Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Ūdensskaitītāji jāmaina, kad beidzas termiņš

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 3. jūlijs 09:22

1. jūlijā stājās spēkā Tukuma domes 2013. gada novembrī pieņemtie noteikumi «Par pašvaldības pārvaldījumā esošo dzīvojamo māju apsaimniekošanu Tukuma pilsētā», kas nosaka, ka ūdens skaitītājus daudzdzīvokļu namiem no šī datuma mainīs SIA «Tukuma nami» un SIA «Jauntukums» un nomas maksa par vienu ūdens skaitītāju jeb uzskaites mezglu būs 0,71 eiro mēnesī.

Šie noteikumi tika pieņemti pēc grozījumiem MK noteikumos nr. 1013, kas paredz – ja dzīvokļu īpašnieki līdz 30. jūnijam nav izlēmuši par vienotu ūdens skaitītāju nomaiņu, to dara pārvaldnieks jeb apsaimniekotājs. Lēmumu par citu kārtību pieņēmusi viena māja Pauzera ielā 2, bet pārējiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem (kamēr viņi nebūs lēmuši citādi) par skaitītāju nomaiņu jāinformē SIA «Tukuma nami» un SIA «Jauntukums».

Kā Tukuma novada domes preses konferencē 30. jūnijā skaidroja SIA «Tukuma nami» direktors Uldis Eglītis, komunālo maksājumu lapiņās šī informācija jau laikus bijusi ierakstīta.

– Kad iedzīvotāji iebilda pret pārspīlēto cenu, dome solīja to pārskatīt.

– Maksa ir augstāka par vienkārša skaitītāja cenu tāpēc, ka mēs ierīkosim jaunus skaitītājus ar uzskaites mezglu – ar aizsardzību pret magnētisko lauku, saspiešanu, pilināšanu un skaitītāja turbīnas ietekmēšanu, ar numurētām plombām tā identificēšanai un iespēju to aprīkot ar moduli rādījumu attālinātai nolasīšanai. Šādi skaitītāji ir dārgāki par pārbaudītiem, lietotiem skaitītājiem, taču mēs vēlamies šo sistēmu sakārtot, lai četros gados uzliktu vienādus skaitītājus visiem.

– Tie skaitītāji, kuri vēl ir derīgi, nav jāmaina?

– Nē. Aicinu iedzīvotājus neļauties dažādu firmu pierunāšanai, kas aicina tagad mainīt derīgus skaitītājus, jo “pakalpojums pēc 1. jūlija būšot stipri dārgāks”. Derīgs skaitītājs nav jāmaina un nomas maksa par to nav jāmaksā. To iekasēs, kad nomainīsim skaitītāju.

– Ja iedzīvotāji šai kārtībai nepiekrīt, viņiem jāvienojas par savējo?

– Jā. Tikai jāņem vērā, ka šobrīd pašvaldība nosaka ierobežojumus zudumu aprēķināšanai – iedzīvotāji maksā tikai par 5% zudumu, lai gan atsevišķās mājās tie ir lielāki, bet vidēji pilsētā tie ir no 7 līdz 11%. Ja iedzīvotāji paši lems par maksas sadali, viņiem arī būs jālemj par zudumu sadali.

– Uzņēmēji, kas liek skaitītājus, var jums pārmest, ka «Tukuma nami» un «Jauntukums», kas tagad vienīgie ierīkos skaitītājus, ierobežos konkurenci.

– Līdz šim «Tukuma nami» šajā darbā neiejaucās, bet tagad MK noteikumi paredz, ka tas jādara mājas pārvaldniekam, kas Tukumā ir «Tukuma nami» un «Jauntukums». Ja iedzīvotāji paši izlems par citu kārtību, viņi arī varēs lemt par citu uzņēmēju.

Agita PuķīteKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Liene teica:

  Tagad sanāk, ka būs jāmaksā 4x dārgāk nekā to mainīju iepriekš.
  A kā diez varētu pieņemt lēmumu, ka visi Tukumnieki katru sezonu maina riepas tikai manā servisā pa 60 eur?

 2. Z teica:

  ja Tavs uzvārds sāktos ar Z un Tev būtu serviss, tad pieņemtu arī tādu lēmumu :D, tagad tikai gaidam kad būs par tām riepām lēmums……

 3. Ipits teica:

  Vēl būtu interesanti uzzināt, kas tos skaitītājus apsaimniekotājiem piegādās…

 4. Žuļiks teica:

  Piemet skaitītajam magnētu un alles!

 5. Anda teica:

  Gribu pārtaisīt no 4 skaitītājiem uz 2 jo kaut kā tās nesamērīgi pieaugošās izmaksas tomēr jāmazina. Iesakiet labu santehniķi, kurš pa saprātīgo cenu varētu to izdarīt.

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool