Meldra, Meldris, Melisa
Foto: Jānis Vītols

Sala laikā neaizmirstiet par dzīvniekiem!

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 29. janvāris 15:42

Pārtikas un veterinārais dienests atgādina, ka aukstajā laikā saimnieki nedrīkstētu aizmirst savus dzīvniekus, jo īpaši suņus, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā. Viņi bez pienācīgas aprūpes ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī, un to var kvalificēt kā cietsirdīgu izturēšanos. Tāpat sals var būtu mokošs vai bīstams arī citiem mājdzīvniekiem un lopiem.

Īpaši aukstā laikā pie ķēdes vai voljērā turētam sunim jānodrošina pastaigas vismaz divas reizes dienā, dodot iespēju izskrieties – tādējādi suns sevi pats sasildīs. Īpaši jārūpējas par slimiem, veciem suņiem, kā arī jauniem kucēniem, kas ir sevišķi jutīgi pret zemām temperatūrām. Jāpiebilst, ka suni atļauts pastāvīgi turēt ārā, ja pēc tā genotipa vai fenotipa tas piemērots šādiem apstākļiem, bet, piemēram, īsspalvainie, smalkas miesas būves suņi nav iekļaujami šajā suņu kategorijā. Lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma,  būtu ieteicams nosiltināt arī suņu būdas. Tās ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu „aizkaru”, bet guļvietu ieteicams noklāt ar salmiem, sienu vai biezu segu. Tāpat aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva, kā arī jānodrošina iespēja padzerties situ ūdeni.

Diemžēl arī viss iepriekšminētais nenodrošina ķermeņa siltuma saglabāšanu, ja temperatūra noslīd zemāk par mīnus 20 grādiem, tāpēc šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās!

Īpaši jutīgi pret aukstu laiku ir arī kaķi, kurus vajadzētu turēt iekštelpās. Tāpat jāņem vērā, ka ārā atstātie kaķi dažkārt, meklējot siltumu, guļ uz mašīnu motoriem, tādēļ pirms motora iedarbināšanas, jāpārliecinās, vai zem motora pārsega nav kāds dzīvnieks. Savukārt lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekus PVD aicina atlikt dzīvnieku pārvadājumus. Ja tomēr ir situācijas,  kad plānoto atlikt nav iespējams,  jāparūpējas par to, lai transporta līdzeklī būtu papildus pakaiši, kas dzīvnieku varētu pasargāt no aukstā vēja un sala. Kā kaķus un suņus, arī lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni.

Nebūsim vienaldzīgi arī pret dzīvniekiem, kuriem nav īpašnieku, vai kuri netiek aprūpēti. Par klaiņojošiem dzīvniekiem jāziņo vietējām pašvaldībām, bet par dzīvniekiem, kuru īpašnieki ir zināmi, bet atstājuši dzīvniekus bez aprūpes vai bezpalīdzīgā stāvoklī, – ziņojiet PVD pa tālr. 67027402!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool