Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
Par padarīto šogad biedrības ļaudis teica paldies vadītājai Skaidrītei Bārtulei, kas visus satur kopā

Tukuma rajona neredzīgo biedrība izvērtē padarīto

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 21. decembris 12:38

20. decembrī kafejnīcā «Laiks» Tukumā uz tradicionālo svētku svinēšanu pulcējās rajona neredzīgo biedrības ļaudis.

Pavisam biedrībā darbojas 63 cilvēki no Smārdes, Slampes, Džūkstes, Vānes, Lestenes, Tumes, Tukuma, Jaunpils, Kandavas, Pūres, Engures, Lapmežciema, Degoles un Jaunsātu pašvaldības. Lai arī ne visi ikreiz var aktīvi iesaistīties, šajos svētkos piedalījās liela daļa. Biedrības vadītāja Skaidrīte Bārtule, uzrunājot līdzbiedrus, atzina, ka viņas lielākā vēlme – lai šajā dienā kopā būtu gan biedri, gan viņu pavadoņi. Jo tieši pavadoņi ikdienā saskaras ar lielāko rūpju smagumu – nav viegli aprūpēt cilvēku, kam zudis acu gaišums un kam palīgs reizēm ir ne tikai acu vietā: "Mēs nereti esam neiecietīgi, dusmīgi, izsākām pavadonim nepelnīti sāpīgus vārdus. Bet šai reizē sakām viņiem paldies par pacietību un izturību. Svētku dienā pats galvenais, ka esam visi kopā gan ikdienā, gan svētkos." Viņa vēlēja, lai pelīte (nākamais ir Žurkas gads) nākamgad atnes vai savelk siltumu katrā mājā gan katram pašam, gan viņa tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem.
Biedrības vadītāja uzskata, ka ikdienas darbā liels palīgs ir Vitolds Pumpītis. Viņš sagaida neredzīgos cilvēkus pie autobusa, vilciena, palīdz aiziet pie ārsta, uz veikalu, nokārtot lietišķas darīšanas. Bez šāda atbalsta tas nebūtu iespējams, jo ne katram ir pavadonis, kas atbrauktu līdzi uz pilsētu.
S. Bārtule stāstīja, ka lielākais ieguvums šogad ir jaunās biedrības telpas Tidaholmas ielā, kur cilvēki satiekas, aprunājas, spriež par biedrības darbu, klausās mūziku, mācās apgūt datoru. Aizvadītajā gadā notikuši dažādi pasākumi, tostarp Baltā spieķa diena, kurā izdevies pievērst sabiedrības uzmanību neredzīgo cilvēku problēmām un kas noslēgusies ar pasākumu Jaunmoku pilī.
Ziemssvētku pasākumā uzstājās arī bērni no pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa», savukārt uz kopīgu lūgšanu aicināja mācītājs Kaspars Kovaļovs.Komentēt

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool