Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

«Varavīksne» pie tautiešiem Austrijā

Autors: Anita Geidāne
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 1. augusts 18:30

Mazajai Latvijai lielajā pasaulē
vienai ceļot ir grūti,
Tautiskā rakstā ieliec to azotē,
Lai savā sirdī to jūti!
Mēs vedām savu Latviju ciemos – ar domām, ar mirkļiem, ar izjūtām, ar dziesmu – latvisko, skanīgo, tautisko. Vokālā grupa «Varavīksne» nu ir sākusi būvēt tiltus – skanīgus, gaišus un mīlestības pilnus. Te nu tiek staigāts pie latviešiem pasaulē – Anglijā, Pīterboro, un Austrijā – Grācā. Tie ir īpaši un abpusēji prieka un emociju pilni mirkļi, satiekoties un iemīlot, jo tādi nu tagad visi esam – draugi uz mūžu.
Pāri tiltam caur Lietuvu-Čehiju un Poliju, vijās mūsu ceļš uz Grācu, kur tikām mīļi sagaidīti. Grācas latviešu biedrības vadītājs Artis Kalniņš mūs sagaidīja kā senus draugus. Tas bija tik aizkustinoši, jo visiem dziedātajiem tika sarūpētas mājvietas latviešu ģimenēs! Pēc svētku maltītes skanēja mūsu koncerts Grācas svētā Vincenta baznīcā, kur guvām lielu atsaucību un mācītājs Volfgangs Karls Puhers aicināja koncertēt arī citās Austrijas baznīcās.
Vakarā ansambļa dalībnieki kopā ar savām Austrijas ģimenēm devās pļavās, lai stiprinātu savu latvisko dzīvesziņu caur vainaga vijumu un krāsu prieku. Un tad bija klāt Līgo laiks Grācas latviešu biedrības ģimenēm un viesiem. Skanēja dziesmas – kopā dziedamas, skanēja dejas – kopā dejojamas, un sarunas, sarunas par mājām, par Latviju. Prieks bija redzēt, ka daudzi Austrijā dzīvojošie latvieši uz svētkiem bija uzvilkuši tautas tērpus, un prieks, ka nekas jau nav aizmirsts, jo dziesmas vienoja visus. Augstu godā bija mūsu valsts karogs, augstu godātas mūsu valsts tradīcijas – valoda un cilvēki.
Tukuma vokālā grupa «Varavīksne» sāk savu dziesmoto 20. sezonu. Pa šo laiku ir tik daudz dziesmu un notikumu sakrājies, ka nu visi ir apvienojušies kopīgā biedrībā – «Dziesmu vācelītē». Tas ir solis, lai varētu turpināt dziedātāju tālāku attīstību, lai varētu piedalīties projektos un īstenot mērķu sasniegšanu mūsu bērnu, jauniešu un pieaugušo auditorijai. Ir sākta kopīga programma ar latviešu diasporas biedrībām ārzemēs – ir aicinājumi viesoties Norvēģijas un Itālijas latviešu biedrībā. Un, protams, arī aicinājums atgriezties Austrijā, Grācā, Zaltsburgā un Vīnē, jo palika nepadarīti darbiņi – līdzdalība festivālā, ko Grācā atcēla sēru dienu dēļ. Tās bija izsludinātas, jo kāds autobraucējs, traucoties pa gājēju ielu, nogalināja vairākus cilvēkus un daudzi guva smagus ievainojumus. Arī mēs, solidarizējamies, aizdedzot sveci, un mūsu soliste Paula Mihailova dziedāja baznīcā lūgšanu «AVE MARIA».
Mūsu koncertus atzinīgi novērtēja gan operdziedātājs Artis Kalniņš, gan Austrijas skolotāji, latviešu ģimenes un viesi – par to mums visiem gandarījums un motivācija turpināt strādāt un pilnveidot savas prasmes. Par šo brīnišķīgo iespēju vislielākais paldies ikvienam mūsu atbalstītājam, jo īpaši mūsu Austrijas draugu ģimenēm!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. čiulis teica:

    ui,labs darbs padarīts!

  2. Kate teica:

    Paldies, skolotājai Anitai!
    Bērni malači ,super!

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool