Valgudis, Ralfs, Vitālijs
Arhibīskaps Jānis Vanags (vidū) un mācītāji Jānis Saulīte, Kaspars Kovaļovs, Mārcis Zeiferts un Edvīns Vilks

Svētais gars mājo mūsos

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 30. oktobris 13:37

28. oktobrī Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze svinēja savu 440. dzimšanas dienu, kā arī 320. gadadienu, kopš celts tās dievnams. Svētku svinību kulminācijas pasākumā piedalījās divarpus simti tukumnieku, viņu ticības draugi.

Svētku dievkalpojumu vadīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Piedalījās Tukuma draudzes mācītājs un Kandavas iecirkņa prāvests Mārcis Zeiferts, mācītājs Kaspars Kovaļovs, Slokas draudzes mācītājs Jānis Saulīte un Sātu draudzes mācītājs Edvīns Vilks.
Arhibīskaps sveica draudzi un savā sprediķī sacīja: "Meklējot prieku, cilvēki mēdz klejot no konfesijas uz konfesiju. No draudzes uz draudzi. Viņiem šķiet, ka aizies uz kādu citu draudzi, kur, piemēram, dzied tādas priecīgākas dziesmas, kur ir roku pacelšana. Un tur ir cilvēki, kuri izpaužas, it kā viņi būtu priecīgi. Cilvēki tic, ka tas atnesīs ilgi gaidīto prieku. Bet patiesībā ir tā, kā teikuši senāko laiku mūki,- aizejot uz citu klosteri, tu nevari aiziet no sevis. Tavas problēmas tev vienmēr ir līdzās.
Divreiz top vaicāts – Dievam es ticu, bet, vai tāpēc jāiet uz baznīcu?! Mēs nākam uz baznīcu, lai saņemtu Svēto garu. Nākam pēc Svētā Vakarēdiena. Tikai tā mēs varam gūt īstu prieku."
Baznīcēnus, kuri šoreiz bija pulcējušies kuplā skaitā – teju visi soli bija aizņemti, ar skanīgām, garīgām, bet šoreiz gana priecīgām dziesmām priecēja draudzes liturģiskais jauniešu ansamblis Ingas Kluces vadībā un draudzes ansamblis «Sadraudzība» Ojāra Vītoliņa vadībā. Vijolniece Aija Rēķe no sava smalkā instrumenta izvilināja skaņas, kas klejoja Dievnamā un tad lēni jo lēni nolaidās pie cilvēkiem…
Dieva vārdu – lasījumus no Svētajām grāmatām, uzrunas draudzei – sacīja mācītāji J. Saulīte, E. Vilks. Aizlūdza par draudzi, Dievnamu katrs savā sirdī un visi kopā.
Īpašs notikums todien bija mācītāja amata zīmes – krusta – pasniegšana K. Kovaļovam. Viņa pārraudzībā draudzē ir jaunieši un bērni. Vēl labi atmiņā, kā pirms pāris gadiem kādā no Priekšziemsvētku svētbrīžiem skolēniem K. Kovaļovs mudināja altāra priekšā spēlēt teātri par senajiem notikumiem Bētlemē, kad dzima Dieva dēls Jēzus Kristus. Arī 29. septembrī, kad draudze iznāca Brīvības laukumā, tur notika dievkalpojums un koncerts «Paskaties debesīs».Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool