Ceturtdiena, 2019. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira

Svarīga informācija par «Swedbank» pakalpojumu pieejamību gadu mijā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 26. decembris 17:18

Latvija pāriet uz eiro naktī uz 1. janvāri, un arī «Swedbank» gadu mijā veiks virkni darbu pārejai uz jauno valūtu, kas ietekmēs bankas pakalpojumu pieejamību. Aicinām pievērst uzmanību informācijai par populārāko pakalpojumu darba grafiku gadumijā, lai Jaunā gada sagaidīšana būtu mierīga un ērta.

Lai jau 1. janvārī iedzīvotāji varētu bankomātos izņemt eiro, no 30. decembra pakāpeniski tiks izslēgti «Swedbank» bankomāti. Savukārt 31. decembra vakarā uz laiku tiks apturēta arī internetbanka, SMS un mobilā banka. Gadu mijā ierobežota būs arī maksājumu veikšana – maksājumus uz citu banku varēs veikt līdz 30. decembra pusdienlaikam, bet starp Swedbank klientiem – līdz 31. decembra vakaram. Visīsākie darbības traucējumi pārejas naktī uz eiro – pusstundas laikā ap pusnakti – būs bankas karšu darbībā.

Karšu darbībā traucējumi pus stundu ap pusnakti

Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri laikā no 23.00 līdz 0:15 karšu norēķinu darbībā var būt traucējumi 30 minūšu periodā. Tāpēc aicinām neplānot norēķinus ap pusnakti, bet nepieciešamos svētku pirkumus veikt laikus. Ja šajā laikā tomēr gadās norēķināties ar karti un saņemt atteikumu pirkuma apmaksai, iesakām nogaidīt un mēģināt vēlreiz.

Bankomāti tiks izslēgti 30. decembrī, eiro tajos būs pieejami 1. janvārī neilgi pēc pusnakts

Lai sagatavotu pārejai uz eiro, bankomāti tiks pakāpeniski izslēgti, sākot ar 30. decembra rītu, un līdz 31. decembra 20.00 visi bankomāti būs uz laiku atslēgti,. Tie atsāks darboties 1.janvārī ap plkst. 1 naktī un izdos jau eiro, jo atbilstoši likumam eirovalūtas nauda drīkst nonākt apgrozībā tikai pēc pārejas brīža.

Daļā «Swedbank» naudas iemaksas bankomātu vēl varēs iemaksāt latus arī pirmās divas nedēļas pēc pārejas uz eiro – lai iedzīvotājiem nākamā gada sākumā nebūtu jāpavada rindās filiālēs. Uz tiem tiks izvietoti speciāli apzīmējumi.Bankas kontā lati automātiski konvertēsies uz eiro pēc valsts fiksētā kursa. Pārējie naudas iemaksas bankomāti no 1.janvāra pieņems eiro. Plašāka informācija par tuvumā esošiem naudas iemaksas bankomātiem pieejama mājas lapā.

Maksājumus jāpagūst veikt laicīgi

Maksājumi uz citu banku, kuri Swedbank tiks iesūtīti pēc 30. decembra 12:30, tiks izpildīti 2. janvārī. Latu maksājumi 2. janvārī tiks izpildīti jau eirovalūtā pēc oficiālā fiksētā kursa.

Maksājumi starp «Swedbank» kontiem tiks veikti līdz 31. decembra 19.00 un pēc 1. janvāra 12.00.

Internetbankas pārejas laiks uz eiro

Internetbankas, tās mobilās aplikācijas un SMS bankas darbība tiks uz laiku tiks apturēta 31. decembra 19.00, bet atjaunota 1. janvārī no rīta. Sākot ar 6.00 no rīta internetbankā varēs apskatīt konta bilanci, savukārt pēc plkst. 12 dienā būs pieejami arī iekšzemes maksājumu pakalpojumi, kā arī SMS banka un mobilā aplikācija.

Pašā Jaungada naktī banka operatīvo informāciju par pakalpojumu darbu sniegs savā mājas lapā (tostarp bankomātu kartē) un sociālajos tīklos, informācija par bankomātu statusu būs pieejama arī to ekrānos

Klientu ērtībai «Swedbank» mājas lapā publicēta informācija par populārāko bankas pakalpojumu grafiku Jaungada naktī.

Lai nodrošinātu ērtu pāreju uz eiro, Swedbank eiro projektā vairāk nekā gadu strādājuši 500 speciālisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas. Projektā jau ieguldītas 100 000 cilvēkstundu. Pašā gadumijas naktī pie pārejas uz eiro bankā strādās 300 cilvēki.

Ērtākai Jaungada sagaidīšanai iesakām:

Pārdomāt nakts izdevumus savlaicīgi, nepieciešamos maksājumus internetbankā veikt līdz 30. decembra 12.30, kā arī neplānot karšu norēķinus ap pusnakti, kad notiks karšu pāreja uz eiro. Turklāt, ja svētkos iecerēts doties ārpus Latvijas, ieteicams paturēt prātā arī iespējamās laika joslu atšķirības.



Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. heh teica:

    Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri laikā no 23.00 līdz 0:15 karšu norēķinu darbībā var būt traucējumi 30 minūšu periodā. Tāpēc aicinām neplānot norēķinus ap pusnakti, bet nepieciešamos svētku pirkumus veikt laikus.

    – Ideāli wnk, 😀 kurš veikals strādās 23:00 svētkos, pasakiet man lūdzu!

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool