Asja, Asnate, Dāgs

Viesatu upes dabas takās nosvinējuši Jumja dienu

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 22. augusts 17:03

Radošās darbnīcas, izklaides bērniem, koncerti un sadziedāšanās – 17. augusta pēcpusdienā uz interesantu kopā būšanu «Jumis Viesatas meandru skaņās» kaimiņu atvēlētajā pļaviņā aicināja Viesatu dabas takas izveidotāja Ligita Tauniņa kopā ar domubiedriem.

Viņas vēlme, kā uzzinājām nelielā sarunā sarīkojuma gaitā, ir parādīt, ka latviešiem ir gadskārtas, ka ir saulgrieži un ka atbilstoši tiem daba un cilvēka dzīves ritējums mainās: “Un vēl – lai bērni kopā ar vecākiem kopā darbotos, lai iepazītu šo īpašo vietu un atklātu sev šo īpašo pasauli, kuru varētu atmiņā paturēt ilgi, ilgi. Un es varu būt pateicīga nule kā mūžībā aizgājušajam Jānim Rašmanim, kuru gribam gaiši pieminēt. Tieši viņš man atklāja šos brīnišķīgos upes krastus un mudināja visu šo darbu uzsākt.”  

Kā jau līdzīgos sarīkojumos, bija padomāts, lai ikvienam, jo īpaši bērniem, te būtu interesanti un lai izklaides notiktu saskaņā ar dabu. Tāpēc plastmasas bumbiņvannu vietā mazuļi varēja spēlēties smiltiņās, kastaņu un graudu vannās. Ja bija tik daudz spēka un dūšas, lai rīkotos ar āmuru, varēja tikt pie vēdera balvas – rieksta kodola. Lielākiem sarīkojuma dalībniekiem bija iespēja mājas svētībai izveidot Jumīša zīmi no salmiem un pīlādžogām vai ļauties vībotņu pērienam.

Kad vakarpusē visi taku bija izstaigājuši, atelpai visus gaidīja koncerts – uz skatuves kāpa grupa «Pali» ar dabai tuvu muzicēšanu, bet sadziedāt palīdzēja kokļu meistars Arnolds Osvalds Bergs no Tumes un folkloras kopa no Remtes.

Vairāk lasiet otrdienas, 20. augusta, laikrasktā ŠEIT=>Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool