Otrdiena, 2019. gada 25. jūnijs
Maiga, Milija

Valsts probācijas dienests Tukumā – jau 15 gadus

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 14. novembris 17:28

Apzaļumotas un labiekārtotas teritorijas, izremontētas telpas, izmazgāta veļa, sazāģēta malka – tie ir tikai daži no darbiem, kurus ar Valsts probācijas dienesta (VPD) starpniecību paveic tie iedzīvotāji, kam piespriests kriminālsods – piespiedu darbs vai arī sabiedriskais darbs kā audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis.

Šajā rudenī aprit jau 15 gadi, kopš VPD uzticēts pienākums organizēt piespiedu un sabiedriskā darba izpildi, uzraudzīt personas, kuras nosacīti notiesātas vai nosacīti pirms termiņa atbrīvotas no brīvības atņemšanas iestādēm, uzraudzīt personas pārbaudes laikā pēc kriminālprocesa izbeigšanas un veikt vēl citus pasākumus. Par godu jubilejai 9. novembrī VPD Tukuma teritoriālā struktūrvienība aicināja viesos sadarbības partnerus – tiesas, prokuratūras, policijas pārstāvjus, kā arī darba devējus, lai atskatītos uz paveikto un pateiktu paldies. Kā atzina dienesta Tukuma teritoriālās struktūrvienības vadītāja Alda Revina, tukumnieki ir lepni, ka tieši šī struktūrvienība bijusi pirmā, kas pirms 15 gadiem Latvijā izveidota. Tas ļāvis iegūt pamatīgas zināšanas un pieredzi darbā ar likumpārkāpējiem un viņu atgriešanu sabiedrībā.

 

Tā kā lielākajai daļai VPD klientu tiek piespriests piespiedu darbs, ļoti liela nozīme ir nodarbinātājiem – valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī sabiedriskajām un reliģiskajām organizācijām, jo, kā skaidroja A. Revina, kad tiesa vai prokuratūra šo cilvēku ir atsūtījusi uz Probācijas dienestu ar norādi, ka viņam sods jāizcieš piespiedu darbā, ir jāmeklē vieta, kur šis cilvēks strādās: “Protams, darba devējam ir jābūt ļoti lielai vēlmei sadarboties ar šo cilvēku, kas ir kaut ko nelikumīgu sastrādājis, taču lielākoties izdodas atrast piemērotu nodarbošanos – dažādus saimnieciskos darbus, remontus, labiekārtošanu. Mēs arī izvērtējam, uz kuru vietu savus klientus nozīmēt, jo, ja cilvēks ir ļoti zaglīgs, tad jāatrod tāda vieta, kur viņš šīs “iemaņas” nevarēs izmantot.

 

Vairāk lasiet laikraksta  otrdiena, 13. novembra, laikrakstā ŠEIT =>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ha teica:

  Paskatoties uz roku,saprotu,kāpēc viņa strādā probācijā un ir tik labi panākumi!Prieks par to,ka cilvēks ir īstajā vietā!Kā sacīt-savējais starp savējiem.

 2. R teica:

  Kaut kā tas iespaids jāatstāj.

 3. jucis teica:

  Komiski izskatās bahilas svētkos 😉

 4. bahila teica:

  Jā, par tām bahilam nav saprotams. No sākuma domāju, ka atklāj dzemdību zāli.

 5. Aldai! teica:

  Valsts amatpersonai IR jāievēro uzvedības etiķete,ģērbšanās etiķete,utt. Ja to nevar,tad jāiet strādāt privātajās struktūrās!

 6. ha teica:

  Alda,kas slikts ir pateikts manā viedoklī?

 7. Tautiete teica:

  Paldies,par ļoti labu darbu. Malači,bet par tām bahilām ir gan komiski. Vajag arī kādu jautrību-savādāk nebūs rozīnītes. Lai veiksme!

 8. ? teica:

  Nopietni? Un, ja paskatamies uz auskariem, vai blūzi, kas tad uzreiz ir saprotams? Kauns par šādiem “gudreļiem”.

 9. bahila teica:

  Ūja, ūja! Kur nu bez etiķetes ekspertu etiķa! Man šķiet, ka probācijas meitenes un Alda vienmēr forši izskatās. Un šajā svētku reizē Alda – super kā mācējusi savienot ir etiķeti, ir gaumi.

 10. etiķete teica:

  Pie etiķetes pieder arī tetovējumi?

 11. bahila teica:

  normāls tetovejums neskādē ne vecam, ne jaunam, ne skatuves māksliniecei, ne ierēdnei. Liekulība, augstprātība – tās gan skādē ikvienam, bet tās jau neredz tā, ko redz tetovējumu.

 12. čība teica:

  Cik baznīcu torņu uz muguras jāķēpā lai skaitītos inteliģents?

 13. čībai_cepums teica:

  Čiba- Tev cepums un žetons.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool