Bernhards, Boriss, Rojs

Šonedēļ Rīgas ZOO būs Putnu dienas

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 2. aprīlis 10:36

Lai arī Latvijā vēl solās snigt kāda aizkavējusies sniega pārsla, par pavasara stabilu ritējumu liecina siltie saules stari un visapkārt skanošās zīlīšu un strazdu dziesmas. Rīgas Zoodārzā zvirbuļi, mājas strazdi un pelēkās vārnas aktīvi tekalē pa dzīvnieku aplokiem, vākdami dažnedažādu materiālu ligzdu oderēšanai: kušķi kamieļvilnas vai sārtās flamingu spalvas, zaļu sūnu vīkšķi vai sausu zāles stiebru – izvēle katram pēc viņu gaumes un vajadzības. Arī putnu mītnēs valda pavasarīgs nemiers: jūraskraukļu aplokā vērojama aktīva rosība ligzdu tornī, dzērvēm sācies graciozo deju laiks un pāvu astes „zied” pilnā plaukumā. Skaidrs ir viens – pēdējais laiks gatavot putnu būrīšus.

5. un 6. aprīlī atkal Putnu dienas!

Rīgas Zoodārzā kā katru pavasari notiek Putnu dienas. Šogad, divas dienas 5.un 6.aprīlī pilnā sparā darbosies tradicionālā «Dzeņa darbnīca». Tas nozīmē, ka no 12.00 līdz 15.00 atkal skanīgi klaudzēs āmuri un apmeklētājiem būs iespēja pieredzējušu speciālistu uzraudzībā iemācīties izgatavot zīlīšu un strazdu būrus. Turklāt netiks liegts pašu pagatavoto mākslīgo ligzdvietu nest līdzi un piekārt savu māju apkaimē putniem tīkamā vietā. Šajā Latvijas putniem veltītajā labdarības pasākumā iecerēts izgatavot 250 būrīšus sīkajiem dobumperētājiem – zvirbuļiem, zīlītēm un mušķērājiem, 250 būrīšus strazdiem, kā arī 30 būrus pupuķiem, kas šogad izpelnījušies „Gada putna” godu un iekarojuši īpašu Aizsardzības ministrijas uzmanību, jo ļoti labprāt apmetas uz dzīvi armijas Ādažu poligona teritorijā, kur arī tiks izstādīti visi, ar Aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa palīdzību izgatavotie būri.

Vēl jāatgādina, ka zoodārza ieejas biļete negarantēs putnu būrīšu sagatavju ieguvi.

Gatavosim būrus gada putnam 2014 – pupuķim!

Gadu gaitā «Dzeņa darbnīcā» demonstrēta visdažādāko putnu mākslīgo ligzdvietu izgatavošana – gan ligzdas pamatne stārķiem, gan ligzdas kastes pīlēm un lauka piekūniem, gan būri garastes pūcēm, meža pūcēm un mazākajām pūcītēm – apodziņiem, gan sarežģītākas konstrukcijas būri erickiņiem, kuros labprāt olas dēj arī dzeguzes. Meistarotas mājiņas arī “neputniem” – sikspārņiem un susuriem. Visvairāk gan darināti būri sīkajiem dobumperētājiem putniem. Pērn gatavoti būri Latvijas ornitoloģijas biedrības programmas «Zaļā vārna» atbalstam.

Šogad, lai palīdzētu saglabāt putnu daudzveidību Latvijā, Rīgas Zoodārza Putnu dienu 2014 goda statusā būs gada putns 2014 – pupuķis. Dzeņa darbnīcā kopā ar Latvijas ornitoloģijas biedrības (LOB) programmas «Pupuķi» vadītāju Viesturu Ķerus gatavosim mākslīgās ligzdvietas šiem skaistajiem un retajiem putniem, kuru izplatība Latvijā vēl nebūt nav detalizēti izpētīta. Izgatavotie pupuķu būri tiks izvietoti piemērotās vietās Ādažu militārajā poligonā un būru darināšanā piedalīsies gan Latvijas Bruņoto spēku karavīri, gan arī Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool