās astronomiskās summas, kas uzrēķinātas, lai nodrošinātu savas algas.

 33. kuku teica:

  Tukumā ar kukuļiem viss OK ,jo lielāks kukulis jo lietas ātrāk iet uz priekšu , tā ir sistēma .

 34. edgarsn teica:

  Nu ja es zinu, ka to daru priekš sevis – tad tomēr tas ir to vērts – vienreizējs ieguldījums, bet rezultāts jūtams… Par jonu katliem ir tā – esmu dzirdējis, ka radiatori ( tie baltie, kurus tagad tirgo ) nederot – notiekot ķīmiska reakcija un pušu esot – ar trubām tas pats… Kādas vēl alternatīvas – padalies ar idejām?! 🙂

 35. edgarsn teica:

  cik zinu tad mums ir tā pat, bet par to jāsāk aktīvāk interesēties… Izlasīju rakstu Praktiskajā latvietī, tur bija aprakstīts par kādu namu Rīgā, kura apsaimniekošanu pārņēmuši paši iedzīvotāji, interesants raksts par šķēršļiem un rezultātu, protams, to nevar noliegt, ka tas ir pozitīvi, bet žēl, ka mums tādu cilvēku, kuri uzņemsies kaut ko tādu ir pamaz, vēljovairāk sākumā tas ir bezmaksas!!! Pagrabā esot ietaisījuši tādu kā ofisu, kur katru nedēļu tiek runāts ar iedzīvotājiem, plānos esot sporta zāle, sapulču telpa – patiešām piemērs no kura var pamācīties! Un tas viss notiek pamazām izdara vienu tad nākamo – nekādu kredītsaistību, domāju, ka mums pašiem tik vajag pirmo piemēru un aizies tas pasākums ar inerci – manas domas!!

 36. Ziedonis teica:

  Ar tiem pagrabiem un jumta antenām neko neizspiedīs.
  Runa iet par siltumu un konteinera automātiskās darbības katlu māju, ko pielikt mājas galā, kā Jelgavas rajonā redzēju, tad var atteikties no Kancāna pakalpojumiem.
  Bet kur DOME grūdīs Siltumu? Jaudas! Ja Kancāns ar Eglīti nebūtu Tukumniekus novedis līdz siltuma revolūcijai, tad pietiktu ar ārsienu siltināšanu no pamatiem līdz korei. Un logu maiņai.
  Dīvaina Strausu politika – tātad pietiek kabatas piebāzt ar esošajiem maksājumiem un nekādas intereses par īrniekiem.
  Tagad katrā dzīvoklī jānoklausās, ka visi sūdzējušies, bet katram teikts, ka viņš vienīgais ar pretenzijām!!! Vāks!

 37. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Bet par līgumiem un tāmēm nav ko sūkstīties.
  Un vēl ne tik par parakstu vācējiem.
  Kunkstētāji un gribētāji uz priekšu – taisiet savējos, būs nauda un liela, mums jau maksā pat vairāk kā tiem, kuriem tas jau bija jādara 20 gadus.
  Būs šoks – rādās 80%, kam pretī, kuriem nevajag neko un Īri, kam palikuši tukši dzīvokļi.
  Īstais līgums un tāme ar labojumiem būs pēc aptaujas.
  Un tās vecās trubas labprāt atgrieztu, lai mājai taisa VIA BALTIC apvedceļu, lai tiek Siltumam un Citiem namiem.

 38. vecmāmiņa teica:

  Jāsiltina ir. "Tukuma nami" atbrauca (pēc ilgstošiem zvaniem dispičerei un rakstiska iesnieguma par to, ka nepienāk siltums radiatoros un caur grīdu pūš vējš) uz dzīvokļa apsekošanu, nokonstatēja nenormālus siltuma zudumus caur grīdu un ārsienu, bet aktā to pat neierakstīja.
  Nav ierakstīts aktā – nav problēmu.
  Pēc iedzīvotāju vesela mēneša ilgstošiem zvaniem, "Tukuma nami" beidzot izdomāja, ka bojāts siltuma mezgls.Tādēļ arī radiatori auksti. Tagad īres lapelē ieraksta atvieglojumu – nepilnu 10 Ls apjomā par to, ka veselu mēnesi radiatori auksti.Tāds apsaimniekotājs nav vajadzīgs. Bet Tukuma gaisu un siltuma trases sildīt par mūsu naudu arī nevar. Arī es esmu par to, ka jāmaina apsaimniekotājs, jo "Tukuma nami"ir IZSAIMNIEKOTĀJS.
  Risinājums – cits apsaimniekotājs, bet pie līguma slēgšanas jābūt sadarbībai ar zinošu juristu.

 39. Kristaps! teica:

  – ja jau Tev vis ir tik nereāli, varbūt Tev laiks atkāpties no iepriekš minētā amata!
  Valmierā jau norenovētas vismaz 30 mājas, jo tur cilvēki nav ar mieru maksāt 100 un vairāk latus par dzīvokli!!
  – un ja kāds negrib maksāt mazāk – mēs garantējam ka varēs maksāt tikpat!! Jo nevar tak cilvēkam liegt maksāt vairāk!
  Agronoms par īrniekiem – ko tad nekā nedari??
  "skaistas tās jūsu mājas":)

 40. Tukumnieks teica:

  Lasot komentārus ,tik .loti visiem gribas pie tiem amatiem tikai no tās reālās dzīves ir pārāk tālu, lai kaut ko darītu ir jāzina iedzīvotāju maksātspēja ,cik darba vietu ir Tukuma novadā ,arī Rīgā to ir palicis maz un man pensionāram ņemt kredītu ,nezinot cik dzīvot šajā izzaktajā valstī palicis ir jābūt galīgi slimam, es labāk pasalstu,neviss kaut kādus desmit gadus uzkrāmēju parādu slogu uz kakla ,cik jaunekli Jums gadu vecs jau neesat, nu tas pilnvarnieks.

 41. Kristaps! teica:

  – cien. Tukumniek!!
  ieteiktu iepazīties ar lietas materiāliem, jo pirmkārt iedzīvotājs neviens atkārtoju neviens netiek aplikts!!! arī dzīvokli neieķīlā!!!
  Tad man jautājums jums:
  – kā lai nav parādnieki, ka par apkuri jāmaksā 100 un vairāk latus + vel par elektrību kas patērēta ar elektriskajiem sildītājiem?
  konkrēti Baložu ielā 11 apkures maksa par Februāri 140 ls (tikai par apkuri) istabas temperatūra nesasniedz 20′ Vai tas arī jums liekas normāli????

 42. džihads teica:

  Tu galīgi sašālējies esi – par kādiem amatiem? Nāc un ņem, tikai dari, bet ne duļķo. Neaizmirsti piebilst, ka Soross maksā vai CIP, tieši kā astoņdesmito gadu beigās par HELSINKI-86 un tagadējie pret "Visu Latvijai" un leģionāriem.
  Kādas ideoloģijas skola? Skaidrs

 43. Ziedonis. teica:

  Veči turas vēl nav atvērušās 10 durvis, no kurām 2 zināms strādā ārzemēs, 1 īrētājs pazaudējis īrnieku, 1 miris, dažs mīt Rīgā, bet viens nezināms Domes apsaimniekotājs (par pārējiem 4 domes dzīvokļiem īpaša runa. Dome savus dzīvokļus nolaiž – kopš 1971 nemaina logus,ka vējš svilpo un pirkstu var izbāzt cauri, nemaina, bet aizgriež santehnikā bojājuma mezglu un neveic citus uzlabojumus, nerunājot par siltināšanu.
  Tādēļ 30 dzīvokļu saimnieki uzskata par nepieciešamību mainīt esošo kārtību, prasa mājas siltināšanu un renovāciju.
  Tātad no 55 dzīvokļiem vairākums par siltināšanu.
  Sekojoši Pusēm jauzrāda atbilstoša tāme un jāslēdz līgums, kas apmierina abas Puses.
  Lūk, kur darbs un par baltu velti, lai neteiktu, par neapmaksātu darbu.
  Nāc, Tukumniek, gaismā un parādi savas spējas un ziedošanos labdarībai.

 44. Ziedonis teica:

  No 55 dzīvokļiem Spartaka Nr.5 tikai 7 bija pret siltināšanu. Var jau pieskaitīt arī svārstīgos vai neatvērtos dzīvokļus un vienalga pretinieki mazākumā.
  Domes atbildīgajām personām vajadzētu pie nodošanas sakārtot savus 4 dzīvokļus.
  Ja paši nevar, tad varēja atļaut vismaz privatizēt dzīvokļa lietotājiem, kuri izteikuši vēlmi.
  Sociālie dzīvokļi būtu meklējami Lestenē, gorodokā vai citā daudzdzīvokļu tukšā mājā.

 45. Tukumnieks teica:

  Uz zemes miesīgās nolaisties vajag, par skolu labu esmu beidzis,bet pašam ceļš uz Afganistānu tur varēsi iemācīties ko tas vārds nozīmē.

 46. džihads teica:

  Mēs jau mākam par ideju un naudu tikai uz Afganistānu braukt, ka tepat jāizcīna cīņa pret iekšējo ļaunumu, kuram nav pielīdzināms ārējais.
  Ja par korupciju un zagšanu šajā anarhijas valstī sodītu, tad patiešām dažs (TS, TN ar visiem specīālistiem) ne tikai uz zemes nolaistos, bet arī ellē nonāktu – tur būtu gan siltums, gan luksus uzdzīvošana.

 47. džihads teica:

  Ko lai saka, Tova škola slikta, tvoja moja ņe poņimājet – militāri.

 48. edgarsn teica:

  ko lai saka – komentāri ne par tēmu aiziet… Dažam jau prātiņš sāk aptumšoties…

  Ziedoni, tātad siltināšana minētajā adresē notiks – cik saprotu??!!! Nu tad varēsim raudzīt pirmo piemēru, ja iedzīvotāji būs apmierināti arī pēc gadiem pieciem, tad cepuri nost Tavā priekšā! Bet līguma paraugu gan gribētos paskatīties…

 49. Ziedonis teica:

  Es jau esmu atklāts, nāc un skati, vari pat ieteikt un pielabot.
  Bet 5 gadi par ilgi, pat sievietes dzemdē ātrāk.
  Ja visiem darbiem vajag piecgadi, tad tad tas ir kā ar vēlēšanām.
  Vai latvietim grūta galva? Man to siltumu vajag jau nākošajā ziemā. Un ne jau Tukuma nami plāksteri uz pakaļas. Ne arī iztukšotu kabatu un 20 gadu nepadarītu darbu, ko pārliecinājos pie siltumtrases un 5 atmosfēras padevē, kas nozīmē palielinātu maksu, temperatūra dikutējama, bet uz stāvvadiem – jāizsaka līdzjūtība.

 50. edgarsn teica:

  ar to biju domājis, vai par jau paveiktajiem darbiem, kad svaigi siltinātā māja būs nokalpojusi gadus piecus – cilvēki būs apmierināti, vai tad nekas nemainīsies apsaimniekošanas izmaksās – vai nepaliks dārgāk, ja nē tad viss ok!!! Bet vienalga efektīvāk būtu pašiem iedzīvotājiem to visu darīt, jo par aizdevumu jau procenti arī būs jāmaksā!!! AAA un vēl ko atcerējos, nav 100% pateikts, ka eiropa iedos arī tos 50% no kopējām izmaksām, jo nāks speciāla komisija, kura tad attiecīgi izvērtēs kā darbi padarīti, ja nu kaut kas ne tā, tad gan ir ziepes – par šo gan arī gribētos kādu garantiju… Tad jau Ziedoni tev ir reāli apskatāms līgums – cik saprotu??

 51. džihads teica:

  Izbrīna komentāri? Labi, ka tikai komentāri
  Palasi MK noteikumus, LB, Pašvaldību saistošos noteikumus par iedzīvotāju labklājību, tad ne tikai liksies, ka kādam jumts aizbraucis, bet kad izbaudīsi visu netaisnību un birokrātijas aparāta šausmas, tad var notikt nelabaojamais. Jo ne jau visi gatavi ļaut sevi samīdīt un ar pliku dvēseli nogulties uz ceļa vai izlekt pa logu. Pirmajam savu dvēseli jāatdod birokrātam par to, ko viņš piesavinājies, par nepadarītu darbu un ņirgāšanos.
  MK Nr.423, Psn 15.1.,..9. p.p., pat ne Vispārēja Cilvēka Tiesību Deklarāciju – Eiropa saucas! Tukumu un Latviju ar visiem ierēdņiem un rēķiniem!!!

 52. džihads teica:

  Izbrīna komentāri? Labi, ka tikai komentāri
  Palasi MK noteikumus, LB, Pašvaldību saistošos noteikumus par iedzīvotāju labklājību, tad ne tikai liksies, ka kādam jumts aizbraucis, bet kad izbaudīsi visu netaisnību un birokrātijas aparāta šausmas, tad var notikt nelabaojamais. Jo ne jau visi gatavi ļaut sevi samīdīt un ar pliku dvēseli nogulties uz ceļa vai izlekt pa logu. Pirmajam savu dvēseli jāatdod birokrātam par to, ko viņš piesavinājies, par nepadarītu darbu un ņirgāšanos.
  MK Nr.423, Psn 15.1.,..9. p.p., pat ne Vispārēja Cilvēka Tiesību Deklarāciju – Eiropa saucas! Tukumu un Latviju ar visiem ierēdņiem un rēķiniem!!!

 53. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Par izmaksām – vispirms padomā ko nozīmē 5 pašvaldības dzīvokļi Spartaka 5. Vai sociālā māja, kādi maksājumi un kas izdalīts uz kopējo kvadratūru sedz starpību un vai vispār sedz, ja nav maksātspējīgi?!
  Ko nozīmē paŗējie tukšīši – kredīt burbulis, sagrābjas un sēž Rīgā vai savrupmājā, labi ja maksā.
  Kāpēc slēpj pašvaldības institūcijas, Tukuma nami, Tukuma Siltums slēpj informāciju – jāpadalās, cik kuram kabatā?
  Kādas ir pašvaldības rūpes par dzīvokļu apsaimniekošanu – atsēdēšana un 700 -1000 lati makā katru mēnesi? Te jau pat NEO nav vajadzīgs, pietiks ar Ķirķi – Valsts kontrole, KNAB, Patērētāju aizsardzība, Providus un vēl kāda kotrole klāt.
  Ļaujiet taču privatizēt vai ierīkojiet spartaka piecīšus atbrīvotajos PAŠVALDĪBAS LUKSUS APARTAMENTOS!

 54. Aija teica:

  Pēdējā laikā šī tēmai ir aktuāla arī man, tāpēc jau vairākas reizes esmu iegriezusies šajā foruma tēmā un.. man šodien radās jautājums šīs lapas uzturētājiem- KĀDĒĻ tiek dzēsti Agronoma jeb ļ.cien G.Ķirķa komentāri. Manuprāt šeit viņš ir visszinošākais komentētājs. Acīmredzot redakcijai ir bijusi personiska ieinteresētība tos izdzēst, jo nekā nepiedienīga šajos komentāros nebija. Paredzu, ka arī mans komentārs tiks izdzēsts bez atbildes, bet pirms dzēšat izlasiet LR satversmes 101. pantu

 55. ntzAGRIS teica:

  Ļ. cien. Agronoms acīmredzot pats ir dzēsis savus komentārus šajā un arī citās foruma tēmās. Mums – NTZ redakcijai ar Agronoma dezertēšanu no foruma nav nekāda saistība.

 56. Ziedonis teica:

  Mieru, tikai mieru, nav jau miltārais dienests, ka tūlīt jāsauc par dezertieri – cilvēks turpina aktīvi darboties, katram savs iemesls un īstais laiks.

 57. agronoms teica:

  Mana vēlēšanās ir iedzīvotājiem palīdzēt ,nevis uzklausīt muļķīgas replikas,neesmu to pelnījis,biju arī Spartaka ielā -5 un redzēju tās neizdarības kādēļ iedzīvotāji bija spiesti salt un maksājot par nesaņemto siltumu naudu ,ja ūdens līdz kaut kādam krānam silts .bet aiz krāna remdens ,aizkaļķojies un ūdeni nepadod, otrs tikai vienā no stāvvadiem bija atgaisošanas krāns ,ja augšējā stāvā sistēma nav atgaisota salst desmit dzīvokļi ,tāda lūk situācija, mans telefons un e-patsts ir atrodams Tukuma novada mājas lapā NVO tukuma Dzīvokļu īpašnieku un īrnieku biedrība ,nekad palīdzībā neatteikšu.,sajā izzaktajā un izsaimniekotajā valstī jau vairāk nav ko zaudēt ,ka tikai ņirgāšanos par sevi ,ko vakar kārtējo reizi izjutu no bērniem ejot uz savu dzīvokli.

  Pēdējās korekcijas veica agronoms, 2010-03-15 08:13

 58. Spartaka ielas iedzīvotājs teica:

  Esmu no Spartaka ielas 5 nama. Kā apsmieklu "Tukuma namu "īres lapiņā mūsu nama iedzīvoāji saņēma pārrēķinu- no februāra siltuma izmaksām 10% – tas ir ap 8 Ls atvieglojumu par vesela mēneša salšanu, kad ārā bija -25 grādi . Mēneša izmaksas tikai par siltumu bija ap 100 Ls. 1.60 Ls par kvadrātymetru.
  Domāju, ka vērsīšos pie patērētāju tiesību aizsardzības institūcijās jo 5. nama iedzīvotāju zvanu uzskaite dispičerei ir pilnībā. ja avīzē netiks dots "Tukuma siltuma "un "Tukuma namu"skaidrojums – kādēļ pārrēķins ir tik mazs, tad jāvēršās tiesā un KNAB.

 59. LLT teica:

  – kāds ir redzējis tāmes par nosiltinātajiem māju galiem??
  Cik tāds pasākums varētu maksāt??
  Mēs LLT esam pavisam aizmirsti!!:(

 60. Z teica:

  Neviens ne domē, ne Tukuma namos neko nerāda – osobo sekretno!
  Ir taču iemesls un katrs var iedomāties kāds.

 61. LLT teica:

  skaidrs!
  ganjau pēc 20 gadiem kautkas mainīsies 🙂

  nebiju uz iedzāvotāju sapulci, jo pastkastīti atvēru pa vēlu! Kad būs vel kāda??

 62. Ziedonis teica:

  Būs tikko saskaņos tāmi, precizēs līgumu. Un par labu reālistiem nevis skeptiķiem un neticīgajiem Tomiem vai visu par velti gribētājiem un malā stāvētājiem.

 63. Ziedonis teica:

  Būs tikko saskaņos tāmi, precizēs līgumu. Un par labu reālistiem nevis skeptiķiem un neticīgajiem Tomiem vai visu par velti gribētājiem un malā stāvētājiem.

 64. Ziedonis teica:

  Būs tikko saskaņos tāmi, precizēs līgumu. Un par labu reālistiem nevis skeptiķiem un neticīgajiem Tomiem vai visu par velti gribētājiem un malā stāvētājiem.

 65. agronoms teica:

  Viens mājas piecstāvu mājai gala nosiltinājums izmaksā virs 4000.0Ls bez PVN atkarībā no materiāla bet jāgriežas arī domē ,varbūt ir lidzfinansējums.Guntars Ķirķis

 66. Kristaps! teica:

  – Tiko lasiju NTZ Apsaimniekotājiem kokurence!!
  Nav jau brīnums, ka U. Eglīts tā izsakās – nav jau ar konkurenci nekad saskāries. Pats neko nedara un citim ščēršļus liek!!
  vislabāk man patī frāze no 17.03 NTZ izlaiduma – tas jau ir cilvēku interesēs, viņi tak par to maksā 🙂
  – sanāk, ka visi melo tai skaitā A.Kampars, V.Jermaka, arī Valmierā, Lie apsaimniekotāji nezina ko dara, tikai Eglītis ir par cilvēku labklājību!!
  Pat bez līdzfinansējuma tas pasākums ir izdevīgs!!

 67. LLT teica:

  šitas izskatās pēc turēšanās pie pēdējā salmiņa!
  Savādāk banka vel džipu atņems. kautgan kas zin varbūt pa naļiku nopircis

 68. tukms1 teica:

  Kam izdevīgs??!!

 69. nezinītis teica:

  Struktūrfondos māju siltināšanai ir iedalīta liela nauda 75 miljoni un tā ir ekonomikas ministra neizdarība tagad glābj ko var ar iedzīvotājiem nerēķinoties

 70. Kristaps! teica:

  protams, ka iedzīvotājiem!!
  nejau piespiest renovēt ir mūsu uzdevums, bet gan likt saprast cilvēkiem, ka ir pienācis laiks mainīt ierasto kārtību – tas arī nenozīmē, ka jums ar mums ir jāsadarbojas, varat to darīt paši! Kamēr ir pieejams ES līdzfinansējums 50 %
  Bet skaudīgie latvieši jau to nekad laikam nesapratīs!!! Skataties tikai Degpunktu un uzņemat visu labo ko tur rāda 🙂 vaitad tieši tas nav tas kas ir vajadzīgs ik vienam no mums šai "foršajā" periodā!! Lai veicas:)

 71. Z teica:

  Nauda liela, tikai apguve nekāda – labais lācītis guļ ar visām ministērijām.
  Vai arī sēž kā suns uz siena kaudzes – uzņēmējiem neuzticas, ka nenotrallina Dienvidu un Ziemeļu tiltos vai Šlosera jaunajā glābšanas komitejā.
  Toteis dzirdams, ka Eglītis palicis gudrāks, vismaz papīru lietās – gan jau kāds muļķis iekritīs ar krustiņu vilkšanu

 72. Z teica:

  Nauda liela, tikai apguve nekāda – labais lācītis guļ ar visām ministērijām.
  Vai arī sēž kā suns uz siena kaudzes – uzņēmējiem neuzticas, ka nenotrallina Dienvidu un Ziemeļu tiltos vai Šlosera jaunajā glābšanas komitejā.
  Toteis dzirdams, ka Eglītis palicis gudrāks, vismaz papīru lietās – gan jau kāds muļķis iekritīs ar krustiņu vilkšanu

 73. Konkurence teica:

  Kāpēc ne? Lai tik darbojas, jo lielāka konkurence, jo lētāks pakalpojums, kāda atšķirība, kurš ir apsaimniekotājs – Tukuma nami, Globe Accounting Ltd, Latio Namsaimnieks vai kāds cits, galvenais ir kvalitāte un zemāki rēķini nākotnē. Ja būs konkurence, tad katrs no apsaimniekotājiem domās, kā uzlabot savu pakalpojumu.
  Pieredze rāda, ka tikai 10% gadījumos iedzīvotāji saviem spēkiem ir spējīgi apsaimniekot namus, tāpēc labāk ir izvērtēt visu apsaimniekotāju piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko.
  Vienmēr jau būs tādi iedzīvotāji, kam neko nevajag un tāpat ir labi, vai arī neviens un nekad nebūs labs.
  Bet tie, kas vēlas kaut ko uzlabot, lai rīkojas, sasauc sapulci, izvērtē un pieņem lēmumu.

 74. ĢirtsBērziņš teica:

  Dārgie Tukuma iedzīvotāji, kam tērējat savu dārgo laiku, 70% no komunālā maksājuma sastāda rēķins par apkuri, visi pārējie maksājumi sastāda mazu daļu un tie aktīvi tiek uzskaitīti ar skaitītājiem, savukārt siltumu jūs varat atļauties neuzskaitīt vēl vairāk- pārmaksāt par to. Veicot namu renovāciju, vasaras sezonā Tukumā parādītos vismaz 140 jaunas darba vietas, uzstādot individuālos siltuma skaitītājus ar iespēju katru radiatoru regulēt pēc vajadzības par siltumu vasarā nebūtu jānorēķinās avansā, bet gan tikai par patērēto.
  Vai Jums to vajag???
  Individuāli siltuma skaitītājus arī var uzstādīt, tikai kas maksās par koplietošanas telpu siltuma patēriņu, rezultātā nonākam pie slēdziena, ka skaitītāji ir jāuzstāda pilnīgi visai mājai, tas dotu līdzekļu ietaupījumu kā minimums uz 30%, No 1,50 Ls par kvadrātmetru apmaksa samazinātos uz 1,05 Ls par apkurināmās platības kvadrātmetru. Lai nebūtu jāmaksā par siltumu ko nepatērējam mājām ir jābūt nosiltinātām, katra māja ir individuāla un katrai mājai ir jātaisa savs energoaudits. Tikai pēc šī audita un tehniskās apsekošanas kļūs skaidrs, cik daudz un kas vispār darāms, tad top projekts siltināšanai. Siltināšana nozīmē mājas ārējo sienu pagraba un jumta pārseguma siltināšana, lai siltums neaizplūst no mājas bet gan paliek tajā, kā rezultātā mājai nebūtu no Tukuma Siltums jāiepērk tik daudz siltuma cik tā iepirka līdz šim. Tas ka Jums ir silts dzīvoklis nenozīmē, ka māja nav jāsiltina, siltais dzīvoklis silda mājas sienas un tās savukārt silda āra gaisu un Jūs par to maksājat.
  Par pagājušo apkures sezonu jūs katrs esat pārmaksājuši 1,10 Ls par dzīvokļa kvadrātmetru, tikai par apkuri- 6 apkures mēnešos vidēji 231 Ls uz katru dzīvokli Tukumā. Tas ir 8085 Ls uz māju un 598290,00 Ls visā Tukumā (Jauntukumu ieskaitot). Savukārt Otrdienas NTZ rakstā "Siltuma Jautājumi sāpīgi un aktuāli" rakstīts ka Tukumnieki parādā par pusotru gadu 508’870,00 Ls!!!
  Domājiet un rēķiniet cik tad esat pārmaksājuši par pusotru gadu un kurš kuram melo.
  Jautājiet un nāciet ciemos
  Raudas 27A Tukums
  no 9-17 darba dienās
  Ar cieņu Ģirts Bērziņš
  globeaccounting@inbox.lv

 75. edgarsn teica:

  Skatos, ka viens onkulis staigā ar aparātu gar Tukuma daudzdzīvokļu mājām jau kuro dienu… skatās siltumnoturību… Interesē, kura uzņēmuma norīkots tad ir šis cilvēks? Starpcitu Ziedoni cik sapratu Spartaka 5 tiks renovēta, jo pēc Tevis teiktā var noprast, ka māja savākusi nepieciešamo balsu skaitu, viens man tuvs cilvēks tur tagad mitināsies, paskatīsimies, kādas būs atsauksmes… 🙂

 76. ### teica:

  1) kā Jūs iedomājieties radiatoru regulēšanu katrā dzīvoklī, ja bez kapitālas siltumtrases pārbūves mājās tas nemaz nav iespējams. Un ko tad, ja daļa mājas iedzīvotāju šādai pārbūvei nepiekrīt, jo tas jau nav tikai ielikt regulatoru, tad nozīmē mainīt radiatorus un visus stāvvadus. Kurš man pēc tam sponsorēs dzīvokļa remontu?
  2) par izmaksām un ekonomiju – acīmredzot ne visās mājās ir šaušalīgi dārga apkure, februārī manā rēķinā par 54 m2 dzīvokli apkure bija 41 Ls (pirms vasaras maksājuma atņemšanas).

 77. Santex teica:

  jautājums mistiskajam (###) Cik daudz Tu saproti no siltumtehnikas, ja tik droši vari apgalvot, ka tas nav iespējams???

 78. teica:

  41 Ls februārī par 54 kvm?! Vai nu čomaks kādai spalvainai rokai, vai dzīvo ĀFRIKĀ.
  75 santīmi/kvm – tā jau renovēta un nosiltināta māja! Kur mums Tukumā tāds brīnums atrodas?
  Nē, mafiozi vai bezbiļetnieks.
  Santehnika jāmaina? Bet, kur kas spiež?
  Caurules? Ja vajag, tad maina. Skaitītājs arī par kredīta naudu. Kas plēš tavu maku – Eiropa?
  Remonts? Lunatiks vai baltrocītis. Plaukstas lielumu aizmest? Arī to izdarīs par kapeikām, bet izskatās esi plēsējs no citiem, jo zini kā atsaucas.
  Arī energsonam kā būs pat nav jāzīlē, kad kažoks mājai, nevis ielāps uz pakaļas.
  Par likumību jārūpējas pašvaldībai un tiesībsargājošām iestādēm nevis kā Kristovskim ar Iekšlietu portfeli jāstaigā 10 parakstu vākšanai, ka noguldītāji muļķi. Tādu Vienotības partiju, ar tādiem darboņiem – pilsoņiem nevajag.

 79. ku ku teica:

  par remontu piekriitu! Kas labos – neticu ,ka tik tīri nostrādās!!!

 80. Santex teica:

  Gribi ko izdarīt labi – dari to pats!!:)

 81. TT teica:

  Domes birokrātija ir tik lēna vai pašpārliecināta, ka nekādi brīdinājumi nelīdz – vienkāŗši domā ka īrnieki ir galīgie tupaki, starp citu "neo" dati par Tukuma namu lielajām algām ir zināmi.
  Un kas tur iekšā, ak dievs! Nu neprot cilvēkus novērtēt ne dome, ne …
  Piramīda brūk, bet dzīvokļu apsaimniekota’ji barojiet vien savus izspiedējus. Novediet vēl pārējos līdz kliņķim un tad patiešām arī Domes kase būs tukša.

 82. iedzīvotāja teica:

  Tātad pieņemsim, ka ir ideālais variants, kredīts tiek paņemts, māja nosiltināta, izmaksas ideālas. Viss ir skaisti. Bet:
  – komunālos maksājumus (siltumu, ūdeni) maksājam apsaimniekotājam, kurš tālāk norēķinas ar pakalpojuma sniedzēju;
  – apsaimniekošanas maksājumu, no kura daļēji tiek veikta kredīta atmaksa arī maksājam apsaimniekotājam, kurš norēķinās ar banku.
  Un šeit man rodas jautājums – kas notiks, ja daļa mājas iedzīvotāju savus maksājumus neveiks, ja jau šobrīd ir tāds iedzīvotāju parāds esošajam apsaimniekotājam, ir vairāk kā skaidrs, ka tāds būs arī pret jauno apsaimniekotāju.
  Faktiski jau iedzīvotājam maksājumi būtiski nesamazināsies, samazināsies maksa par apkuri, bet palielināsies apsaimniekošanas maksa…
  Es neesmu pret māju siltināšanu, bet ļoti gribētos redzēt reālus aprēķinus. Piebildīšu, ka pēc profesijas esmu bankas darbiniece un grāmatvede ar lielu stāžu, tādēļ kaut ko no aprēķiniem saprotu.

 83. ### teica:

  Šāda "brīnummāja" ir Pasta ielā (ne jaunais projekts). Apkures izmaksas šajā sezonā par 2-ist. dzīvokli:
  okt.2009 – 20,27
  nov.2009 – 26,64
  dec.2009 – 39,36
  janv.2010 – 48,70
  febr.2010 – 41,83
  Ir jau fakts, ka lielākajā dalā mājas iedzīvotāji ir nomainījuši logus, TN nosiltināja majas gala sienas.
  Un par siltuma trūkumu nesūdzos pat lielā salā.

 84. TT teica:

  neturi sveci zem pūra – līdzi iedzīvotājiem, ja dome māk tikai iekasēt
  pareizēk sakot, nekas apmaksas sistēmā nemainās, tikai kā apsaimniekotājs ar apsaimniekošanas naudas samazinājumu īrniekiem, toties pretī saņem komfortu, zinot par ko maksā
  Būs cenu kāpums visiem, bet attiecībā pret visiem konkurents ieinteresēts samazināt dzīvokļu īpašnieku izdevumus, lai piesaistītu sev vairāk klientus
  Tādēl monopolists guļ un, redzams, kopā ar domi, par ko arī rodas aizdomas

 85. TT teica:

  Un par labvēlības koificentu arī nesūdzies
  Uzraksti valdībai un eiropai, ka tie ar savu programmu ir galīgi sviestā un tupaki
  Liekam tikai koificientus, makšķerējam naudu no iedzīvotājiem un apmaksājam citu rēķinus
  Pietiek, kad saškārdīs monopolistus un oligarhus, tad paskatīsim kādi būs tavi rēķini
  Žizņevskim, Eglītim, Petrovai, meitām sievām, dēliem un visiem līdzautoriem

 86. ziedonis teica:

  Aizmirsa koificientus 1., pēdējam un gala dzīvokļiem – dīrāja uz vella paraušanu, varbūt ne tik daudz Tukuma nami, cik siltums un deputāti vainīgi, ar visu regulatoru.

 87. ašais teica:

  NEŅEMAT ŠĪS ZIŅAS BŪS CITAS, KO LASĪS LATVIJĀ

 88. en teica:

  Sakiet, kāda jēga siltināt ja dara šādi: ":"Par logiem- atbalsta projektā neiekļauj dzīvokļu logu nomaiņu, tiek iekļautas tikai izmaksas par koplietošanas telpu logu un durvju nomaiņu. Dzīvokļiem kuros logi nav nomainīti tiks piedāvāts to izdarīt paralēli ar siltināšanu- tur cilvēkam pašam jātiek skaidrībā vai pieņemt mūsu pēcapmaksu vai formēt kur citur, vai arī mainīt vēlāk, tikai tad jau būs jārēķinās, ka fasādes daļa būs saviem līdzekļiem atjaunojama." Tā Ģ.Bērziņš!!!! Tātad, ja kāds, kuram logi nav nomainīti tos nemaina, tad rodas jautājums: Kāds labums no visa šī projekta…?? Cienītais Z kungs šis jau izskatās pēc ielāpa uz pakaļas – izsakos taviem vārdiem, tikai šoreiz tas nebūs uzlikts un pa šo tā saucamo ielāpu siltumiņš tju tjū… še Tev nu bija princis baltā zirgā – tak teicu, ka tas viss izskatās pēc afēras!!! Šis izteikums jau vien liecina par to, ka topošajam apsaimniekotājam rezultāts nerūp – galvenais, ka maciņš biezāks…!!!

 89. Z teica:

  Demagogs en. Logu maiņas varintiem piekabina klāt birku aferists.
  Gudrelim vajag zināt, ka katram materiālam ir savs siltumvadīšanas koeficients.
  Logi var būt dažāda materiāla, arī palikt tie paša koka, tikai blīvēti.
  Un logs nav caurums – galvā vai citur var būt caurums.
  Parasti saka, kurš visur redz zagļus, pats tāds ir.
  Tādi bremzes – en pārliecina, ka jāsiltina un pat jāmaina apsaimniekotājs.

 90. en teica:

  Palasi labāk Tukums info un tad redzēsi, ka viens tik Tu tāds gudrelis esi, pasaki, ko Ģirta kungs Tev tik vilinošu piedāvājis ir??? Blīvējami logi – antiņš esi vai??? Vecajiem logiem nekāds blīvējums nepalīdzēs, ja nu vienīgi tāds kurš logus padarīs par neatveramiem!! Tiešām žēl, ka krīze cilvēkus ir novedusi līdz plānprātībai, vai tiešām Tevi izmisums dzen??? Man Tevis patiesi žēl!! Un vietējā Tukuma avīzē viss ir sīki un smalki aprakstīts – tur tikai tika apstiprināts, ka nekāds 51% neeksistē – likuma ietvaros tie būtu 75% un arī tas ir diskutējams, jo likums ir spēkā, ja tas nepārkāpj citu likumu, tātad privātīpašuma neaizskaramības likumu… Starpcitu, Ģirta kungs tukums info izteicies, ka esošais apsaimniekotājs izteicis domu, ka visus iekrātos līdzekļus ( mūsu mājā tie ir pāri 3000 Ls ) varētu izlietot uzstādot ind. siltuma skaitītājus – saki man vai ar to nebūtu jāsāk!!??? Nākamais solis, panākt, ka Tukums siltums ir neatkarīga iestāde un savus rēķinus piestāda atsevišķi, tādējādi nekādus astranomiskos ciparus par kaut kādām siltināšanām nebūtu jāizdod!!! Lūdzu ja nāk ar piedāvājumu, tad lai izsaka tādu, kurš cilvēkam dotajā brīdī ir aktuāli un pieņemami nevis mēģināt cilvēku dzīt stūrī, lai pašam būtu no tā labums!!! No paziņām esmu dzirdējis, ka tā nepabeigtā būve celtnieku ielā esot šī paša personāža lolojums, interesanti būtu paskatīties, vai jau pēc pirmā veiksmīgi saņemtā projekta pie šīs mājas atkal sāktos rosība…???

 91. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Nu atrodas idiņš, kurš maļ savu vecās politikas pārstāvniecību.
  Domes dzīvokļu speciāleste vai avīžele APSTRĪDĒS 50% + 1 bals. Neputro ar 75%
  Vai esi spējīgs izlasīt vairāk par pagasta avīzi. Laikam no kaimiņa kafejnīcas interneta raksti ar ierobežotām spējām.
  Riebjas klausīties par PVC logu maiņas vienīgo risinājumu. Totāls stulbums! Caurums viņam. Ieklemmējies bez variantiem
  Saka, ka ir izvēles iespējas. Un pilni plaukti veikalā ar palīgmateriāliem.
  Protams, ka logos ir daļa siltumzudumi, bet ne panaceja. Komplekss pasākums nepieciešams.
  Idiņ, atnāc es parādīšu, kādi materiāli ir veikalā, pastāstīšu, ko dod līmēšana, ko ķites nomaiņa ar silkonēšanu un ko nozīmē durvju, pagraba, bēniņu un sienu siltināšana.
  Atradies viens "en" Tukuma gudrais pret visas valsts speciālistiem.
  Beidz muldēt un dziedāt pakaļ iedzīvotāju maku tukšotājiem.
  Man rodas pārliecība, ka attiecīgām iestādēm būs jāpārbauda, cik, kas izmaksā iedzīvotājiem un kāpēc izvēlas dārgāko firmu zīmola pēc.
  Un beidz baumas vākt kā Vizentāla centra zurafs – objekti Tukumā ir vairāki arī tādi grausti, kas pieder miljonāriem. Ja runā, tad konkrēti, nevis, "viena tante teica" un kā vista kladzina pakaļ.

 92. Ziedonis Ķiģelis teica:

  En, tūtiņ, parēķini:
  03.2010-69.13+25.38( priekšapmaksa)=94.51:45.4=2.09ls
  02.2010-71.91+18.14 =90.05:45.4=1.98
  Ls/kvm
  Kurš te plānprātiņš – grābējs vai maksātājs, vai tāds pielīdējs kā Tu?
  Pat ar kredītu 100 000 un 50 atskaitījumu no ERAF mums par 20%-60%siltumekonomijas būtu vidēji 40% ekonomija, man pat pietiek ar 20 ls/mēn ekonomiju ar visu apsaimniekošanas pielikumu.
  Un pat, ja maksātu vienlīdz nosiltinātais ar nenosiltināto, tad iegūtu komfortu vismaz ar 3 punktiem:
  1. siltums
  2. vizuālais
  3. īpašuma cena
  4. mājas un sistēmas kalpošanas palielinājums
  Logi ieciklējušies – kur tad siltuma sistēmas balansēšana, caurules radiatori, apvedcilpas, regulatori un patiešām siltumskaitītāji. Un maksāsi ne kā kolhozā, kurš vairāk sazog, bet pēc patērētā un vajadzības.
  Nevis mistiskās cenas par mazutu, šķeldu un jaunu katla māju, rekonstrukcijām ar nemitīgiem solījumiem par ekonomiju un pēcāk Dienvidu tilti un Gaismas pils kredītu apmaksu Tukumā.
  "Ja būtu kā būtu" – tantei riteņi un tramvajs piedevām šībers klačniekam en

 93. en teica:

  Kādi 100 000 un Tu esi tik ļoti naivs, ka notici, ka ar to pietiks… LLU jau laikam nemācīja tādas lietas… tapēc jau rēķināt nemāki!!! Tev vispār nekāda sajēga nav no darbu un materiālu izmaksām – tik vien zini kā šeit gudri spriedelēt!! Rēķini tik pats – pavingrini smadzenes, jo tām tas ir nepieciešams!!
  Rakstīšu lieliem burtiem lai cilvēki redz, ka izvairies no atbildes:
  SAKI VAI NEPIETIKTU AR SILTUMA SKAITĪTĀJU UZSTĀDĪŠANU DZĪVOKĻOS?????? Efekts tāds pats tikai desmit reizes lētāks!!!!!
  šo jautājumu Tu jau esi reizes trīs ignorējis!! Vajag domāt un darīt tik cik varam atļauties nevis skriet ar pieri sienā…
  Nevis es esmu kādam pielīdējs bet tu d…sā līdējs vienam zelta kalnu solītājam! Laimīgi tev aplauzties!

 94. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Tu tomēr esi nelaimīgs cilvēks un es neteiktu gudrs.
  Tu esi bailīgs anonīmiķis, spēj domāt ar vienu puslodi un ar vienu aci lūri caur atslēgas caurumu, ieraudzīdams LLU zinātnes.
  Vajadzēja saskatīt arī, ka trīs gadus esmu mācijies profesionālā celtnieku skolā Liepājā.
  Uz tavu gudrību, "vai nepietiek ar siltuma skaitītājiem"- Nē. Pilnīgs absurds – caurā mājā skaitīt pārkurinātus un neregulējamus radiatorus! Skaitītāji un skaitīšana nesilda, bet tikai kontrolē izlietojumu!
  Un tagad tavam slinkumam un kādas rievas vairošanai-
  Pilnīga renovācija:
  Kuldīga, Dzintaru 10 = 89 000 Ls;
  Valmiera, Ausekļu 25 = 85 000 Ls;
  Rīga, Celmu 5( 60 dzīvokļi)= 98 000 Ls
  kredītdzēšana – 0.30 Ls
  Siltuma ietaupījums 46%
  Līdzīgi Kurzemes prospektā un citur.
  Olainē ar daļēju siltināšanu 51 373 Ls
  Pilnajā ietilpst visas mājas ietērps no pamatiem, jumtu ieskaitot un arī logu maiņu, neaizmirstot minētos siltumskaitītājus, kuri patiešām tad uzskaitīs katra dzīvokļa individuālo izlietojumu.
  Esi nožēlojams, ka rēķini pēc savas plēsējdabas, es tādu uzpūstu celtnieku neņemtu, brīnums, ka vēl atrodas muļķi.
  Bet tādi ir arī Tukuma nami, savukārt ar globe no prasām atkāpties no 200 000 uz 100 000, arī līgums tiek trīskārt un vairāk jau labots iedzīvotāju interesēs, bet ne burbuļu celtnieku vajadzībām.

 95. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Šķiet prātu vētra ir beigusies un mums visiem ir viens mērķis – komforts un labklājība. Turklāt, ne uz citu rēķina.
  Pozitīvais ir tas, ka apliecini celtnieka amata prasmi, rēķināšanas un materiālu izvēles māku.
  Līdz ar to pieņemu, ka lietderīgi vari piedalīties mājas siltināšanas projektā, neatkarīgi vai esi edgars, vai vienkārši en, vai pat diplomēts Pasta ielas aktīvists, vai pašu mājas kautrīgais.
  Mans profils ir zināms, atliek ielūgums un liekam galvas kopā, lai novērstu iespējamās kļūdas, radītu apkārtējiem drošības sajūtu, izdevumu samazinājumu un ienākumu palielinājumu.

 96. en teica:

  nu redzi – tātad arī tur izrādījās pavisam citi cipari, kā prezentācijā tika pasniegti… Godīgi sakot man ir apnicis kādam kaut ko pierādīt, darbi un laiks savu parādīs un tad jau arī viss būs redzams, bet malā stāvēt netaisos… Es esmu tikai par labklājību!!! Starpcitu, es neslēpjos.

 97. skoba teica:

  Bērzioņ-tin takš uz mājām pie daugavas krastiem-ak tin..

 98. spartaks teica:

  Tukuma info salasījušies bābu, skauģu un savu pārstāvju fanu klubiņš. Katrs pārliecina sevi, bet pierāda galīgu (garīgu) atpalicību.
  Jāiet skolā vai jāiepazīst siltināšanas ābece ar pieredzi kopš 2004. gada. Varbūt kāds māk lasīt Kurzemes vārdu?
  Diemžēl tukumnieki izskatās pēc pirmklasniekiem.
  Dažs izšķīlies 25 gadnieks uzskata sevi par "veci", bet arī vecis prātu izkūkojis ar pašreklāmu.
  Viss jau ir pierādīts. Un zināms arī kā līdz šim noticis ar konkursu dalīšanu, kā arī cik kuram akcijas un par ko fano.
  Bet siltums un nauda ir vajadzīga iedzīvotājiem, ne tikai TN akcionāriem un pašvaldības ierēdņiem.

 99. ZIEDONIS teica:

  Piebildīšu – suņi rej, karavāna iet.
  Latvijas avīze 2010.6.04. arī ir pamācoša siltināšanas pretiniekiem, neticīgajiem tomiem un "pieredzes bagātajiem"’zaļknābjiem (trīs šķūnīšu babulienēm").
  Globe vietā varēja un var būt jebkurš stagnācijas konkurents, bet Tukumā ir muldoņas un nav uzņēmigi darītāji.
  Naudu? To jā, par nepadarītu jau prasīs un otra makā līdīs.
  Garām spriedelējumi par naudiņām. Un arī pieteicies pēc lielā rubuļa nav neviena, tikai muldoņas.

 100. en teica:

  Tukuma ziņās atkal – nu ja tās pašas Spartaka ielas iedzīvotāji sūdzas, par parakstu vākšanas metodēm!

 101. Ziedonis teica:

  Kāds neviltots prieks par Pavļiku Morozovu – nodevējs paliek nodevējs, kaut no piektā stāva.
  Bet par ko priecāties? Par mūžīgi neapmierināto uz visu pasauli, vai par to, ka atkal būs ziema, atkal salsim un maksāsim vēl vairāk? Tikai tāpēc, ka kārtējam muļķim savas muļķības dēļ izdevies nobremzēt inovāciju?
  Tad par kādām "metodēm" baumojam? Un kur tad iesniegums prokuratūrā?
  Ir varianti – atbild baumotājs vai nelikumīgu darbību veicējs, bet varbūt tomēr goda un cieņas aizskārējs, ir taču publiska telpa un tas nekas, ka nika aizsegā. Protams, ir jau administrators.

 102. Ziedonis teica:

  Kāds neviltots prieks par Pavļiku Morozovu – nodevējs paliek nodevējs, kaut no piektā stāva.
  Bet par ko priecāties? Par mūžīgi neapmierināto uz visu pasauli, vai par to, ka atkal būs ziema, atkal salsim un maksāsim vēl vairāk? Tikai tāpēc, ka kārtējam muļķim savas muļķības dēļ izdevies nobremzēt inovāciju?
  Tad par kādām "metodēm" baumojam? Un kur tad iesniegums prokuratūrā?
  Ir varianti – atbild baumotājs vai nelikumīgu darbību veicējs, bet varbūt tomēr goda un cieņas aizskārējs, ir taču publiska telpa un tas nekas, ka nika aizsegā. Protams, ir jau administrators.

 103. Ziedonis teica:

  Kāds neviltots prieks par Pavļiku Morozovu – nodevējs paliek nodevējs, kaut no piektā stāva.
  Bet par ko priecāties? Par mūžīgi neapmierināto uz visu pasauli, vai par to, ka atkal būs ziema, atkal salsim un maksāsim vēl vairāk? Tikai tāpēc, ka kārtējam muļķim savas muļķības dēļ izdevies nobremzēt inovāciju?
  Tad par kādām "metodēm" baumojam? Un kur tad iesniegums prokuratūrā?
  Ir varianti – atbild baumotājs vai nelikumīgu darbību veicējs, bet varbūt tomēr goda un cieņas aizskārējs, ir taču publiska telpa un tas nekas, ka nika aizsegā. Protams, ir jau administrators.

 104. nezinītis teica:

  Pienāks laiks un būs darbs arī prokuratūrai ,visam savs laiks

 105. Ziedonis teica:

  Kas var būt labāks par šo – tautas ilgas pēc taisnības, reiz mācīja, ka labajam jāuzvar. Un nekādas baumas.
  "Katram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek."

 106. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Mēs jau sen, un arī kopš iepriekšējām vēlēšanām dzirdam par konkurences likuma pārkāpumiem Tukumā.
  Kārtējais pierādījums 2010.05.05 18.00 notikusī iedzīvotāju daļas sapulce Ledus hallē. Kaut gan konkurences attīstība jau bremzēta kopš gada sākuma un pat iepriekš, kad bija pieejams Eiropas atbalsta finansējums māju siltināšanai.
  No pašvaldības nekādas pretimnākšanas un nekāda ieinteresētība. Gluži otrādi – apsaimniekotāju monopoltiesību saglabāšana par jebkuru cenu un iedzīvotāju lielo rēķinu meksājumiem.
  Citās pilsētās jau atteikušies no nelabvēlīgajiem apsaimniekotājiem.
  Jāsatsakās arī no ierēdņiem , kurus mēs barojam, bet kuri nepārstāv iedzīvotāju labklājības uzlabošanas intereses.
  5. maijā pat tika pārkāpts likums par sapulcēm. Pašvaldība izsludina sapulci, bet atsevišķiem interesentiem diskriminējoši aizliedz tajā piedalīties. Informācijas liegums, piedalīšanās aizliegums, pašcieņas tiesību aizskārums, pamatbrīvības tiesību kopuma noraidījums.
  Ar ko tad konkurenti bija bīstami? Ar monopoltiesību apdraudējumu un piedalīšanos komercdarbībā. Nav žēl jebkura konkurenta ienākšana tirgū, bet bez intrigām un barjerām.
  Ar ko gan iedzīvotājs apdraudēja Tukuma PAŠVALDĪBAS ierēdnīti? Ar informācijas ieguvi. Bet tā nebija slepenota. Zāle bija vairāk kā pustukša un piedalīties diskusijās interesenti atteicās.
  Te jau ir mūsu mazo ierēdnēcības ķeizariņu nekompetence cilvēktiesībās un likumā par sapulču brīvību ( ne tikai uz ielas). Ar mūsu nodokļu maksātāju naudu un brīvības tiesībās katrs ierēdnītis izrīkojasa pēc saviem komunālājiem uzskatiem.
  Paldies partijai un ierēdņiem, kas aizstāv tautas intereses pielāgotas savējām.
  50 000 ierēdniecības pūlis priekš Latvijas ir par lielu un tādēļ likvidējams līdz minimumam.
  Šobrīd vairāk interesē, ko par tādas ierēdnes rīcību domā un darīs pašvaldība.

 107. X teica:

  Varbūt Tu, lielais gudriniek, uzņemies apsaimniekošanu. Ja jau visi tādi zagļi un krāpnieki.

 108. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Acīmredzot, tā arī būs jādara vai jāpasauc trešais gudrais. Tikai kā nevienu negrib, lai tikai nebūtu jāatdod monopoltiesības.
  Un uz to provocē paši ierēdņu ķeizariņi, ar savu gumijas stiepšanu un lielmanību.
  Jā es atļāvos par savu naudu aizbraukt uz Liepāju pārliecināties kāda iedzīvotāju attieksme ir pēc siltināšanas. Pat necerēti lieliska un pat ar pašu mājas iedzīvotāju uzņēmību. Piedevām pensionāri bijuši un ir atsaucīgi nevis tā kā Tukumā, kur kantora žurkas izplata visādas nejēdzības un vēl bremzē. Nebūs darītāju, pats darīšu, bet muļķībām par lielajām maksām un cilpām, lai ierēdņi pietaupa sev.
  Tā viš ir, ierēdņi aprij nodokļu maksātāju naudu un paldies nemāk pateikt, kur vēl strādāt iedzīvotāju labā.

 109. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Tāds līgums kāds bija uzspiests Globe, ja pienāks tikšanās brīdis ar Dzīvokļu n vadītāju, tiks prasīts arī no monopolista TN, lai apliecina, ka:
  1. izpildīs darbus 3 mēnešos no pamatiem līdz jumtam, kā Liepājā,
  2. lai strādātu par samaksu pašu mājas bezdarbnieki nevis kaut kādi gurķi;
  3 kontroli pirms un pēc darbu uzrauga veiks savas mājas pārstāvji
  4 materiālu izvēli saskaņos un izvēlēsies ar pašu mājas iedzīvotāju izvēli
  5. izdevumus izvēlēsies pēc izdevīguma un ar izlietojuma uzskaiti…utt
  Tā kā, patiešām, stop un basta: Tev nebūs iekārot svešu un tev nebūs zagt!
  Ja Eglīša kungs piekritīs, tad arī neviens viņa darbinieks nepūtīs pīlītes un izlietos tik cik vajadzīgs – par iztrūkstošo piemaksās vainīgais.
  Mēs negribam salt dēļ "brāķa", kurš jau tiek manīts.

 110. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Un nekādas Rožu pilsētas konservu bundžas.
  Jāiemācās arī ar citiem materiāliem strādāt.

 111. tukumnieks teica:

  Saņēmu rēķinu par komunālajiem maksājumiem, un par aprīli 0.45Ls/m2 par siltumu un tad jautājums kāds būs rēķins pie nosiltinātas mājas un aukstiem radiatoriem nu to pareizināsim ar divi tātad 0.90Ls/m2 tie bankas procenti un tā siltināšanas nauda un desmit gadi kredīts uz kakla.

 112. Ziedonis Ķiģelis to ĀRZEMNIEKAM teica:

  Ko tu vari liet un paust savas emocijas ar varbūtības savārstījumiem ne jau aprēķiniem.
  Ja Tev ir labi, priecājies un neuztraucies par tiem, kuriem nav tik labi.
  Es personīgi runāju ar siltināto māju iedzīvotājiem un ne jau ar apsaimniekotājiem. Pensionāri pat bija apmierinātāki nekā gaidīts un pat ne tuvu Tavai āža ietiepībai.
  Ar striķi vai aiz ausīm Tevi neviens netaisās vilkt pie to māju iedzīvotājiem un kur vēl tādu ietiepīgo pārliecināt. Turklāt tāds labdaris, kuram pašam labi un lai tikai citiem nebūtu – pavisam nevajag.

 113. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Domāju, ka drusciņ gudrāks esi – par aukstiem radiatoriem nemaksā, bet tu to vari darīt.
  Efekts panākams pēc skaitītāja, kad rēķina katram atsevišķi nevis kā kolhozā un kad tāds tukumnieks iedomājas logu taisīt vaļā, nemākot regulēt paša radiatoru.
  Un nevis par to un par to un vēl – nepūt burbuļus!
  Maksā tikai par vienu – apsaimniekošana, kurā ietverts kredīts un pagaidām tas nevienā siltinātā mājā nesasniedz 0,90.
  Protams tukumnieks var maksāt arī vasarā par aukstiem radiatoriem, bet siltinātā mājā tas nav paredzēts.
  Un tad kad tu maksāsi priekšapmaksu es tikai apsaimniekošanas minimumu.
  Vispārīgi Tavu māju jāpārbauda, kāpēc citiem galos un apakša jāmaksā par salstošām pēdām un atdzesētiem pamatiem vai vai galiem, kur nāk iekšā aukstums.
  Tieši uz apkuri arī vinnē apsaimniekošanas maksa un nekas vairāk, kā tu biedē mazus bērnus un večiņas ar kaut kādām papildus bankas maksām.
  Brauc uz Liepāju pie pensionāriem viņi tev apgaismos, tāpat kā domniekiem rīdzinieki.

 114. Ziedonis Ķiģelis teica:

  Domāju, ka drusciņ gudrāks esi – par aukstiem radiatoriem nemaksā, bet tu to vari darīt.
  Efekts panākams pēc skaitītāja, kad rēķina katram atsevišķi nevis kā kolhozā un kad tāds tukumnieks iedomājas logu taisīt vaļā, nemākot regulēt paša radiatoru.
  Un nevis par to un par to un vēl – nepūt burbuļus!
  Maksā tikai par vienu – apsaimniekošana, kurā ietverts kredīts un pagaidām tas nevienā siltinātā mājā nesasniedz 0,90.
  Protams tukumnieks var maksāt arī vasarā par aukstiem radiatoriem, bet siltinātā mājā tas nav paredzēts.
  Un tad kad tu maksāsi priekšapmaksu es tikai apsaimniekošanas minimumu.
  Vispārīgi Tavu māju jāpārbauda, kāpēc citiem galos un apakša jāmaksā par salstošām pēdām un atdzesētiem pamatiem vai vai galiem, kur nāk iekšā aukstums.
  Tieši uz apkuri arī vinnē apsaimniekošanas maksa un nekas vairāk, kā tu biedē mazus bērnus un večiņas ar kaut kādām papildus bankas maksām.
  Brauc uz Liepāju pie pensionāriem viņi tev apgaismos, tāpat kā domniekiem rīdzinieki.

 115. spartaks teica:

  Mēs pateicamies partijai, ka viņai ir tādi ierēdņi,
  kuri par mums rūpējas:
  renovācija un siltināšana ievilktos gruntīgi un stabili,
  lai nākošo ziemu iedzīvotāji rūdītos un atkal saltu,
  lai mums būtu monopolsaimnieks un lieli rēķini
  un maz naudas maciņā.

 116. spartaks teica:

  Mēs pateicamies partijai, ka viņai ir tādi ierēdņi,
  kuri par mums rūpējas:
  renovācija un siltināšana ievilktos gruntīgi un stabili,
  lai nākošo ziemu iedzīvotāji rūdītos un atkal saltu,
  lai mums būtu monopolsaimnieks un lieli rēķini
  un maz naudas maciņā.

 117. ziedonis teica:

  Atgādini, kurā mājā dzīvo, kurā stāvā un mājas kurā daļā, nenosaucot dz.nr.
  Šķiet jau iepriekš izdarīji, bet atgādini.
  Iedzīvotājiem jābūt uzstājīgiem un jāprasa deputātiem, lai 1., pēdējo stāvu un gala dzīvokļiem piemēro koificientus par apkures maksas aprēķinu.
  Nevienlīdzību sen saskatījuši tirgus dalībnieki, tikai deputātiem klapes uz acīm, jo tas rada draugiem, radiem, paziņām un visādiem blatņikliem grūtības aprēkinos.
  Tā kā vidus dzīvokļi kotējas krietni augstāk, tad tiem arī jāmaksā dārgāk, it sevišķi, ja māja nav siltināta un renovēta.
  Apsaimniekotājam un deputātu kungiem ir jāzina materiāla un siltumtehnikas mācība, kas māca, ka materiāla vienas daļas (šai gadījumā, mājas to sienu, betona paneļu, ķieģeļu u.c)temperatūras izmaiņas to sastāvā rada spriegumus, deformējot vienoto struktūru.
  NEGRIBAT SILTINĀT, PIEMĒROJIET KOIFICIENTUS.
  Siltināšanai ir jēga, ja kompleksi tiek paredzēts un izlikti siltuma regulatori ar skaitītājiem katrā dzīvoklī, kas ietilpst renovācijas izdevumos.
  Renovācijas un siltināšanas kopējo summu sedz pašvaldība, apsaimniekotāja kredīts un Eiropas 50-60% atmaksa pēc darbu beigšanas.
  Tātad, atlikušo daļu vai starpposmu atliek iedzīvotājiem atdot no apsaimnioekošanas maksas.
  Un vēl, apsaimniekotāju neizdarības dēļ drīkst mainīt, kura vietā tiek iecelts vai nozīmēts cits, kurš turpina iekasēt apsaimniekošanas maksu.
  Bet, tikai baumu izplatītājs un neloģiski domājošais var bezprātim iestāstīt, ka visi Tukuma iedzīvotāji kāda ļaunprātības dēļ tiks izlikti no dzīvokļiem, protams, ja tik tā nav paša ļaunprātīga nemaksāšana, kas skatīta likumā par dzīvokļu īpašumu.
  Un tie jau ir arī iespējamie musinātāji, panikas cēlāji vai pretdarbības aģitatori, kurus jebkuros laikos nolika attiecīgās vietās.
  Bet garīgos nespējniekus vienkārši ārstē nevis pārliecina.
  Prakse ir taustāma lieta un nekādi minējumi vai aprēkini vairs nav vajadzīgi.

 118. e n teica:

  Mēnesi biju prom – bet Ziedons tik ņemas… Šinī banānu rpublikā viss pa vecam – skrienam tik ar galvu sienā, kamēr vairs nebūs ar ko skriet… cīnaties laimīgi, esmu sapratis, ka te jau tā pat vairs neko nepanākt…

 119. Ziedonis teica:

  Viss pa vecam

  Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi:
  Dzird par grūtdienīšu raudām,
  Tūdaļ kabatā bāž roku,
  Izvelk savu – nēzdodziņu.
  (Rainis)

  Šo Vienotību jūtu,
  Kad aukstumu mums sūta,
  Ar nodokļus vēl klāt
  Un tautu iznīcināt!
  (Ziedonis)

 120. Ziedonis teica:

  Ko lai saka par to mūri un galvu, ja atklāti, tad runāts daudz, bet darīts maz – pašvaldības puses. Jo neļauj.
  Kā suns uz siena kaudzes tup monopolists un risina savas antipātijas uz mājas īpašnieku rēķina – pats nedara un citiem neļauj.
  Tik vien runā par par nākotnes mērķiem un īpašuma iekonservēšanu kā reņģes bundžā. Un arī tikai ar ielāpiem uz mājas pakaļas, jo vairāk neko nemāk.
  Esmu gatavs pat nosaukt 1 kvm izmaksas pret TN uzrādītajām, kas neatbilst apsaimniekošanas izdevīgākajam iepirkumam no TN puses.
  Man prātā nāk kāds inženieris, kurš dēļ līdzīgām afērām no Ventspils dabūja "izlidot" uz Daugavpili, jo Sibīrijas Latvijā nav.
  Jāsaka kā Ķirķim – te var līdzēt KNAB vai prokuratūra.
  Kam man tāda iedzīvotāju interešu aizstāvīvības pašvaldība, ja ņem vai nedod neko – māja netiek siltināta, pat jautājums neskatīts, tikai pretdarbība pret citu apsaimniekotāju ienākšanu.
  Laiks novilcināts no FEBRUĀRA līdz Jāņiem un droši līdz saliem un pat ilgāk.

 121. e n teica:

  Atslābsti un nolaidies uz zemes – šajā valstī nekas nemainīsies…!!! un tāds maziņš un prasts šīs valsts donors tā pat neko nepanāks… Nesiltina tāpēc, jo Globe, acīmredzot, ir piedāvājis ne visai izdevīgu darījumu, nu nav ticības cilvēkos vairs šādiem afēristiem… Ja nu vienīgi kāds individuāli uzņemas iniciatīvu, bet šajos laikos tādu ar diez vai atradīsies! Viss šeit pa vecam – Tv to vien rāda kā diskusijas ar mūsu treknajiem, maļ un maļ vienu un to pašu, viens otru gāž no krēsla, kamēr pie mums būs tāds "bezpriģels", tikmēr arī sēdēsim ar pliku dupsi peļķē… Un ne jau siltināšanā ir tā vaina, kapēc visa vadība tā spurojas pret individuālajiem siltuma skaitītājiem, jo tas nav izdevīgi – VIŅIEM, bet mēs te varam kaut dzirksteles šaut – kā sēdējuši tā sēdēs savos beņķos! Būtu skaitītāji katrā dzīvoklī, tad viņiem pašiem ( Tuk.silt.) būtu interese sakārtot siltumtrases līdz kāpņu telpai, jo siltuma zudumi sistu pa pašu kabatu, bet tagad donors maksā par visu un ir taču labi… Panākt skaitītāju vajag – šo var atļauties vairāk iedzīvotāju – redzēs kāds būs ieguvums un tad jau no ietaupītās naudiņas var domāt par lielākiem projektiem – uzskatu, ka tikai tā panāksi atsaucību!!!!!!!

 122. novadnieks teica:

  Ar Sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem ir jāsāk ,lai brauc un pārbauda uz vietas, bet tie jau mūsu EM ministra pakļatībā uz ko tad cerat

 123. Ziedonis teica:

  Kad gribi dzirdēt atbildi, vajag dzirdīgu ausis.
  Kad spried, kurš liels vai mazs, par to var spriest tikai viens skolotājs.
  Viedi vārdi, kas sevi paaugstinās tiks pazemots, bet kas pats pazemosies, tiks paaugstināts.
  Un tev taisnība, ka viss pa vecam. Ir tādi, kas par naudu gatavi iet kaut pār līķiem. Tādiem neinteresē kas paliks šajā bēdu ielejā, kur ierēdņiem Vienotība sola algas vairs nemazināt, bet slogu palielināt nodokļu maksātājiem.
  Un maksāsim bļaudami, jo mums nebūs ne siltinātas mājas, ne skaitātāji, ne savu izdevumu regulēšanas iespējas.
  Par Vienotību, kas nodarbojas ar visa veida šķeltniecību es nevaru balsot.

 124. Iedzīvotājs teica:

  Ir interesanti paklausīties ,ko domā šodien iedzīvotāji par māju siltināšanu un kur ekonomikas ministru vairs nedzird, maza problēma ,kabatas iedzīvotājiem tukšas par tekošo apkuri parādi lieli un tagad vēl būtu tā reklamētā siltināšanas nauda uz kakla,varētu maksāt ,bet Tukumā ražošana praktiski nekāda nav palikusi, tātad nodokļos arī nav ko saņemt .gribētu tagad kādu par to siltināšanu paklausīties pie izsaimniekotajām kasēm.

 125. izdzīvotājs teica:

  Nevis siltināšana uz kakla, bet aukstums smadzenēs, ka par apkurināto Tukuma gaisu maksās un gaudos ar un bez smadzenēm visi par visiem un visu, pat ja kādam kāds stūrītis būs nosiltināts,
  Bet viss kā jau kolhozā un prihvatizācijā – vieni grābj bet citi maksā
  Priecājaties kamēr silts, sienāži, bez loģikas
  Negribējāt, ka Eiropa maksā, tad maksāsiet paši – varbūt kad kāds bars stulbeņu apsprāgs, tad dažam marginālim pieleks.

 126. iedzīvotājs teica:

  Par izdzīvošanu jau ir tas stāsts, un tad vēl kredīts būtu uz kakla ,bez darba , bez iztikas līdzekļiem ,banka uz kakla un parāda piedzinēji,jo nebūs jau ar ko kurināt ,kas pašvaldības naudu dos tās arī tukšas.

 127. pensionārs teica:

  Kur tas jaunais apsaimniekotājs palicis gribu tikties un māju siltināt ,tāda reklāma bija ,bet tagad klusums ,tās naudiņas maz varbūt uz to siltumu varēšu nedaudz ietaupīt, mierīgi vecumdienas nodzīvot.

 128. par laupītājiem teica:

  PAŠVALDĪBAS KASE NAV TUKŠA-PASKAT, KAS PAR ALGĀM
  Ka par mums nerūpējas tas skaidrs, tikai vēlēšanas prātā ar Vienotību un muļķu baidīšana ar krieviem, lai novērstu uzmanību no šuri muri
  Dome nav ieinteresēta konkurencē – tādēļ intriga beigusies, jaunais padzīts, reāla siltināšana nebūs, būs ielāpi
  prasiet 1 un 5. stāvi koeficientus atlaidēm, jo kādam galam uzliek ielāpu, bet augstums ceļas no apakšas uz augšu un pamati visaugstākie
  30 % iziet pa sienām zem radiatoriem
  Salstiet, sildiet kosmosu un maksājiet!!!

 129. gods kalpot Latvijai teica:

  Miers un siltas vecumdienas nebūs, bet skaitītāju gan pieliks, lai, kad soli spersi vai pēdējo izelpu taisīsi, arī uzrēķinu saņemsi, kā par kadastru un tā uz visu.
  Tikai eiropa vairs nesponsorēs, jo dome šo projektu ar apsaimniekotāju būs garām palaidusi.
  Skaitītāji neiederas mājas siltināšanā, finansē paši iedzīvotāji. Kas nogulēts, tas palaists garāmm, pateicoties neizmērojamai pašu īpašnieku stulbumam, ierēdņu gudrībai un atsēdēšanai
  Stulbums ir neizmērojams, bet saprotams.

 130. nu cik var teica:

  Nogulēts, pa irsts u.t.t. blā blā… neaizmirsti ka eiropa 50% sponsorē no šī pasākuma, riebjas lasīt un klausīties! Tas pats pensionārs pat saprot, ka to ietaupījumu uz apkuri var arī nesagaidīt maksājot 10 gadus atlikušo 50 % daļu… Nu ja jau tas exmonstrs ir tik labs, ko tad "nosvīda" ja jau tik humāns bija savā piedāvājumā tad tak vajadzēja būt neatlaidīgākam, tas jau vien liecina par mērķi! Un daži tik kalpo Latvijai ar saukļiem kā priekšvēlēšanu kampaņās.

 131. pensionārs teica:

  To ka tā nauda paliek neizmantota un ne tiem mērķiem pieprasīta, pat muļķim skaidrs, to ka gribēja uz mums pensionāriem ,godīgiem maksātājiem izbraukt ,liekas arī skaidrs, un kur nu tagad tas jaunais apsaimniekotājs tā pazudis, varbūt Raudas ielā tos jumtus sargā ,lai tie bērni tur nedzīvo,sauļoties laiks pagājis, nu lai nenoplūst,ja nopietni tad ko tu maksāsi ja nezini vai apkuri vispār pieslēgs ,jo kurināmajam vajag naudu .tāpat neviens nedos ,bet parādi nezin vai ir samazinājušies kaut kā neko nedzird arī no laikraksta.

 132. kalējs teica:

  Prieks par godīgu pensionāru stulbu spriešanu.
  Gaidu salu un krietnu maksu, tā lai maki jūt, ka slikti paliek.
  Un jo sliktāk, jo labāk, varbūt pieleks.
  Dažs piekrāmējis dzīvokli ar radiatoriem, ka bail pat iekšā kādu laist.
  Kamēr viens tērēs, citi sals un maksās, tikmēr mājas siltināšanai pretosies un kā vēži vilks uz atpakaļu.
  Kur palicis dzīvokļu apsaimniekošanas darbs – nodokļu maksātāju naudu tikai tērē.

 133. kalējs teica:

  Kur tu esi ar savām bailēm par dzīvokļa atņemšanu, 51% cilvēktiesībām un kredītcilpu?
  Čiks – nev nekā no tirgus baumām un Kasilovas domes izgudrojuma 75% kvorumu. Tādus stagnātus jāātlaiž, kuri tikai algu saņem un neizrāda rūpes par iedzīvotāju labklājību.
  Ir kā rakstīts likumā. Un nav kā Āfrikā. Latvijā visparastākā ziema. Tikai tehnika lūžņos un viss noīsināts līdz neprātam, tikai ierēdņu varza palikusi kā parazīti uz nodokļu maksātāju pleciem.
  Dievs dod salu un sniegu, lai smadzenes, rokas un pakaļu cilā – kustībā asinsrite, izdoma un siltums.

 134. pašorganizācija teica:

  Biji vienā sapulcē un pirms gada, bet reklāmas par siltināšanu pa pilnam.
  Vai vēl nav pielecis?
  Kas izdevīgi patērētājam, nav izdevīgi apsaimniekotājam, jo vairāk problēmas, lielāka nauda un vairāk darba un darba vietas klerkiem.
  Mēs risinām, mums daudz darba, tas prasa investīcijas (protams no iedzīvotāju maciņa), utt.
  Tukšojiet savus maciņus liekēžu barošanai!!!
  Uzskatu ka apsaimniekotājs, dzīvokļu, komunālie dienesti jāizdzenā ar sūdainu koku, lai meklē citus muļķus savai uzturēšanai!

 135. pašorganizācija 2 teica:

  Vainīga vispirms ir pašvaldība, kurai uzticēts, bet nekas netiek pildīts.
  Ne pašvaldības dzīvokļu, ne apsaimniekotāju struktūrā tikai plāta rokas un mutes – netiek galā ar parādniekiem, atbalstot īpašuma spekulantus un slaucot tikai godīgus maksātājus.
  Komunālajam dienestam ziema ir stihija, jo tUKUMĀ nav Āfrika, būtu Āfrika, būtu cita stihija – savai neizdarībai.

 136. pašorganizācija3 teica:

  Gribas piekrist. ka vispirms ir jātiek galā ar saviem pienākumiem pāvaldībai un tai pakļautajiem dienestiem ,kas nu nekādi nenotiek ,kā var siltināt māju ja elementāras lietas ,ka siltummezgli un tie pārējie noteikumi nav savesti kārtībā teisim smēķēšana kāpņu telpās un atkal sīkums tos logus neviens neaiver ,bet šajās siltājās dienās kāds aizmirsis pārregulēt siltuma padevi mājām un atkal tāds sīkums kam naudas maks jāatver tam godīgam maksātām pensionāram bet tie nemaksātāji un īrnieki kuri ne par ko neatbild un nemaksā dzīvo uz nebēdu, ko gribējām to dabūjām

 137. pašorganizācija teica:

  Viss tik vienkārši, ja tikai grib un ir jēdzīga pašvaldība un apsaimniekotājs, kurš vēlas kārtību, ne apzagt labprātīgos maksātājus:
  3) Prasību par dzīvokļa īpašuma atsavināšanu var celt ikviens dzīvokļa īpašnieks vai dzīvokļu īpašnieku izveidotā sabiedrība, ja pārkāpējs jau iepriekš ir rakstveidā brīdināts un gada laikā no brīdinājuma saņemšanas dienas pieļāvis jaunu pārkāpumu.

  (4) Uz dzīvokļa īpašumu var vērst piedziņu sakarā ar maksājumiem par komunālajiem pakalpojumiem, mājas uzturēšanu, ekspluatāciju un remonta izdevumiem, ja dzīvokļa īpašniekam nav citas mantas.

 138. pašorganizācija3 teica:

  Ja viss būtu tik vienkārši nebūtu problēmu ,tiesa ilgi jāgaida, dzīvokļu ipašnieku likums 16 pants un sava kabata jāatver ,bet tā ir tukša man pensionāram, tam maksātājam,tad kur izeja.

 139. hehe teica:

  pareizi ir, iipashi par to smeeķeeshanu kaapnju telpaas, maitas klerki iereednji un visi paareejie, katru dienu savaa kaapnjutelpaa iet smeeķeet, atstaaj valjaa durvis un logus, un labajam penchukam tikai jaamaksaa.

 140. pašorganizācija teica:

  NERAUDI NERAUDI VELTI, NELEJI ASARAS TU….
  Atkal pensionāram jāmaksā, atkal cilpa jāmeklē…
  Nekas nav jāizgudro un nav jāvaimanā.
  Tas pienākums ir apsaimniekotājam un pašvaldības atbildīgajiem dienestiem.
  Visu var pārbaudīt un dokumentus sagatvot, nevis piesegt uz citu rēķina.

 141. pašorganizācija3 teica:

  tad kur mēs varam satikties

 142. pašorganizācija 1 teica:

  Ak. mīļais(ā) nesteidzies, kam jānotiek notiksies.
  Sāc ar mājas iedzīvotāju noskaņojuma izpēti par apsaimniekotāju.
  Aptauja
  Energoaudita pieprasījums
  Sapulce, paraksti, 50% + 1 atbalsta pārsvars
  pilnvara vecam, jaunam vai pašam
  zemākais kredīta %
  līgums jau jaunajam, kurš uzņemas darbu tāmēšanas materiālu iegādes un izpildes procesu.
  Galvenais tikt galā ar pretiniekiem, kuri kā parazīti bremzē gan ar savu kredītvēsturi, nemaksāšanu, nesankcionētiem pieslegumiem, patēriņiem, pārbūvēm, tamlīdzīgām nelikumībām un vaimanām.
  Tās utis no vīlēm jādabū ārā un procesu var virzīt uz priekšu.
  Tikai jānogaida vislielākie rēķini un neapmierinātība.

 143. pašorganizācija teica:

  Tukuma novada domes sēdē 24.februārī būs apstiprināts jauns apsaimniekotājs,kurš atbildēs par siltumu.ūdeni,kanalizāciju un atkritumiem bijušajos pagastos un tā būs SIA"TILDe",kur akciju vienīgais turētājs un valdes priekšsēdētājs būs mūsu novada domes priekšsēdētājs,gribētos pēc domes sēdes no populārā, atklātības laikraksta izskaidrojumu dzirdēt, kāpēc viens valdes loceklis un viens akciju turētājs.

 144. fišers teica:

  Labs kampiens

 145. hehe teica:

  laikam ka gudri izdir*steies ar verbaalo mutes caureju tev ir vairaak nepiecieshams kaa eest??
  domes prieksheedeetaajs liekas ka tikai parakstiis dokumentus par taada sia izveidi, un 100% kontrolpakete piederees NOVADA DOMEI, kuru priekshseedis paarstaavees.
  taa kaa labaak aizver savu sasmakusho mutes caurumu

 146. bet teica:

  rakstīt neesi iemācījies kur vēl kaut ko citu darīt ,droši darba laikā raksti ,lai priekšnieks neredz

 147. fišers teica:

  Lasu kurš par ko, izskatās, abi ar pašorganizāciju pret un par vienu, to pašu, bet viens otru nav sapratuši.
  Taču tā saostījies, ka uzvedas kā zirga ….
  Ne ostīt pakaļu vajag, bet domāt ar galvu

 148. bet teica:

  To jau var manīt no rakstīt spējas,vai nu zāli sapīpējies vai tās supernakotikas sadzēries, tādu tur par padomnieku vajag ,tad viss ies uz augšu.

 149. hehe teica:

  ar rakstiishanu viss kaartiibaa, bet redz tavaa vienaa teikumaa 4 kluudas ieviesushaas, aizej pie klases audzinaataajas lai izlabo.

 150. skoba teica:

  pie mežielas veikala piecstāvenei uztaisīja pie ieejām kāpnes-noflīzēja! Katrs pakāpiens savā izmērā! kas saprot no celtniecības-saprot ko tas nozīmē! un vēl flīzes uz pakāpeniem! ko darīsim ziemā! mediķiem darbs!

 151. fišers teica:

  galvenais darīt, lai naudu norakstīt savā kontā

 152. frīdis teica:

  Tingel tangels parādījies, citus māca kā palīgskolas grāmatvede, kura nodarbojās ar pareizo rakstību līdz 118000 ls zīmēm, neredzot, ka pašai tu tū. Jāgriežas ne pie audzinātājas, bet psihiatra vai poligrāfa.

 153. lasītājs teica:

  Jautājums apsaimniekotājiem un Tukuma novada domes komunālajajiem inženieriem, kad tiks atslēgta apkure pie tiem lielajiem parādiem, kas paši no savas kabatas nākošo sezonu maksāsiet par šķeldu, lai apkuri uzsāktu te citos novados pie 10000Ls jau atslēdz, te vienai mājai 20000Ls parāds ,bet kopā par novadu viens miljons jau salasīsies, vai neziniet ko darīt sasauciet sapulces ,tas likumā un iepazīstniet dzīvokļu īpašniekus ar viņu pienākumiem izīrējot dzīvokļus, tāds sīkums VID jāreģistrējas 30 dienu laikā.

 154. lasītājs teica:

  Griežos vēlreiz pie lasītājiem ar jautājumu, kas Jums naudu nav kur likt ,kad siltumu vēl vajag,es piektdien roku pie radiatoriem pielikt nevarēju, un 17. aprīlī arī tas pats, vēl pie tās temperatūras plusos, ko šodien sola, ir jāsāk nopietni domāt par apsaimniekotāju nomaiņu.

 155. tukumniece_paskaidrojiet, gudrīši teica:

  Neaizmirstiet, ka arī jaunais un "labais" apsaimniekotājs nāks ar savu BIZNESA PLĀNU, t.i., būs saštukojis, kā nopelnīt uz mūsu rēķina. Un vienīgais variants, kā pelnīt uz namu apsaimniekošanu, ir iekasēt no mums vairāk, kā iztērēt. OK, gudrīši un jaunā izstāvji, tad maksāsim VĒL VAIRĀK par siltumu, ūdeni u.c., ko tērējasm? Kādas garantijas, ka būs labāk?

 156. lasītājs teica:

  Es Jums tukumniece neesmu gudrītis, bet domāju, kas būs ar apkuri nākošo sezonu, ja kādiem ar prātu viss nav kārtībā, tad ja esat tik aktīva, tad paskaidrojiet ,kāpēc šodien turpinās pie vakar āra gaisa temperatūras +16.5 turpinās apkure, Jums naudu nav kur likt vai to vīrs dāvina, kā vienam otram sieva.

 157. to to teica:

  Tukumniece, vai tev vistas smadzenes, vai bailule?
  Ja tagad par siltumu maksā 1.80 ls, tad no kā baidīties? Ka tava māja būs nosiltināta? Un vienalga būs jāmaksā, tikai mazāk par tiem kuri silda Tukuma gaisu un savu naudu nomet zemē?
  NīdeklE, KURA PATI PATSTĀVĪGI NESPĒJ DOMĀT, IEBRAUKUSI VIENĀS SLIEDĒS, TIKAI STŪRĒ CITU CEĻU NEREDZĒDAMA.
  Jāsaprot, ka apsaimniekošanas bizness ir tik izdevīgs, ka citus nedrīkst laist, kā TV Rīga apsaimniekotāju kari, kur iedzīvotāji atsakās no 0,60 ls/m2 maksāt.
  Bet te putnu biedēklis baida no kredīta, kuru atmaksā vēl ES. Var būt stulbums, bet tas jau ir pārmērīgs!

 158. to tukumniece_paska teica:

  Pārgudrai, derētu parēķināt un painteresēties pie speciālistiem.
  Sokrāts ir teicis, ka muļķis jau nezin, ka viņš ir muļķis, bet domā, ka gudrs.
  Tā kā savas emocijas pabāz zem sava deķa vai bārsti tirgus laukumā.
  Ja esi nabadze, tad nevēli citiem tādiem kļūt.
  Bet ja esi nelabvēle vai slimīgu iedomu pilna, tad apmeklē psihoterapeitu

 159. tukumniece - 2 teica:

  Kā tad jūs domājat – labāk laist gaisā siltumu virs Tukuma, sildīt Tukuma zemi ziemā, bet nesiltināt māju tādēļ vien, ka Jums liekas , ka apkārt ir tikai blēži? Visas Tukuma mājas(izņemot jaunie projekti) ir jāsiltina. Sapulcēs, ja tādas tiks organizētas, ir gan jārunā par siltināšanu, gan jāizsver apsaimniekotāju piedāvājumi. Bet nekādā gadījumā nevar būt diskusijas par to, vai vispār siltināt. Kaut ko tik stulbu un tuvredzīgu reti nākas lasīt.
  Tā var runāt tikai videjo stāvu īpašnieki ar mazu galviņu – MĒS VISI MAKSĀJAM NENORMĀLAS APKURES MAKSAS: vieni, lai uzturētu tos nieka 14 – 17 grādus siltumu, otri – lai attaistītu logu un šo 25 – 27 grādu siltumu uzlaistu virs Tukuma debesīm. Vidējo stāvu iedzīvotāju nauda pa manu šķirbu iziet gaisā. Tā, lūk! – bet maksā jau visi.
  Ja manu šķirbu aiztaisīs ciet, – t.i. – siltinās māju, tad MĒS VISI PAR APKURI MAKSĀSIM MAZĀK.

 160. tukumniece - 2 teica:

  atvainojos "Lasītājam"- koments domāts "Tukumniecei,paskaidrojiet gudrīši"

 161. norway teica:

  laikam visiem jāaizbrauc no Latvijas, lai viens iekūņojies maksā par visu

 162. nkirway teica:

  Ir liela nelaime dzīvot lielā kolhozā, tāpat kā Latvijā, kuru sauc par Muļķu zemi

 163. norway teica:

  Ir viens jautājums, kāpēc pašvaldība tērē sabiedrības naudu parādniekiem, kuri īstenībā iegūšt kreisos līdzekļus un paratizē. Liek šķēršlus citiem, lai dzīve būtu labāka, iegūstot komfortu un ekonomiju par nosiltinātu ēku, bet rāda savu stulbumu un biedē citus ar kredītu, kad paši ņēm to no pārējiem, ar domu, ka kopejais nav mans un var tērēt pēc patikas, saucot citus par muļķiem, tai skaitā arī pašvaldību.
  īstenībā pašvaldība ir idioti un izšķērdētāji, ja pieļauj šādu izzagšanu.
  Lai pašvaldības darbinieki neatsēž stundas kabinetā, bet pavēro, kurš cikos dodas uz darbu un no darba, taču nemaksā nodokļus. Tāpat par bomžu dzīvokļiem, kuri taisa parādus, izmitina savā dzīvojamā platībā un lieto komunālos pakalpojumus, taču pretojas un liek šķēršļus mājas renovācijai – tādiem kaut sūdos dzīvot, arī būs labi, tikai brēks, par pelējumu, ventilācijas un naudas trūkumu.

 164. lasītājs teica:

  Gribētos zināt ar laikraksta palīdzību, vai tā ir taisnība, ka "Tukuma siltumam" iedzīvotāju parāds par patērēto siltumu sniedzas pie 500000Ls ,kādēļ iedzīvotāji netiek informēti par komunālo maksājumu patiesajiem parādiem.

 165. lasītājs teica:

  Vai to Jūs arī zināt, ka tiks paaustināti siltuma tarifi pie gandrīz 475000Ls parāda par siltumu Tukumā

 166. nezinītis teica:

  Lasot informāciju par siltuma parādiem, tie esot kaut kādi 40 miljoni latu, un izrādās valsts tādu informāciju neapkopo, tad no kurienes skaitļi, tas esot pašvaldības ziņa tā pašvaldību savienība, bet cik ir Tukumā, te skaitļi dažādi , pilsētā tie esot pat pie 500000Ls ,bet cik tad īstenībā, tas drošvien viss ir slepens , nu protams līdz vēlēšanām ,kuras ceru notiks.

 167. pensionārs teica:

  Lasu Latvijas avīzē, ka Tukuma novada dome gatavojas ņemt kredītu 300000Ls,lai iepirktu šķeldu.jo beidzot ir parādījies skaitlis par parādu ‘Tukuma siltumam"un tas ir 270000Ls.kā turpmāk būs ar tarifiem, jo par ņemto kredītu ir jāmaksā procenti tie ir pie 5%,tad gaidāms tarifu kāpums un droši uz mūsu pensionāru rēķina, jo veikali jau Tukumā, kā visā Latvijā vien ir palikuši.

 168. Ronda teica:

  Nu kā, tad bla, bla, bla un viens un tas pats , sāk apnikt !!Interesanti,vai tad strādniekam kurš strādā būtu jāsaņem 100,Ls mēnesi , tā vai ! Murgs,vot tad tādi onkuļi arī rodas , kuri sēž mājās un to vien māk, kā burkšķēt! pakustināt vajag drusciņ uz citu pusi smadzenes!!!! ja strādājošie saņems 100,-Ls , no kā tad milzīgā Latvijas pensionāru saime ( jo jaunie diemžēl jau lielākā daļa ir tu,tū ! ) tās pensijas vispār saņems ?Vot jautājums !!!Vai automašīna ilgi brauks, ja viņu neremontēs, neuzlabos utt.nekā nebija, sabruks, un nebūs ar ko braukt !!tieši tāpat ir ar visa veida tehniku !kaut kā dikti intersanti, kāpēc neburkšķ māmiņas, kurām uz rokām ir bērņuku bariņš, kuri nesaņem nekādu pensiju !!!!

 169. pensionārs teica:

  Atnāc uz tikšanos 22. augustā, tad parunāsim

 170. xx teica:

  Bet tā ir tikai normāla prakse, ka vasarā tiek ņemts kredīts kurināmā iegadei. Ta tas ir bijis katru gadu. Pensionāram diemžēl sajēga par ekonomiku un uzņēmējdarvību ir visai miglaina…

 171. Ronda teica:

  Nu bet tieši tā, kurš latvietis tad pērk ragavas ziemā !!!….ai, nu kāda tur sajēga par ekonomiku utt., loģiski, ka nekāda,droši vien nav ar ko citu nodarboties, skumji, labāk būtu mazbērniņus auklējis!!
  Un tiem kuri strādā, vai rūpējas par tuviniekiem, nav laika staigāt un izklaidēt sevi visādos saietos!!

 172. hehe teica:

  Ziedoni, kaa iet peec paaris gadiem ar uberpuper apsaimniekotaajiem???

 173. ziedonis teica:

  uber puper ies ziemaa, kad latinni birs no macinna
  Tukums paliek tukssaaks, fifa Latvji brauciet juurinna, jau esam prom

 174. ziedonis teica:

  siltiniet savas galvinnas un iereednnu macinnus

 175. ziedonis teica:

  he, he , kaads neviltots tadu prieks kad citiem nellauj, lai tik salst, mums taccu pasvaldiiba ruupeejas no vienas kabatas citaa paarliek.
  Laikam bagaats buusi un siltaak paliek, kad citam auksti

 176. hehe teica:

  tu taa diktam personiigi un saapiigi visu uztver, es tik pajautaaju kaa iet, tu kautkaadu murgu par pashvaldiibu lej, skaidrs, tikai mutes bajaars esi. aamen

 177. mutes bajārs teica:

  Varbūt vajadzētu vēl kādu atlaišanu, lai sāktu domāt par iedzīvotāju labklājību, nevis apmierināt firmu un ierēdniecības prasības.
  Tad nebūtu stulbi jautājumi uber puper.

Atbildēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool