Svētdiena, 2019. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
Foto: focus.lv

Sniegsim atbalstu kārtīgai un centīgai ģimenei no Kandavas

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 15. oktobris 14:25

Paziņojam, ka bija noticis pārpratums par iepriekšējā raksta informācijas patiesumu un korektumu attiecībā pret Kaņepu ģimeni.

Latvijā ir vairāk nekā 150 000 trūcīgu iedzīvotāju, tostarp arī daudzbērnu ģimenes. Daudzi, kas nonākuši trūkumā dažādu iemeslu dēļ, mēģina cīnīties, lai savu situāciju uzlabotu. Viņi tāpat kā katrs no mums ir sapņojuši par ģimeni, bērniem un ticējuši, ka, cītīgi strādājot, spēs nodrošināt savu un mīļoto dzīvi. Taču daudzas ģimenes dzīvo uz nabadzības trauslās robežas. Tādēļ, lai nostātos uz kājām, viņiem ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

Ziedot.lv kopā ar veikalu tīklu «Maxima» aicina iesaistīties projektā «Laimīgai Latvijai» un palīdzēt trūcīgām, bet centīgām Latvijas ģimenēm ar bērniem. Ziedot.lv, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi un izmantojot saziedotos līdzekļus, sniedz tām atbalstu nepieciešamo lietu iegādē vai sarežģītu situāciju risināšanā.

Viens no stāstiem ir par Kaņepu ģimeni no Kandavas Ingunas un Arta ģimenē aug četri bērni, tostarp pastarītis Artis, kurš ir bērns ar īpašām vajadzībām. Artim ir pieci gadi, taču viņš vēl joprojām nesēž, nerāpo un nerunā. Par viņu ikdienā rūpējas mamma, bet tētis ir vienīgais ģimenes apgādnieks. Lielākie bērni  ir aktīvi, radoši un apmeklē mākslas, kā arī mūzikas skolu, sporta skolu. Mammas ikdiena paiet rūpēs ne tikai par mazo Arti, bet arī pārējo ģimeni, domājot gan par kārtību un ēdienu mājās, gan arī lielāko bērnu skolas gaitām.

„Šobrīd arī strādīgām un kārtīgām ģimenēm ir grūti godīgi nopelnīt, sanāk tikai ēšanai un rēķiniem, pārējās vajadzības tagad ir “ekstra”. Daudzām ģimenēm pat nesanāk iztikai, nomaksāt visus rēķinus, jādzīvo uz parāda vai ātrajiem kredītiem, bieži vien ir gandrīz neiespējami pašu spēkiem nodrošināt tādas lietas kā sezonas apģērbus un apavus bērniem,  jauns ledusskapis saplīsušā vietā, malka, zobārsts, riteņi bērniem… Taču mēs  protam priecāties un novērtēt to, kas mums ir, un ne jau tāpēc, ka mēs nevaram daudz ko atļauties. Mēs nekļūsim laimīgāki, ja mums būs par kādu mantu vairāk, bet tas palīdzētu dzīvot pilnvērtīgākos apstākļos! Mēs esam bagāti ar daudz ko citu. Varbūt mēs varētu dzīvot vieglāku dzīvi kaut kur citur, mums ir pazīstamas daudzbērnu ģimenes, kuras svešā zemē var atļauties to, ko mēs šeit nevaram nopelnīt, bet par spīti problēmām valstī mēs vienalga neesam padevušies izmisumam un mīlam šo zemi. Jo, kas gan ir mīlestība pret savu zemi, vai tā sniedzas tikai tik tālu, kamēr ir izdevīgi? Kas ir ģimenes gods un pašcieņa? retoriski jautā mamma Inguna. Pat ja esam, sauciet kā gribat, trūcīgi vai nabadzīgi. Dēļ šīs vērtību izpratnes trūkuma, daudzas Latvijas ģimenes ir izmisuma, bezspēcības stāvoklī, kā zinām bieži tur valda alhokolisms utt. Ne jau mantas, kuras trūkst, ne jau trūkums vai nabadzība, noved ģimenes tādā stāvoklī, kad viss vienalga, bērni, ģimene, mīlestība. Tas ir vērtību un ticības trūkums .”

Bērni ir ģimenes prieks un bagātība. Tomēr ģimenes laimi nereti aizēno trūkums, un daudzu vajadzību piepildīšana tiek atlikta ilgu laiku, turklāt arī lielākajiem bērniem, ir savi mazie sapņi. Kopīgi mēs varētu palīdzēt piepildīt kaut mazumiņu no tiem! Un šādu ģimeņu, kurām vienkāršas un mums vispārzināmas ikdienas lietas jau ir liels sapnis, Latvijā ir daudz.

Lai dāvātu līdzekļus un sniegtu palīdzību gan Kaņepu ģimenei, gan citām grūtībās nonākušām Latvijas ģimenēm projektā «Laimīgai Latvijai», ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:

ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv, norādot «Palīdzība Kaņepu ģimenei»;

zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu – 1 lats);

ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā «Maxima» visā Latvijā.

Projektā «Laimīgai Latvijai» iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm tiek dota nevis nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Māris teica:

  Kur to divriteni var nodot?

 2. Zane teica:

  Prieks par rakstu, ka beidzot parādās īstais vēstījums latviešu ģimenēm, ir ticēt un dzīties pēc citām vērtībām garīgām.Lai Dievs svētī visas Latviešu ģimenes!

 3. Zane Biele teica:

  Es ļoti labi pazīstu Kaņepju ģimeni, Un zinu kad nekad nav sūdzējušies ka materiālās nepieciešamās lietas ir viņu ģimenes laimi ietekmējis. Es pat zinu ka viņi pašiem savā grūtā brīdī ir palīdzējuši citām ģimenēm!Tāpēc gribēju pateikt ka iepriekšējais raksts bija neatbilstošs Kaņepju ģimenes veidolam un vērtībām, Kaņepju ģimene nav lūgusi šujmašīnu un citas ekstras piepildīt, protams ja mums ir varam palīdzēt,tas atvieglos materiālo dzīvi, bet no tā nav atkarīga ģimenes laime!
  Kurš, būdams mīlēts, ir nabags?

 4. RAITIS teica:

  PAZISTU SO CILVEKU PERSONIGI UN ARI ES ARTIM PALIDZESU

Pasākumu kalendārs

2019.05.26 | 10:00

Šahs Irlavā 

2019.05.26 | 11:00

«Kustinācija» Engurē 

2019.05.26 | 12:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.26 | 13:00

Kino Tukumā 

2019.05.26 | 14:00

Amatierteātra pirmizrāde Jaunsātos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool