Bernhards, Boriss, Rojs

Tukuma mūzikas skola audzēkņi sevi pierāda teorijas konkursā

Autors: Gita Vanaga, Mūzikas literatūras skolotāja
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 5. marts 12:12

Šī gada 22. februārī Pāvula Jurjāna mūzikas skola pulcēja Latvijas mūzikas skolas uz mūzikas teorētisko priekšmetu konkursu «Alfrēdam Kalniņam – 140». Arī Tukuma Mūzikas skola bija to 16 komandu vidū, kas īpaši centīgi studēja komponista Alfrēda Kalniņa sarežģīto dzīves gājumu un daiļradi. Četru dalībnieku komandā no Tukuma Mūzikas skolas piedalījās Inga Cīrule, Eva Blumberga, Endia Auna un Emīls Lisovs.

Konkursa diena iesākās ar komandas kārtas numura izlozi. Un tas bija 1.

Kā pirmie sūtījām muzikālo sveicienu citām komandām. Eva Blumberga izpildīja Alfrēda Kalniņa skaņdarbu «Ziemas ainava», kuru ar savu stāstījumu par skaņdarbu papildināja Emīls Lisovs.

Konkursa žūrija bija stingra un precīza – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas direktore, mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja Jūlija Strode, PIKC Nacionālo Mākslu vidusskola Emīla Dārziņa mūzikas skolas mūzikas teorijas nodaļas vadītāja Gunta Treija un komponists, diriģents, JVLMA profesors Andris Vecumnieks.

Pirmais konkursa uzdevums – atpazīt Alfrēda Kalniņa skaņdarbu tēmas, tikai ne oriģinālā izpildījumā, bet pārlikumos dažādiem instrumentiem (koklei, ģitārai, mežragam u.c.) un pat džeza ritmos. Arī trīs vienlaicīgi atskaņotas melodijas atšifrēt nebija viegls uzdevums. Teksta daļā – dažādi uzdevumi, kuros bija jāparāda vispusīgas zināšanas Alfrēda Kalniņa dzīves un daiļrades, viņa laikabiedru nozīmes un laikmeta izpratnes jautājumos. Un skaņdarbu tēmās var taču “iezagties” pa kādai kļūdai. Konkursā Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktors Viesturs Mežgailis organizēja vēl savu “mazo konkursu” – pārbaudīt skolēnu erudīciju mūsdienu mūzikas norisēs – bija jāzina koncertējošie ērģelnieki, simfoniskā orķestra diriģenti, kuriem vārds ir Andris u.c.

Bija arī ārpus konkursa muzikālā aktivitāte (kamēr žūrija labo darbus) – «Muzikālais darts», kur, metot ar šautriņu, bija jātrāpa balonam un jāatbild uz “iekšā” esošo jautājumu par dažādiem mūzikas teorijas jautājumiem.

Gards kliņģeris, tēja, kafija, sula. Rezultāts – 1.vieta konkursā un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktora speciālā balva – 3 litri tik veselīgā smiltsērkšķu sīrupa. Katrs komandas dalībnieks saņēma Atzinības rakstu par piedalīšanos konkursā, I. Ziedoņa pasaku disku ar Zaļo pasaku (mums gan krievu valodā). Mūzikas literatūras kabinetā – komponista Andra Baloža skaņdarbu disks «Zvaigznes gaisma» un vērtīgā, nupat 2018. gadā izdotā Arnolda Klotiņa grāmata «Mūzika pēckara staļinismā».

Bet visam pāri – milzīga konkursa pieredze, komandas darbs, iegūtās zināšanas.

Paldies Ingai, Evai, Endiai, Emīlam par negurstošo darbu vēlajās vakara stundās un sestdienās. Jūs to izdarījāt!

 

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool