Svētdiena, 2019. gada 24. marts
Kazimirs, Izidors
Lidvāvere

Zoodārzā ziemas naktis sākas 13. decembrī

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 13. decembris 11:04

Jau piekto reizi decembra vidū Rīgas zooloģiskais dārzs iededz Ziemas nakšu apgaismojumu un aicina ciemos nācējus izjust tik vakara stundās dāvāto burvību. Te garlaicībai vietas nav. Zooloģiskā dārza apmeklējums solās būt katra soļa vērts: ēkas rotā aicinoši uzraksti, izgaismotie takas un aploki palīdz atrast ceļu, ugunskura omulīgā sprakšķēšana uzrunā sasildīties, mijkrēslis mudina ieklausīties dzīvnieku balsīs. Dzīvnieku ģimenes sarūpējušas īpaši mīļas Ziemas nakts dāvanas: moko, galago, kalitriksu un melno lemuru saimēs aug ņipri mazuļi un gatavi priecēt pacietīgākos apmeklētājus. Jauks pārsteigums gaida arī regulāros zooloģiskā dārza ciemiņus: Tropu mājā Nakts ekspozīcijā apskatāms dzīvnieku kolekcijas jaunums – kuplastes smilšu peles.

Ziemas naktīs Rīgas Zoodārzā lidvāveres ir ļoti aktīvas Ziemas naktis jau piekto sezonu – no 13. decembra līdz 26. janvārim!

Jau piekto gadu Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 gada tumšākajā laikā organizē Ziemas naktis Zoodārzā. Arī šoziem no 13. decembra līdz 26. janvārim ikvienam būs iespēja izbaudīt Ziemassvētku noskaņas, vērojot dzīvniekus.

Ziemas nakšu laikā zoodārza kases strādās no 10.00-19.00. Iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz 20.30. Bet apmeklētāji pa naksnīgi izgaismotajām zoodārza takām varēs klejot līdz pat 21.00.

Senegālas galago aplūkojams Rīgas Zoodārza Tropu mājas Naktsdzīvnieku ekspozīcijā

Zinātkārajiem apmeklētājiem tiks dāvāta iespēja doties Ziemas nakts ekskursijā gida pavadībā. Interesentu un klausīties gribētāju grupas aicinām savlaicīgi pieteikties, jo gidu skaits ir ierobežots.

Kas tas ir? – Ziemas nakts ekskursija ir kas vairāk nekā parasts zoodārza apmeklējums. Tā ir iespēja gan lieliem, gan maziem pabūt dārzā ziemas vakara klusumā, un vērot dzīvniekus un izprast to uzvedību zinoša gida pavadībā. Divu vienādu ekskursiju zooloģiskajā dārzā nav, tāpat kā nav divu vienādu ziemas vakaru.

Uzmanību! – 24. un 31. decembrī zoodārza kases atvērtas no 10.00 – 14.00. Šajā dienās Ziemas Nakšu baudīšana zoodārzā nenotiks. 1. janvārī zoodārzs ir atvērts un aicina ciemos gan dienā, gan arī uz Ziemas nakts noskaņām.

Laipni aicināti izbaudīt Ziemas naktis Rīgas Zoodārzā!

Jaunums – kuplastes smilšu peļu pāris aicina ciemos

No 13. decembra Tropu mājā apskatāms kāds dabas retums – kuplastes smilšu peles. Šis naktī aktīvais peļveidīgais grauzējs dabā sastopams reti, tikai Vidusjūras reģiona dienvidaustrumu daļā. Kuplastes smilšu pele ir iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā mazizpētīta suga. Garūsainais veiklais lēkātājs spēj aizkustināt jebkuru vērotāju: garās ūsas jeb taustes mati kustas bez mitas ziņkārā apkārtnes izpētē; garā, pūkainā aste strauji līdzsvaro zibenīgos manevrus. Lēciena brīžos tik nozib kailās pēdiņas. Kavalierim plikās pēdas lieliski noder, lai rībinātu zemi un pievērstu mīļotās uzmanību. Vienā no ekspozīcijas stūriem jau iekārtots ērts midzenis no sausiem zāles stiebriem. Miga noder gan atpūtai, gan paslēptuvei šķietamu briesmu brīžos. Tādēļ, ja kuplastītes nav ieraugāmas uzreiz, vērts pakavēties ilgāk un mierīgi nodoties vērojumam, lai starp siena stiebriem kādā brīdi ieraudzītu ziņkārīgu purniņu un apaļas ačteles. Prieks garantēts!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.03.24 | 10:00

Futbols Cērē 

2019.03.24 | 14:00

Pirmizrādes Tukumā 

2019.03.24 | 15:00

Kino Slampē 

2019.03.25 | 9:15

Piemiņas brīdis Džūkstē 

2019.03.25 | 10:00

Piemiņas brīdis Vecmokās 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool