Marija, Marika, Marina

Tropu mēnesis Rīgas ZOO veltīts kukaiņiem un klimata pārmaiņām

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 29. janvāris 13:00

Rīgas Zooloģiskajā dārzā februārī jau 12. gadu notiek tradicionālais Tropu mēnesis. Šogad galvenā Tropu mēneša tēma veltīta kukaiņiem un klimata pārmaiņām. Tropu mājā iepazīsim kukaiņu pasauli, Žirafu mājā kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu uzzināsim kā ietekmējam klimatu un kā varam dzīvot taupīgāk sev un draudzīgāk dabai, bet Mācību klasē radoši domāsim un aizrautīgi pārveidosim nevajadzīgās lietas par vajadzīgām.

Sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 16.00 Tropu mājā iepazīsim dažādus posmkājus un noskaidrosim vai «Zeme pieder kukaiņiem!» Ikvienam būs iespēja iesaistīties interesantās sarunās par šīs neparastās pasaules daudzveidību un tās lomu dabā, rast atbildes uz jautājumiem: Vai visi odi alkst pēc asinīm? Kuri kukaiņi bijuši pazīstami ar dinozauriem? Kam vajadzīgi siseņi? Vai skorpions ir kukainis? Kāds labums no kodēm? Paši zinātkārākie un drosmīgākie varēs satikties tuvāk ar kādu tropisko mežu iemītnieku: šņācējprusaku, tūkstoškāji vai…

Sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 15.00 Žirafu mājā – darbosies Pasaules Dabas fonda radošā darbnīca «Klimats – vai es to ietekmēju?». Nāc un uzzini! Kā dzīvot klimatam draudzīgi? Kā izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi? Kā reģistrēt savu un tātad arī Latvijas apņemšanos Eiropas zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas rosinātajā kampaņā «No pola līdz polam». Un vēl, un vēl… uzzināsiet kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu! Aprēķini savu ietekmi uz klimatu www.pdf.lv/klimats. Uzzini kā dzīvot taupīgāk un zaļāk un iesaisties kampaņā «No pola līdz polam». (www.poletopolecampaign.org)

Sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 16.00 Mācību klasē darbosies radošās darbnīcas «Tu arī vari – radīt, darīt, sargāt pats». Kopā ar apmeklētājiem atklāsim, kā vienlaicīgi varam taupīt un saudzēt savu pasauli, zīlīšu pasauli, roņu pasauli… tā līdz pat leduslāča pasaulei. Viens no veidiem: būt apdomīgiem un radošiem savā ikdienā – pirms ko izsviest, padomā, varbūt to vēl var kur pielietot vai izmantot. Kā izgatavot vienkāršu barotavu putniem no plastmasas pudelēm un kur vēl tās var lieti noderēt, uzzināsim Tropu mēneša pirmajā nedēļas nogalē 1. un 2. februārī radošajā darbnīcā nr. 1. «Taisi pats». Savukārt nākošajās nedēļās radīsim kaut ko citu.

Interesentu grupām būs iespēja doties tematiskā ekskursijā «Kukaiņu dzīves noslēpumi» gida pavadībā. Klausīties gribētāju grupas aicinām pieteikties savlaicīgi. Skolēniem piedāvājam mācību ekskursiju «Siltuma joslas jeb No pola līdz polam». Pieteikšanās pa tālr. 67518669 vai info@rigazoo.lv.

Uzdāvini sev un draugiem piedalīšanos Tropu mēneša aktivitātēs!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool