Marija, Marika, Marina
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: lsm.lv

Valsts probācijas dienestam – 12 gadi

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 6. oktobris 14:06

7. oktobrī aprit 12 gadi kopš Latvijā izveidots Valsts probācijas dienests (VPD). 12 darbības gados VPD ir pārņēmis un efektivizējis vairāku kriminālsodu izpildi, kļuvis par uzticamu partneri citām Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm un citu valstu probācijas dienestiem. Arī divpadsmitajā VPD darbības gadā paveikti vairāki nozīmīgi uzdevumi sabiedrībā izciešamo sodu izpildes efektivizēšanā, kā arī ielikts pamats turpmākai VPD attīstībai.

No 1. februāra paplašinājās VPD pilnvaras nosacīti notiesāto un nosacīti pirms termiņa atbrīvoto personu uzraudzībā. Minētām personām līdz 2015. gada 1. februārim pienākumus uzlika tiesa, bet sākot ar 2015. gada 1. februāri pienākumu noteikšanu izlemj VPD. Pienākumi uzraudzības laikā ievērojami sekmē soda mērķa sasniegšanu, tai skaitā padara efektīvāku cietušo interešu aizstāvību, kā arī stimulē notiesātās personas iesaistīties resocializācijas procesā.

Kopš 1. jūlija VPD īsteno elektronisko uzraudzību nosacīti pirms termiņa no ieslodzījuma atbrīvotām personām. Elektroniskā uzraudzība ir iespēja pakāpeniskai nosacīti pirms termiņa no ieslodzījuma atbrīvotas personas pārejai no ieslodzījuma dzīvē sabiedrībā, piemēram: ātrāka atgriešanās ģimenē, mācībās, darbā, vienlaicīgi saglabājot efektīvu un stingru kontroli pār personas atrašanos dzīves vietā saskaņā ar VPD norādījumiem. Ieviestā sistēma paredz iespēju elektroniski uzraudzīt vienlaicīgi līdz pat 200 personām. Elektroniskās uzraudzības ilgums var būt no viena līdz 12 mēnešiem.

Šogad VPD uzsāka jaunu projektu, kura mērķis ir brīvprātīgo līdzgaitniecības prakses attīstīšana darbā ar bērniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem, kuri ir nonākuši VPD redzeslokā. Projekta ietvaros pieteikušies jau vairāk kā 80 brīvprātīgie. Līdz šā gada decembrim plānots, ka 60 no viņiem tiks apmācīti un uzsāks līdzgaitniecību jauniešiem visā Latvijā. Pavadot laiku ar bērniem un jauniešiem, līdzgaitnieki ar savu klātbūtni un piemēru būs atbalsts un iedrošinājums jauniešiem uzlabot sociālās prasmes, pieņemt atbildīgus lēmumus un saskatīt dzīvē jaunas perspektīvas. Tādejādi līdzgaitnieki līdzdarbosies atkārtotu likumpārkāpumu izdarīšanas novēršanai un veicinās jauniešu iekļaušanos sabiedrībā.

Šodien VPD ir sodu izpildes institūcija Latvijā, kas izpilda 70% no Latvijā piemērotajiem kriminālsodiem, kā arī ar starpnieka palīdzību īsteno izlīgumu kriminālprocesā starp cietušo un likumpārkāpēju, ik gadu strādājot ar vairāk kā 17 000 probācijas klientiem.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool