Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs
Foto: Rūta Fjodorova

Uzmanību – indīgo goltjeru pārdod kā brūklenes!

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 2. oktobris 21:35

21. septembrī Bulduros notika Rudens stādu parāde. Staigājot pa ejām, ieraugām podiņus, ko stādu pārdevējs ņem no speciālas paletes un piedāvā kā lielaugļu brūkleni. Atceramies, ka lielogu dzērveni dažkārt sauc par dižbrūkleni… Augs ir skaists, ziedi kā brūklenei, ogas arī, tikai izmēra ziņā līdzīgas dzērvenei. Lapas spoži zaļas kā brūklenēm, tikai lielākas. Interese liela, pārdevējam tirdzniecība iet no rokas. Par Ls 2 nopērku vienu. Tā kā par katru augu gribas uzzināt ko vairāk, lūdzu, lai pārdevējs šim augam iedod latīnisko nosaukumu, jo sapratu, ka latviešu valodā to var nosaukt dažādi. Pārdevējs uzreiz pareizo nosaukumu nevarēja pateikt, devās pēc tā uz mašīnu…

Pārbraucot mājās, sāku meklēt internetā un atradu ziņas par jauniegādāto augu. Tā izrādījās ložņu goltjera. Irr pat tās šķirne ‘Red Baron’. Šo augu izmanto apstādījumos kā klājenisko augu, jo tas aug 20 cm austs, tam ir krāšņas, sarkanas ogas. Eiropas valstīs goltjeras ir iecienīts mūžzaļš dekoratīvs istabas augs, kas rotā māju novembrī un decembrī. Šo augu audzē arī vairākas mūsu stādaudzētavas, piemēram, «Baltezers». Goltjera nākusi no Amerikas. To var lietot ēterisko eļļu ieguvei, ko izmanto kā ārstniecības līdzekli, dezinfekcijas līdzekli, pret sāpēm. Taču šo augu nedrīkst pārdozēt, jālieto uzmanīgi, jo tas ir indīgs. Biškopji goltjeras eļļu izmanto varaotozes apkarošanai…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Hmm teica:

  Virsraksts ir maldinošs un neatbilst saturam.. Tad ko brūkleni pārdod kā indīgo augu, , vai tomēr INDĪGO GOLTJERU pārdod KĀ brūkleni??? Tas tā, sīkums, bet kaitinošs..

  • Aija teica:

   Arī es gribu izteikties par maldinošo virsrakstu-tam vajadzēja būt: “Uzmanību-indīgo goltjeru pārdod kā brūklenes!”
   It kā sīkums, bet virsrakstā ietvertā jēga mainās ļoti būtiski.
   Tāda līmeņa žurnālistei, kā Rūta Fjodorova, tas būtu jāzin.

   • sauliite666 teica:

    Tur vispār nav neviena profesionāla žurnālista. Labāk būtu tās ogas apēdusi un daudz nekasījusies. Vismaz atbrīvotos darbavieta. Kādam jaunam, talantīgam augstskolas beidzējam nebūtu uz ārzemēm jāpārceļas.

    • fff teica:

     Cilvēks, kas otram novēl kaut ko tādu, nu noteikti izklausās asprātīgs, kādam pat liktos inteliģents… Varu derēt, ka Saulīte666 noteikti ir labākā….
     Bet ja nopietni padomā… iespējams, dēļ tādiem cilvēkiem arī iekš LV esam tādā pēcpusē…

 2. IT teica:

  Kā jau NTZ sensācija ne pa tēmu! Tiešām nevar izvēlēties normālu virsrakstu!

 3. Goltjera teica:

  Kapēc netiek rakstīts konkrēts pārdevējs – vārds, vismaz nosaukums.. lai arī citi zina, pie kā nevajadzētu pirkt brūklenes no “speciālās paletes” 😀
  “Pārdevējs devās pēc nosaukuma uz mašīnu”.. hahaha.. kā pēc sava labākā drauga..

  Bet vispār, ja nopietni, kapēc tiek rakstīts internetā, nevis griežas uzreiz policijā? Tas taču ir noziegums – konkrētais pārdevējs, kurš melo, apzināti vēlas Rūtu noindēt…

 4. Jānis teica:

  Sauliite 666.tev nebūtu par skādi tās ogas apēst……

 5. sauliite666 teica:

  to sauliite666
  Vareeji jau gan pati savu niku izdomaat! Kaut kaa tizli tu manu vaardu apgaani.

 6. Dārzniece teica:

  Tādi ir tie mūsu žurnālisti ! Vispirms uztaisas PĪLI un tad domā… kā tad tur bija..? Vai rakstot rakstu nēbūtu korektāk nosaukt vārdā uzņēmumu , kurš to tirgoja, varbūt , minētais augs stāvēja blakus brūkleņu stādiem ? Bet ja nesaprašanās, visu var noskaidrot pie pasākuma organizatoriem Stādu audzētāju biedrības!

  Mīļie domāsim pozitīvas domas, darīsim labus darbus meklēsim dzīvei gaišās krāsas.

  Lai visiem jauks rudens un veselība Žurnālistei. nemeklē negācijas meklē gaismu! Lai veicās

 7. alfons teica:

  Nu un , vai nav vienalga kā viens paglupais pārdevējs augu nosauc?
  Kur tad pircējam smadzenes, ka nejēdz ko pērk.
  Pie mms jau visādi brīnumi:Amerikas zilenes nezin kāpēc sauc par mellenēm, Amerikas dzērvenes sauc par dižbrūklenēm, čužas sauc par klinšrozītēm. Nu kāpēc tad nevarētu goltjeru nosaukt lielbrūkleni? Viss vienā maisā! Un salātos uzkožam brugmansiju. Tāpēc jau nav jānomelno viss pasākums!

 8. no dārza teica:

  Nebūtu īsti pareizi nosaukt goltjeru par nez kādu tur briesmīgo indīgo!!! augu. Dažus gadus atpakaļ jau piedzīvojām absurdi pārspīlētu satrakošanos augstākajā valsts ešalonā par rīcinu. Dekoratīvos augus taču nevajag ēst! Arī zemenes ir kaitīgas un bīstamas cilvēka veslībai, ja saēdas par daudz. Vispār jau goltjēru latviešu sarunvalodā pieņemts saukt par dekoratīvo brūkleni. Nevajag no oda izpūst ziloni.

 9. Stādu audzētāju biedrība teica:

  Labdien,

  Esam šī pasākuma organizātori jau 9to gadu. Žēl, ka žurnālistiskā izmeklēšana jāveic mums pašiem, bet tikām skaidrībā, kas ir šis dalībnieks, SAB valde lems par tālāko rīcību, katrā ziņā, mēs būtu pateicīgi, ja turpmāk žurnālisti grieztos arī pēc mūsu viedokļa, pirms publicēt nepārdomātus rakstus…
  Sākam gatavoties jau 11tajai Latvijas Stādu parādei 🙂

  • neņem pierē teica:

   šitie žurnālisti jau pieraduši, ka neviens labprātīgi ar viņiem nekomunicē, raksta ko paši sagudro un tenkas ko tirgū salasa.

   • žurnālists teica:

    Esi mēģinājis, nav sanācis?
    Bet par konkrēto gadījumu – pamainiet, draugi, skatu punktu! Un, proti, iedomājieties, ka tās ”dārza brūklenītes ar lielām odziņām” būtu nopirkusi jauna ģimenīte, kas sāk iekopt savu dārziņu provincē. Tādu, kas no dārzkopības faktiski neko ne bū, ne – bē, bet ļoti grib atgriezties pie saknēm, mums šobrīd tiešām ir daudz; un viņi bez ierunām paļaujas uz dažādo stādu tirdziņu ”spečukiem”. Nu tad iedomājieties, ka šamāda ģimenīte iegādājas ”skaistās dārza brūklenītes” un ,kā jau veselīgā dzīves veida piekritēji, samaļ saujiņu savam mazulītim biezenītī!?… Jā, protams, jūs visi esat gudri, visi atšķirat visus dekoratīvos no nedekoratīvajiem augiem. Bet te faktiski ir tiešām skandalozs maldināšanas gadījums! Jo neviens jau nepiedāvāja dekoratīvās brūklenes, bet gan ”dārza brūklenes” un latīnisko nosaukumu iedomājās paprasīt tikai divas aprakstītās sievietes, kas turklāt ir ilggadējas un profesionālas dārznieces, kam, redziet, ar muļķēm, ir gadījies iepirkties…

    • sauliite666 teica:

     Tev nu gan fantāzijas! Neviena māte mazulim nedos, ko pati nav pagaršojusi. Nevajag no mušas izpūst ziloni. Aizej labāk atvaļinājumā un atpūties, citādi profesionālais kretīnisms pāries hroniskā stadijā.

     • mātei – saulītei teica:

      Un cik tad Tu, māte saulīte – svešu niku aizguvēja, esi bērnus izauklējusi,pabarojusi un tautās palaidusi? Tik žultains sievišķis neko labu un garšīgu nemaz izvārīt nevar, kur nu vēl emocionāli veselus bērnus izaudzināt!?

     • sauliite666 teica:

      Žurnāliste, tev kaitīgi pa tirdziņiem staigāt, jau paspēji gan indīgās ogas saēsties, gan apaugt ar agresīvo sūnu maršancija..galīgi vairs nav pilns rubuls.

    • Goltjera teica:

     Hmm, bet kā gan pasākums ir vainīgs pie tā, ka ir arī negodīgi tirgotāji?? Žurnālistiem vajadzētu atmaskot negodīgos tirgotājus, nevis maldināt sabiedrību, ka “stādu tirdziņos” indē cilvēkus.. Ne?

    • Brūklene teica:

     Khmm…Ja jau profesionālas dārznieces – žurnālistes (par tādiem pat diplomētie sevi reti sauc), tad kā var neatšķirt dekoratīvu augu no brūklenes???? Bildi paskatiet, nav pat līdzīgas. Tik daudz muļķību divās rindkopās uzrakstīt nevar cilvēks, kurš sauc sevi ne tikai par “profesionālu” dārzkopi, bet arī žurnālistu.

  • Žurnālists teica:

   Žēl gan, ka par savas organizācijas biedru amorālu rīcību, jūsuprāt, ir atbildīgs žurnālists…
   Un, ja nu mēs te runātu skaidru valodu, tad par tirgotāju morāli un maldināšanu būtu jārunā noteikti; varētu, piemēram, parunāt par to, ka stādu tirdziņos nereti pārdod pavisam ne to, kas rakstīts uz podiņiem… Piemēram, viena visai populāra stādaudzētava šogad pārdeva viengadīgās rudbekijas par daudzgadīgajām, turklāt daudzi viņu tirgotie podiņi bija apauguši ar agresīvo sūnu maršancija… Parunājot ar mazdārziņu kopējiem, ne tādus brīnumu vien varētu dzirdēt. Nu, un ko tad jūs te varētu komentēt?! KO jūs komentētu jautājumā par ”skaistajām dārza brūklenītēm”, ja ar tām būtu iebarots kāds mazulis?

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool