Meldra, Meldris, Melisa

Tukumā norisinājusies erudīcijas spēle

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 3. aprīlis 08:43

Neliels satraukums, draudzīgi smaidi un klusa cerība uz izdošanos – šādas emocijas 30. martā valdīja Tukuma 2. vidusskolas aktu zālē, kur 15 komandu dalībnieki  (ne vairāk kā seši katrā komandā) bija apņēmības pilni parādīt savas vislabākās zināšanas konkursa «Prāta Spēļu Latvijas kauss 2019» desmit raundos (katrā pa pieciem jautājumiem).

Spēles uzdevums savos prāta apcirkņos atrast tikai un vienīgi pareizas atbildes jautājumos par mākslu, kultūru, sportu, ģeogrāfiju, mūziku, pilsētām, notikumiem un vēl, un vēl, un vēl.. daudzām un dažādām lietām, vietām un personībām. Nu, piemēram, vai redzot vien attēlus lielajā ekrānā varat pēc pašportretiem vien atpazīt ievērojamus Latvijas un arī pasaules māksliniekus? Vai, dzirdot vien dziesmas frāzi, atcerēsieties, kura no dziesmām 90. skanējusi  grupas «Austrumeiropa» un kura – grupas «Velves» izpildījumā? Un kā ar Latgales pilsētām? Vai zināt to senos nosaukumus un īpašās pazīmes?… Lai arī daudzi jautājumi likās ne īpaši grūti, daži pat šķitās gan piedzīvoti, gan pieredzēti, gan izlasīti, tomēr tad, kad kopā ar citiem komandas dalībniekiem īsā mirklī jānonāk līdz pareizai atbildei, nereti tās zināšanas, kas kā stabils pamats iegūlušas smadzeņu krokās, apgāza citu loģiskie iebildumi… Secinājums – arī savām zināšanām ir jāuzticas, īpaši jau šādā spēlē, kur neko citu, kā vien to, kas galvā, izmantot nevar. Tā kā daudziem šī spēle bija pirmais šāds pārbaudījums, kā atzina dalībnieki, tā bijusi ļoti labs notikums, kas aizvadīts ģimenes vai draugu un kolēģu lokā. Ne velti vairākas komandas izteica pārliecību, ka šī nu bijusi laba iesildīšanās pirms citiem «Prāta spēļu» posmiem, kur nu ar prieku un aizrautību esot gatavo piepildīties. Savukārt, pēc punktiem vērtējot, pirmajā sešiniekā iekļuva komanda «Stende-2», 2. – «Alternatīvie dīvānu eksperti», 3. – «Tukums Smukums», 4. – «Ļaujiet viņiem minēt vēl», 5. – «Zvirbuļi», 6. – Plakanās zemes teorijas piekritēji.

Jāpiebilst, ka spēles notiek piecu pilsētu/novadu grupās, no tām Tukums ierindots otrajā grupā kopā ar Jaunolaini, Kurmeni un Saulkrastiem, kur spēles jau noslēgušās, un Enguri, Kuldīgu un Ventspili, kur tās vēl tikai gaidāmas. Ja komanda izcīna kādu no pirmajām trīs vietām vienā grupas pilsētā, tad tā ir iekļuvusi grupas pusfinālā, un citās grupas spēlēs vairs nedrīkst piedalīties.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. G teica:

  Kur tad uzvarētāju komandu bildes?
  Ļoti skopi…

 2. Ida teica:

  Kas ir iniciatori, organizētāji? Kāpēc nav neviena foto?

 3. vērotājs teica:

  Izskatās pēc divām smukām māsiņām titulbildē.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool