Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: barjack, CC BY-NC-ND 2.0

Uzbrukums “Mego” veikalam satrauc tirgotājus

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 5. janvāris 19:32

Tirgotājus satraucis bruņotais uzbrukums veikalam „Mego” Rīgā. Par laimi, tas nav prasījis cilvēku upurus, taču pamatīgi satraucis veikala darbiniekus. Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) atzīst, ka tās ir sekas valsts pārvaldes attieksmei – lielāka uzmanība tiek pievērsta „nedzīvas” naudas aizsardzībai, savukārt mazāk tiek domāts par tirgotāju un pircēju drošību. Tā vienu naudas mašīnu pavada četras policijas mašīnas ar sirēnām, turpretī pilsētas ielās pie veikaliem nav manīti dežūrējoši policisti, kā, piemēram, to nodoršina ikdienā pie skolām.

Šī laupīšana atkārtoti uzsver nepieciešamību Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām par drošību atbildīgām struktūrām izstrādāt uzskatāmas un viegli saprotamas vadlīnijas tirdzniecībā strādājošo rīcībai trešo pušu apdraudējuma (laupīšanas, draudi, psiholoģiski uzbrukumi u.c.) vai negadījumu (ugunsgrēka, plūdu, ēku iebrukuma utt.) gadījumos. LTA rosina tādas izveidot jau vairāk kā divus gadus, taču valdība nav vēlējusies to uzklausīt un izpildīt. Atbalsts LTA iniciatīvai gūts Eiropas Komisijā, kura aicinājusi nacionālās valdības sniegt atbalstu nozarei, kurā nodarbināti visvairāk strādājošie Eiropas Savienībā (9,6 procenti).

Patlaban latu un eiro paralēlās aprites periodā lielu risku rada apgrūtināta naudas inkasācija un sarežģīta tās nodošana bankā. 1.janvārī strādāja tikai nedaudzas banku nodaļas. Citas dienas situācija uzlabojusies, it sevišķi galvaspilsētā. Tai pat laikā cituviet, piemēram Daugavpilī, uzņēmējiem visu dienu nākas gaidīt rindā banku filiālē, lai nodotu naudu. Latvijas banka un daudzas komercbankas ignorējušas tirgotāju aicinājumu pirmās divās nedēļās ievietot vairāk mazo nominālu banknotes, tāpēc virknē apdzīvotu vietu, kur bankomāti izsniedz tikai 20 un 50 eiro banknotes tirgotājiem rodas problēmas ar atlikuma izsniegšanu (vidējais pirkums Latvijā nepārsniedz 5 eiro vērtību).

Papildus nepatīkams pārsteigums ir banku izvairīšanās no Eiro ieviešanas plānā noteiktās solidāro izmaksu segšanas – daudzviet noteikta komisijas nauda par eiro izsniegšanu un pieņemšanu dubultās aprites periodā. Tirgotājs taču neņem komisiju par izsniegto pircējam eiro sīknaudu, turpretī bankas venšas nopelnīt uz tirgotāju un galarezultātā uz patēriņa preču pircēju rēķina.

LTA cer, ka valdība turpmākās dienās mainīs attieksmi pret eiro izplatīšanas vietām tirdzniecībā – došības iestādes pievērsīs papildus uzmanību tirdzniecības vietām, finanšu institūcijas aicinās bankas uzņemties lielāku līdzatbildību eiro ieviešanā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. dzīvoju Mego mājā teica:

  šitā gan nevajag jokot – pēc virsraksta spriežot, likās, ka jauns uzbrukums Tukuma Mego

 2. janks teica:

  Tas normāli… ja nav ko rakstit,ta raksta kas Rīgā.

 3. beidziet biedēt! teica:

  Tiešām beidziet biedēt tukumniekus, pierakstiet vismaz vienu vārdu, ka viss notika Rīgā!

 4. ieteikums teica:

  Nepaaugstiniet nepamatoti cenas un dzīvojiet cepures kuldami, jo tautai nepatīk, ka tai velk nost pēdējos paltrakus.

 5. oo teica:

  Kāpēc tirgotājus nesatrauc viņu darbinieku algas??tas ir graši ko saņem cilvēki??

 6. jucis teica:

  Galvenā ziņa, ar ko jābūt reģionālam portālam, NTZ malači.

 7. pp teica:

  Par virsrakstiem naemaz nav vērts te diskutēt, tie ir domāti, lai uzlabotu reitingus. Piemēram: ”Sprādziens Rīgā, viens bojā gājušais”. Ja būtu uzrakstīts ”Rīgā sprādzis kara laika lādiņš”, tad neviens nelasītu, a tā izklausās varbūt terorakts.

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool