Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Vānē plāno izcirst bīstamos kokus

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 13. februāris 10:35

Par šobrīd aktuālo un vēl tikai plānotu, pagājušajā piektdienā, 8. februārī, pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Inga Priede.  Viena no  šīs aktualitātēm – pašvaldība uzsākusi sarunas ar VAS «Latvijas valsts ceļi» par koku aleju Vānes pagastā, kas atrodas netālu no kādreizējā «Dzīvesprieka», tagad – «Saules villas».

Pagājušā gadā aleja tikusi apsekota un iezīmēti aptuveni 19 līdz 22 koki, kas ir bojāti vai citādi bīstami. Iezīmēt iezīmēja, tomēr nekādi ceļmalas tīrīšanas darbi tā arī nav norisinājušies, tāpēc šobrīd pašvaldība, skaidroja I. Piede, jautājumu aktualizē atkārtoti. Tomēr, tieši kad alejai varētu ķerties klāt, vēl nav zināms. Priekšsēdētāja arī skaidroja, ka šajā vietā bīstamību koki rada galvenokārt tādēļ, ka autobraucēji necenšas ievērot ātruma ierobežojumus, to skaitā,  kravas transports, kuram šajā posmā būtu jābrauc vien ar 50 kilometriem stundā. Vaicāta, vai ātrumu ierobežot nevarētu arī kādā citā veidā, piemēram, uzstādot tā saukto “gulošo policistu“ vai ko tamlīdzīgu, I. Priede uzsver, ka šajā gadījumā tas jebkurā gadījumā būtu jāveic VAS «Latvijas valsts ceļi».Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. opis teica:

  iabāk saremontējiet Talsu ielu no intrnātskolas līdz Lapu ielai

 2. Cukurs-Zuckerman teica:

  Koku alejas varēja būt baronu laikos , kad brauca ar zirdziņu, bet ne jau šajos laikos ar ātru un lielas jaudas autotransportu, kur nu vēl slidenos laika apstākļos , vai rudenī ar slapjām lapām.

  Koku aleja bija arī uz Jūrmalas šosejas pie Kūdras, tur visi koki bija apdauzīti un līdz ar to, var teikt, ka tie bija ar cilvēku asinīm slacīti.
  Par laimi tolaik veselais saprāts ņēma virsroku un tur koku vairs nav.

  • Es te biju teica:

   Nav ko “lidot” pie apdzīvotas vietas. Tur nav pat šoseja! To tik zin, kā izcirst, izvest izbeigt! Pāraugušos kokus der apzāģēt vai likvidēt, bet aleja piedod pagastam savu šarmu un vienmēr labi izskatijusies.

 3. Daina teica:

  Izcirtis bistamos kokus! Tie koki ar ko bistami? Uzbruk tam masinam? Liek tik atri nesties?

 4. Vietējā teica:

  Visi tik runā pa Vāni un Kandavu.Gribētu pajautā par Variebu,vai tad mēs neesam cilvēki,vai tad te neviens nedzīvo?Piemēram,Variebas skola?Tā ir vēsturiska ēka un tagad laiž postā.Tas ir viens,otrs kāds izskatās Variebas centrs,Brūzis,veikala māja?No Kandavas domes,es domāju,ka pat nezin kur tāda Varieba atrodas.

 5. Domes deputāte teica:

  Kandavas novada dome zin, kur atrodas Varieba – aiz Kabiles mazs miests pie Abavas. Iedzīvotāji – divas pensionāres. Viņām skola nav nepieciešama, arī veikals nē. Neredzam problēmas.

 6. Cukurdupsim teica:

  Cukur tevi pašu par taviem vārdiem vajadzētu izcirst – tu vecais satrupējušais deģenerāt!

 7. Nu ja teica:

  Lai tik zāģē, un lielie vālētāji varēs brīvi sisties, jo zālē ieaugušus celmus neredzēs, Tumē un Sātos kā arī tālāk uz priekšu , kur jau koki izzāģēti, kas vismaz šoferiem lika ievērot atļauto ātrumu jau tas ir labi pierādīts fakts. Fūrēm vispār liekas, ka ir nemirstīgas….

 8. Novada iedzīvotājs teica:

  Kā var pateikt, ka Variebā dzīvo tikai divas pensionāres? Kauns. Kandavas domē tiešām nezin, kur atrodas Varieba un, ka tur dzīvo cilvēki, kas strādā un arī maksā nodokļus. Kā jau visur-domēm interesē tikai novada centrs, ne nomales.

 9. lasitaja teica:

  Jā koki lai arī cik veci nav vainīgi,viņus var smuki apzāģēt,bet tie šoferīsi skrien ,vai nebūs koki vai būs tik un tā būs avarijas tur pie Dzivesprieka ,varbūt vēlāk pat māja traucēs tā arī būs janojauc,tagad jau tikai skrien taja vietā ,agrāk nebija tā.Eiropā tā nebrauc neviens ,tur ir dizciplīna.Policistiem būtu tur ķeriens.

 10. Komentētājs teica:

  Ja jau šo vānes aleju izcirtīs tad cik droši varēs justies cilvēki kas dzīvo otrpus kokiem un tie ir tik kādi 10m. Kads atkal nesīsies bez prāta un tad cietīs ne tikai mašīnā esošie bet arī mājas iedzīvotāji vel nerunājot cik droši būs atrasties Saules Villā…

 11. Komentētājs teica:

  Ja jau šo vānes aleju izcirtīs tad cik droši varēs justies cilvēki kas dzīvo otrpus kokiem un tie ir tik kādi 10m. Kads atkal nesīsies bez prāta un tad cietīs ne tikai mašīnā esošie bet arī mājas iedzīvotāji vel nerunājot cik droši būs atrasties Saules Villas tuvumā…

 12. secinājums teica:

  Nāk pavasaris, un visi tā nogribējušies, ka ne par ko citu kā ciršanu pat domāt nespēj!

 13. Vānenieks teica:

  Uzlieciet stacionāro fotoradaru un problēma būs atrisināta.

 14. Lote no izgudrotāju ciema teica:

  Uzlieciet fotoradarus un visi puvušie koki kļūs zaļi un stipri kā to stādīšanas brīdī.

 15. Domes deputāts teica:

  Diemžēl, lai sakārtotu Variebas skolu, ir jāiegulda nauda, bet izcērtot alejj, mēs varēsim nopelnīt pārdodot malku.

 16. Sardele teica:

  Malku varēs uz Ģimenes māju novirzīt!

 17. Sardele teica:

  Varieba!? Varat paskaidrot ko jūs domājat ar to ka atjaunot variebas skolu!? Kam!?

 18. Muša teica:

  Te nolasījušies kaut kādi 19.gs. reptiļi, kuriem tvaika lokomotīve bija paša nelabā iemiesojums, kur nu vēl šolaiku auto. Tie paši reptiļi runā par kaut kādu Variebas skolu, kura neeksistē jau gadus 60 vai vēl vairāk, rociet dziļāk , atradīsiet arī Jaundziru skolu un Kalnmuižas skolu.

 19. Mušpapīrs teica:

  Muša?? – tu neesi nekāda muša – tu esi sū.muša

 20. Pats no Variebas. teica:

  Cik zinu,tad Variebas skolā ir dzīvokļi iedalīti daudziem vai nu esošajiem vai bijušajiem ciema iedzīvotājiem,bet viņi tur vairs nedzīvo un par savu dzīvokli vairs nerūpējas.Tiek izsisti logi,vējš un lietus dara savu.Nezinu vai pagasts no viņiem vispār kaut ko prasa par īri. Skolas galā dzīvo ģimene ,bet visa pārēja lielā ēka stāv tukša.

  • Kaķu tante teica:

   Ja jau grib to skolu atjaunot, tad jārunā ar deputāti Ezeriņa kundzi. Izcila vieta Kandavas miskastes kaķīšu izmutināšanai. Jumts zem galvas būs, gan jau kāds arī zaceni iedos un nebūs jāvāc ziedojumi kaķu būdai nabaga miskastnieciņiem…Varēs atkal TV zīmēties :))

 21. Domes deputāts teica:

  Ir doma Variebā ierīkot publisko p***** (rediģēts).

 22. Nu nu teica:

  Viens jau ir Talsu ielā – tasi ir tas no kurienes tu!

 23. Varikaps teica:

  Nesen paziņa bij Vācijā, atsūtīja video, kur koku alejas gar ceļu malām vēl tuvāk un nevienam netraucē. Nez kādēļ tā ? Vaina kokos vai debilos braucējos ? Taisnība par fotoradariem – tās ir labākās zāles pret plānprātību pie stūres.

 24. Zāģis teica:

  Man ir priekšlikums- ja jau kaut kādiem dauņiem traucē tuvu brauktuvei augoši koki apdzīvotā vietā, tad zāģējam arī pilsētās 10 metru joslu, lai jau dauņi var nesties ar visādām pārkarautām fūrēm un izpuvušiem bumeriem! Vienkārši ciems ir lauki un lauķiem jau tiesību nav nekādu…

 25. Baiba teica:

  Ja pareizi sapratu tad runa iet par aleju kas ir pie kapiem(pie kàdreizéja Dzivesprieka) satiksme tur tagad ir intensiváka un diemżél caur braucéji tur skràpè tos kokus,jo vietèjie jau pie viñiem ir pieraduši.

 26. Baiba teica:

  Ar visu to ka ir àtruma ierobeżojuma zgme 70 km/h

 27. Aleja teica:

  Šis autoceļš vispār ir kļuvis daudz noslogotāks, jo noasfaltēts grantētais posms, sanāk, ka kokus visos ciemos līdz Vānei izcirta domājot par autobraucēju drošību. Par drošību pašiem autobraucējiem jādomā, piemēram, ievērojot autļauto braukšanas ātrumu. Tie koki vismaz vizuāli deva kādu skaistumu – es par tiem kas jau izzāģēti.

 28. jap teica:

  Kad 2017.gada novembrī negadījumā cieta divi bērni un trešais gāja bojā, tad visi korītī bļāva, ka koki jānozāģē, jāsoda LVC, ka koki nav nozāģēti u.t.t. Nebija nekādi pirmreizējie caurbraucēji. Tagad koku aizstāvji atradušies. Pie nākošā negadījuma atkal pilnā rīklē kliegs, ka koki sen bija jānozāģē. Bļauri..

 29. Varikaps teica:

  Jap, ja bērni iebrauks pretējā joslā un izraisīs sadursmi ar Tavu auto – ko tad Tu zāģēsi ??

 30. jap teica:

  Tu izlasīji ko rakstīju? Stāsts ir par to, ka bļaušana ir un būs jebkurā gadījumā. Gan, ja nozāģēs, gan tad, ja nenozāģēs. Interesantākais ir tas, ka bļāvēji vairumā gadījumu ir tie paši..
  p.s. man personīgi koki netraucē, vairāk traucē idioti. Gan tie, kuri pie stūres, gan tie kuri pie varas, gan tie, kuri pie klaviatūras komentē jebkuru rakstu..

 31. Japisam teica:

  Tev laikam sabotieri rādās uz katra stūra – idiņš!!!!!!

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool