Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Zemnieku saeimas 2013. gada notikumu izvērtējums

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 27. decembris 14:49

Gada lielā uzvara – Sekmīgais lobija darbs Rīgā un Briselē

Ar kopīgiem lauksaimnieku nevalstisko organizāciju, Zemkopības ministrijas un Eiropas Parlamenta deputātu spēkiem ir izdevies sekmīgi noslēgt lobija kampaņu «Par godīgiem tiešmaksājumiem Latvijas lauksaimniekiem». Panāktais budžets par 50% pārsniedz iepriekšējā periodā lauksaimniekiem pieejamos līdzekļus. Aizstāvot zemnieku intereses Latvijā, ir izdevies sagatavot un apstiprināt lauksaimniekiem labvēlīgu nodokļu politiku, kas būs spēkā līdz 2016. gadam.

Gada nejēdzība – Valdības krišana

Šobrīd beigu taisnē ir jaunā Lauku attīstības plāna un Tiešmaksājumu ieviešanas nosacījumu izstrāde. Ir palikuši pēdējie darbi, lai ar 2015. gadu tos ieviestu. Līdz šim sadarbība ar premjerministru Valdi Dombrovski, Zemkopības ministri Laimdotu Straujumu un pārējo nozaru ministriem ir bijusi konstruktīva. Ceram, ka jaunās valdības formēšanas process būs ātrs un, ka tā būs profesionāla un atvērta konstruktīvai sadarbībai.

Gada kustība – Zemes kā resursa saglabāšana Latvijas lauksaimnieku rokās!

Jau šogad ir izdevies panākt vairākas lietas, lai lauksaimniecības zeme būtu vieglāk pieejama lauksaimniekiem: atvieglots nodokļu režīms zemes pārdevējiem, pārdodot zemi lauksaimniecības produkcijas ražotājiem; pastiprinātas prasības (izmainītas proporcijas) kritērijos par neapstrādātās lauksaimniecības zemes definīciju; kopīgiem spēkiem esam attīstījuši Zemes kreditēšanas programmu. Savukārt nākamajā gadā turpināsim darbu pie zemes iegādes kritēriju izstrādes un Latvijas Zemes fonda izveides.

Gada prieks – Mūsu ekspertu atzīšana starptautiskā mērogā

«Zemnieku saeimas» valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja ievēlēta par Eiropas Savienības lauksaimnieku jumta organizācijas «COPA» viceprezidenti, kas pierāda, ka mūsu darbs ir būtisks pienesums kopējās lauksaimniecības politikas veidošanas procesā un varam dot lielu ieguldījumu visiem Eiropas lauksaimniekiem.

Gada pārsteigums – krasais aizliegums atsevišķu augu aizsardzības līdzekļu lietošanā!

Zemnieki nebija un joprojām nav gatavi pēkšņajiem lēmumiem, ar kuriem tika apturētas atļaujas vairāku augu aizsardzības līdzekļu lietošanai. Tā kā alternatīvas, risinājumi un reāli ieteikumi ražotājiem netiek piedāvāti, šobrīd daudzi lauksaimnieki spiesti kārtējo reizi ļoti strauji meklēt veidus, kā pārstrukturizēt ražošanu.

Gada gandarījums – mēs kļūstam arvien atbildīgāki ražotāji!

Aug ražojošo lauksaimnieku atbildība par vidi, kurā saimniekojam un dzīvojam. Zemnieki brīvprātīgi, un daudzos gadījumos izmantojot savus resursus, saimniecībās īsteno vides aizsardzības pasākumus – gan demonstrējumu, gan ražošanas mērogā. Kā vienu no piemēriem, varam minēt saimniecību «Vilciņi 1», kas šajā gadā kļuva par konkursa «Baltijas jūras lauksaimnieks 2013» laureātu Latvijā. Saimniecība ļoti efektīvi izmanto precīzās lauksaimniecības tehnoloģijas, kas ļauj samazināt mēslojuma devas, kā arī barības vielu noteces no laukiem un to nokļūšanu Baltijas jūrā.

Nākamā gada apņemšanās – atbalsts tam kurš dara, nevis tam kurš guļ uz dīvāna!

Zemnieku saeimas apņemšanās ir nākamajā gadā turpināt strādāt, lai valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā ieviestu skaidrus kritērijus, kas ļautu šo atbalstu mērķtiecīgi novirzīt lauksaimniecības produkcijas ražotājiem. Jo atbalstu, ko lauksaimnieki saņem no sabiedrības, mēs varam atgriezt atpakaļ sabiedrībai tikai lauksaimniecības produkcijas veidā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool