Rozālija, Roze

Pirms Ziemassvētkiem pasts nogādājis 37 tonnas sūtījumu

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 26. decembris 17:36

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, tradicionāli pieaug sūtījumu apjoms Latvijas Pastā – svētku laikā iedzīvotāji vēl aizvien sūta ar roku rakstītus apsveikumus un dāvanas tuviniekiem. 2013. gada decembrī ir palielinājies gan Latvijas Pasta pārsūtītās iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences, gan sīkpaku apjoms.

Laikā no 2013 .gada 1. līdz 17. decembrim Latvijas Pastā tika pārsūtītas vairāk nekā 38 tonnas vienkāršo iekšzemes un starptautisko vēstuļu korespondences sūtījumu, savukārt analogā periodā 2012.gadā tika pārsūtītas 37 tonnas. Attiecībā uz sīkpakām to apjoms šāgada 1. – 17.decembrī salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn palielinājies pat par nepilniem 40%.

Ziemassvētku apsveikumi pārsvarā ceļo Latvijas teritorijas robežās. Tomēr Latvijas iedzīvotāji nosūta un saņem apsveikumus arī no ārvalstīs dzīvojošiem tuviniekiem un draugiem. Svētku laikā visvairāk vēstuļu korespondences sūtījumu tiek saņemts un nosūtīts uz Lielbritāniju, Īriju un Vāciju.

Latvijas Pasta darbinieki ik gadu apstrādā vēstules, kam nav norādīts adresāts, norādītā adrese nav precīza, kā arī vēstules nav apmaksātas – uz tām nav uzlīmētas atbilstoša nomināla pastmarkas. Neatbilstoši noformēta vēstule var būt iemesls ne tikai ilgai vēstules ceļošanai, bet arī sūtījuma nenonākšanai līdz adresātam.

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijas Pastā nonāk vēstules, kas adresētas Ziemassvētku vecītim. Arī šogad saņēmām daudz vēstuļu, uz kurām netiek rakstīta pati adrese, bet norādīts, ka adresāts ir Salavecis, Ziemassvētku vecītis, Rūķis vai Sniegbaltīte. Neskatoties uz to, Latvijas Pasta darbinieki ik gadu nogādā vecītim adresētos sūtījumus Ziemassvētku vecīša birojā, kas atrodas Vērgales pagasta Ziemupē. Sūtījumi, uz kuriem kā saņēmējs norādīts Santa Klauss vai Salatēvs un pievienota attiecīgas nominālvērtības pastmarka, attiecīgi sasniedz vecīti Somijā vai Krievijā.

Pēdējais sūtījumu piegādes datums pirms Ziemassvētkiem ir 20. decembris, bet pirms Jaunā gada – 28.decembris.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool