Oļegs, Vineta
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: paradisecreekcommuter.blogspot.com

Uzmanību – nakts un rīta stundās ceļi apledo

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 13. novembris 11:26

Meteoroloģiskā prognoze liecina par to, ka turpmāk laika apstākļi arvien biežāk atgādinās par ziemas tuvošanos, nakts un rīta stundās gaisa temperatūra nokritīsies zem nulle grādiem. Šādos apstākļos dažviet ceļi var apledot, uz tiem veidojas tā saucamais ”melnais ledus”, ko ir īpaši grūti pamanīt. Transportlīdzekļu vadāmība pasliktinās arī tāpēc, ka ceļu segumi bieži ir slapji un daudzviet tos klāj nobirušās koku lapas. Šajā laikā aktīvā satiksme rīta un vakara stundas jau norisinās tumsā, samazinātas redzamības apstākļos, kad ceļš nav pietiekami labi pārskatāms.

Šajā pārejas periodā novērojams ceļu satiksmes negadījumu skaita pieaugums, kas lielākoties notiek bīstamu braukšanas paradumu dēļ un tādēļ, ka satiksmes dalībnieki ne vienmēr rēķinās ar to, ka ceļa stāvoklis var strauji mainīties.

Lai pēc iespējas veiksmīgāk pielāgotos braukšanai ziemas apstākļos un nepakļautu sevi un citus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus pārliecināties par to, ka jūsu automašīna ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

Drošas braukšanas pamatprincipu ievērošanai ir īpaša nozīme. Auto vadīšanas manierei jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Atgādinām, ka no 1. novembra līdz 31. martam tiek īstenots ceļu ziemas dienests, pievēršot pastiprinātu uzmanību laika apstākļu ietekmei uz satiksmi un darbu veicēju diennakts mobilizācijai, tā nodrošinot operatīvu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Jāatceras to, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā, tāpēc jārēķinās ar to kā faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool