Sestdiena, 2017. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Pluss cilvēkam

Ivonna Plaude
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 4. jūnijs 18:18

Uzklausot dažādu sabiedrības pētnieku, tai skaitā žurnālistu sagatavoto, Valsts prezidenta Andra Bērziņa pirmā darba gada vērtējumu, biju pārsteigta. Par konkrētiem rosinājumiem vai ietekmi sabiedrībā jau runāts netika daudz, taču par raksturu un iznesību – to gan – gari un plaši. Kā negatīvas Prezidenta rakstura un rīcības šķautnes citu starpā tika minētas arī emocionalitāte un viedokļu maiņa.
Visādi izdomājos, bet tā arī nesapratu un rakstos neatradu pamatojumu tam, kāpēc gan saviļņojuma un līdzjūtības asaras, piemēram, sastopoties ar dzimtās vietas skolotājiem vai izsūtījumā bijušiem ļaudīm, būtu Prezidentam un cilvēkam nepieņemama "greznība"?! Kuros smalkās etiķetes krājumos gan sagrābstīts, ka sirsnīgs smaids un iejūtība, sargājošs rokas žests ir Prezidenta necienīgi? Un kur gan mums – taču jau faktiski kārtīgai zemnieku tautai – gan šie smalkās uzvedības krājumi radušies? Godīgi sakot, ja neskaita 90. gados izdotos visai smieklīgos (vismaz, no šodienas viedokļa raugoties) pensionētas diplomāta sievas Sirkas Lasilas «Jaunās zelta uzvedības grāmatas» ieteikumus un Pietuku Krustiņa lielmanīgo iznesību (lasīt «Mērnieku laikus»!), nekas tāds tautai vispārēji pieejams prātā nenāk…
Par viedokļu maiņu cits stāsts. Pēc definīcijas un bez skaidrojuma (kā tas daudzviet arī bija) tas varētu nozīmēt, ka Andris Bērziņš ir nenoteikts cilvēks ar izteikti svārstīgu raksturu. Lūk, piemēram, sākumā viņš krasi nostājies pret Visaiginas AES celtniecību, bet tad iedziļinājies situācijā, izpētījis to, uzklausījis speciālistus un viedokli mainījis. Un – vai tiešām tā nu tagad būtu tā sliktā īpašība, ka cilvēks spēj atzīt savu alošanos, ka ik brīdi ir gatavs mācīties, apgūt ko jaunu un tad, jau "ar zināšanu bagāžu plecos", spēj mainīt savu viedokli?
Uzreiz jāsaka, neesmu ne šī Prezidenta, ne vēl jo vairāk partijas, kas viņu izvirzījusi, fane, bet – visu cieņu Andrim Bērziņam. Tieši tāpēc, ka viņš spēj raudāt aizkustinājuma un prieka asaras, ka reizēm neslēpj savu nezināšanu, ka, neskatoties uz visai cienījamiem gadiem, ir gatavs mācīties, izzināt jauno un viņam tas arī izdodas. Mans pluss šoreiz Prezidentam – cilvēkam.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. piekrītu teica:

    Pareizi, tas ir tikai pozitīvi ja cilvēks prot atzīt savas kļūdas un neslēpj savu emocionalitāti.

Pasākumu kalendārs

2017.09.23 | 10:00

Aicina pieteikties sacensībām Cērē 

2017.09.23 | 10:00

«Lēcēj kauss» Tukumā 

2017.09.23 | 11:00

Jauno hokejistu sacensības 

2017.09.23 | 12:00

Keramikas izstādes atklāšana 

2017.09.23 | 12:00

Basketbola fināls Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. septembra 18.03 līdz 1. oktobra 17.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators