Meldra, Meldris, Melisa

Pārdēvēs Irlavas bērnunamu

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 2. aprīlis 14:15

28. martā notika Tukuma novada domes sēde, kurā izskatīja 41 darba kārtības jautājumu.

Ņemot vērā Latvijas  Republikas Tiesībsarga vēstuli, kurā tas aicinājis mainīt bērnu aprūpes iestāžu nosaukumus, pamatojot savu aicinājumu ar to, ka bērnu aprūpes iestādes, tai skaitā Irlavas bērnu nams-patversme veic pāreju uz ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu, būtu jāpievērš uzmanība arī aprūpes iestāžu nosaukumiem – lai tie atbilstu sniegtā pakalpojuma saturam. Tāpēc saņemta iniciatīva pārdēvēt Irlavas bērnu namu-patversmi par Bērnu un jauniešu centru «Sapņi».

Kā skaidroja Tukuma domes Izglītības pārvaldes vadītājs Normunds Rečs, valsts politika mainās un mainās arī domāšana un attieksme pret šādu vietu nosaukumiem, tāpēc arī Irlavas bērnu nama-patversmes kolektīvs kopdarbībā ar sociālo dienestu ir nonācis pie šāda nosaukuma. Deputāti bez lielām diskusijām apstiprināja arī bērnu un jauniešu centra nolikumu, kas paredz, ka šajā centrā tiek nodrošināti nepieciešamie apstākļi, lai radītu bērniem drošības sajūtu, lai nodrošinātu viņu vispusīgu attīstību un brīvā laika radošas izmantošanas iespējas, lai, sasniedzot pilngadību, bērni spētu integrēties sabiedrībā un uzsākt patstāvīgu dzīvi; lai veicinātu bērnu un ģimenes atkalapvienošanos vai iespēju augt ģimeniskā vidē; lai sekmētu sadzīves un pašaprūpes iemaņu apgūšanu, lai nodrošinātu bērnu tiesību un interešu aizsardzību un sociālo pakalpojumu sniegšana atbilstoši normatīvajos  aktos noteiktajam.

Jāpiebilst, ka deputāti izdarīja grozījumus arī citos normatīvajiem aktos, kuros nomainīja bērnunama-patversmes nosaukumu pret jauno bērnu un jauniešu centra nosaukumu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. patriots teica:

  Labi vēl ka ne zilie sapņi!

 2. ha teica:

  Kas kuram tuvāks..

 3. MiniMe teica:

  Kā pasakā. Nosaukms “Sapņi” un nodrošinājuma aprakasts uz papīra lieliski uzrakstīts, bet reāli bēdīgi tur.

 4. rozā sapnītis teica:

  Cik gan rozā rožaini un sapņaini -atliek vien nomainīt nosaukumu un lieta atrisināta, problēmu nav!
  Jauns nolikums un atkal “viss rullēs”!

 5. Lala teica:

  Protams ka nosaukuma maiņa jau problēmas neatrisinās!Taču labāk jau par BĒRNUNAMS skan! Tiem bērniņiem jau tā ir sirsniņas un dzīves salauztas,pieaugušu degradējušos cilvēku dēļ!

 6. un teica:

  kam tas vajadzīgs-kaut kas mainīsies,nē taču.kārtējā naudas iztrallināšana

 7. Varikaps teica:

  Tas pārgudrais tiesībsargs arī visus, ar nosaukumu maiņu saistītos, izdevumus pats no savas kabatas apmaksās ? Kā gan visiem patīk tērēt citu naudu – spilgtākais piemērs mūsu pusē ir dzejotājas Māras Zālītes organizētie tēriņi visādu pieminekļu stutēšanai…

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool