Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Pasākumi Lieldienu brīvdienās Tukumā un apkārtnē

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 30. marts 19:00

Lieldienu brīvdienās aicinām mūspusē apmeklēt dažnedažādos pasākums, kas sarūpēti apmeklējumiem gan iekštelpās, gan brīvdabā, kā arī lustīgi kopā svinēt krāsainas Lieldienas.

Piektdienas, 30. marta, vakarā 19.00 uz jauku koncertu aicina Mārcis Auziņš koncertprogrammā “Viens”. Koncerts norisināsies skaistā vietā – Kalnmuižas pilī, kas pasākumam dos papildus romantisko noskaņu. Papildus Raimonda Paula dziesmu aranžējumiem, koncertā skanēs arī Mārča paša radītie skaņdarbi, kā arī džeza improvizācijas un citu autoru dziesmu aranžējumi ģitārai. Adrese: Kalnmuiža, Kandavas pagasts, Kandavas novads.

Sestdien, 31. martā, no 13.00 Lapmežciema Tautas namā visu dienu lustīgās noskaņās rosīsies amatierteātri no dažādām Latvijas vietām, jo šeit norisināsies amatierteātru saspēlēšanās pasākums “Nopietni… pa jokam!”. Laipni aicināti visi teātra cienītāji! Adrese: Lapmežciema tautas nams, Liepu iela 2, Lapmežciems, Engures novads.

Uz Lieldienu svētku koncertu jau 19.00 aicina Džūkstes kultūras nams. Koncerts vienlaikus ir arī kā akcija “Mēs savai baznīcai”, kura laikā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti baznīcas atjaunošanai. Adrese: Džūkstes kultūras nams, Džūkste, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Pirmās un Otrās Lieldienas ar dažādiem pasākumiem mūspusē tiks svinētas plaši.

Svētdien, 1. aprīlī, visus laipni ciemos aicina Jaunmoku pils. Vai esi kādreiz paviesojies Jaunmoku pils Zīmes centrā un izveidojis savu zīmi? Ja nē, Lieldienas ir piemērots laiks, lai to izmēģinātu. No 10.00 līdz 16.00 Jaunmoku pilī būs iespēja paviesoties Zīmes centrā kopā ar Lieni Bedrīti, lai esošo mirkli iemūžinātu unikālā rakstu zīmē, bet no 12.00 līdz 15.00 šūpoties pils parkā, piedalīties radošajās darbnīcās, olu ripināšanā un orientēšanās atrakcijā pils parkā “Lieldienas apkārt zemeslodei”. Visu dienu būs atvērta arī jaunā Meža ekspozīcija un apskatāmi Baibas Rīteres gobelēni. Darbosies arī kafejnīca “Liepaleja”. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads.

No 11.00 Lieldienu rītā svētki tiks svinēti arī Engurē, kur visiem būs iespēja piedalīties Lieldienu radošajās darbnīcās, sakrāt punktus un par brīvu doties uz cirka izrādi. Cirka izrādes un klaunu šova “Oki – doki” sākums 13.00. Adrese: Engures kultūras nams, Jūras iela 85, Engure, Engures novads.

Uz Lieldienu ieskandināšanu ar folkloras kopu “Milzkalnieki” no 11.00 visi laipni aicināti arī “Vēja dārzā” Smārdē, bet no 13.00 Šlokenbekas muižā sāksies lielās Lieldienu lustes ar jautrām stafetēm lieliem un maziem, olu izstādi, radošajām darbnīcām, dzīvnieciņiem no mini zoo “Rančo”, zirgu izjādēm un amatnieku tirdziņu. 15.00 bērniem būs iespēja noskatīties leļļu izrādi “Kas Zaķīti pasargās?”, bet 16.30 pasākuma programmā Umurkumurs. Adrese: “Vēja dārzs” Smārdē un Šlokenbekas muiža Milzkalnē, Smārdes pagasts, Engures novads.

Arī pie Slampes kultūras pils Lieldienu rītā 11.00 lieli un mazi aicināti doties “Pa pēdām Lieldienu zaķim…”. Pasākuma programmā šūpošanās, olu ripināšana, radošās darbnīcas, dejas, kā arī skaistākās olas konkurss. Līdzi ņemama pašu krāsota Lieldienu ola. Adrese: Slampes kultūras pils, Slampe, Tukuma novads.

“Pa zaķa pēdām” 12.00 būs iespēja doties arī Lieldienu svinēšanas pasākumā Tumes kultūras namā. Būs spēles un rotaļas kopā ar Lieldienu zaķi, radošās darbnīcas un citi pārsteigumi. Adrese: Tumes Kultūras nams, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Uz dažādām Lieldienu izdarībām no 12.00 aicina arī Kandavā, kur pasākums norisināsies Kandavas promenādē. Adrese: Kandava vecpilsētas promenāde, Kandava.

No 12.00 Džūkstes Pasaku muzejā visi laipni aicināti uz pavasara festivālu ”Lieldieniņa”. Mazos apmeklētājus sagaidīs pasaku tēli – zaķis un viņa draugi, būs iespēja izzināt Lieldienu tradīcijas, iepazīstot Ansa Lerha-Puškaiša un viņa skolnieka Luda Bērziņa savāktās mīklas un māņus. Tāpat ar dabas materiāliem tiks krāsotas olas un meklētās Pasaku dārzā, kur notiks arī olu kaujas. Pasākums norisināsies Pasaku dārzā, bet sliktos laika apstākļos – muzeja telpās. Adrese: Lancenieku skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Lieldienas no 12.00 tiks svinētas arī Tukumā. Brīvības laukumā būs iespēja rotaļāties ar Lieldienu zaķi, 13.00 noskatīties leļļu teātra izrādi “Gliemezīša piedzīvojumi Lieldienās”, no 13.30 piedalīties radošajās darbnīcās biedrības “Ligzda” telpās Brīvības laukumā 13, bet Pilsētas parkā apskatīt Lieldienu trušu ģimeni, vārīt un krāsot olas un doties jautrās atrakcijās. Šūpošanās Lieldienu šūpolēs Talsu ielas 4 skvērā. Adrese: Brīvības laukums un Pilsētas parks, Tukums.

Pastariņa muzejā Lieldienas tiks svinētas no 13.00. Apmeklētāji šeit tiks aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu – kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas? Zaķu darbnīcā tiks krāsotas olas un veidoti Lieldienu dekori, bet azartiskākie pasākuma apmeklētāji tiks aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli “Olings”. Visi laipni aicināti! Adrese: ”Bisnieki”, Zentene, Zentenes pagasts, Tukuma novads.

15.00 jautras Lieldienas ieripos arī Apšuciemā. Šeit skolas pagalmā tiks meklētas un ripinātas olas, bet skolas iekštelpās būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un spēlēt izglītojoša spēles. Salondarbnīcā “Grašu māja” šeit pat piedāvās interesantu darbošanos ar mālu. Būs arī skaistākās Lieldienu olas konkurss. Adrese: Apšuciema skola, Apšuciems, Engures pagasts, Engures novads.

Tā kā Lieldienas šogad iekrīt 1. aprīlī un tā ir arī Joku diena, tad Mākslas galerijā “Durvis” 13.00 latviešu zīmols MT MusTur izsludina neformālu joku pasākumu “Mēs Tarkšķam”, kurā būs iespēja sarunāties un uzdot jautājumus māksliniecēm Maijai un Teodorai par apģērbiem un to darināšanas procesu izstādes “Durvis pavasarim” ietvaros. Un viss, protams, caur jokiem. Adrese: Galerija “Durvis”, Brīvības laukums 21, Tukums.

Savukārt uz Anekdošu šovu 19.00 aicina Slampes kultūras pils. Šeit būs iespēja izsmieties muzikālā skeču šovā “Briseles kāposti” jeb “kur vēl ņemt naudu”. Piedalīsies humora raidījuma “Anekdošu šovs” aktieri un tās režisors Armands Ekštets. Savukārt no 22.00 lustēties gribētāji aicināti uz Pavasara balli kopā ar grupu “B.O.R.A.T.S”.

Kad Lieldienu dienā šūpolēs būs izšūpots, olu kaujas izcīnītas un joki izjokoti, uz mierīgu vakara pavadīšanu, klausīties mūziku un baudīt gardu maltīti aicina Jaunpils pils krodziņš, kurā no 16.00 līdz 22.00 muzicēs Madars Breide. Vakara programmā skanēs iemīļotas dziesmas no iecienītāko latviešu mūzikas autoru repertuāriem. Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads.

Lieldienu svinēšana mūspusē turpināsies arī Otrajās Lieldienās, 2. aprīlī. Turpat Jaunpilī no 12.00 visi aicināti uz Lieldienu priekiem kopā ar Cāli, Olu un Zaķi. Būs rotaļas, dejas, šūpošanās, olu konkurss, olu krāsošana, ripināšana, mainīšanās un sišanās, sveču marmorizēšana, zaķu krāsošana, kā arī gardā Lieldienu zupa.

Arī Lapmežciemā Lieldienu svinības notiks Otrajās Lieldienās. Jau no 13.00 Tautas nama foajē būs iespēja apmeklēt skolēnu Lieldienu tirdziņu, savukārt 14.00 sāksies koncerts “Oliņ, boliņ…”, kur uz skatuves pavasarīgu stāstu parādīs mazie “Brīzēnu” un “Vizmiņas” dejotāji, bet Lieldienu noskaņas iedziedās “Milzkalnieki”. Turpat grozīsies arī Lieldienu zaķis. No 15.00 dienas centrā “zaķīšu pirtiņa” bērni varēs piedalīties radošajās darbnīcās, savukārt parkā no 15.30 izmēģināt spēkus Lielajās spēlēs, ripināt olas un kārtīgi izšūpoties. Adrese: Lapmežciema pagasta tautas nams, Liepu iela 2, Lapmežciems, Engures novads.

Arī pie Pūres kultūras nama 13.00 visi laipni aicināt uz pasākumu “Lieldieniņa gaiši nāca”. Adrese: Pūres kultūras nams, Pūre, Pūres pagasts, Tukuma novads.

Ja pēc svētku svinēšanas gribas vairāk izkustēties brīvā dabā, tad jādodas uz atpūtas kompleksu “Sveikuļi”, kur notiks pirmssezonas orientēšanās apmācības. Adrese: Atpūtas komplekss “Sveikuļi”, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Skaistam svētku noslēgumam 17.00 uz grupas “Jorseis” koncertprogrammu Otrajās Lieldienās aicina Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca. Piedalās Māris Prindulis – dziesmu autors, vokāls, Linda Seļava-Prindule – dziesmu autore un vokāls, un Jolanta Šulce – čells. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums.

Visi laipni aicināti apmeklēt arī Lieldienu dievkalpojumus, kuri Tukuma baznīcās norisinās katru dienu. Adreses: Tukuma evaņģēliski Luteriskā baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu baznīca, Harmonijas iela 1a, Tukums. Tukuma Baptistu draudze, Talsu iela 39, Tukums.

Svinēsim svētkus kopā! Priecīgas un līksmas Lieldienas!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ja teica:

  Tev nav auto,sēdi mājās un kasi olas, jo pašā Tukumā pasākumi tikai bērniem un baznīca.

  • sinepe teica:

   nepīksti,arī ja mašīna ir,vienalga, šitajā slapjdraņķī,neviens nekur nebrauc!
   Tā kā sēdi vien mājās un kasi olas,kā jau pats teici!
   Gan savējās,gan tās ,kas ledusskapī!:)

 2. piebilde teica:

  Bet ja tev nav kaimiņa, vari sisties ar olām, savējām un vistu, arī neaizejot uz pasākumu. Padomā par dzīvi, palasi kaut ko.

 3. OME teica:

  Skumīgi, ka komentārus raksta tādi, kas tikai savas olas zina

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool