Padomi, kā garajās svētku brīvdienās pasargāt mājokli no garnadžiem

Tuvojoties svētku brīvdienām, palielinās riski mājokļa drošībai. Pieredze rāda, ka tieši svētku laikā, kad ir vairākas brīvas dienas pēc kārtas, pieaug ielaušanos skaits, it īpaši mājsaimniecībās bez apsardzes, kurās drošība atkarīga tikai no mājokļa saimniekiem.

«Tuvojoties svētku brīvdienām, palielinās riski mājokļa drošībai. Pieredze rāda, ka tieši svētku laikā, kad ir vairākas brīvas dienas pēc kārtas, pieaug ielaušanos skaits, it īpaši mājsaimniecībās bez apsardzes, kurās drošība atkarīga tikai no mājokļa saimniekiem,» stāsta drošības kompānijas Grifs AG eksperts Uģis Začs.

«Ja mājokļa saimnieks pirms iziešanas no mājas, piemēram, pārbaudīs vai visi logi un durvis ir aizslēgtas un gludeklis atvienots no elektrības, var izvairīties no nepatīkamiem svētku pārsteigumiem,» uzsver viņš.

Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, pirms došanās uz svētku pasākumiem drošības eksperti iesaka:

– Dodoties prom, vairākkārt pārliecināties par to, vai ir aizslēgti visi logi un durvis. Ārdurvis ir svarīgi aizslēgt arī tad, ja svētki tiek atzīmēti mājās, jo nereti zagļi izmanto to, ka viesi un mājas saimnieki nepamana svešinieka ielavīšanos mājoklī.

– Mājokļa drošības dēļ īpaši ieteicams uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem, lai prombūtnes laikā varētu paļauties, ka tiks pievērsta uzmanība dzīvesvietā notiekošajam un laicīgi izsaukta policija ielaušanās gadījumā.

– Vērtslietas ir svarīgi sadalīt pa vairākām vietām, savukārt skaidru naudu labāk glabāt bankā, nevis uzkrāt mājās.

– Vērtīgus priekšmetus, piemēram, televizoru vai datoru nedrīkst novietot redzamā vietā pie loga, lai lieki nekārdinātu garnadžus.

– Lai gan prasmīgi zagļi var uzlauzt jebkuras durvis, drošāk ir ierīkot divas durvis – gan koka, gan metāla, jo tādejādi zaglis tik viegli nevarēs iekļūt mājoklī un neviena nemanīts izlaupīt to. Atverot pirmās durvis, nostrādās signalizācija, bet, lai atvērtu metāla durvis, zaglim būs nepieciešams laiks. Pirmās durvis noteikti ir jāaprīko ar durvju atvēršanas detektoru, kurš nesankcionētas durvju atvēršanas rezultātā raidīs trauksmes signālu.

-Dzīvesvietas atrašanās kādā no augstākajiem ēkas stāviem nenodrošina aizsardzību pret īpašuma zādzību. Bieži cilvēki atstāj dažādas vērtīgas lietas uz balkoniem vai lodžijām, kas garnadzim var būt diezgan viegls ķēriens. Ļaunprāši izdomā visdažādākos veidus gan kā iekļūt mājoklī, gan kā veikt zādzību.

-Aizbraucot ir svarīgi atstāt ieslēgtus gaismas sensorus, piemēram, dārzā.

– Žogs un slēdzami vārti arī atbaida garnadžus, taču jāraugās, lai pie sētas neatrodas koki vai atkritumu tvertnes, jo tās var palīdzēt iekļūt pagalmā.

-Ar informācijas ievietošanu sociālajos medijos jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neatklātu par daudz un zaglim uz paplātes nepasniegtu detalizētus faktus par prombūtnes ilgumu un nesenajiem sadzīves tehnikas pirkumiem vai dārgiem apģērbiem un aksesuāriem.

Komentāri

  1. izlasot virsrakstu skaidrs, ka visas gēla un akrilu nagu īpašnieces atkal brīvdienas pavadīs uz ielas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *