Aleksejs, Aleksis, Alekss

Noskaidrotas 2013. gadā Latvijā atskaņotākās dziesmas

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 29. septembris 10:20

Pēc biedrības «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA) apkopotajiem datiem ir noteiktas 2013. gadā atskaņotākās dziesmas. Dati apkopoti pēc mūzikas ierakstu izmantotāju iesniegtajām atskaitēm.

Visvairāk fonogrammas izmanto publiskajā izpildījumā un iegūtie dati liecina, ka 2013. gadā atskaņotākās dziesmas veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās apmeklētājiem pieejamās iepirkšanās un atpūtas vietās, bijušas no ārvalstu repertuāra. Savukārt pašmāju mākslinieki iekļuvuši Top 100 sarakstā – grupas «Prāta Vētra» dziesma «Vēl viena klusā daba», atskaņota 693 reizes, mūziķa Dona dziesma «Māsa Upe» atskaņota 498 reizes un grupas «PeR» dziesma «Here we ego» ir trešā visvairāk atskaņotā vietējo mākslinieku dziesma ar 492 reizēm. Vēl bieži atskaņota arī Dona dziesma «Pēdējā vēstule», grupas «Otra Puse» un dziedātājas Antras Stafeckas kopdarbs «Uzzīmē mani» un grupas «Musiqq» izpildītā dziesma «Dari kā es».

Papildus kopējiem datiem par publiskajā izpildījumā izmantotajām fonogrammām, LaIPA veica izmantoto fonogrammu analīzi izdalot datus arī pēc publiskā izpildījuma vietām. Katrā no tām atskaņoto dziesmu tops atšķiras, kas skaidrojams ar katras uzņēmējdarbības jomas specifiku, kas nenoliedzami atspoguļojas arī mūzikas izvēlē.

Piemēram, 2013. gadā izklaides, sporta un kultūras pasākumos atskaņotākā dziesma bijusi Robbie Williams izpildītā «The road to Mandalay», otra atskaņotākā dziesma bijusi latviešu leģendārās grupas «Līvi» dziesma «Zīlīte» un 3. vietā ierindojas divas dziesmas – Maikla Džeksona dziesma «Black or White» un pašmāju mūziķa Laura Reinika dziesma «Es skrienu». Savukārt dati par 2013. gadā atskaņotajām dziesmām lielveikalos un pārtikas tirdzniecības tīklu vietās, liecina par lielāku pašmāju repertuāra izmantošanu. Tirdzniecības vietās spēlētākās dziesmas bijušas «Krodziņš» Lingas izpildījumā, Beyonce un Jay-Z kopdarbs «Crazy in Love», kā arī grupas «Labvēlīgais tips» dziesmas «Omnibuss» un «Alumīnija cūka».

Lai noteiktu mūzikas izvēles ietekmi uz biznesa attīstību dažādās uzņēmējdarbības jomās, LaIPA sadarbībā ar SKDS veic regulārus pētījumus. Un pēc SKDS 2014. gada vasarā veiktā pētījuma datiem par izmantotās mūzikas nozīmi publiskos pasākumos, 61,4% aptaujas respondenti atzīst, ka tieši mūzika palīdz iegūt atbilstošu noskaņojumu izklaides pasākumos, gadatirgos un festivālos. Būtiski, ka 47,9% respontenti uzskata, ka patīkama un atbilstoša mūzika pasākuma norises vietā rada kopības sajūtu un veicina pozitīvas emocijas. Savukārt 41,2% respondenti uzskata, ka mūzikas ierakstu atskaņošana koncertu un festivālu starplaikos palīdz uzturēt labāku atmosfēru. Informāciju par veiktajiem SKDS pētījumiem, kā arī starptautisko pētījumu rezultātiem LaIPA izvieto izveidotajā informatīvajā mājas lapā www.muzikabiznesam.lv

Arī radio ir viens no lielākajiem fonogrammu izmantotājiem. Apkopojot datus par atskaņotākajām dziesmām visās Latvijā raidošajās radio programmās kopā, kā populārākās pēc atskaņojuma reizēm bijušas Chris de Burgh dziesma «Missing You» – 5173 reizes. Rihanna izpildītā dziesma «Diamonds» – 5094 reizes. Kā arī grupa «Capital Cities» ar dziesmu «Safe and sound» – 4548 atskaņojuma reizes, kas ir arī viena no atskaņotākajām dziesmām veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās apmeklētājiem pieejamās iepirkšanās un atpūtas vietās.

Savukārt televīziju pārraidītajos kanālos, tajā skaitā kabeļoperatoru retranslētajās programmās, tieši pašmāju mūziķu dziesmas ir atskaņotākās – «Pilnīgi viens» grupas «Instrumenti» izpildījumā, dziesma «Tici vai nē», ko izpilda Kaža un mūziķa Gunāra Kalniņa izpildītā dziesma «Divi vēji». Abas iepriekš minētās dziesmas ir seriāla «Ugunsgrēks» tituldziesmas.

 

Publiskā izpildījuma vietās (veikalos, kafejnīcās, viesnīcās u.tml.) atskaņoto fonogrammu TOP3 2013. gadā

Dziesma Izpildītājs Atskaņotās reizes
Safe and sound Capital Cities 2252
Don’t you worry child Swedish house mafia & John Martin 1709
Mirrors Justin Timberlake 1486

Lielveikalos atskaņoto fonogrammu TOP3 2013. gadā

Dziesma Izpildītājs Atskaņotās reizes
Crazy In Love [Single Version] BEYONCÉ FEAT. JAY-Z 32
KRODZIŅŠ LINGA 32
OMNIBUSS LABVĒLĪGAIS TIPS 29

Pasākumos atskaņoto fonogrammu TOP3 2013. gadā

Dziesma Izpildītājs Atskaņotās reizes
The Road To Mandalay [Radio Edit] ROBBIE WILLIAMS 57
Zīlīte Līvi 43
Black or White [Single version] Michael Jackson 42

Radio atskaņoto fonogrammu TOP3 2013.gadā

Dziesma Izpildītājs Atskaņotās reizes
Missing You Chris De Burgh 5173
Diamonds Rihanna 5094
Safe And Sound Capital Cities 4548Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool