Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Par pastiprinātu pirotehnisko izstrādājumu kontroli un ceļu satiksmes uzraudzību svētku laikā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 20. decembris 12:34

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki pirmssvētku un svētku dienās sadarbībā ar pašvaldības policiju pastiprināti kontrolēs, lai pirotehniskos izstrādājumus netirgo nelicencētās tirdzniecības vietās, nepārdod personām, kuras nav sasniegušas noteikto vecumu un nepieļautu pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas noteikumu pārkāpumus.

Policija atgādina, ka nedrīkst aizmirst par iespējamiem riskiem:

1) pirotehniskos izstrādājumus iegādāties tikai uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstoša licence un nekādā gadījumā neiegādāties tos no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus;

2) pirms pirotehnisko izstrādājumu lietošanas rūpīgi izlasīt lietošanas pamācību un iegaumēt drošības noteikumus;

3) nepieļaut, ka pirotehniku lieto bērni un savlaicīgi izskaidrot šo līdzekļu lietošanas bīstamību, kā arī neatstāt to bērniem pieejamās vietās. Pat brīnumsvecītes ieteicams lietot vecāku klātbūtnē, lai nezināšanas, bravūras vai nevērības rezultātā neizceltos nelaime, kuras iznākums var būt arī traģisks;

4) neizmantojiet pirotehniku atrodoties alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu reibuma stāvoklī.

5)neiegādāties pirotehniskos izstrādājumus bērniem, kas nav sasnieguši likumā noteikto vecumu.

Policija atgādina, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta arī Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteiktajiem vecuma ierobežojumiem pirotehnikas iegādei un izmantošanai, kas nosaka , ka 1.klases pirotehniskos izstrādājumus aizliegts iegādāties un izmantot bērniem, kas nav sasnieguši 14 gadu vecumu, bet 2. un 3.klases uguņošanas ierīces un T1 klases skatuves pirotehniskos izstrādājumus – personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu (izstrādājuma klase norādīta uz katra izstrādājuma).

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, kā arī pirotehnikas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, nekavējoties ziņot par to policijai, lai kopīgiem spēkiem laikus tiktu novērstas iespējamās nelaimes.

Policija atgādina iedzīvotājus, ka pastiprināta sabiedriskās kārtības uzraudzība tiks veikta no 23.decembra līdz 2014.gada 2.janvārim. Policija atgādina autovadītājiem nesēsties pie stūres alkohola vai apreibinošu vielu iespaidā, ievērot atļauto braukšanas ātrumu un lietot drošības jostas, gājējiem atgādina par atstarotāju lietošanu. Svētku laikā neaizrauties ar alkohola lietošanu, nebojāt svētkus sev un citiem.

Priecīgus un gaišus svētkus!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.23 | 18:30

Volejbols Smārdē 

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool